Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalny ogród Siberii ;-)

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/07 16:23 #2717

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Siberko tytuł wątku adekwatny do widoków, rzeczywiście taki rustykalny wiejski ogródek z warzywnikiem i ślicznymi bylinami, przypomina mi ogródek mojej babci clap
A żółty też lubię w ogrodzie, od razu robi się rad_sl
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 06:18 #2924

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 592
  • Otrzymane podziękowania: 1024
Kochana, nie bój żaby jak mawiają - hoje potrafią i 2 lata 'kołkiem stać' -ale jak ruszy to w 3 miesiące dwu metrowy bicz urośnie, a potem listki się pokażą :lol:
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 09:39 #2956

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Leszku,, teacher na to liczę! Mam jedną duuuuużą hoyę od nastu lat, więc wierzę że keri nie będzie gorsza :woohoo: To lecę do ogrodniczego po palik, żeby ją poprowadzić tak jak widziałam u Ciebie! :heart

Majeczko, milo czytać, że nie wszystkich odstrasza żółte z ogrodu 2smiech Choć zaczynam rozumieć ludzkość, że coś jej się czasem nie widzi, bo ja miałam w tym sezonie mordercze myśli w związku z jedna czerwoną azalią 2smiech No zaszalała dziewczyna i jej żółto-fioletowe towarzystwo obok :silly: :blink: :dry: :oops:

Pikutku, dobra sadzonka z Biedronki, dobre stanowisko na hostowisku i grabek zaszalał.
W połowie maja został przesadzony na inny koniec hostowiska, na stanowisko po piaskownicy, czyli trochę gorsze, ale chyba tego nie zauważył 2smiech

Wiecie, ze likwidacja piaskownicy na rzecz hostowiska to jeden z objawów hostaholizmu? 2smiech

A propos ;)


EA 2smiech


FA


Mak syberyjski bialy na hostowisku


GR


J

Przed południem...


FW


GS


N

Takie tam zagadki z krótką podpowiedzią na rozruszanie komórek hostowych w mózgu 037
Ostatnio zmieniany: 2016/06/08 09:40 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, Gabriel, edulkot, lucy09, Dagusia, zanetatacz

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 10:00 #2962

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
A co powiesz na powolne likwidowanie trawnika na rzecz host? to dopiero hostoholizm .... mur
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 10:58 #2985

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
trzynastka napisał:
A co powiesz na powolne likwidowanie trawnika na rzecz host? to dopiero hostoholizm .... mur
nieeeee, to dbanie o to, żeby nie było dużo do koszenia ;)
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 11:18 #2996

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Za ciepło i mózg rozkręca się pomału :oops: . Zgaduję więc jedynie June :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/08 22:50 #3244

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Ja na zgadywanki hostowe się nie piszę, ale wszystkie mi się podobają :lol:
Ja planuję likwidację trawnika pomiędzy różami i iglakami na zakątek olbrzymich host, ale o hostoholizm się nie posądzam :diabelek
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/09 08:14 #3291

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Iwonko widzę słynny kosz z Mambą pięknie się prezentują w nim kwiatuszki,łączka cudowna zdjęcia wyrażne a u mnie serwer coś rozmazuje i są be może coś doradzisz
43pomoc
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 14:34 #4032

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Dagmarko, wstawiaj śmiało zdjęcia. Wreszcie rozwiązałam tę zagadkę 2smiech

Który kwiatek ochrzciłaś Mambą???

Majeczko, a ja w lubelskich szkółkach zakupiłam 5 nowych róż (za co Polka patrzyła na mnie z pogardą) rotfl ale różómaniakiem też nie jestem :lol:

Pikutku, siostry swojej MH też nie rozpoznałaś?

