Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 22:36 #71775

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Miłka, może młody, a może przemarzł w te późne przymrozki. U mnie też się zapowiadało bardzo dużo i figa z makiem. Nawet nie są tak wysokie jak w tamtym roku.
To nic, jest jeszcze następny sezon. Jak raz zakwitnie to już będzie.
Jak dotąd czekam jeszcze na swoje: Monarch…, Yellow Sunburst, Cecilka, Ivona i Ludvik. No i nie wiem czy będzie Cafe au Lait. Mam tyle nn, że to się w głowie nie mieści :ohmy: . Jedną jest Crazy Love, a drugą, druga Y&L polewkamax .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/19 22:37 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/21 10:39 #72092

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Twoja róża na bramce wygląda jak mój Amadeus. Może właśnie tak się nazywa Twoja ?
U mnie też chwast pogania chwast a do tego susza. Wczoraj obiecywali deszcz ale na obietnicach się skończyło. Dzisiaj wielkie podlewanie.
Też mam takie dzwoneczki, które wczesną wiosną zdobiły parapety. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/22 01:29 #72229

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dzięki Ineczko, to już mam 2 imiona kandydackie: Amadeus i Flammertanz. Róża warta tego jak sami widzicie.
Dziś więcej różyczek będzie, a ja chciałabym, żeby każdy dzień był jak dzisiejszy. Dziś praca szła mi wyjątkowo dobrze, choć oczywiście za mało zrobiłam.
Głównie to podlewałam, bo deszcze u nas zapowiadają się cały dzień, po czym pada z 15 min do pół godziny i tyle. Ja pieląc wyciągam głównie roślinki sadzone, bo chwasty mają zdecydowanie dłuższe korzenia.
Tak więc dziś lałam, lałam do nocy… i nie opryskałam do końca roślin Score. Zostało mi jakieś 25% roślin jeszcze do opryskania, bo mi się szuwaks skończył. Jeszcze muszę popryskać na robala, bo za chwilę to już żadnego pączka liliowego nie zostanie.

Na początek – pierwszy kwiatek w nowym domu, może na zachętę pokazuje pierwiosnek Alpicola.



Lilie powoli zaczynają – Lolypop.



Martagony nie do końca zamknęły sezon. Lilia Hansona. Jest rodzicem wielu odmian mieszańców martagon.



Róże już prawie wszystkie się zameldowały.
Stara „po mamie”


Też stara, sadzona przez mamę „The Queen Elizabeth”.


Róża Aquarell.


Róża Double Delight.


Róża Albrechta Dürera.


Róża My Girl.


Róża Astrid Graffin von Hardenberg.


Róża Vanilla.


Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/25 08:33 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, inag1, Dagusia, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/22 21:07 #72372

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Teraz dopiero widzę po Twoich zdjęciach jakie spustoszenie zrobiły u mnie przymrozki :unsure: , z lilii jeszcze żadna nie kwitnie, a martagony każą czekać na siebie kolejny rok krecigl . Róże bardzo powoli zaczynają, a część w ogóle do siebie nie podobna :( .
Drugi kwiatek pierwiosnka Alpicola zupełnie niepodobny do pierwszego :silly: , a Papa Meiland to chyba Papa Meiland :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/22 21:34 #72383

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20938
Gosiu rózyczki piekne ale oczywiście pierwiosnek śliczny clap
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/22 21:47 #72392

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Marta, późny przymrozek na prawdę przyniósł u mnie duże straty – w peoniowych kwiatach, liliowych kwiatach, a kilka moich lilii miało po prostu zgniłe góry pędów, które poodpadały. Klika (lilii) całkiem pokręciło. Wypadł mi pierwiosnek kwiecisty, który wypuszczał świeże listki (całe szczęście dostałam sadzonkę od Danusi).
Kwiatek Alpicola nieco inny, ale może to spowodowane przenosinami, a może w trakcie kwitnienia się zmieni. W opisach czytałam, że kwiaty są różowo-niebieskie. Może kolor się zmienia w trakcie kwitnienia? Nie masz Marta pojęcia jaką radochę mi tym pierwiosnkiem zrobiłaś hu_rra .

