Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Funkia (Hosta) Rookie Mouse

Funkia (Hosta) Rookie Mouse 2019/09/18 15:33 #176773

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5745
  • Otrzymane podziękowania: 15269

Rookie Mouse

Sport hosty 'Holy Mouse Ears'. (Hodowca i rejestrator: Piotr Szustakiewicz 2015)


Rozmiar D wedle danych rejestracyjnych ma dorastać li tylko do 5 cm wysokości przy13 cm szerokości
Liście: zaokrąglone, o wymiarach 4 x 3,5 cm... jednolicie zielone i matowe z wierzchu, od spodu niebieskawe... miseczkowate, delikatnie pofalowane... dobrej substancji.
Kwiaty: dzwonkowate... purpurowe z przejaśnieniami, paskowane... z białymi smugami po stronie wewnętrznej płatków i białym dnem (VII)
Zalecane stanowisko: słońce/cień

Uwagi:
- wyraźnie mniejsza od seniorki rodu, hosty 'Blue Mouse Ears'
- średnie tempo wzrostu
- świetne dopełnienie stale rosnącej rodziny myszek
- idealna do małego ogrodu i polecana do uprawy pojemnikowej

Ciekawostka: Początki w ogrodzie i genezę nazwy dokładnie przybliża i wyjaśnia sam Piotr na łamach swojego bloga >> W moim ogrodzie <<

Piotr Szustakiewicz napisał:
Nadałem mojej hoście imię 'Rookie Mouse', bo i jest takim nowicjuszem, niewyróżniającym się póki co i stawiającym pierwsze kroki w tym wielkim świecie. Sam termin rookie jest używany wobec sportowców, którzy pojawiają się po raz pierwszy w sezonie. Jednakże przede wszystkim oznacza rekruta we wszystkich militarnych konotacjach. Etymologia jako pierwszego, który użył tego wyrażenia, wskazuje Rudyarda Kiplinga i jego żołnierskie The Barrack-Room Ballads. Piszę tu tak o tym, aby też prawa własności do nazwy należycie uhonorować, a i twórczość Pana Kiplinga była mi zawsze bliska.


Więcej informacji o hostach z serii 'myszek' w wątku >> 'Myszki i myszęta oraz inne myszowate'. Zapraszamy do lektury!


'Rookie Mouse' :) w ogrodzie hodowcy, Piotra Gadającego z Ogrodem w pierwszym roku po rejestracji :zdrowko

Lipcowe kwitnienie... kwiaty porównywalnej wielkości co liście :silly:



Przebarwiona na złoto w ostatnich dniach października




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2020/04/18 01:17 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.146 s.