Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/22 20:58 #90513

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Skoro mówisz, że ta róża taka zdrowa, to niech jeszcze zostanie :) A hortusia będzie miała u Ciebie jak u Pana Boga za piecem ;)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/22 21:09 #90518

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1380
  • Otrzymane podziękowania: 4360
Przepięknie jest jeszcze u Ciebie, Ewuś. I fotki robisz baaaardzo ładne!
U mnie już oprócz marcinków nic nie kwitnie.
No cóż, ja już czekam na wiosnę :)
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/23 15:31 #90625

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Nowinka napisał:
A to są nasionka, które nabyłam z myślą o wiośnie

Fiu,fiu!

Się będzie dziłało w Milanówku 2smiech
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/24 08:35 #90700

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Majko dla mnie taka pogoda to ,jak musztarda na torcie .Jam wiosennoletnia kobieta .Kupując wiosenne kwiatki ,to troszkę przybliżasz cieplejsze klimaty .Podejrzewam ,że jeszcze trochę dokupię .A potem mam kolekcję z kilu lat ,bo nie daję rady wysiać :diabelek


Ewciu różę zostaw jak najbardziej .Ja dziś spodziewam się dwóch róż .No i cebulki tulipanowe też jeszcze przyjadą ,no i mam jeszcze dwa floksy od pani z ryneczku .Nie wiem jakie ,bo to jak zwykle anonimy ,ale wsadzić muszę .A i jeszcze u Kamili mam jedną różyczkę ,tę co się w zeszłym sezonie nie załapałam .W sumie jeszcze trochę zajęć się uzbierało :grabie


A u mnie Swietko też już się buro się zrobiło .Jeszcze ,jak słońce zaświeci ,to jako tako .Ale jak go nie ma ,to i kolory gdzieś zanikają .Czekaja nas kotlety z tego ,co widzę .Miłego dzionka flower


Betinko wcale się nie dziw ,że ja już nasionka kupuję .Samo oglądanie tych kolorowych kwiatków już jest przyjemne .No nie powiedz mi ,że nie :) Ostatnio rozsiałam po ogrodzie niezłą kolekcję nasionkową której nie dałam rady wysiać .Ptaki miały ,co pojeść 2smiech
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatrix+, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/24 08:44 #90702

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43386
Dalie chcesz siać? Koniecznie potem w daliowym pisz o tym! Ja nigdy tego nie robiłam, bo nie miałam cierpliwości, a efekty mnie nie przekonują, ale chyba wiesz dlaczego! wink-3 Ale ja też kupuję nasiona dla przyjemności swojej często ich nawet nie wysiewając.
A patrząc na Twoje nasionka, zorientowałam się, że większości tych kwiatków nie znam! 2smiech
Ogród w jesiennym słońcu - cudo!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/24 14:10 #90724

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Dalie siałam w 2011 i nawet świetnie to wyszło, ślicznie kwitły i kilka bulwek zostawiłam na kolejny rok, ale to bywają maleństwa i trzeba o nie bardzo dbać żeby nie wyschły.

Ewciu wiem żeś Ty wiosenna bo letnia to chyba raczej nie bo pamiętam jak upały na Ciebie działają :przytulam
Ja kocham każdą pogodę i każdą porę roku pod warunkiem że jest normalna a nie całkiem odwrócona jak np wiosna w styczniu 037
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/24 19:21 #90761

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20701
Ewciu podziwiam Cię bo ja do nasionek to mam dwie lewe ręce i oprócz jarzynek to z nasin raczej nic mi nie wschodzi nooo chyba że samo się wysiewa rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/24 23:40 #90838

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Ewa, miałam nic nie kupować, a już zamówiłam kilka astrów,bo u wszystkich oglądam takie pięknoty, oraz kilka dalii, bo Miłka katuje mnie nimi :mniam
Mam zamiar jeszcze dokupić wiosną chryzantem, róż, jezówek.
Gdzie ja to wszystko posadzę?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/25 18:17 #90889

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Miłko ,ja już dalie kiedyś siałam i były bardzo piękne ,a kolory były niesamowite .Ale traktowałam je jako jednoroczne .Bulwki jednak też dają się przechowywać .Słońca dziś ani na lekarstwo , a ciemno się robi bardzo szybko.Zapas książek szybko topnieje ,dobrze że istnieją biblioteki :na_ucho


Majeczko ,dla mnie wiosna to najpiękniejsza pora roku .Ale ona tak szybko mija ,że nigdy nie zdążam się nią nacieszyć .Dalie podobają mi się od zawsze ,ale im mniej miejsca w ogrodzie tym mniejsze rozmiary mnie interesują 2smiech Widziałam kiedyś w ogrodzie plastikowe ,normalnie wrosłam w ziemię .Ktoś powtykał między inne rośliny .Ludzie to maja pomysły :nie_wiem


Danuśka ,a mnie właśnie warzywka kiepsko się sieją .Najlepiej wschodzi koper ,jeśli go rzucę mimochodem
Inne też słabo sobie radzą .Powinnaś się cieszyć ,że masz rękę do warzywnych wysiewów zwyc


