Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Domek pod Dębami w różanym ogrodzie

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/28 20:49 #195052

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
Majko, nie wiem czy zaciszniej bo ostatnio gwizdało jak się patrzy a zawilce i forsycje u mnie jeszcze nie kwitną i z cięciem się nie śpieszyłam bo róż mam raptem trzy :oops:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/28 22:01 #195070

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
No bo jak się tylko parę to nie ma co się spieszyć, pamiętam czasy jak miałam ich kilkanaście i mogłam się bawić z jeną pnącą cały dzień 2smiech
Gwizdało ostatnio okropnie a dębowi strażnicy bez liści to nie ma co osłaniać. Forsycja taka przytulona do róży, żylistka i derenia a od sąsiadów ściana tui i może rzeczywiście ma zaciszniej, zwłaszcza od wschodu think:
A te zawilce to od kogoś kupiłam takie bardziej wypasione, moje zwykłe gajowe dopiero się gramolą.

trochę słoneczka na jutrzejszy deszczyk



Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, Elżbieta, Danusia, a.nia, Maggie


--=reklama=--

 

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/29 20:20 #195198

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Maju, u Ciebie wiosna i róże to naprawdę wyzwanie! ja mam dylemat, bo mi Alchymist wyrósł już prawie ponad dom! Oczywiście po tej udawanej zimie praktycznie nie ma co sanitarnie przycinać. Musze wykombinować jakąś przestrzenną podporę.
Zawilce u mnie jeszcze daleko za Twoimi. Ale dokupiłam dwie sadzonki wielosiecznego, zobaczę czy się polubimy.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/29 20:47 #195209

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20874
Majeczko ślicznie moje zawilce powoli zaczynaja dopiero listki pokazywać z jednych nie wiem co będzie bo zapomniałam że tam posadziłam i stanęłam na nich :patel
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/29 20:52 #195211

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Zuziu masz rację, wiosna to kumulacja wszystkich robót, dlatego staram się część robić: latem - mocne cięcie, zwłaszcza raz kwitnących, jesienią - wycinanie tego wszystkiego co i tak uschnie zimą, zimą - jak najwięcej sprzątania i cięcie wszystkiego oprócz róż.
Rok temu prawie dwa miesiące przeleżałam więc wiosenne cięcie róż co niektórych odpuściłam. A tym razem pnące potraktowałam łagodnie, będą mocno cięte po pierwszym kwitnieniu.
Te potwory raz kwitnące potrafią wyrosnąć, alejkę z podobnymi różami ominęłam, a niech rosną i kwitną jak chcą, ale że one z dala od głównych alejek to nie straszne. Takiego potwora jak Alchymist jednak trzeba ujarzmić.
Ciekawy ten wielosieczny, oby chciał żyć :przytulam




Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, Elżbieta, Danusia, a.nia, Maggie, Maryna44

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/29 20:59 #195213

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Danusia napisał:
Majeczko ślicznie moje zawilce powoli zaczynaja dopiero listki pokazywać z jednych nie wiem co będzie bo zapomniałam że tam posadziłam i stanęłam na nich :patel
Ja stare swoje też często deptałam aż w końcu obłożyłam je kamieniami i czekam na efekt, ale jakoś ciężko im idzie ledwie parę listków się pokazało, może to ciągłe deptanie think:

te są wcześniejsze
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/29 21:02 #195216

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
Zawilca wielosiecznego Rubra kupiłam kiedyś i i od lat wyrasta zaledwie jednym kwiatuszkiem B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 12:33 #195289

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Te 300 obrobionych róż też zostawiam beż komentarza krecigl ale jak zaczynają kwitnąć, to człek zapomina jak nas podrapały przy cięciu wink-3 Jeszcze można pryskać miedzianem ? Moje mają spore młode przyrosty, nic im nie będzie ? W tym roku jakoś tak nie ma kiedy robić zabiegów pielęgnacyjnych, bo wszystko za szybko wystartowało.
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 12:45 #195290

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Miedzian nie szkodzi a młode przyrosty i tak zwarzone przymrozkami trzeba będzie ciąć jak już w końcu się ociepli. Ja większość róż mocno cięłam, na jakieś 50-70 cm więc same patyki sterczą.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 15:29 #195308

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16286
Majka letnich, różanych widoków i zapachów zazdraszczam... ale już roboty przy tych jeżozwierzach to już wcale... jak wyglądają Twoje ręce po takim cięciu?
Ja mam trzy na krzyż i całe łapy podrapane :mur
Wiosenne kwiatki śliczne... a zawilce posadziłam w zeszłym roku i niestety dały ducha...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 15:51 #195312

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Ha ha ha, bo to trzeba umieć postępować z panienkami. Nigdy nie trzymać mocno tylko delikatnie i patrzeć gdzie się rękę wkłada. Ja nawet nie mam specjalnych rękawiczek tylko takie zwykłe wampirki czy cuś, czasami jak zimno to wkładam dwie pary. Ręce mam całe, tylko jedno małe zadrapanie w okolicach łokcia jak mnie panienka złapała w objęcia.
Zawilca mogę Ci ukopać kawałek, zrobił się szeroki i gęsty.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 16:02 #195315

