Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :)

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:14 #11945

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Witam serdecznie Odwiedzających.

Rysu historycznego przedstawiać nie będę, bo zapewne większośc z Was wszystko zna..do znudzenia ;)
Wspomnę jedynie, że ogródek niewielki powstaje 3ci sezon, a pierwsze rośliny sadzone 5-6 lat temu, na etapie budowy.
Zaczęło się od zaperzonego pola i sadzenia w trakcie budowy pierwszych iglaków, od czasu przeprowadzki w 2014 powoli zapełniają się kolejne rabaty.. i chyba moja tradycyjna nazwa "ogród w budowie" będzie zawsze aktualna :silly:

Tak na szybko (a dlaczego- o tym na końcu..)
Ogródek młody, niestety działka nie była zalesiona, więc nad szkieletem ogrodu dopiero pracuję. Pierwsze rośliny to były iglaki, stanowiące teraz już cieszącą oko ozdobę. Kupuję drzewa, na miarę możliwości dorodne- imieninowe, urodzinowe..jednak nadal ogród nie jest cienisty i z trudem znajduję miejsce na posadzenie jednej chociażby paproci..
Wszystko przyjdzie z czasem :)
Opieram się głównie na roślinach kwasolubnych- rododendronach, azaliach, wrzosach, hortensjach. Powoli odkrywam świat bylin..i kocham trawy, chociaż nie zawsze z wzajemnością ;)

Projektant ogrodu, który decyduje, którędy przebiegają ścieżki na rabatach i gdzie NIE WOLNO nic posadzić.. CIągi komunikacyjne, to podstawa..








Moja duma..azalie i rodki








Chciałam jeszcze dodać, że mam piękną trawę 037



Szybko otwieram, bo jestem umówiona z Sąsiadką, że zanim dojedzie do domu, to wątek będzie otwarty.. Udało mi się 2smiech

Zapraszam w moje skromne progi.. Ja..i projektant;)


bez którego pomocy nic by tak pięknie nie rosło..
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 21:33 przez Amarant. Powód: dodanie znaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, Roma, Amarant, edyta, th, aguniada, piku, markita, muchazezlotym ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:18 #11947

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
No i super, Moniko :)
Cyguś króluje... ale zdaje się, że niedługo tytuł będziemy edytować i... pluralizować? ;-)

Urocze, fuksjowo-fioletowe monardy!
Co tam dziś w zakupach piszczy...?
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:23 #11950

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66064
Projektant 2smiech nie skumałam o co chodzi. 2smiech

Witaj nam w swoim watku ogrodowym.
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 19:24 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:35 #11952

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14995
Aaa... co za zmyłka?! Wątek założony o taaak wczesnej porze... :woohoo: przecież widno jeszcze... gwizdac a ile ja to nocy na niego wyczekiwałam... krecigl ale się cieszę, że jesteście z nami... hu_rra clap hu_rra Ty i Projektant 2smiech

Trawa piękna... no, no... co za zmiany zaszły w Wymarzonym :P

Ciekawam, co z Dorcią złowiłyście w ZP... think: relację poproszę :)

A teraz zmykam... tropić opuchlaki :angry:
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:38 #11954

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
Super clap hu_rra
Naprawdę super, że jesteście :przytulam , Ty i Twój projektant oraz Wasza piękna trawa 2smiech

Monika nie wiem co sobie kupiły ;) , ale dla mnie parę fajnych floksów 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 19:47 #11962

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14995
Marta... podobno miały Ci kupić coś zaskakującego... think: to, czym Cię zaskoczą te floksy? :P
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:06 #11973

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Moniś hu_rra 2smiech 2smiech polewkamax - normalnie padłam 2smiech 2smiech
Boszzz ale ja mam na Ciebie dobry wpływ hu_rra hu_rra

Dotarłam kilkanaście minut temu. Musiałam zajechać na stację po paliwo rakietowe do łajzy wink-3 .
Bardzo, bardzo, bardzo się cieszę, że jest wątek :buziak i dziękuję Ci za niego vishenka .

