Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 08:56 #68529

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14590
  • Otrzymane podziękowania: 44071
No popatrz, nie wiedziałam, ale wydawało mi się, że jednak tak nie jest, bo zawsze coś tam bokiem wypuścił i się rozrastał. Bo kiedyś dostałam pojedyncze kłącze, posadziłam, zakwitł i nadal w tym miejscu mam kilka sztuk.
Ale Twoje cudowne! Ja nie kolekcjonuje, bo nie można mieć wszystkiego. Zresztą nie mam zbyt fajnego dla nich miejsca :nie
Muszę się jednak pochwalić, ze rano zobaczyłam kilka cudownie kwitnących i mam nadzieje, ze popołudniu będę mogła im zrobić zdjęcia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 11:23 #68560

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9836
  • Otrzymane podziękowania: 21316
Dobrze ,że mamy Gosiu -Ciebie :kocham bo też nie wiedziałam o zamieraniu kwitnących kłączy bo te stare irysy to bez problemowo rosną ,ale też mam trochę nowych to muszę o nie zadbać,Wczoraj zauważyłam ,ze nie którym robią się jasno -żółte liście-myślisz ,że to z głodu?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 12:08 #68566

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Wiesiu, przypilnuj tego Moroccan Magic :zielony . Powinnam go mieć, ale znowu mam kilka kłączy, które są pojedyncze i nie zakwitną. W tym roku dzięki znacznikom zaczęłam je porządnie oznaczać i może już wezmę się za planowe namnażanie. Wiecie, bo ciągle narzekam, że mam mały ogródek. Dotąd głównie starałam się, żeby nie utracić odmiany. Ziemię jeszcze mam częściowo nie rekultywowaną, bo na wszystko nie starczało ziemi kompostowej, ale zagospodarowuję ciągle nowe kawałeczki, więc już za chwilkę (nie wiem czy już w tym roku) będzie miejsce do ich przesadzania.

Miłka, widzisz to u ciebie jest w porządku, masz porządne odmiany wink-3 . Zauważ, że stare kłącze już nie ma liścia i nigdy go więcej nie wypuści. Czasami służy jako „kłączowe łącze” i ewentualnie wypuszcza młode. Jednak w tej chwili u wielu odmian w czasie zimy i ewentualnie nowego sezonu stare kłącze po prostu próchnieje. Nam właśnie chodzi o te młode, bo tylko one mają liście i kwiaty. Od starego kłącza powinno wyrastać kilka młodych – to jest bardzo wskazane, bo wtedy kłącze się rozrasta.

Żanetko, to niestety bardzo prawdopodobne, że zaatakoway je choroby grzybowe, np. rdza liści. Trzeba pryskać na grzyba dodając koniecznie środek, który zwiększa lepkość (przyczepność cieczy). To może być ogrodnicze mydło potasowe lub odrobina płynu do mycia naczyń. Trzeba to robić koniecznie, bo po irysowych liściach sam płyn momentalnie spływa. Ja też za chwilę będę pryskać Score. W tym roku miałam mało czasu i nawet zimowych liści nie usunęłam (tych podeschniętych i z plamkami). Irysowe liście zaatakowane przez grzyba palę, nie wrzucam ich na kompost.
Sprawdź jeszcze jak się mają kłącza, czy czasami nie zagniwają.

Wiecie, nie chcę wracać do starego nudnego tematu, ale świeżo posadzone irysowe kłącza też mi fruwały po działce, więc do końca nie wiem co mi przeżyło :mur .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/05/31 12:19 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 12:58 #68576

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Gosia :hejka no popatrz to ja tez takich rzeczy nie wiedziałam a powiedz mi jak kepa duża a kwiatków co kot napłakał to co robić aaaa i co robic żeby mi sie te nowe ładnie przyjęły niskie bo trochę ich posadziłam wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 13:00 #68577

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25179
Gosiu, będę o niego dbała, bo ma tylko jeden badylek. Pokazał mi się co prawda drugi podobny, ale to już nie Moroccan Magic choć kolorystycznie taki sam. Postaram się po południu zrobić mu zdjęcie :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 19:33 #68615

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Danusia, to znaczy, że czas je przesadzić. Mają za gęsto. Rozsadza się najczęściej w sierpniu. Stare kłącza się wyrzuca. Przed sadzeniem można je przez 1/2 godziny pomoczyć w środku przeciwgrzybowym. Podcina się korzonki i liście (TB na jakieś 15 cm). Miejsce zranienia zanurzam w popiele drzewnym – to jak opatrunek. Irysy sadzi się, żeby tak co najmniej połowa kłącza była na wierzchu. Nowo posadzone irysy podlewamy. Takie zasiedziałe to ja podlewam tylko kilka razy w sezonie. Do nowo posadzonych trzeba zaglądać i w razie konieczności podlać.
Kłącza irysów powinny być w połowie odsłonięte. One korzonkami jak ząbkami trzymają się ziemi. Takie przykryte ziemią kłącza mogą mieć tendencję do zagniwania. Wtedy trzeba ciąć „do żywego” (do zdrowej tkanki), ranę odsłonić, przetrzeć spirytusem (denaturatem) i zasypać węglem drzewnym.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 19:54 #68619

