Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto)

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/25 18:49 #150997

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7375
Te tkaniny paprociowe bardzo mi się podobają, choć ja aż tak zakręcona w tym temacie nie jestem, to na swoim tarasie chętnie bym je widziała.
Podczytuję wątek, a co za tym idzie motywy paprotne rzucają się na mnie same, w różnych miejscach. Wysiadając z autobusu zauważyłam śliczną torbę na zakupy z paprocią, gdyby to nie był piątkowe późne popołudnie, a ja z dużym opóźnieniem wyszłam z pracy to pewnie przejechałabym przystanek dalej, żeby dowiedzieć się gdzie i za ile wink-3 .

Wczoraj trafiłam na taką biżuterię , oryginalna, ale koleżanki haftują ładniejszą, choć nie z paprocią, no i z cena jednak trochę wysoka :grabie .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/25 22:16 #151042

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Dość wysoka, bo to jednak ręczna praca. Materiał, reczne wyszycie, oprawienie... Nie wiem, czy oddałabym za 77 zł :lol:

A mnie dziś spotkała piękna niespodzianka! Akwarelki Miłeczki, własnoręcznie wymalowane! Uwielbiam takie 'własnoręczne' prezenty i sa one najbliższe mojemu sercu.
Miłeczko, pięknie dziękuję za wzbogacenie mojej kolekcji o Twoje malunki. recourse Jutro kupię ramki i zaprezentuję je w całej okazałości... Nawet, gdy będziesz sławna a one warte Lexusa (każdy), nie sprzedam! wink-3


.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/25 22:16 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Kalmia, Efkaraj, takasobie, Krzysia


--=reklama=--

 

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/25 22:29 #151051

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Nawet nie wiesz Polu, jak się cieszę, że Ci się podobają! vishenka Jeszcze nie umiem malować, ale na kimś w końcu muszę poćwiczyć! 2smiech

Co do biżuterii, którą wskazała Krzysia, to bardzo się wzruszyłam, o moja babcia Wanda haftowała cudownie kwiaty i usiłowała mnie tego nauczyć. Sama wymyślała wzory i technologie haftowania. Pamiętam jej doskonałe maki na poduszkach ! Niestety jej prace się nie zachowały, nie z mojej winy. Ryczeć się chce! O ile pamiętam, zdarzały jej się motywy różnych liści, niestety nie pamiętam, czy były to paprocie think:
Ostatnio zmieniany: 2019/02/26 09:26 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/25 22:40 #151055

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Ćwicz, ćwicz - jeszcze tyle paproci do wymalowania...O hostach nie wspomnę :lol:
pieknie haftuje Hania z nie takiego małego ogródka :mniam Widziałam jej hafty na zywo, robią wielkie wrażenie, ale paproci nie haftowała. Podziwiam, bo ja nigdy nie miałam cierpliwości do takich cudownie kobiecych robótek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 17:31 #151121

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7375
Poll napisał:
Dość wysoka, bo to jednak ręczna praca. Materiał, reczne wyszycie, oprawienie... Nie wiem, czy oddałabym za 77 zł :lol: .

Polu, czym jest rękodzieło doskonale wiem, wiem też ile jest warte, dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić wink-3 , o technikach hafciarskich mam większe pojęcie niż o roślinach, praktykę też, dlatego napisałam to co napisałam i zdania nie cofnę, nie kupiłabym nawet za 20, 00 zł. Materiał w tym przypadku to groszowa sprawa, wyszycie nie zajmie więcej niż godzinę, oprawa poprawna, ale medalion i kaboszon to gotowce.
Pomysł świetny, fauna zdecydowanie lepiej wyszła, botaniczna biżu zupełnie nie w mojej estetyce, tym bardziej, że widziałam naprawdę piękne haftowane klejnociki :) .