Celinko, Terliczko, trawnik ograniczają wszyscy :diabelek Byle nie przesadzić!!! Trawiaste ścieżki są jednak niezbędne, by bez stresu przechadzać się po ogrodzie ;-)
No i trawa to niezły materiał do ściółkowania rabat :zdrowko
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 14:35 #4033

  • katja
  • katja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 91
Siberko, w śmiałku też się zakochałam :heart , w zeszłym roku. Na szczęście całkiem nie zdradziłaś wiejskich klimatów na rzecz zieleniny hostowej vishenka . Deski, jak niezabezpieczone przeciw glonom, to za czas jakiś śliskie będą po deszczu, że hej. Miałam kiedyś prowizoryczny "tarasik" ze starych dech, który w wilgotną pogodę zamieniał się w lodowisko :silly:
Kiedy sadzisz nowe nabytki? Wczoraj, w drodze powrotnej z Firleja, zajechaliśmy jeszcze w Rykach do Daglezji... Miskant Ballerina nie dawał mi spokoju ;) , był w sklepie, ale liczyłam, że w szkółce go capnę, figa z makiem... kilka sztuk było tylko w sklepie. Przy okazji jeszcze raz z Ewą Majową nasyciłyśmy oczęta swe pięknym ogrodem flower .
rad_sl
Kasia
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 15:02 #4040

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Siberia napisał:

Pikutku, siostry swojej MH też nie rozpoznałaś?

Pamięć już nie ta więc musiałam poszukać i mam 'Gypsy Rose' :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2016/06/13 15:04 przez piku.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 15:40 #4050

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Wiesiu, moja pamięć po zimie jest dziurawa jak sito zdziwko ale liczę, że do pierwszych mrozów mózg znów zapełni się zielonymi komórkami :lol:

Katju, zakupy z Lubelszczyzna dopiero dziś rano zawiozłam do ogrodu. A tam!!!!! :woohoo: Ogród zlany po weekendowych opadach, a cieniówka zwalona wraz ze słupkami i metalowymi kotwami na drzewka, rodki, hosty i trawy po ostrym zachodnim wietrze :blink:
Na szczęście chyba nic się nie złamało.
Podlałam jedną suchą, wschodnią rabatę i popędziłam do roboty polewkamax

Kiedy posadzę? Nie wiem 2smiech 5 róż (w tym duuuuże) wcisnąć w prawie urządzonym ogrodzie to będzie wyzwanie 2smiech

Link do zjazdowych fotek Mireczki zielonozakreceni.pl/index.php/forum/spotania-zielono-zakreconych/700-zjazd-w-firleju-k-lublina-10-czerwca-2016?start=20#3999
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, katja

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 21:43 #4159

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
kurcze zawsze zapominam o ściółkowaniu trawą :(
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/13 21:54 #4169

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Siberko co to jest wciśnięcie 5 różanych krzaczków 2smiech jak pogłówkujesz to same miejscówki się znajdą zwyc
Dzisiaj ściółkowałam róże skoszoną trawą, to bardzo dobry materiał jak niebo skąpi wody dla spragnionych roślinek.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/14 11:52 #4267

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Masz rację, Majeczko. Róże wejdą bez problemacji, tym bardziej, że są jeszcze takie małe :diabelek

Trzynastko, poza wszystkim, trawa troszkę maskuje tunele kopane przez podziemne hordy gryzoni :diabelek
Ty ich nie masz, wiem, ale ja mam ;-)

Takie cudo sobie przywiozłam z Lubelszczyzny :woohoo:


Yellow Dagmar Hastrup

Maigold jest jeszcze piękniejsza, ale fotki nie wyszły dobrze :oops:

Zamiast niej - różyczka zasiedziała w ogrodzie


Mary Rose

I kwitnące piwonie



I nie tylko ;-)



Ostatnio zmieniany: 2016/06/14 13:07 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, Dagusia, zanetatacz

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/14 13:01 #4282

  • Pamelka
  • Pamelka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 86
Iwonka bo tak to jest z tymi różami rotfl dopóki nie pojechałam do szkółek różanych miałam nie mieć róż zupełnie 037
Tak więc życzę kolejnych zakupów vishenka

Piwonie jeszcze :woohoo: moje już w zasadzie po.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/14 14:25 #4315

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Ja różę mam jedną :) ale za to kocham jak kwitnie połowa ogrodu rózowa :)
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/14 16:15 #4348