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Dzięki Gosiu czyli będę musiała tę duża kępę wykopać i podzielić bo nie widzę w niej żadnego pączka a małe własnie tak posadziłam :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/05/31 21:46 #68680

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3905
  • Otrzymane podziękowania: 13610
Pięknie już kwitną irysy a kolorki niesamowite zdziwko
Ja ciągle czekam na ich kwitnienie i z wielką niecierpliwością ,bo pierwszy raz w ogrodzie.
Gosiu chętnie zaglądam do Ciebie chociaż nie zostawiam znaku ,bo zawsze można się, tu podszkolić. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/01 06:26 #68738

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Piękne te irysy :) Najbardziej spodobał mi się ten aksamitny ciemny.
Właśnie sobie uświadomiłam jak dawno nie robiłam fotek w swoim ogrodzie... No i że powinnam zamocować podpory piwoniom :grabie Twoje tak pięknie rozwinięte, u mnie rozchylają pierwsze pąki. Po ulewie oberwały i jak zwykle leżą na glebie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/06 07:33 #69602

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Gosiu na widok kwitnacych dali dostaję gęsiej skórki :woohoo: u mnie dalie powoli pączkują jeszcze trochę muszę poczekać,sama jestem ciekawa co zakwitnie think:
Iryski cudne powoli sie na nie łapie krecigl te niskie bardzo by mi pasowały na rabatę daliową,obrzeża obsadzę i zawsze przed kwitnieniem dali byłby kolor.
U mnie dzięki Bogu kilka dni słońca i deszcz więc roślinki nie mają zle,tylko jeszcze noce zimne a to podcina daliom skrzydła.
Ja ciągle zgięta przy pieleniu,bo chwasty rosną i rosną,w jednym końcu skończę to w innym zarasta i tak od wiosny krecigl
Daliom dałam nawóz gołębi prawie popadało więc powinny się zabrać do życia,za kilka tygodni lato,może któraś zrobi niespodziankę z kwiatkiem pozdrawiam Cię serdecznie i dużo zdrowia życzę :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/06 08:31 #69610

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Gosiu - wielkie dzięki za szkolenie. Przymierzam się do sadzenia irysów (ale tych starych,popularnych odmian) w pobliżu rzeczki... no teraz już wiem jak głeboko. A już myślałam, że trzeba głeboko... Dziękuję! recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/06 23:15 #69728

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziewczyny, dzięki za słowo. Bywam u Was i podziwiam ogrody.

Majeczko masz prześliczne irysy (nie wspominając całej reszty, np. baranka wink-3 ) zwłaszcza ten lilasek mi się podoba. :woohoo: . Irysy to są po prostu nie-Ziemskie kwiaty, po prostu z jakiegoś innego zaczarowanego wymiaru. Te przejścia kolorystyczne, połączenia kolorów, niesamowite tęcze, kolory, których u innych kwiatów nie uświadczysz. Och...

Agu, pokazuj te peonie, niech się pozachwycamy. U mnie jednak sezon nie będzie tak doskonały peoniowo jak sądziłam. Chyba dziewczyny mają rację, że ten późny przymrozek zwarzył peoniowe pączki. Dwie z peonii, które miały pączków zatrzęsienie wcale nie będą kwitły, natomiast inne mają mniej kwiatów do rozwinięcia niż przewidywałam. Najlepiej obroniła się peonia Neon, ale ona to dopiero za chwilę będzie kwitnąć.

Daguś, te irysy nazywają się niskie, ale aż tak niskie (zwłaszcza te moje) to nie są. Patrzyłam, dalie mi poszły, że ho…, ciekawa jestem jak zakwitną :tup .

Słodka Lukrecyjko, ja mówiłam o irysach bródkowych. Ty chyba nad strumykiem będziesz sadzić inne. Irysy bródkowe za dużo wody nie lubią. Są za to jeszcze m.in. irysy: syberyjskie, japońskie, luizjańskie. One mają listki trochę jak sitowie i zupełnie inne kłącza. Te zadzi się głębiej, myślę, że np. jak liliowce. To są też piękne gatunki irysów, tylko u mnie to sucho jak pieprz, więc specjalnie nie mam na nie warunków :( .