Danusia, jak zobaczyłam „brudaska” u Marty, to mało mi oczy na klawiaturę nie wypadły. Jeszcze takiego nie miałam. Zobaczymy jaki będzie, dopiero zaczął kwitnienie. Kwiatek z którym przyszedł był 2.-piętrowy. clap
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/22 22:28 #72420

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20938
Jednym słowem cudeńko czyli chuchaj i dmuchaj wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/25 01:30 #72845

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziś byłam na działce i nie musiałam zaczynać od podlewania hu_rra .
Miałam gości, więc za dużo nie zrobiłam, ale w ogrodzie jest coś do zrobienia zawsze, a czas spędzony w miłym towarzystwie jest bezcenny.
Mam kilka nowinek sezonowych – to nowe kwitnienia róż.
The Queen Elizabeth



i róża Peace (w tle Aquarell).





Róża Albrechta Dürera.





Poza tym nowinka zupełna, czyli nowość w ogródku – nadal rozkwitający pierwiosnek Alpicola.





Kolor za każdym razem inny, bo oświetlenie z różnych stron.
Pierwszy raz zakwitła w moim ogródku lilia Tsing. Zaliczana jest do mieszańców martagon. Jest to krzyżówka lilii L.tsintauense x L. Dalhansonii uzyskana przez E. Robinsona (ok 1977 r). Wyjątkowy pomarańczowy kolor odziedziczyła po L.tsintauense , a warunki jej uprawy zbliżone są do L. Dalhansonii .


Uważam, że gleba zasadowa, jak dla innych martagonów, w pełni się sprawdziła. W tamtym roku wiosną sadziłam jedną cebulę, a w tym roku mam trzy pędy kwiatowe. Niestety, jak u innych lilii, wiele pączków opadło.

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/25 10:13 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/26 13:45 #73071

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne róże ,niektóre to bardzo stare gatunki .A tak naprawdę ,to te stare są o wiele masywniejsze niż te nowe .Jakoś długo są .A ja szukam wiotkiej pnącej ,niby wybrałam dwie ,ale wciąż kombinuję czy właściwie wybrałam .Podejrzewam ,że po oglądnięciu różanych ofert mogę jeszcze dużo zmienić w swoich zamysłach . :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/26 16:40 #73090

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Ewa, ja też będę przeglądać. Marzę o takiej białej z różowym muśnięciem i pachnącej
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/26 21:37 #73127

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20938
Gosiu piękne ja muszę jutro swoim zrobić fotkę bo wreszcie wystartowały :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/26 22:06 #73146

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22942
Gosia1704 napisał:
Ma taki dziwny kolor – ni to mocny róż, ni czerwień. Nie pachnie. Miło by było nazwać ją imieniem :zielony .
Wypisz wymaluj Flammentanz clap kolor ni czerwony ni różowy, nie pachnie i ma właśnie takie półpełne kwiatki.

Całkiem ładnie wystartowały lilie, szkoda że przymrozek wyrządził szkody bo pewnie byłoby piękniej :woohoo:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/27 21:13 #73346

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Gosieńko, nadrobiłam zaległości :) Pytasz czy jesienią wysłać mi cebulki smolinosów - taaak clap już się cieszę, że będą takie śliczności u mnie :) Przy okazji oznaczenia Twojej róży przypomniało mi się jak nazywa się moja 2smiech , bo kiedyś o nią i ja pytałam... Masz tych róż wiele i każda oczywiście piękna. Ta "stara" po mamie szczególnie mi przypadła do serca :)
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/29 03:49 #73565

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Danusiu, widziałam różyczki, śliczne. O reszcie nie będę wspominać, bo ogródek masz piękny – tyle różności.

Majeczko, dzięki za pomoc w ustaleniu imienia róży pnącej. Warta jest tego, to po prostu kwiecista wymiataczka. I ten niesamowity kolor – mocny wysycony róż, aż przechodzący w czerwień i rzeczywiście jest półpełna, więc to ona. clap

Aniu, jesienią cebulki będą też Twoje. Na prawdę warto by ta lilia wróciła do pamięci. U nas na ROD jest chyba tylko w moim ogrodzie. Często szukamy orientalnych piękności nie dostrzegając piękna rodzimych (no prawie, bo teraz Europa wspólna).

Szukałam trochę bylin do podsadzenia, m.in. róż i wpadłam w bodziszki oraz inne byliny. Chyba się wypadnie pouśmiechać do naszego forumowego potentata recourse .
Chyba całkiem zrezygnuję z uprawy mieczyków. Bardzo je lubię, wręcz uwielbiam, ale na to by traktować je jako rośliny jednoroczne nie mam serca (i kasy) natomiast brak mi sił (może tylko w tym roku), by się nimi odpowiednio i w terminie zaopiekować.
Z zabiegami przy innych bylinach nie nadążam, a co tu myśleć o mieczykach.
Gdyby tak było, że się pomyśli i się stanie. W duszne dni to mogę tylko posiedzieć i popatrzeć na ogród. Zero schylania, więc roboty wszelakie stoją, a chwasty nie. Oprócz pielenia, czeka mnie mnóstwo rozsadzania, przesadzania i takie inne…, a ja siedzę i się przyglądam. Dni nieubłaganie lecą, sezon się robi krótszy…

Aniu, już imiona dwóch róż, które sadziła moja mama znam.
Jedna to Papa Meilland.



