Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/15 17:34 #35622

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
W zasadzie nie ma żadnego popychacza, robię to manualnie ale jest to bezpieczne i jak już maszyna załapie to idzie samo. Ptzy cięciu najczęściej podstawiam wiadro albo kładę plandekę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): agnesik12

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/15 18:59 #35639

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Romcia, czy na Twojej Glorii ( na wierzchu, czy jakiejś tabliczce) jest napisane 400V ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/15 21:19 #35677

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Nie wiem, jutro sprawdzę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/17 08:22 #35850

  • agnesik12
  • agnesik12 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 296
Romo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/17 17:13 #35896

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Roma napisał:
Nie wiem, jutro sprawdzę.

Romcia? :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/17 17:57 #35906

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Nie wiem na 100%, ale z tego co się naoglądałam tych rozdrabniaczy, to Romcia ma najprawdopodobniej 230V
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/17 18:39 #35918

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Poluś nigdzie nic takiego nie znalazłam, Ewa ma rację my mamy rozdrabniacz na prąd a te 400v to chyba na siłę jest. think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/17 18:52 #35922

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Zgadza się Romciu. Glorie oglądaliśmy takie na 400V i takie na prąd 230V. Nam zależało na 230, żeby można było podłączyć na drugiej działce , bo tam siły niet.
Powinna być tabliczka znamionowa, na której jest napisane (tam gdzie napisane jest: Achtung ;) ).
Ostatnio zmieniany: 2016/11/17 18:55 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/23 11:26 #36535

  • ogrodomaniak
  • ogrodomaniak Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 1
Witam,

Z twojej strony padła informacja, że materiał wyjściowy ma być w postaci zrębków a nie wiórów. Nie jestem przekonany czy rozdrabniacz nożowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego co rozumiemy przez „zrębki”. W rozdrabniacza nożowych frakcja materiału wyjściowego jest pomiędzy 2-3cm, natomiast w rozdrabniaczach frezowych (zębatkowych) możemy osiągać frakcję grubo powyżej 3cm. W przypadku rozdrabniaczy elektrycznych tarczowych dosyć popularne są rozdrabniacze xxxxxxx. Wśród wersji frezowych mocno plasują się xxxxxxx lub niezawodna xxxxxxx. Istotna rzecz, na którą nie zawsze wszyscy zwracają uwagę: do wszystkich wymienionych powyżej modeli są bezterminowo dostępne części zamienne gdyż firmy są na rynku od wielu lat.

W razie pytań / wątpliwości służę pełnym wsparciem :)
Ostatnio zmieniany: 2016/11/23 18:38 przez markita. Powód: wymoderowano spam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/23 18:19 #36607

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Pierwszy POST i od razu reklama.......a Szanowny Pan Regulamin F. czytał, a...... :nie_wolno
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2016/11/23 18:35 #36615

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
ogrodomaniak napisał:
Witam,

Z twojej strony padła informacja, że materiał wyjściowy ma być w postaci zrębków a nie wiórów. Nie jestem przekonany czy rozdrabniacz nożowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego co rozumiemy przez „zrębki”. W rozdrabniacza nożowych frakcja materiału wyjściowego jest pomiędzy 2-3cm, natomiast w rozdrabniaczach frezowych (zębatkowych) możemy osiągać frakcję grubo powyżej 3cm. W przypadku rozdrabniaczy elektrycznych tarczowych dosyć popularne są rozdrabniacze . Wśród wersji frezowych mocno plasują się niemieckie lub niezawodna, japońska . Istotna rzecz, na którą nie zawsze wszyscy zwracają uwagę: do wszystkich wymienionych powyżej modeli są bezterminowo dostępne części zamienne gdyż firmy są na rynku od wielu lat.

W razie pytań / wątpliwości służę pełnym wsparciem :)

Za wsparcie dziękuję, ale mnie interesuje zdanie osób, które użytkują na co dzień rozdrabniacze, nie tych, którzy sprzedają. Po za tym, już kupiłam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2017/01/06 14:14 #42675

  • andrzej
  • andrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 519
  • Otrzymane podziękowania: 1149
Planowałem już od jakiegoś czasu zakup rębaka i wreszcie udało się uzbierać konkretniejszą kwotę na realizację tego celu. Ostatecznie zdecydowałem się rozdrabniacz nożowy, a nie frezowy. Z informacji, które uzyskałem w czasie poszukiwań to frezowy jest przyjemniejszy w obsłudze, szczególnie dla kobiet gdyż gałęzie są samoistnie wciągane. Z drugiej jednak strony, szczególnie tańsze modele, bywają bardziej awaryjne, gdyż przeciwnóż osadzony jest często na aluminiowej obudowie, która lubi pęknąć, gdy włożymy zbyt grubą lub rozgałęzioną gałąź. Przy nożowym praca jest ciut cięższa, ale za to mamy łatwość w ostrzeniu noży.