Dziękuję też za przemiłe popołudnie :buziak . Jak zwykle cudowny reset i ładowanie baterii hu_rra . Monia czy my kiedykolwiek się w końcu nagadamy? think: ... jakieś takie mam wrażenie, że chyba nie polewkamax .
A teraz o Twoim ogrodzie będzie...
Trawnik - Mega!!! BOSKI!! Soczyście zieloniutki, no przepiekny :woohoo: . Możesz być z niego dumna!
Bardzo podoba mi się Twoja praca nad bukszpanem przy wejściu :bravo . Fachowa robota - i wcale nie robię sobie teraz jaj ;) - jestem jak najbardziej poważna teacher
Całą drogę powrotną myślałam o tej ławeczce i powiem Ci, że wydaje mi się, że to pomysł genialny teacher . Ja ją już tam widzę :heart .


A i jeszcze zostawię wiadomość dla Martusi... możesz być ze mnie dumna, bo oprócz monardy kupiłam same floksy 2smiech .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:12 #11975

  • Amarant
  • Amarant Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1439
  • Otrzymane podziękowania: 2717
Witaj Moniko :)
Wpisuję się na listę oglądających. clap
Ogród pięknie kolorowy a mina Cygusia - super. clap
Pozdrawiam
Marek

Markowy Ogródek Hostowo-Żurawkowy
Zaprasza
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 20:15 przez Amarant. Powód: dodanie znaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:27 #11994

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Nareszcie hu_rra clap Cieszę się, że wreszcie otworzyłaś swoje podwoje i będzie można nie tylko podziwiać postępy ogrodowe ale i pogadać sobie nocą a co najważniejsze to będzie możliwość śledzenia od samego początku nowego domownika, oj będzie się działo hu_rra hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:30 #11998

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9991
  • Otrzymane podziękowania: 22863
Moniko też zaglądam podziwiając zieloniutki trawnik zdziwko i cudnego Projektanta ogrodowego :kocham
Liczyłam że będzie już i drugi domownik a tu ni ma zwyc
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:34 #12001

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4360
  • Otrzymane podziękowania: 7972
dorciaj napisał:


A i jeszcze zostawię wiadomość dla Martusi... możesz być ze mnie dumna, bo oprócz monardy kupiłam same floksy 2smiech .

Ależ ja mam na Ciebie dobry wpływ 2smiech

Monika floksy zaskoczą mnie nowymi odmianami :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 20:40 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:40 #12010

  • Dorota15
  • Dorota15 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 39
Monia welcome
ja jak poprzedniczki liczyłam na zdjęcia nowego kompana Cygusia :)
Oprócz Głównego Projektanta bardzo podobały mi się fioletowe pysznogłówki, świetny kolor :)
Wstaję wcześnie, bo życie jest za krótkie żeby spać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:55 #12021

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14995
Pociemniało, się rozpadało... z tropienia nici... Monia... a u Ciebie opuchlactwo działa czy raczej spokój w temacie?

Chciałam jeszcze rzec, że czekam na ukazanie nam rabaty frontowej w pełnej krasie... recourse i bez żadnych tam pieluch tym razem :P

Tematem ławeczki też jestem zainteresowana... i namiarami na fajną takoż... bo i mnie by się zdała... tudzież fajny leżak ;)
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 20:56 #12024

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Cieszę się ,że mogę znowu do Ciebie zaglądać i podziwiać Twoje dzieło ,zwane dalej ogrodem , o pięknej zielonej trawie i fantastycznie skomponowanych rabatach clap
A na zdjęcia Łabądka ,to już podwójnie się cieszę .
Na razie tylko się witam i do napisania. :kocham
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 20:57 przez inag1.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 21:27 #12042

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Dziękuję Wam bardzo za ciepłe przyjęcie :przytulam

Witam Cię Agnieszko i dziękuję za przecięcie wstęgi, jako Pierwsza Odwiedzająca ;)
Dokładnie o tym samym pomyślałam, wpisując tytuł- że za chwilę będzie chyba nieaktualny.

Monarda cieszy bardzo- fiolet dla mnie wystarczający i jestem z niej ogromnie zadowolona.. No-prawie..żeby jeszcze tak liści dołem nie gubiła. Muszę wymyślić, co dać jej w nogi, bo bezwstydnie kolanami świeci :P

Poll, witam Cię serdecznie i dziękuję za odwiedziny, chociaż wiem, że niewiele bliskich sercu roślin u mnie znajdziesz :oops: ..a dokładnie jedną ;)


Moniśka.. faktycznie zmyłka wink-3 Wolny dzień dziś mam..
W ostatnim czasie czułam się koszmarnie fizycznie, sił starczało jedynie na dociągnięcie się do pracy, humoru i chęci kompletnie brakowało.. Od wczoraj mi sie poprawiło, dziś troszkę się zadoniczkowałam..i od razu wena wróciła :lol:

W ZP nie szalałam zbytnio, ale oto dla Ciebie przegląd moich zakupów..
Dokupiłam 2 sadzonki dzwonka Kent Bell bo jedna kupiona na próbę pięknie kwitnie i długo.


skusiłam sie na kolejnego- Samanthę, 3 sadzonki (nie wiem jeszcze, gdzie posadzę, ale musiałam go mieć 2smiech )


uzupełniłam też stan posiadania jeżówek o kolejne dwie odmiany
Mozzarellę


i DIxi Bellę


Moje obecne jeżówki częsciowo już kwitną, a częściowo jeszcze nie. Muszę więc uzupełnić te miejsca, gdzie się odmiany ociągają- tak robiłam zakupy. Pojechałam po "białe i różowe" i patrzyłam tylko na te doniczki, gdzie już kwiaty były w pełni otwarte.

Dokupiłam też kolejną tawułkę do już rosnących, a że nie byłam pewna posiadanej odmiany..to Dorcia wpadła na genialny pomysł! W wątku na Oazie wyszukałyśmy zdjęcia i porównywałyśmy z dostępnymi sadzonkami 2smiech

Planowałam też kupić trzcinnika, ale niestety sadzonki dopiero się robią, więc tu klops.

Widok na rabatę frontową.. Nooo, chcesz mi powiedzieć, że pamperso-wigwam się nie podobał polewkamax

Opuchlaki na razie chyba nie szaleją- w każdym razie obserwuję tegoroczne rodkowe przyrosty i nie widzę śladów żerowania.

Co do ławeczki, niestety nie pomogę. Bedę pewno coś kombinować za rok..i nie wykluczam, że kupie sobie zapewne w LM same metalowe boki, deseczki u stolarza i sama coś sklecę ;)

Martuś.. pracownik w ZP się śmiał, że zdjęcia to jeszcze możemy wysłać telefonem, ale jak zamierzamy przekazać zapach ;)

Ogromnie się cieszę, że zaglądasz :buziak

Dorciu- i ja dziękuję bardzo za kolejne przemiłe spotkanie vishenka Super było znowu pobuszować razem wśród doniczek!
Za odwiedziny też dziekuję..cieszę się, że wreszcie dookoła rabat mogłam Cie oprowadzić, zwracając uwagę na to, co mnie cieszy, a nie tylko chodząc i marudząc ;)
Czy zauważyłaś, że każde nasze spotkanie kończy się deszczem :burza Wszystko fajnie, ale ja chciałam jeszcze wieczorem skosić :mlotek

Trawnik i mnie wreszcie cieszy. No szok :silly:

Dziekuję za rewelacyjnie spędzony dzień :heart Tego mi było trzeba- lepsze samopoczucie, ogromna ilośc chichotu, wspólne zakupy, piękna pogoda.. Czuję się, jak po pobycie w spa :slonko

Widzisz, sama sobie rzuciłam wyzwanie ;) żebyś Ty widziała minę P.. Najpierw zaczęłam rozstawiać doniczki, śmiejąc się z naszego pożegnania.. ale uznałam, że to w sumie całkiem zabawne będzie. Wpadłam do domu, P próbował coś mówić, ale ucięłam "daj mi 15min bo czasu nie mam"..i voila-jestem wink-3
Dzieki za naładowanie bateryjek :buziak

Ławeczkę i ja tam widziałam od pewnego czasu..ale sama rozumiesz, że się wahałam.. Teraz jednak nie widzę, nomen omen..przeszkód 2smiech

Dzięki za słówko nt bukszpana..wiesz, że to Ty dodałaś mi odwagi!

Witam CIę Marku serdecznie i zawsze zapraszam:)
Miny a'la Cyguś już niedługo będą dwie :kocham

ROmciu :buziak :buziak
Oj będzie się działo ;) Cyguś jest wulkanem energii, biega i bardzo zaczepia nas, żebyśmy się z nim bawili. Ostatnio ulubiona zabawa, to ganianie sie po ogródku na pełnym biegu.. Dopiero będzie ubaw, jak pojawi sie kolega dorównujący szybkością gwizdac

Majeczko- Witam Cię serdecznie!
Kumpel nowy miał byc wczoraj..ale trochę się skomplikowały sprawy i pojawi się zapewne dopiero za 2 tyg..mam nadzieję!
Nie mogę się doczekać- co nie zmienia faktu, że troche obaw też mam..