Miłki 'malunki' to zupełnie inna bajka :bravo :bravo :bravo .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 20:05 #151140

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Krzysiu, jak napisałam, kompletnie mam lewe ręce do takich prac, więc nawet wydzierganie czegoś, co Tobie wydaje sie łatwizną, to dla mnie pewnie byłoby długo trwającą mordęgą. :silly: Gdybyś się kiedys zabierałą za podobny motyw, jestem pierwsza w kolejce. vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 20:10 #151144

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5885
Miłko, moje pierwsze skojarzenia to Blechnum spicant i Adiantum venustum rotfl Pociesz, że chociaż jedną paproć dobrze rozpoznałam think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 20:31 #151157

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6357
  • Otrzymane podziękowania: 24973
Ja pocieszę, brawo Sibi :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 20:54 #151167

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2043
  • Otrzymane podziękowania: 6170
Siberia napisał:
Miłko, moje pierwsze skojarzenia to Blechnum spicant i Adiantum venustum rotfl Pociesz, że chociaż jedną paproć dobrze rozpoznałam think:

A ja pomyślałam o Asplenium trichomanes i Adiantum venustum think:
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2019/02/26 20:55 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/02/26 21:26 #151191

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Nie wiem co to za paproć ta pierwsza, ale miała być podobna do tej! 2smiech



Znalazłam! To może być Blechnum penna -marina think:
Ostatnio zmieniany: 2019/02/26 22:24 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/05/20 23:00 #163144

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Nie wiem czy wśród paprociarzy są palacze ale ja dziś znalazłam w Biedrze takie zapalniczki

Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/05/21 08:56 #163189

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Piękne! Do ogniska i świeczek na tarasie się przydadzą, niekoniecznie do ćmików!

PS A Pola obiecała pokazać malunki jak oprawi... gwizdac Pewnie nadal nie oprawione...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/21 08:57 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/01 20:16 #178045

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Wszystkie malunki już spakowałam. :oops: Sa w pudłach od bananów gotowe do przeprowadzki. Nie chciałam swoich paprociowych gadżetów umieszczać w różnych pudłach, więc się pospieszyłam i nie dotrzymałam słowa. :oops:

Własnie dostałam cynk, że w Biedronce sa fajne torby płócienne z napisem 'Graj w zielone' i 'Mickey' a ich ozdoba sa nadruki paprociowe. Jutro zajade do naszej , bo nie wiem, czy u nas też są.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/01 20:41 #178055

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5740
  • Otrzymane podziękowania: 15239
Propozycje biżuteryjne firmy Kruk zwyc

Bransoleta



Naszyjnik




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/10/01 20:55 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, Iwona1311

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/01 22:55 #178122

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Poll u mnie te torby są w starym towarze na jakiejś wyprzedaży.
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/01 23:00 #178124

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Iwonko, masz pod ręką fotki, jakie mi przysłałaś? recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/02 11:00 #178147

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Takie siatki po 6,99 znalazłam wczoraj w Biedronce w Niemcach, jak je zobaczyłam od razu pomyślałam o Poll




sama kupiłam tą pierwszą
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2019/10/03 09:17 #178268

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Miałam juz je w ręce, jestem fanka płóciennych torem, ale myszka Mickey (chyba raczej Minnie) nie wpisuje się w mój gust zupełnie!
To tak, jak szukam daliowych motywów i zawsze takie badziewne są... :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2020/01/11 12:11 #186200

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 293
  • Otrzymane podziękowania: 1000
Trafiłam dzisiaj w ciucholandzie, w którym pojawiają się różne klamoty wystawkowe taki talerzyk - angielski, na odwrocie podpisany FERNS - i to za złotówkę :lol: Takie polowania lubię.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, MarzenaSantaFe, takasobie, nowababka, ewacz, Maggie

Paprocie, jako motyw zdobniczy w sztuce i artykułach codziennego użytku (foto) 2020/01/11 17:11 #186225

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25996
  • Otrzymane podziękowania: 68198
Aniu, udane łowy! Mam komplet kawowy utrzymany w podobnej stylistyce i kolorach (tez angielski), ale rózni się nieco wzorem.

A ja przypomnę wisiorkii jakie zrobiła dla ekipy Dnia Paproci nasza Zielonajagódka :buziak


.
Ostatnio zmieniany: 2020/01/11 20:44 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, nowababka
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.200 s.