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Efkaraj, edulkot, Gosia1704, chester633, Puszek

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2017/01/06 21:35 #42787

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ładne wiórki robi, będziesz miał pożytek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2017/01/06 22:42 #42805

  • andrzej
  • andrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 519
  • Otrzymane podziękowania: 1149
Czekam na lepszą pogodę, żeby go w pełni wypróbować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2017/02/14 10:29 #49369

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3420
Ja kupiłam parę lat temu rębak nożowy - ale zachwycona nim nie jestem. Niby ma ciachac gałęzie do 3 cm, ale jest z tym różnie. Mały otwór wlotowy powoduje, że wkładać trzeba praktycznie po dwie-trzy gałązki. Jak drewno jest niezbyt suche potrafi się zacinać. Męczę się (chyba bardzie psychicznie niż fizycznie) jak go używam. Teraz raczej wybrałabym ten ze ślimakowym systemem tnącym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2021/01/26 12:29 #224178

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3420
I po latach doczekałam się zmiany (na mój stary rozdrabniacz nie mogłam już patrzeć).
Padło na Rozdrabniacz elektryczny Faworyt GTR 2800 Mam go od 2019 r. Kosztował wtedy 580 zł, teraz około 600 zł.

Producent polski, tak o nim pisze:
Rozdrabniacz elektryczny Faworyt GTR 2800 to urządzenie o mocy silnika 2800 W. Działa dzięki mechanizmowi tnącemu w postaci frezu rozdrabniającego. Pozwala on na rozdrabnianie gałęzi o średnicy nawet do 4,4 cm. Urządzenie posiada zabezpieczenia przeciążeniowe. Praktyczny pojemnik na ścinki ma pojemność aż 55 litrów, Koła transportowe oraz bieg wsteczny to kolejne funkcje znacznie poprawiające komfort użytkowania sprzętu.

Bieg wsteczny przydaje się bardzo jak coś się przytka . Gałązki wciąga sam. Wygodna obsługa, chociaż kabelek zasilający... mikroskopijny, to powinni poprawić.
Zrębki są równo, nie za małe, nie za duże. Ich wielkość mi odpowiada.
Jak na razie jestem z tej maszynki bardzo zadowolona.
Ostatnio zmieniany: 2021/01/26 12:32 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2021/01/26 19:33 #224203

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Dla mnie, przy wyborze rozdrabniacza najważniejszymi kwestiami były (kolejność ma znaczenie)

1/ mobilność - bo działka jest duża a znoszenie wszystkiego w jedno miejsce, to marnacja czasu (na wstępie odpadły więc rozdrabniacze elektryczne)
2/ szerokość 'wlotu', czyli miejsca, gdzie się wkłada gałęzie, żeby nie trzeba było celować, tylko swobodnie wkładać pęczki drobniejszych gałęzi
3/ moc i grubość rozdrabnianych gałęzi

Zdecydowałam się na napędzany olejem napędowym rozdrabniacz GREENSO GBD-70, w którym można ciachać gałęzie do 7 cm.
Moc [KM] 6
Pojemność silnika [cm3] 212



Po dwóch próbnych uruchomieniach stwierdzam, że idzie, jak bestia, łatwo się przemieszcza i mimo systemu nożowego sam wciąga gałęzie.
Wadą jest wąski wylot, który czasem potrafi się zablokować. Po zdjęciu tunelu wylotowego pracuje na 102! Utniemy ten tunel, skracając o 2/3 i wystarczy, by ukierunkować wypadające zrąbki.
Ostatnio zmieniany: 2021/01/26 21:04 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Ave

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2021/01/26 19:53 #224212

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3420
My na szczęście mamy na całym ogrodzie pozakładane gniazda elektryczne, więc nie musimy rozciągać dziesiątek m kabla , ale większość urządzeń ogrodowych mamy jednak na paliwo, czyli mobilnych
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2021/11/13 20:21 #253361

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Piszę recenzję swojego rozdrabniacza, bo może się komuś przyda. Zakupiłam rozdrabniacz elektryczny Macallister 2500 Wat za ok. 350 zł :woohoo: . Miał być nieduży, niedrogi, mobilny i możliwy do obsługi przez niedużą i niezbyt silną osobę. Czyli mnie. Pierwsze próby były rozczarowujące: zapychał się błyskawicznie liśćmi i tujowymi szpilkami. Po paru godzinach nauki i pewnych przemyśleniach stwierdziłam, że winę ponosi konstrukcja - twórca nie wiedzieć czemu wyposażył wylot w pionowe plastikowe blaszki, które hamują wylot słabiej pociętych materiałów i go zapychają . Po zasięgnięciu opinii w internecie zamierzam je wyciąć (jak inni użytkownicy) i pójdzie jak burza. Wadą jest też strasznie długa śruba mocująca obudowę - jej odkręcanie trwa chyba z minutę! Na szczęście jest metalowa i gwint też, więc nie wyrobi się tak od razu.
Mam problem ze startem - jakoś nie odpala od razu, ale za którymś razem zaskakuje. Może coś źle robię think: .
Powyżej opisane wady znajdują przeciwwagę w postaci zalet. Maszynka jest niedroga, elektryczna, możliwa do przechowywanie w warunkach działkowych, prosta w obsłudze. Tnie gałęzie do 4.5 cm, a podobno i grubsze, choć nie próbuję. No i najważniejsza zaleta: robi przepiękne zrębki!

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, VERA, Ave, wojtek, a.nia

Rozdrabniacz do gałęzi - nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie? 2021/11/13 21:27 #253369

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66636
Mój ma problem z ciachaniem cienkich, elastycznych gałązek np świeżych z brzozy. Twój sobie z tym radzi?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.178 s.