Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 2016/11/29 20:25 #37433

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5599
Piękna ta Anatevka .Jak pamiętasz też ją mam kupioną w znanej firmie na N ,malutka jest ,ale ma pączusie i pięknie się zregenerowała .Cieszę się ,że ją mam .Natomiast Tonikę kupiłam nie tak dawno ,ale bez pączków .Ciekawe ,czy jakieś wytworzy :na_ucho
Bym się zapomniała zapytać .Czy spotkałaś gdzieś różanecznika Midnight Beauty ? Ciężko na niego zaniemogłam krecigl
Ostatnio zmieniany: 2016/11/29 20:27 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/29 20:41 #37440

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23890
Na posadzenie wokół domku czeka już kilkanaście róż, na dokładkę do przeniesienia mam jeszcze sporo roślin rosnących wokół starego domu. Jak już po wyburzeniu będzie teren bezpieczny wtedy rodki będą bardzo mile widziane 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Wśród starych sosen 2016/11/29 21:03 #37444

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Majeczko, przeprowadzka wielkich roślin spod starego domu, to będzie niezłe szaleństwo, ale dopóki człowiek daje radę, nawet taki wysiłek cieszy. Tak to jest z ogrodnikami :diabelek Poczekam na akcję rodkową u Ciebie, będą zakupy miłe mej duszy :kocham

Ewcia, pisałaś kiedyś, że się Anatevka zregenerowała i zaczęłam żałować, że sama nie kupiłam niczego w wiadomej firmie.
Nie wiem, czy szybko wyleczysz niemoc z powodu tej odmiany /Midnight Beauty/; mnie też się bardzo podoba, ale widziałam ją tylko w szkółkach zagranicznych i chyba poczekam, jak pojawi się u nas. Tak na pierwszy rzut oka, podobna jest do Polarnacht.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/29 22:18 #37459

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2806
  • Otrzymane podziękowania: 7554
Wreszcie Hania :buziak się pojawiła w swoim ogrodzie wink-3 .
Piszcie, piszcie o swoich wiosennych planach, mnie na razie nic nie rusza, w sen zimowy zapadam :P a wiosną zobaczę co przeżyje zimę, co u mnie da sobie radę i tym będę zagęszczać :diabelek .

Ewuniu, śliczny ten Twój wymarzony, piszą że very hardy czyżby na nasze warunki ?

Do nas przyszła już zima, temperatura ujemna, trochę napadało białego, ślisko, ale pięknie świeciło :slonko .
Wtym roku słabiej zabezpieczyłam rośliny, podsypałam co nieco liśćmi i igliwiem, ale za słabo naciskałam i chłopcy nie nacięli mi jedliny. Dziś słyszałam prognozę na grudzień i zapowiadają zimę ze wszystkimi jej atrybutami.
:choinka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/30 09:54 #37490

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Przyganiał kocioł garnkowi 2smiech Tak jakoś Krzysi za dużo też nie ma, już nawet nic nie powiem o wątku, którego nie zakłada :nie_wolno Cieszę się, że wpadłaś :buziak Ja też zapadam w sen zimowy, ale śnią mi się rodki, paprocie i nawet czasem hosty. Najmniej azalki, pewnie dlatego, że ostatni sezon mocno je sponiewierał i wyglądają, jak nieszczęście, a ja lubię piękne sny :) No i lilie :kocham
Nie wierzę, że Twoja lista hostowych zakupów nie przybrała na długości, kwasoluby też przecież trzeba uzupełniać; masz mnóstwo miejsca na paprocie ... Zabieraj się za projektowanie Krzysiaczku, bo wiosna Cię zaskoczy :diabelek
Nic nie wiem o prognozach pogody, na wszelki wypadek czekają wory z igliwiem i całe mnóstwo włókniny. Może kup też trochę, żeby nie było zaskoczenia, gdy zabraknie w sklepach; chyba, że u Ciebie takie rzeczy się nie zdarzają, ale parę lat temu zdrowo się najeżdziłam, żeby znależć tę zimową.