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13597
Mania a co to za roślinkaa z niebieskimi kwiatkami ? trochę podobny do barwinka .
Ja mam też przycięte wszystkie róże ale i tak chodzę z sekatorem i ciągle coś ciachnę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/03/30 16:07 #195317

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
A to pewnie chodzi Ci o ułudkę, nie umiem ich uchować, ledwie takie bździny, biała też ledwo ma parę listków.
Ciąć róże to jeszcze będę nie raz, te przemrożone końcówki muś ciachnąć.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/02 22:47 #195754

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Oj jakiś czas mnie tu nie było :ohmy:
Dzisiaj było pięknie więc wyległam na :slonko







Trochę poplewiłam, wykarczowałam jedną zdychającą różę, a na jej miejsce przesadziłam inną i tak bardzo przyjemnie minął mi ten piękny dzień hu_rra
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Krzysia, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/02 22:59 #195756

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16409
Ach te Twoje róże Majeczko recourse .
Ja chodzę ostatnio po ogródku szukając jakiegoś miejsca na różane krzewy, bo coś tam wpadło mi w oko, ale jakoś nie mam zupełnie pomysłu, gdzie można by coś upchnąć :P .
2 szt wywaliłam kilka dni temu na ognisko i wiem już jakimi je zastąpię. Głupio jednak tak 2 róże kupować :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/03 09:01 #195769

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43915
Pierwiosnki, zawilce! a te szafirki jakie piękne! Co roku je podziwiam. Ja mam te normalne , też są urocze!
Musze iść poszukać zawilców!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/03 10:16 #195776

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3672
  • Otrzymane podziękowania: 11657
Wczoraj też sporo działałam w ogrodzie, głównie dłubałam plewiąc. W czasie sprzątania znalazłam na półce syna jakiś zapomniany przez niego bagnet i pomyślałam, że będzie super do wydłubywania 2smiech
Ale mam pytania - sadzisz róże po różach? Wszędzie czytam, że tak nie wolno :nie_wolno Oczywiście mimo tego sama kilka razy zamieniałam chorą czy kiepską róze inną :silly: 2smiech
Piewiosnek piękny, ja wiele razy sadziłam rózne - takie co dostałam od znajomej bo u niej "rosną i sieją się jak głupie" i wiele z marketu, które nabywałam przy okazji zakupów spożywczych, które najpierw stały w domu... Żyły rok, może dwa w ogrodzie i znikały :(
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/03 10:46 #195777

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7371
Majeczko :buziak cudowności vishenka .
Z miedzianem nie mogę się wstrzelić w odpowiednią pogodę, ale może jeszcze coś psiknę, tylko u nas ciągle ziąb.

Na temat róż się nawet nie wypowiadam, choć mam, aż 5 2smiech , w tym roku przytnę tylko to co suche, reszta już się mocno puściła, ale one jeszcze niewielkie, więc może mi darują brak odpowiedniej pielęgnacji w tym sezonie.

Ułudka ta zwykła całkiem dobrze sobie u mnie radzi, gdyby ktoś potrzebował, proszę się zgłaszać, chętnie się podzielę. Natomiast kapadocka, biało niebieska, od Poli, nie wyszła po zimie, a wydawało mi się, że znalazłam jej dobre miejsce :( .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/03 20:04 #195818

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Edytko ja powoli szykuję się do obsadzania rabaty południowej pod domkiem, liczę róże w przechowalni i te co muszą zmienić miejscówki i jakoś chyba mi braknie i też się złapałam na tym, żeby coś zamówić 2smiech a dwie róże kupowałam jesienią 2smiech a co to za piękności wpadły Ci w oko wink-3





Miłko większość szafirków i mnie to takie jakieś zwykłe kundelki, te ze zdjęcia to są siewki i widać że to mieszanka, już nawet nie pamiętam jakie tam rosły bo oczywiście tam gdzie sadziłam same piórka wink-3

Viola odorata



Marysiu a ja dzisiaj właściwie nic nie robiłam, wypompowałam do końca wodę z 1000 litrowego baniaka i tak mi łapki zmarzły że miałam dość :podlewam
Róże sadzę gdzie mi pasuje, niby taka jest zasada, ale skoro poprzedniczka nie chorowała tylko była byle jaka to czemu nie zastąpić jej inną wink-3
Pierwiosnki zawsze wysadzałam z doniczek domowych i może nie przeżywały zbyt długo to nawet jeden sezon radowały :P

Omieg wschodni - Doronicum orientale


Krzysiu
w tym roku róże ładnie przezimowały, zbyt ładnie, a że miałam trochę czasu i chęci to je mocno ciachnęłam 2smiech jakąś ułudkę dostałąm od Wiesi, swoją odratowaną też posadziłam pod jodłą i obie takie zdechlaki B) może kiedyś jak wrócą normalne czasy się zgłoszę wink-3

południowa rabata z tymczasowymi doniczkami w rozkwicie
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, Krzysia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2020/04/03 20:18 #195821

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20874
Majeczka u mnie było :slonko ale wiał zimny wiatr więc robiłam porządki wiosenne na dole a Piotrek trochę działał w ogródku ,jutro jeśli będzie cieplej to obiecał że zrobi mi wreszcie doniczki drewniane na taras :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.