Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problem z podjazdem

Problem z podjazdem 2017/03/26 19:48 #55725

• whoanita
  • whoanita Avatar
Mam problem z podjazdem. Mianowicie, stoi mi na nim woda, zrobiło się błoto. Myślałam, że mamy tak wysoki poziom wody gruntowej, ale to nie to. Po wykopaniu głębokiego rowu, okazało się, że nie ma wody, że jest tylko na powierzchni.

Wykopaliśmy przy podjeździe studzienkę. Ładnie zbiera wodę z reszty podwórka, a na podjeździe dalej stoi, jak stała. Chcieliśmy zamówić wywrotkę gruzu i wysypać, tak tymczasowo, a potem zrobić to porządnie. Teraz zastanawiamy się czy warto wydawać kasę na ten gruz, bo może to będzie dobrze do pierwszego dużego deszczu? Może dosłownie będą to pieniądze wywalone w błoto i ta opcja nie przetrwa nawet dwóch czy trzech miesięcy. Suma nie jest duża, ale każdy grosz się liczy.

Może są tu ludzie, którzy mogliby doradzić, jak poradzić sobie z takim problemem za jak najmniejsze pieniądze? Co zrobić? Wybrać wersję tymczasową czy nie ma sensu? Jeśli robić porządnie to jak, żeby jednocześnie nie zrobić drenażu kieszeni?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z podjazdem 2017/03/26 20:07 #55736

• zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1140
Anitko, u nas było to samo, musieliśmy zebrać wierzchnią warstwę koparą, potem tłuczeń, ubijanie, piasek z cementem i kostka, na obniżeniu, przy bramie, założone korytka odwadniające. Tanio nie było ale mamy spokój. A z prowizorkami wiadomo jak jest ;)
Tu na fotce widać (jak się dobrze przyjrzysz ;)), przy bramie najniżej, widać te korytka co zbierają wodę do studzienki.

...polny za uchem masz kwiatek, duszy rogatej lżej... Pozdrawiam - Iwona.
Półwątek...
Za tę wiadomość podziękował(a): whoanita

--=reklama=--

Problem z podjazdem 2017/03/26 20:18 #55739

• Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6889
Mamy na działce glinę. zanim zrobiliśmy podjazd, trzeba było utwardzić teren. Zostało wysypane kilka wywrotek kamieni, ale się opłaciło. Teraz na kostkę wjeżdża nam szambowóz i nic się nie dzieje :)
Myślę, że z nieprzepuszczalnym, gliniastym gruntem tanio się nie da, jeśli chce się mieć solidnie i na lata.
Ewa.
Nie możesz biec za słońcem, ale możesz je zawsze nosić w swoim sercu

Spokojna podkrakowska...- zapraszam
Za tę wiadomość podziękował(a): whoanita

Problem z podjazdem 2017/03/26 20:49 #55751

• whoanita
  • whoanita Avatar
Iwonko, kostka póki co nie wchodzi w grę. Wchodzi w grę jedynie podbudowa; wybranie i nawiezienie. I tak naprawdę możemy ją wykonać lipiec, sierpień. Wcześniej nie będzie kasy. W związku z tym, czy warto teraz wysypać ten gruz, żeby jakoś wytrzymać do tego czasu, zanim kasę się uzbiera? Grubszy czy drobniejszy?
Ewo, znaczy się nie wybierałaś nic? My zbieramy kamienie sami. To jest kropla w morzu, wiem, ale za darmo są, wywalane przy drogach polnych. Cały dzień woziliśmy i układaliśmy. :unsure:

Czyli w zasadzie to zostaje pytanie, co zrobić na tymczasowo, skoro grubsza robota nas nie ominie? Przez 3 lata była raczej susza i szpadla nie dało się wbić w podjazd. Jeśli lato będzie suche, wytrzymamy kilka miesięcy. Jeśli mokre, to co? Zaryzykować z gruzem? To jest najtańszy materiał, ale drobno zmielony to chyba zginie w tym błocie...
Ostatnio zmieniany: 2017/03/26 20:53 przez whoanita.

Problem z podjazdem 2017/03/26 20:53 #55753

• Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6889
Anito, trudno mi doradzać. My musieliśmy mieć twardy podjazd z drogi gminnej pod dom. To było w trakcie budowy, a u nas glina i ciężkie samochody nie dałyby rady wjechać, żeby się nie zapadać. Gdy zaczynaliśmy budowę, wiosna i lato były bardzo deszczowe. Z wykopów pod fundament, codziennie wypompowywali wodę. Ale za to jak już mieliśmy zrobić potem zrobić kostkę, nie trzeba było utwardzać dodatkowo tego terenu.
Ewa.