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Moją różankę to wstyd w tym roku pokazywać :( ledwo z ziemi powychodziły,może w przyszłym roku będzie na co popatrzeć.Chyba jesienią będę musiała coś dokupić,więcej niż połowa nie przeżyła tej dziwnej zimy.
Zawsze zastanawiam się jak Wy to robicie,że pamiętacie prawie wszystkie odmiany roślin.Jakoś nie mogę się tego nauczyć :patel
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/14 20:11 #4396

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
:woohoo: Zaczynam odwiedzanie ogrodów i się wpisuję jako stały bywalec i wielbiciel - bo to jest ten klimat !!! Będę do Ciebie Siberio po wskazówki ładnie się uśmiechać recourse co tam u mnie mogłoby sie znaleźć. Po prostu oniemiałam - a wcześniej go nie widziałam i tym bardziej się cieszę rad_sl Hosty - przetrawiam cały czas w mózgu, czy zagoszczą u mnie, patrzę jak te 3 u mnie rosną i nie czuję ich na razie. Na początku zdjęć wypatrzyłam trawę, którą MUSZĘ mieć. Pięknie masz - tak błogo :)

Edit : wróciłam po jej nazwę - śmiałek darniowy - napisz proszę jak się sprawuje itd. - i ile musiałabym jej posadzić żeby były fajne, dorodne kępy ( lubię chaszcze )
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2016/06/14 20:15 przez dobra nuta.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/15 23:59 #4809

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
W pierwszym odruchu chciałam napisać, że śmiałków trzeba mieć cały ogród, ale zaraz przypomniałam sobie, że podczas ostatniego zbiorowego szkółkingu na Lubelszczyźnie zlotowiczki i zlotowicze w Ogrodzie traw pana Maja kupowali głównie molinie i kostrzewy, a śmiałków nie, więc być może nie jest to najpiękniejsza trawa świata :woohoo:
A po drugie przypomniałam też sobie, że miałam raz zamiar poczytać o śmiałku, ale coś mi przeszkodziło ten cel zrealizować i zapamiętałam (albo tak mi się wydaje) tylko tytuł: Śmiałek darniowy - opis, zastosowanie, zwalczanie 2smiech

Tak więc, Dobra Nutko, być może następnej wiosny będę Cię mogła obdarować milionami siewek, bo mam tysiące kwiatostanów na 4 śmiałkach zdziwko

Romciu, wybacz, ale nie wierzę w żadne Twoje słowo o złej kondycji roślin :diabelek bo zawsze najgłośniej narzekasz, a potem ja spadam z krzesła, kiedy Ty pokazujesz swoje rabaty polewkamax
A, nie, raz prawdę pisałaś o wrzosach :blink:

Ja oczywiście nie pamiętam odmian wszystkich swoich roślin, ale róż mam tyle, że jestem w stanie to ogarnąć pamięcią 2smiech
Kupione z nazwami (i tylko jedna pomylona, ale zidentyfikowałam), popularne odmiany, więc nie ma problemu ;-)

Można wrócić do instytucji kajecika, małego,kieszonkowego 037

Celinko, otóż to... masa, kolor i zapach róż robią czasem na człowieku piorunujące wrażenie :heart

Jolu, moje starsze różyczki w dość marnej kondycji, bo część zeszła była po ostatniej zimie, część jest pozbawiona korzeni przez nornika, więc na pewno skona w czasie następnej zimy lub jeszcze wcześniej, a reszta :silly: może i wygląda jak królowe, ale jakby, za przeproszeniem, zarażone wstydliwą chorobą :lol: A to za sprawą czarnych owadów, które opanowały mój ogród, kiedy ja relaksowałam się na zjeździe maniaków ogrodowych 2smiech
No regularne polowanie urządziłam na towarzystwo wczoraj wink-3 ze słoikiem uzbrojonym w zakrętkę krecigl Nawet maczków syberyjskich nie oszczędziły mi te (s)padalce krecigl

Porcja rustykaliów :lol:













Ups, jakaś stara fotka mi wskoczyła pod myszkę, bo aktualnie pod tą jabłonką wiszą kaskady czerwonych truskawek :heart
Ostatnio zmieniany: 2016/06/16 00:03 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daniela, Amarant, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, chester633, Dagusia, dobra nuta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.182 s.