Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Domek pod Dębami w różanym ogrodzie

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 19:36 #162115

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 480
  • Otrzymane podziękowania: 1308
Witaj Majeczko ,dziękuję za odwiedziny.U mnie pada drugi dzień i przyznaję że bardzo cieszę się z tego bo miałam bardzo sucho ale czemu jest tak zimno krecigl Połowa maja a ja zastanawiam się czy chować zimową kurtkę.czekam by zobaczyć łuki różane obsypane kwiaciorkami.Clematisy cudne,jeśli nie było by chętnych na sadzoneczkę to uśmiechnę się nieśmiało o nią mając nadzieję że będę mogła zrewanżować się.
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 19:51 #162124

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Majko pisałam u Iny, ze widzę w ofercie Uzdowskich Jack A. Sand - jeśli chcesz to przywiozę Ci na zlot..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 20:06 #162132

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Gosiu u nas już miara przebrana, deszczomierz przebrał czyli od piątku spadło prawie 50l/m2 krecigl
Na ukwiecone łuki też czekam ale to jeszcze potrwa, najpierw spinosissimy potem rugosy i dopiero będą łuki, a może wszystko razem think:
Sadzonka Pamelki może być dla Ciebie, niekoniecznie z rewanżem, zastanawiam się jak ją chcesz odebrać think: chyba że wykopię te co się wsiały we włoski powojnik, bo w doniczkach to są już 3-latki think:
Pamela Jackman



Neluś skarbie :kocham jesteś wspaniała, pewnie że chcę hu_rra jak nie sprawi Ci to kłopotu vishenka

Geisha Orange

Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2019/05/15 20:09 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 20:21 #162141

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Majko w poniedziałek pojadę po nią :) sobie kupiłam w zeszłym roku ładnie zapączkowaną, ale w tym roku nie kwitnie.. :(
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 20:32 #162150

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Neluś tak przeważnie bywa, wysiliła się po dożywianiu szkółkowym i musi odpocząć. Tak mam w rodkach, Catawbiense Grandiflorum ani jednego pączka choć w zeszłym roku ładnie kwitł, Dominik nawet jeszcze u mnie nie kwitł bo kupiłam malutkiego B)

nie dość że nie kwitnie to jeszcze taki pogryziony :(


Z góry Ci :buziak
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/15 22:53 #162206

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Wygląda tak jakby padało ciut ko mniej, oby już przestało i zaświeciło :slonko

Umyłam jeszcze jedno okno, od południa czyli widoki na najbardziej zaróżowioną część ogrodu 2smiech

wychylając się i patrząc za wschód widzimy sosnę, basenową, łuki z różami i wielgaśny orzech włoski


prawie na wprost w środku widać klatkę z pnącymi różami i powojnikami, a dołem płotek z takimi samymi nasadzeniami


bardziej w prawo widać dalszy kawałek płotka, miejsce ogniskowe, 2 wiśnie, a w dali domek córki


jeszcze bardziej w prawo czyli na zachód króluje klatka dla Mili ( jak koniecznie trzeba ją zamknąć, kiedyś pokażę jakie roślinki ona uprawia w środku rotfl ) i stary dom


wychylając się jeszcze bardziej widać płotek i przyszłą różaną rabatę południową






Przez całą długość tej rabaty widać zadołowane cebulowe, które miały być posadzona właśnie tutaj oraz inne zeszłoroczne roślinki, wszystko czeka na 'zbawienie' B)
Ale najbujniej rośnie chyba trawochwastownik krecigl nie koszony jeszcze w tym roku no bo kiedy :mur
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, Danusia, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 09:54 #162265

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43408
I pomyśleć, że za chwilkę to już będę zupełnie inne widoki :-)
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 12:18 #162300