Druga – The Queen Elizabeth.



Jeszcze tylko ta jedna pozostaje nn.



Wystartowała też Barkarole. Jeszcze tylko Tourbillon i będą wszystkie. gwizdac





To już chyba ostatnie w tym roku zdjęcie lilii Tsing.



Na więcej trzeba będzie poczekać do następnego sezonu.
Zapowiada się jednak lilia Fusion.Od razu po sposobie zwieszania się pąków widać, że jest mieszańcem z lilią amerykańską. Po rodzicu Pardalinum ma grację z jaką zwieszają się jej pączki kwiatowe.



Cieszę się, że dobrze trafiłam z kwaśnym środowiskiem. Wsadzałam oczywiście jedną cebulkę tamtej wiosny, a teraz mam dwa kwitnące pędy. :kibic
Chciałam jeszcze pokazać jedną liliową zapowiedź – dobrze przezimowała mi też lilia lankongense, ale czy będzie miała pączki to nie wiem, bo kosztował ją wysiłek ten wiosenny przymrozek.




Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/29 04:41 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/29 07:43 #73572

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43967
Rozumiem Cie Gosiu w sprawie mieczyków! Ja co roku sobie obiecuję, że już nie posadzę, a tu w prezencie kolejne cebule na wiosnę dostaję! 2smiech Chodzę teraz i przydeptuję, a jak zakwitną będzie jeszcze gorzej! Ja się spieszę i do wazonu staram się na bieżąco ciąć, no ale ja mam ogród przy domu think:
Róże pięknie kwitną i gratuluje lilii! Moje w pąkach, ale żadna jeszcze się nie odważyła :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/29 15:45 #73705

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20938
Gosiu :buziak cudeńka to sa u Ciebie a te lilie zdziwko co do kwiatów które trzeba wykopywać i przechowywać to u mnie nie mam miejsca do przechowywania czyli nawet mnie nie kuszą za to inne coraz bardziej jak na przykład róże wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/30 09:00 #73867

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Oj ten przymrozek ! cały czas wychodzą jego skutki na roślinach :unsure: Moje lilie też niektóre pomarzły kilka zjadły robale ,więc przysięgłam sobie ,że koniec z kupowaniem cebul .Pięknie kwitną róże w Twoim ogrodzie ,pomimo że wiosna jednak nie była łaskawa .Moje też jakoś wyszły na prostą :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/07/04 09:32 #74537

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Cześć, pokażę wam coś, do czego zaczynam się przekonywać. Było to w moim ogrodzie już ze 3 lata i nie budziło moich westchnień.
W zasadzie miałam wyrwać i wywalić gwizdac , ale teraz, po 3 latach zaczynam się przekonywać do trójsklepki. Może po prostu okrzepła. Przedtem kwiatów praktycznie nie było widać. Teraz powiem, że nie wiem jak dwie inne (bo mam aż 3 trójsklepki), ale ta zasługuje w tym roku na wskaźnik i opis. Kwiatki w końcu widać. B) .
Trójsklepka należy do rodziny liliowatych i pochodzi z dalekiego wschodu. Pewnie to było przyczyną, że pojawiła się w moim ogrodzie. Inaczej nazywa się ją żabią lilią.
Trójsklepka szerokolistna (Tricyrtis latifolia). Zaczyna kwitnąć najwcześniej z trójsklepek (na przełomie czerwca i lipca) i jej liście mają taką urodę, że są w brązowe plamy. Jest rośliną cienia i półcienia.



Muszę teraz lecieć. Jak wrócę to postaram się pokazać coś więcej z ogródkowego życia u mnie.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/07/04 09:41 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/07/04 18:40 #74584

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9809
  • Otrzymane podziękowania: 21186
to czekam na fotki Gosiu
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/07/04 20:16 #74601

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20938
Gosiu ja miałam jedna i zrezygnowałam bo u mnie trójsklepka bardzo późno zakwitała i niszczyły ją przymrozki ledwie zakwitła
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.