Gosiu Ty i ja to jak ogrodowe bliźniaczki 2smiech Kupujemy ,co nam się podoba ,a potem wciskamy dociskając kolanem :tup Ale jakoś się mieści .Miałam dziś iść na ogród policzyć swoje róże ,ale cały dzień siąpiło think:
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/25 19:44 #90904

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20836
Ewciu -to ja apropos sztucznych kwiatów w ogrodzie ,którejś niedzieli wracałam z córkami z kościoła w środku lata i jak zobaczyłam te sztuczne szkarady powtykane w ziemię to tylko 'o k......wa' z moich ust padło a moje dziewczyny boki zrywały z mojego przekleństwa ...no bo na wsi ,żeby porządnych kwiatów nie było,ale powiem Ci ,że to było tylko jednego roku a w tym rosły już prawdziwe kwiatki.Już myślisz o nasionkach -o matko nie nadążam za Tobą kobieto :kocham
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 09:53 #90991

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko ,ja bardzo lubię kupować nasionka .Czy ja je wszystkie wysieję ,to już jest inna inszość :zdrowko
Co do sztucznych kwiatów ,to ja ich nie znoszę nigdzie .Są parodią życia ! Moje cebulki jeszcze nie przyszly ,a Twoje ? vishenka

jesiennie...









Ostatnio zmieniany: 2017/10/26 10:00 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 11:19 #90994

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20836
Ślicznie po prostu ślicznie ,ja swoje cebulki posadziłam już w poniedziałek zostało tylko 50 do posadzenia bo czekam na miejsce po szałwiach a tu pogoda sprzyja dalszemu rośnięciu ,dziś nawet na chwilę było :slonko ,wiec pewnie jeszcze poczekam na miejsce....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 19:04 #91011

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Ewciu masz tak samo zasypany ogród liśćmi jak ja 2smiech do czasu aż nie zaczną zagniwać wygląd to ślicznie :woohoo:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 19:12 #91014

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
I naprawdę tych liści nie sprzątasz wcale aż do wiosny :ohmy: ???
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 20:06 #91031

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3634
  • Otrzymane podziękowania: 11479
Liście są potrzebne wink-3 Ja też większość sprzątam wiosną. A kiedyś Magiczna/ Mag pokazała zdjęcie po zdjęciu jak resztki liści są wciągane pod ziemię i przerabiane na potrzebne składniki :woohoo:
Piękne te jesienne fotki, Ewuś.
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 20:13 #91032

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Ja też nie sprzątam WSZYSTKIEGO ;), ale większość tych dużych liści, na przykład z tulipanowca właśnie, to jednak staram się sprzątać :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/26 20:35 #91039

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20701
Ewuś ślicznie dalej u Ciebie ja liście na rabatkach zostawiam od tej pory jak pierwszy raz miałam bezśnieżną zimę :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/27 09:58 #91107

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5585
RozalkoLiliowców nie przykrywam.
Kwanso w tym roku nie kwitł.Teraz dostał nową miejscówkę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/27 17:32 #91124

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko moje cebulki też wreszcie przyszły hu_rra jutro będę sadzić .Żeby tylko jakieś przerwy były w dostawie deszczówki :deszcz Wykopałam również dalie ,a właściwie to mąż mi wykopał i tym sposobem mam już wszystko pochowane .Jeszcze tylko kopce na róże i ogród idzie spać :tup


Majeczko teraz wygląda to wszystko jak w bajce .Zgrabiłam trochę ze ścieżek i wrzucił am na rabaty.
Policzyłam swoje róże .Razem z nowymi mam 87 ,a miałam 150 .Sporo ubyło ,ale jak się nie opamiętam ,to szybko nadrobię :czarownica


Maryniu ,a ja w niektórych częściach ogrodu ,to wcale nie nie grabię .Zostawiam dla owadów i innych robaczków ,żeby miały co jeść i czym się pożywić ,a one mnie z wdzięczności cały sezon gryzą :diabelek


Martuśka a ja zostawiam ogród na żywioł .Przez całą zimę sobie śpi zasypany po uszy .Dopiero wiosną się odkopuję i dlatego każdej wiosny myślę ,że będę sprzątać do lata .A ja jeszcze do pary mam dęba ,który jest olbrzymem . Ten to dopiero ma liści .Spadła dopiero połowa ,a mnie już nosa nie widać :na_ucho


Danuśka i ja zostawiam ,czasem nawet dosypuję .Moje zimy przeważnie są bez śniegu ,więc takie liście jednak trochę chronią . :zdrowko


Jurciu ,a ja myślałam ,że taki w paski to delikatniejszy .Ciekawe ,czy mój zakwitnie think: Pięknie się rozrósł więc jest nadzieja :tup
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, inag1, nowababka, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2017/10/27 18:51 #91129

  • Przemekt23
  • Przemekt23 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 12
Gratuluję gospodyni ogrodu i pięknych kwiatów. W połowie oglądania musiałem zrobić przerwę bo aż się w głowię kręciło od tego piekna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.