Może na początek pokażę trochę peonii, bo irysów bródkowych to starczy mi na postowy serial 2smiech (zwłaszcza, że mam zaległości).
Nie, jako pierwszą pokażę moją nn różę pnącą, która kwitnie zasadniczo raz ale przez ponad miesiąc. Tak zaczyna, później liści nie widać spod kwiatów.



Teraz Edulis Superba, już okradziona z najdorodniejszych kwiatów. Jak byłam poprzednio w piątek to wlałam w krzak 2 konewki wody, bo miałam wrażenie, że kwiaty są zwiędnięte.



.

Tak więc w piątek to tylko lałam wodę w piach. Dosyć szybko w związku z tym pojawili się goście, którzy na tym korzystali.



Jak widzicie woda stała, za szybko nie wsiąkała. Natomiast dzisiaj objawiły mi się:
Coral Sunset



Raspberry Sandae.



Jeanne d'Arc. Alice Crousse.



Dwa ostatnie zdjęcia, zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby porównać te dwie odmiany. Dziś jeszcze w pąkach, w deszczowy dzień.
To teraz trochę ( :mniam ) irysów.

Afternoon Delight



Ave Maria



Canch Call



Exotic Star



In Your Dreams



Miah Jane (jakby falowała falbanami)



Serene Moment



Ride the Wind



Rio



Trillion



Triple Whammey



Whispering Spirits



Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/16 15:34 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Dagusia, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/07 09:15 #69751

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25179
Irysy co jeden to piękniejszy ale mnie urzekła Jeanne d'Arc :slonko . A co do irysów to mam pytanie czy masz może zdjęcie Twojego bardzo wysokiego smoka z fioletowymi jęzorami? Męczy mnie ten opis a wyobraźnia słabo działa B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2017/06/07 09:16 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/07 09:22 #69753

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Wiesiu, kawałek Joasi może być Twój jesienią. Jeden krzak jeszcze siedzi od lat pod czereśnią i nie kwitnie. Już 3 krzaczki rozdałam. Ona nie ma wielkich kłączy, ale jest śliczna. Ten smok to przedostatni – Triple Whammey. Co roku się kładzie. Jest prawie mojej wysokości. No co najmniej do brody :blink: . Teraz też zatyczkowany. Później tyczki idą w dalie.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/07 09:28 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/07 09:29 #69755

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25179
Gosiu jesteś kochana :buziak , a czy na smoka też się mogę załapać?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/07 13:02 #69792

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Gosiu ale pieknie i piwonie cudne i iryski mnie najbardziej chyba w oko wpadł Ave Maryja :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/07 21:33 #69888

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9836
  • Otrzymane podziękowania: 21316
Mi tam się wszystkie podobają i podobał mi się Gosiu -Twój opis irysów -taki romantyczny ....".Irysy to są po prostu nie-Ziemskie kwiaty, po prostu z jakiegoś innego zaczarowanego wymiaru. Te przejścia kolorystyczne, połączenia kolorów, niesamowite tęcze, kolory, których u innych kwiatów nie uświadczysz. Och "-nic dodać nic ująć :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2017/06/07 21:37 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 03:27 #70599

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Wiesiu, już wiem, bo w tamtym tygodniu odwiedziła mnie Ula (Orszulka). Ta moja peonia to nie Jeanne d'Arc tylko Mme Calot (Miellez, 1856).
Jeśli ją nadal chcesz :P , to kawałek będzie twój jesienią.
Muszę powiedzieć, że ten rok mnie nieco rozczarował w temacie peonii. To znaczy nie rośliny. Ten kwietniowo-majowy przymrozek odbił się utratą wielu peoniowych pączków, a kwiaty nie były ani piękne, ani okazałe. U Edulis Superby, wręcz wyglądały jak podwiędnięte. :( . Nie było możliwe rozpoznanie odmiany biało-żóltej peonii typu japońskiego. Miała z 5 pączków, ale te pozostawały zielone, wciąż nie większe niż 1 cm, więc je w końcu oberwałam. Wieloma kwiatami zakwitł Neon, nie były one jednak zbyt okazałe, choć urocze. Daleko im było do uroku kwiatów z tamtego roku.





Tak jak w tamtym roku – tylko jednym kwiatem zakwitła peonia podejrzewana o bycie peonią Boule de Neige.



Peonia, która podoba się Ewie (Nowince), to może być Bridal Shower, ale do końca nie wiadomo, bo kwiaty w tym roku takie sobie, ale może ten jeden charakterystyczny.