Rh Goldkrone
Ostatnio zmieniany: 2016/11/30 09:57 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Kalmia, piku, Krzysia, VERA, chester633, zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/11/30 10:54 #37498

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5599
Ciekawe ,jak Ci ten żółtek przezimuje think: Mnie też korci żółty ,bo nie mam .Może sobie jakiegoś jednak wypatrzę :zdrowko
Ostatnio ,co mi wpadnie w oko ,to nie ma :nie_wiem Okropnie mnie to złości .A w ogóle to boli mnie ząb i to mnie jeszcze bardziej wkurza .Po co komu takie zęby ,jeśli bolą :mlotek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/11/30 11:07 #37500

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Jeszcze nie słyszałam, żeby przestał boleć ząb z powodu złości właściciela 2smiech Maszeruj do dentysty, dobrze, że to nie wiosna, dopiero byś była zła :woohoo: Rodek jest malutki i jak nadejdzie zima, prawdziwa rzecz jasna dostanie kurteczkę, z zimowej włókniny. Rośnie w bardzo osłoniętym miejscu, jak nie przetrwa, trudno, niech się wstydzi :diabelek Zajrzyj do Ciepłuchy, na pewno coś znajdziesz. Widziałam prognozę na sezon, śmiech nie zima: w styczniu trochę mrozu i śniegu, poza tym tak, jak w ostatnich latach, bez śniegu, ciepło. Mam nadzieję, że się nie sprawdzi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/11/30 11:38 #37514

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8504
  • Otrzymane podziękowania: 25691
hanya napisał:
Mam nadzieję, że się nie sprawdzi.

Do tej pory też tak mówiłam ale jak zobaczyłam swoją zapączkowaną paulownię to zmieniłam zdanie bo marzę o możliwości podziwiania fioletowej chmury z tarasu :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/30 18:05 #37551

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Pikutku, nie wiem, co gorsze: normalna zima przez 3 miesiące, ze śniegiem i mrozem, czy ciepło, ciepło i nagle 2 tygodnie lodówy, kiedy rośliny myślą, że już prawie wiosna. Przeciwko fioletowym chmurom nic nie mam :diabelek , może uda się to jakoś pogodzić wink-3 , choć wolę zimę prawdziwą; żeby wytłukła robale, zwłaszcza ostępki :mlotek

Polar Star
Ostatnio zmieniany: 2016/11/30 18:16 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, VERA, Gosia1704, chester633, zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/11/30 18:41 #37558

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1224
  • Otrzymane podziękowania: 3226
hanya napisał:
Widziałam prognozę na sezon, śmiech nie zima: w styczniu trochę mrozu i śniegu, poza tym tak, jak w ostatnich latach, bez śniegu, ciepło.

Haniu Kochana też mam nadzieję że się nie sprawdzi i będzie zima :mikolaj żebym zarobił na ZUS :diabelek , gdzieś czytałem że ma być krótkie ale bardzo mocne uderzenie zimy, byle nie po ociepleniu 2 tygodniowym +12 a potem zjazd na -25..... think: .
Swora pod kocykami :spacerek
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/30 18:45 #37561

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25214
Haniu, też już marzę o prawdziwej zimie, takiej co by mnie wyręczyła z okrywaniem roślin :liscie
Biała, przyzwoita pierzynka................................ależ się rozmarzyłam :grabie
Serdeczności przesyłam :przytulam
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/11/30 18:53 #37565

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Paweł, też tak słyszałam. W zeszłym roku wymarzło mi mnóstwo cebulowych, bo wylazły za wcześnie. Teraz znowu sadziłam jesienią krecigl Już nie pamiętam, kiedy była gruba, biała kołderka i roślinki spały sobie do wiosny. Żeby chociaż zniknęli 'ogrodnicy z Zośką', a tu z każdej strony natura nam doskwierza :diabelek
Na pociechę oglądam zdjęcia :) Psiska śpią, a ja pilnuję domu 2smiech

Pieton
Ostatnio zmieniany: 2016/11/30 18:58 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, chester633, zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/11/30 19:03 #37568

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2191
  • Otrzymane podziękowania: 2561
Mnie też strasznie dużo cebulowych powymarzało. Zwłaszcza szachownice, które wyciągałam z ziemi zmumifikowane :placz .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/12/01 10:06 #37620

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3266
  • Otrzymane podziękowania: 5599
A ja mam nadzieję na tęgie mrozy i wielkie opady .Wszystkie podłe robale zamarzną ,a rośliny wreszcie sobie przypomną na co mają przetrwalniki .Do tej pory to takie lelum polelum .2 pary sanek i narty dyżurują na strychu w razie czego dechy na nogi i na zakupy można bryknąć jak złoto .Gotuje dziś flaczki z boczniaka .Rosół pachnie w całym domu :mniam Jadłaś takie ?
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/12/01 11:31 #37630

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Ewcia, flaczki z boczniaka, super pomysł, nie jadłam i nie mam pojęcia, jak się robi. Prawdziwych flaczków nie tknę, ale takie bardzo chętnie zrobię :mniam Pomysł brykania na zakupy na nartach brzmi ciekawie, zwłaszcza w sklepie będzie wesoło 2smiech
Tracę nadzieję na porządną zimę, za oknem beznadzieja, wylęgarnia wirusów i innych zaraz :mlotek Już miałam zamawiać z rozpaczy jakieś resztki lilii w sieci, ale dałam spokój, bo to przecież na pewno marne cebule. Trzeba dotrwać do wiosny, tylko jak?????? Żeby grudzień wreszcie minął, zwłaszcza Sylwester, którego nie znoszę od czasu tych durnych petardowych 'atrakcji'. Nie wiem, co za idiota pozwala na takie rzeczy w lesie, to po prostu prymitywne barbarzyństwo.