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Majeczko! Po pierwsze to ogromnie się cieszę, że udało mi się Ciebie poznać i spotkać osobiście! Wreszcie odwiedziłam Twój wątek, jak zaczęłam czytać to ani się obejrzałam a zleciały prawie 3 godziny, podziwiam Cię za wytrwałość w zmaganiu się z trudem życia (jak poczytałam i obudowie i o żniwach i i wichurach, matko sałatko! ile ta kobitka zniosła! I poradziła sobie! Zuch nie kobieta! :heart
Kapitalnie pokazałaś swoje włości (a sporo tego) - teraz już wiem gdzie co i jak. I co tu napisać? Oglądając Twoje kwiaty aż się łezka zakręciła bo wiele z nich było w babcinym ogrodzie. Te łany omiegów... a wiesz, że z tęsknoty za babcią kupiłam w tym roku 3 dorodne kępki i posadziłam je razem. Tak dla babci, dla siebie, żeby ten kawałek wspomnień mieć dla siebie na wyciągnięcie ręki. Pięknie i kolorowo u Ciebie. Spotykam się z tym czasami, że zastawiam się - nie tylko ja, czy np. żółte z różowym pasuje, albo niebieskie z pomarańczem... i w sumie po co? U Ciebie cała gama i nic nie zgrzyta!
Jak przeczytałam, że ogrodem się zajmujesz od ponad 30 lat, no to czapka z głowy! Może i dla mnie jest nadzieja, że kiedyś też tak o sobie napiszę rotfl
Będę tu regularnie wpadać, a od teraz to chyba najlepszy czas - festiwal różany przed nami :kocham
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 15:29 #162324

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Przyszłam zaproponować Ci kupno azalki i przywiezienie na zlot ale Nela była szybsza. wink-3 Wprawdzie musiałabym jechać po nią do Szkółek Kórnickich ale każdy pretekst jest dobry, żeby tam pojechać.
Fantastyczny widok z okien. Łuki różane zachwycają a do tego dorodne drzewa. Nie będziesz przypadkiem myć okien jak róże będą w pełni kwitnienia ? Fajnie byłoby powtórzyć taką sesję fotograficzną.:)
Zachwycił mnie biały głóg. Nie wiedziałam,że białe też są , bo wszędzie widuję tylko różowe.
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 15:29 #162325

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dwa lata temu przysłali mi dwa rodki i oba takie pogryzione ,jak Twój .Popryskałam je Mospilanem ,a to co zostało wlałam pod rośliny .Do tej pory mam spokój i nie mam nowych wyżerów . :jupi Polecam Ci na Twojego pogryzieńca teacher Co do deszczu .....chwilo trwaj :deszcz
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 22:24 #162441

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Lukrecja napisał:
Majeczko! Po pierwsze to ogromnie się cieszę, że udało mi się Ciebie poznać i spotkać osobiście! Wreszcie odwiedziłam Twój wątek, jak zaczęłam czytać to ani się obejrzałam a zleciały prawie 3 godziny, podziwiam Cię za wytrwałość w zmaganiu się z trudem życia (jak poczytałam i obudowie i o żniwach i i wichurach, matko sałatko! ile ta kobitka zniosła! I poradziła sobie! Zuch nie kobieta! :heart
Kapitalnie pokazałaś swoje włości (a sporo tego) - teraz już wiem gdzie co i jak. I co tu napisać? Oglądając Twoje kwiaty aż się łezka zakręciła bo wiele z nich było w babcinym ogrodzie. Te łany omiegów... a wiesz, że z tęsknoty za babcią kupiłam w tym roku 3 dorodne kępki i posadziłam je razem. Tak dla babci, dla siebie, żeby ten kawałek wspomnień mieć dla siebie na wyciągnięcie ręki. Pięknie i kolorowo u Ciebie. Spotykam się z tym czasami, że zastawiam się - nie tylko ja, czy np. żółte z różowym pasuje, albo niebieskie z pomarańczem... i w sumie po co? U Ciebie cała gama i nic nie zgrzyta!
Jak przeczytałam, że ogrodem się zajmujesz od ponad 30 lat, no to czapka z głowy! Może i dla mnie jest nadzieja, że kiedyś też tak o sobie napiszę rotfl
Będę tu regularnie wpadać, a od teraz to chyba najlepszy czas - festiwal różany przed nami :kocham
Neluś welcome serdecznie a z tych pochwał to się aż vishenka dzielna bo musiałam jakoś ogarnąć życie,
Ogroduję właściwie całe życie, początki w babcinym, potem na działce mamy aż dorobiłam się swoich włości, a na poważnie to zaczęłam zagarniać kolejne metry jakieś 25 lat temu. Dzieciaczki odchowane to trzeba było jakoś zająć ręce, Z roku na rok wydzierałam dzikiemu sadowi kolejne miejsca na rabaty aż doszłam do momentu kiedy mam wątpliwości w jakim kierunku zmierzam, wszak sił ubywa a rąk do pracy pozostała mi tylko własna para gwizdac
Kolory i rośliny zestawiają się same, mam tak dużo samosiewów że dawno przestałam im przeszkadzać, np taki uchwycony dzisiaj 2smiech

Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 22:30 #162448

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
inag1 napisał:
Przyszłam zaproponować Ci kupno azalki i przywiezienie na zlot ale Nela była szybsza. wink-3 Wprawdzie musiałabym jechać po nią do Szkółek Kórnickich ale każdy pretekst jest dobry, żeby tam pojechać.
Fantastyczny widok z okien. Łuki różane zachwycają a do tego dorodne drzewa. Nie będziesz przypadkiem myć okien jak róże będą w pełni kwitnienia ? Fajnie byłoby powtórzyć taką sesję fotograficzną.:)
Zachwycił mnie biały głóg. Nie wiedziałam,że białe też są , bo wszędzie widuję tylko różowe.
Inuś :buziak wielkie dzięki za Twoje chęci :buziak widzę że szukasz okazji do odwiedzenia jakiejś szkółki wink-3 mnie nie ciągnie a i tak mam co sadzić, z tygodnia doniczek przybywa zamiast ubywać :mur
Głogi kupowałam jako pełne różowy i biały, okazały się oba białe i puste B) oba ładnie rosły, ale trzeba było jednego ruszyć z powody kanalizacji do domku, przesadziliśmy go, ale był już tak duży że niestety nie dał rady :placz teraz szukam drzewka szczepionego na kiju żeby już był jakiś cień dla moich rodków.





edit:
Zapomniałam napisać że co prawda myję okna jeszcze w lecie ale moskitier nie ściągam więc zdjęcia różanych widoków będą tylko z ziemi gwizdac
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2019/05/17 09:51 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, Elżbieta, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/16 22:35 #162450

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Nowinka napisał:
Dwa lata temu przysłali mi dwa rodki i oba takie pogryzione ,jak Twój .Popryskałam je Mospilanem ,a to co zostało wlałam pod rośliny .Do tej pory mam spokój i nie mam nowych wyżerów . :jupi Polecam Ci na Twojego pogryzieńca teacher Co do deszczu .....chwilo trwaj :deszcz
Ewuś chyba tu nie pisałam, że niedawno jak karczowałam zardzewiałe jałowce odkryłam multum larw opuchlaków :unsure: dzisiaj syn kupując coś do oprysków rzepaku kupił mi jakiś środek, jak się ociepli muszę pryskać i podlewać, mam nadzieję że jakoś to opanuję :blink:
Odkryłam nawet na trzmielinie powygryzane liście czyli rozgościły się u mnie na dobre :mur

to ta a wieczornikiem damskim
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 10:01 #162506

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Wczoraj skończyłam mycie okien i zakładanie moskitier więc dzisiaj ostatni raz pomęczę Was widokami wszechogarniającej zieleni 2smiech
Też na południe z okna ze stołem kuchennych.

prościutko na południe, za jałowcami ulica a za nią domek córki


a taki widok widzę siedząc przy kawie czy obiedzie


a to jak się lekko obrócę - pergola z różami Griseldis a z drugiej strony New Dawn


na zachód jest okno ale widok jest tak nieciekawy że pokażę tylko niektóre zbliżenia, stoi tam ciągle stary dom i ogólnie jest dno B)

kocimiętka rosnąca wszędzie


słoneczniczek szorstki który sam się tam wysiał


plantacja pióropusznika i konwalii - miały osłaniać dół tarasu teraz skutecznie zasłaniają ruinę
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 10:11 #162507