Peonia Duchesse de Nemours miała kilka małych kwiatuszków i nie zdążyłam ich zfocić. Orszulka powiedziała, że moja wiśniowa peonia, która też w tym roku specjalnie się nie popisała to może być Music Man. Jak oglądałam zdjęcia w necie, to mi pasuje. W oryginale jest taka buraczkowa lub ciemnoróżowa z odcieniem fioletu wink-3 .



Coral Sunset to Coral Sunset, więc choć tu się zgadza :zielony. Luis van Houtte, to miał takie dwa kwiatki, że lepiej nic nie mówić (w każdym kwiatku kilka płatków na krzyż). Philomele też nie była tak piękna jak tamtym roku.



Pięknie zakwitła Raspberry Sundae, ale miała tylko kilka charakterystycznych kwiatów.

.

Zakwitła mi dwoma kwiatami ostatnia „internetówka” i bardzo mi się podoba. dodam, że pachnie. Szkoda, że Ula jej nie widziała, może miała by jakiś pomysł.





Oprócz Mme Calot to zakwitla/zakwitnie (byłam na działce w niedzielę) mi jeszcze peonia od sąsiada.
Na razie pokazała tylko pączek.



Chwilkę nad nim popracowałam (pogłaskałam) i najwyraźniej trafiłam w punkt G peonii polewkamax , bo pokazała mi tyle:



Ciekawa jestem, co z niej będzie, ale jak pamiętam u sąsiada miała duże, piękne pachnące kwiaty. Ładnie przyrosła mi peonia Festiva Maxima, ale to wciąż kawałek, więc nie jestem pewna czy w przyszłym roku zakwitnie. Różowa pudrowa miała kilka pączków, ostałsię jeden i się nie rozwinął :( . To może być Sarah Bernhardt. Krzaczek już całkiem, całkiem. Pewnie w przyszłym roku będzie kwitł (w tym już chciał). Jest jeszcze jedna wiśniowa – pachnąca. Ta tworzy spory krzaczek, ale głównie z małych, krótkich kłączy. Zastanawiam się, czy tych kłączy trochę nie oddać, bo wiem już, że są zdrowe.
Nazbierało mi się, więc reszta w następnym poście.
:zdrowko
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/13 13:19 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 04:26 #70600

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziewczyny, pokażę jeszcze swoje irysy, już chyba ostatnie w tym sezonie.

Żaneto, mi też podobają się wszystkie, ale postanowiłam, póki co, że uporządkuję swoje irysy wysokie, a później się zobaczy, bo miejsca skąpo.

Wiesiu, o Triple Whammy, przypomnij się w przyszłym roku. :zielony
Mam jeszcze takie odmiany, które w tym roku mi nie kwitły, bo miały młode, późne przyrosty. Muszę, ale nie wiem czy w tym roku dam radę zacząć porządki z irysami.

Danusiu, dla ciebie chyba będę miała Ave Maria, bo ta odmiana wyjątkowo dobrze przyrasta. Dziękuję Ci za pierwiosnki, to są nie sadzonki, tylko sadzony zwyc . Podróż zniosły bardzo dobrze i siedzą w doniczkach.

Pooglądajmy irysy, chyba już ostatni raz w tym sezonie. Później będą tylko wspominki.

Indulgence



Miah Jane



Native Tale



Poem of Extasy



Red Hawk



Jeszcze raz Triple Whammey.



Serene Moment



Z innych kwiatów, to zaczynają już kwitnąć u mnie róże. Myślałam, że pierwsza zakwitnie Nostalgie.



Uprzedziła ją jednak Augusta Luise.





Poza tym rozpoczął się już u mnie sezon liliowy. Ciągle powtarzam, że na moje imieniny któryś z martagonów zakwita.



Muszę jednak przyznać, że kwiatów będzie mniej niż się spodziewałam. Znowu te kwietniowo-majowe przymrozki. Pączki kwiatowe pozasychały :( .
Na pocieszenie rozhulały się jednak Smolinosy.
Tutaj widać różnicę między dwoma podgatunkami. Gatunek właściwy dość wysoki, podgatunek croceum (z prawej) zdecydowanie niższy.
Smolinosy wcale nie były pierwszymi liliami, które zaczęły się pokazywać na wierzchu. Jak widać dogoniły inne, a nawet je przegoniły.



Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/13 05:02 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 08:25 #70614

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14590
  • Otrzymane podziękowania: 44071
Już Ci lilie kwitną? Jak pięknie!
Bardzo podoba mi się Red Hawk, bo cudny i cudnie się nazywa - tak po moich ptasich zainteresowaniach!
be a Sport wreszcie wylazła, i nawet nieźle sie zapowiada, tyle, ze jest 3 tygodnie za pozostałymi. Trochę ciepła i deszczu i nadgoni!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.205 s.