Gosiu, mam nadzieję, że nie będzie powtórki z wczesnym startem roślin i póżniej ich wymarznięciem. Pomyślałam, że będę uprawiać lilie w donicach, ale przecież wszystkich nie dam rady. Trzymajmy kciuki za porządną zimę :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/12/01 11:42 #37633

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6258
Ja rozumiem listopadowe malkontenctwo, ale żeby 1 grudnia tracić nadzieję na prawdziwą zimę, to już trzeba być chyba rekordzistą Europy w marudzeniu? 2smiech rotfl polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2016/12/01 11:43 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/12/01 11:51 #37634

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Siberio, to nie my marudzimy, to prognostycy nas straszą, a może po prostu informują i pozbawiają złudzeń, choć nie ukrywam, że życzę im 100% pomyłki :diabelek a widoki za oknem, są paskudne; Ty szczęściaro masz śnieg, zazdroszczę.

Miss Lily
Ostatnio zmieniany: 2016/12/01 11:53 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, chester633

Wśród starych sosen 2016/12/01 16:46 #37658

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5948
  • Otrzymane podziękowania: 16455
Haniu... jestem niepocieszona, że 'Tonika' nie napatoczyła Ci się więcej razy przed obiektyw... :( tak bardzo jestem ciekawa tych wszystkich nowych fioletowych rodków... faktycznie można ją uznać za kompaktową, ulepszoną wersja 'Alfreda'?

A więcej zdjęć 'Anatevce' zrobiłaś? Wielce mi się podobają te falbanki i rozjaśniany białawymi smużkami fiolecik... bo tak sobie rozmyślam i gdybam na temat ewentualnego sąsiedztwa dla mojego 'Petera Alana'... :silly: w tym kontekście gdybam też o 'Blue Peterze'... i tak od roku się zamęczam, bo żadnego na żywo nie widziałam krecigl

W kontekście zaś rodków jeszcze niedostępnych... 'Midnight Beauty' piękny... :kocham mnie kręci też 'Dramatic Dark'... :kocham oba w falbankach :heart


A który fiolet jest dla Ciebie ten naj, naj? :kocham
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2016/12/01 16:48 przez th.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2016/12/01 19:00 #37686

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Moniś, też mnie to martwi i tak naprawdę nie wiem dlaczego. Skleroza, jak nic. Zresztą zaczęłam przeglądać zdjęcia i ze zgrozą stwierdziłam, że niewiele jest takich, które pozwalają na precyzyjną charakterystykę odmiany. Muszę w następnym sezonie nad tym popracować, zakładając, że dopiszą obiekty do fotografowania :diabelek Mam za mało miejsca, żeby pozwolić sobie na dublowanie zakupów.
Mam kilka zdjęć Anatevki, zobaczę co wstawiłam i jeżeli jest jeszcze coś, na pewno pokażę.
Blue Peter jest dużo jaśniejszy i może dlatego nie obezwładnia mnie urodą. A Bariton do towarzystwa Petera Alana nie podoba Ci się? Nie ma falban, ale jest piękny. Który fiolet jest naj, naj, naj? Azurro, Blue Boy, Bariton, Marcel Menard, Rasputin, Anatevka, Purple Splendour/kolejność bez znaczenia dla stopnia mojego zachwytu/. Burgundula jest piękna, ale kolor bardzo się zmienia zależnie od oświetlenia, trochę za mocno przebija amarant, tak samo Libretto. Jak więc widzisz w sumie wszystkie mi się najbardziej podobają. Jeszcze pewnie nabędę jakieś odmiany, np. Acapulco, którym zachwyca się Moniśka, Metallicę, może Tamarindos, Lee's Dark Purple i kto wie, co jeszcze 2smiech
Piszesz o rodkach niedostępnych, trzeba dopisać 'na razie', wszystko się pojawi i dopiero będziemy miały problem :diabelek

Rh Purpureum Grandiflorum
Ostatnio zmieniany: 2016/12/01 19:02 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, VERA, chester633, zanetatacz

Wśród starych sosen 2016/12/01 19:07 #37688

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26623
  • Otrzymane podziękowania: 71480
A co sądzicie dziewczynki o Blue Lagoon, Bohlkens Lupinenberg i Donatorze? think:
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.213 s.