Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/13 19:30 #44284

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
3 pierwsze były kupione w kraju- całkiem możliwe, że są jeszcze dostępne, ale na pewno nie w komercyjnych sklepach ogrodniczych, raczej u hobbystów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/14 07:20 #44351

  • Lanca
  • Lanca Avatar
Białych też szukam, to rzadkość , fiolet bez dodatków innego koloru równierz jest niespotykany, szukam zródeł na nowości ale bariera jest cena, od 50 Euro w góre
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/14 07:22 #44352

  • Lanca
  • Lanca Avatar
Facet ma proscie bo rozpoznaje 20 % kolorów tego co kobieta haha
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/14 07:26 #44353

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
A ja nie mogę sie doczekac na pełną oferte liliowców w sklepie :tup :tup :tup ........ ile sobie wypisałam krecigl krecigl krecigl , najbardziej lubie te z fioletem ale i inne pewnie wylądują w koszyku :diabelek :diabelek
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/14 10:23 #44368

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Też z niecierpliwością czekam na nowe oferty, ale w tym roku muszę się ograniczyć zakupowo, bo moje krzyżówki coraz więcej miejsca potrzebują.

Białych też mi się trochę nazbierało, ale z tą ich bielą, to jest problem. Ich biel zawsze zależy od pogody, im noce chłodniejsze tym barwa mniej biała. Jeśli noce i dnie są upalne wtedy kwiaty są bledsze i bardziej wyglądają biało.

1. Arctic Lace



2. Arctic Splendor



3.President Ronald Raegan



4. Ora Lee Sparks

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lanca

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/18 08:06 #45039

  • Lanca
  • Lanca Avatar

Pytanie do wszystkich - czy sprowadzac drogie nowe odmiany w cenie 35-80 Euro, czy sa chetni na takie cudeńka?? Na przyklad Ambar to koszt ok 80 Euro ale sa i piekne za 50 E.
Ostatnio zmieniany: 2017/01/18 08:07 przez Lanca.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/18 09:15 #45049

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Mnie nie ekscytują nowości think: Wręcz przeciwnie - lubię te stare, sprawdzone odmiany i chciałabym mieć cała kolekcję liliowców brata Stefana Franczaka :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/18 10:45 #45055

  • Lanca
  • Lanca Avatar
Jest kilku hodowców co ma stare odmiany wiec to nie problem, kilka ma Elżbieta Bilska ze Skierniewic
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/01/18 12:32 #45083

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Ja tam lubię nowości w falbankach i mieniące się oczka ................. moim marzeniem jest np Marina del Rey :kocham :kocham................... ale cena ma znaczenie ogromne i niectety 80 Euro to kwota zaporowa :( :(
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Ostatnio zmieniany: 2017/01/18 13:22 przez mirdem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/20 21:53 #85317

  • haw5
  • haw5 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 236
Mam dylemat,dotyczący zamówienia.
Chcę zamówić liliowce i nie wiem,czy zrobić to teraz ,sadzenie wypadałoby po 1 pażdziernika,czy zaczekać do wiosny i sadzić na wiosnę.
Trochę za długo :mur wybierałam i do tego wyjeżdżam na tydzień.
Poradżcie plizzz.
Pozdrawiam Krystyna.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/20 21:55 przez haw5.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 08:46 #85334

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Zależy też od oferty, jeśli to sprzedawca sprzedający liliowce w doniczkach spokojnie można sadzić i po 1 października. Ja sadziłam chyba jeszcze później likwidowane przez Roberta stare odmiany. I to były liliowce kopane z gruntu...
Ale moje doświadczenie z dwóch sezonów jest takie, że łatwiej i lepiej dzielić i wykopywać liliowce wiosną. Może tylko u mnie :nie_wiem Mam ziemię lessową i czasami bywa jak skała, wydarcie liliowca z mokrej ziemi też jest wyzwaniem :dry:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 10:38 #85353

  • haw5
  • haw5 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 236
Dzięki,zamówienie poszło,dostawca to Fenix a jakie sprzedaje nie wiem,ale mam nadzieję,że wszystko pojdzie dobrze.
Pozdrawiam Krystyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 11:27 #85360

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Fenix kopał u siebie w ogrodzie, jak ja u niego kupowałam :-)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 12:55 #85371