Dorotko, cieszę się ogromnie, że i Ty jesteś :buziak
Niestety plany się pozmieniały i kumpel-mam nadzieję- dojedzie w późniejszym terminie.
Gdyby nowy kumpel już był, to na pewno bym tu już o tym klepała- w to chyba nie wątpisz 2smiech

Inuś, jakże się cieszę, że jesteś :heart


********
Jeszcze mi tu kogoś brakuje na liście obecności.. Gdzie jest Główna Agitatorka :silly: otwierania mojego wątku, która miała świecić przykładem.. czekałam..czekałam na ten dobry przykład..a na razie świeci nieobecnością gwizdac
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 21:31 przez Monika-Sz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, Zielona Ania, dobra nuta

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 21:42 #12053

  • eda_s
  • eda_s Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 110
Witaj Moniś :-* cieszę się że jesteś ;-) choć gość ze mnie marny, bo zazwyczaj skrytoczytacz, ale za to wierny ;-)
Mizianki dla Cygusia :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
Edyta
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 21:52 #12057

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Zabawne było to bardzo 2smiech , od razu wybuchłam śmiechem polewkamax . Nie tylko dlatego, że to był świetny żart sytuacyjny 2smiech , ale i dlatego, że po prostu, po ludzku bardzo się ucieszyłam, że znów wszystko wraca na jako takie normalne tory :buziak .
Ja jestem z tych czytających - czasami miewam problemy z śledzeniem na bieżąco, ale czytam teacher wszystko co piszesz :buziak i cieszę się, że Twój wątek nie jest li tylko pismem obrazkowym vishenka . Wiesz, że czasami czuję się trochę jakbym na bieżąco czytała Twój pamiętnik :) .
Cenię takie podejście :bravo - niepowierzchowne, szczere :kocham .

:buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 21:52 #12058

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5688
  • Otrzymane podziękowania: 14995
Agitatorka zaszyła się w sosnowym lesie, jak mniemam... gwizdac to może teraz Ty podziałasz dobrym przykładem i Hanię zmobilizujesz :)

Tej wietliczce chyba jest bardzo samotno... tak myślę... think: towarzystwa hościanego jej trzeba, jak nic... gwizdac dużo tam słońca dochodzi? A pień czyj widać?

Dzwonek 'Kent Bell' powiadasz... właśnie przybył takowy do mego ogrodu wraz z kilkoma hostami, 3 konwaliami i 2 jarzmiankami... i teraz chodzę z doniczką i go przymierzam... i zdecydować się nie mogę... jakie u Ciebie ma stanowisko? Pokażesz w szerszym ujęciu, jak dosadzisz nowe sadzonki recourse

Rozumiem, że drugi dzwonek przemówił do Ciebie kolorem ;)

A jeżóweczki piękne... ach... jak one mi się podobają... w cudzych ogrodach 037

I pochwal się też kwitnącymi tawułkami, bo zamknęłaś wątek, nim zaczęły... u mnie w tym roku kwitły słabiutko poza 1 nowozakupioną ofkoz... ta czadowała na wiśniowo... może jednak za dużo tego cienia u mnie dla nich? think:
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 22:00 #12066

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2919
  • Otrzymane podziękowania: 5574
Mina Cygusia jest zabójcza 2smiech Mam nadzieję, ze tylko w przenośni ;-)

Dwa psy najlepiej poznać na neutralnym gruncie czyli w pewnej odległości od domu. Zachować przy tym pogodny nastrój, żeby nie udzieliło im się napięcie przywódców stada ;-)
Drapanko, smaczki, żeby im się spotkanie dobrze kojarzyło :kocham

Rabata z rodkami i azaliami japońskimi swoją urodą rzuciła mnie na kolana :woohoo: zdziwko :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wymarzony...ogród Cygusia. Projektowanie na osiem łapek :) 2016/07/11 22:04 #12068

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1433
Moniś, fajnie, że otworzyłaś wątek bo brakowało mi tego straaasznie :buziak
widzę, że sezon buszowania po ogrodniczych trwa w najlepsze, hehe sama dziś z Siostrą i Szwagrem - Grzesiem pojechaliśmy do Jucci a tam zdziwko jak to Grzesiu powiedział, że gdyby miał więcej miejsca i kasy to kupiłby wszystko 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.193 s.