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Jeszcze okienko z łazienki na północ, nieciekawy widok, ale myślę że w końcu doczekam się ładniejszego gwizdac

prosto na rabatę z rodkami którą teraz przebudowuję, widać też zgromadzone ostatnie nabytki i zdobycze


tu trzeba się mocno wychylić przez okno w prawo na wschód - widać głóg który był na pierwszym zdjęciu z sypialni czyli zatoczyliśmy okrąg


a to jest jeden wielki pierdolnik czyli rozwalający się kompostownik, który ma iść do remontu, sterta opału która skutecznie to utrudnia oraz z przodu kawałek rabaty pożegnalnej Goldiego i kotków :kot


I to koniec spaceru proszę wycieczki, od teraz będzie kolorowo 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Semper, Elżbieta, nelu-pelu, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 11:01 #162510

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16202
Ale sie mnie podoba ten rodek razem z bluszczowym pniem zdziwko Jak on zakwitnie to będzie dopiero widok...
A pierdolnik jak to pierdolnik... każdy ma większy czy mniejszy... U mnie za garażem i .. w garażu. Zamknę i nie widać rotfl
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 11:48 #162520

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Maju, jak ja żałuje, że się nie spotkałyśmy to nie masz pojęcia! Tyle osób chciałam poznać. I już nic nie planuję, bo to tylko potem przykro, jak plany się walą.
Kicia jest na lekach, trochę lepiej z nią, ale apetyt ma strasznie marny, szkieletorek się z niej zrobił.
Widoki przezokienne na Twoje włości przecudne. Po deszczach u mnie tez wszytko nabrało soczystych kolorów.
Dzieki za info o narcyzach. To ja mam te później kwitnące.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 12:33 #162526

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Muszę przyznać, ze strasznie masz duzo tego wychylania polewkamax
W ten sposób pokazałaś całe włości :bravo
Ja właśnie dzisiaj przyjrzałem sie jednemu z trzech Moich ocalałych rodków i też zobaczyłem slady zębów :woohoo:
Zaglądałąś już do pontyjki?
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 13:24 #162529

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
a.nia napisał:
Ale sie mnie podoba ten rodek razem z bluszczowym pniem zdziwko Jak on zakwitnie to będzie dopiero widok...
A pierdolnik jak to pierdolnik... każdy ma większy czy mniejszy... U mnie za garażem i .. w garażu. Zamknę i nie widać rotfl
Aniu na tym miejscu gdzie jest ten stos opału i obok na pierdolniku pobudowlanym ma właśnie stanąć garaż, domek ogrodnika, wiata na drewno i ma być przeniesiona klatka Mili. No ale jak cokolwiek stawiać jak stos opałowy ciągle rośnie, zwożą z nie wiadomo skąd jakieś drzewsko i dokładają :mur
Na tle dębowo-bluszczowego pnia rośnie więcej rodków wink-3 dlatego wygląda na takiego wielkiego wink-3

z przodu Hachmann's Charmant


największy Catawbiense Album Novum


i najmłodszy wciśnięty pod dąb Catawbiense Grandiflorum, nie będzie kwitł w tym roku
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2019/05/17 13:30 #162531

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
zuzanna2418 napisał:
Maju, jak ja żałuje, że się nie spotkałyśmy to nie masz pojęcia! Tyle osób chciałam poznać. I już nic nie planuję, bo to tylko potem przykro, jak plany się walą.
Kicia jest na lekach, trochę lepiej z nią, ale apetyt ma strasznie marny, szkieletorek się z niej zrobił.
Widoki przezokienne na Twoje włości przecudne. Po deszczach u mnie tez wszytko nabrało soczystych kolorów.
Dzieki za info o narcyzach. To ja mam te później kwitnące.
Zuziu współczuję Tobie i Kici :przytulam starość jest czasami przykra :(
To nie planujcie wypadu do Baby Jagi tylko wpadnijcie w piątek lub w sobotę 2smiech macie tylko 2-3 godziny jazdy, poznamy Was, Wy poznacie nas, trochę pogadamy, pośmiejemy się :zdrowko
Moje Recurvus ciągle ładnie się trzymają zwyc



a zieloność powoli wypełnia się kolorami

Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.