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Kupowałam u fenixa już dwa razy. Z tych co kwitły odmiany zgodne. Z wielkością sadzonek bywa różnie. Raczej nie porażają wielkością. Kupowałam na wiosnę i większość kwitła latem oprócz kilku co miały bardzo małe sadzonki. Poziom cen nie odbiega od innych.
Niestety w swojej ofercie ma sporo błędów w nazwach - błędy językowe a nie odmianowe oprócz jednego - Double Cutie sprzedaje jako Double River Wye i twierdzi (wbrew wszystkim co jest bardzo dziwne), że jest to odmiana miniaturowa do 40 cm a nie "normalnej" wielkości.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 17:53 #85405

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Dwa razy robiłam zamówienie u fenixa , oba zamówienia były wiosenne , z zamówionych liliowców nie kwitła tylko jedna odmiana ( z dostawy zeszłorocznej , może w następnym roku ) odmianowo zgodne wszystkie.
Wolę sadzić liliowce na wiosnę ale wczoraj sadziłam ostatnią partie tegorocznych zamówień , liliowce z odmian Sudetic p S . Achramowicza , mam nadzieję , że będzie im dobrze na Podlasiu :P :P
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/09/21 21:09 #85460

  • haw5
  • haw5 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 236
Dziękuję wszystkim za podzielenie się odczuciami,ciekawa jestem jaka bedzie zawartość mojej paczki .
Pozdrawiam Krystyna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/11/08 08:48 #92742

  • rys11
  • rys11 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 123
Witam wszystkich miłośników liliowców.
Moja przygoda z liliowcami trwa już dość długo,rosły sobie spokojnie już kilka lat i nie zwracałem na nie uwagi!Trzy lata temu dostałem od znajomego dodatkowo kilka liliowców i tak powiększałem swoją kolekcję.Te rok był szczególny bo dokupiłem kilkanaście liliowców od hodowców i kolekcja urosła do 80 odmian w tym połowa to siewki bez nazw! Postanowiłem pobawić się tymi liliowcami i pozapylałem je i oznaczyć!Zawiązały się nasienniki i otrzymałem ładne nasiona.Większość nasion( około100) wysiałem bezpośrednio do gruntu pod koniec września.Obecnie kilka nasion już skiełkowało i mają zielone odrosty wysokości około 1-2 cm.Jest to raczej nie wskazane!Lecz przymrozków jeszcze nie było i spokojnie sobie rosną.Przykryję to w odpowiednim czasie.Wszystko robię na zasadzie prób i błędów!Zostawiłem również kilkanaście nasion na wysiew wiosenny (luty) .Mam te nasiona oznaczone i popakowane w torebkach strunowych część jest przechowana już w lodówce, a część w mieszkaniu w szufladzie. Proszę o podpowiedź te osoby które mają doświadczenie w tym temacie jak przechowywać nasiona liliowców od września do lutego. W styczniu br otrzymałem kilkadziesiąt nasion, które po stratyfikacji przez miesiąc w lodówce wysiałem.Wyszło z nich około 20 siewek,które obecnie spokojnie sobie rosną na działce! Z góry dziękuję za podpowiedź dotyczącą przechowywania nasion!
Serdecznie pozdrawiam Ryszard:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/11/08 11:06 #92757

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
Z ciekawością przeczytałam o Twoich próbach siania - koniecznie pochwal się za rok, dwa co wyhodowałeś :)
Nie wiem jak należy przechowywać nasiona :oops: - u mnie podobnie jak u Ciebie w woreczkach i szufladzie czekają na wysiew.
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rys11

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/11/16 09:56 #94045

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
O tym, że mam bzika na punkcie liliowców, pisałam :silly: Teraz przyznam się, że tworzę taki katalog, który zamierzam uzupełniać i porządkować w długie zimowe wieczory :blink: Każdy liliowiec ma więc swoją kartę, która wygląda na razie tak:



Jak myślicie, co jeszcze dopisać? Czego brakuje?
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rys11, daglezja

Rozmowy ogólne o liliowcach - zapytania o odmiany, wysiew i rozmnażanie liliowców 2017/11/16 15:27 #94077

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Też prowadzę taki katalog- wykaz. Ja jeszcze piszę sobie kiedy i skąd nabyty. Ponadto wpisuję gdzie posadzony i uwagi w kwestii zimowania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Puszek
Czas generowania strony: 0.173 s.