Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 09:02 #113960

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14590
  • Otrzymane podziękowania: 44071
Trochę Ci zazdraszczam. ja nie mam miejsca na ozdobne drzewka, ale mam kilka pomysłów, gdzie je wcisnąć i analizuję, jak będzie wyglądać u mnie i czy będzie pasowało. Ja się strasznie miotam, bo wiele roślin mi się podoba, ale niezbyt pasują do mojego ogrodu think:
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 18:39 #114012

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Miłka, masz taki problem jak większość z nas polewkamax Ja tu właśnie kombinuję jak tu zrobić z forsycji formowane drzewko, bo rośnie nie tu gdzie trzeba i próbuje inne rośliny zagłuszyć krecigl

A nasza Ewa to mistrzyni w upychaniu 2smiech Ale Ewciu, roślinki chyba Cię lubią bo pięknie rosną choć muszą się do siebie przytulać ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 18:59 #114023

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Wyjcu afrykański polewkamax miałaś dysc?

U mnie w nocy z godzinkę spłukało tylko, czyli zaś z wężem ganiać muszę.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 20:00 #114031

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Miłko ,ja też nie mam miejsca .Ta wisienka i kilka innych zostały posadzone w miejscu wielkiego żywotnika ,który został wycięty . Jeszcze mi tam wlezą dwie wielkie hosty clap


Ewciu ja zrobiłam drzewko z perukowca ,który był krzewem . To nie jest trudne .wybierasz jedną najpiękniejszą gałązkę i tylko ją .Resztę wycinasz lub wyrywasz ,jak Ci wygodnie .Następnie obcinasz wszystkie pędy od dołu na gałązce ,która zostawiłaś .Na górze formujesz koronkę .Mnie z perukowcem trochę się zeszło ,bo wciąż puszczał od korzenia .Teraz puszcza już tylko na pniu ,ale nie trudno się ich pozbyć .Zrobiłam tak również z miłorzębem ,jest bardzo ładny :jupi


Betinuś dyscu nie miałach polewkamax wprawdzie z wężem nie latam ,ale konewki były w robocie i kilka roślin musiałam podlać .Na mapach pogody wciąż pokazują czarne chmury i deszcz ,ale u mnie to zjawisko nie występuje .Nawet marnej burzy nie było i chociaż ja z tych bojących ,to już bym się poświęciła ,żeby tylko popadało .Niestety pada gdzie indziej ,ciekawe gdzie ? :deszcz








Ostatnio zmieniany: 2018/04/24 20:10 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Kalmia, Krzysia, edulkot, Ness, nowababka, Elżbieta, jolifleur, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 20:12 #114034

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14653
Ewciu, właśnie, ciekawe bo u mnie aby pokropiło...
O tej porze roku ścieżki w twoim ogrodzie jakby widać wyraźniej... :silly:
Niezła gimnastyka, a jeszcze z konewkami... krecigl

Robisz śliczne fotki swoim roślinom :kocham
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2018/04/24 20:13 przez nelu-pelu.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/24 20:41 #114037

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Ewus ale pieknie a szczególnie te brateczki normalnie miód :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 00:54 #114113

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Fajnie, że znów otwarte :)
Mi się wyświetla ten stary awatar (też był ładny) i gdyby nie zachwyty przeoczyłabym taką zmianę. Masz bardzo zdolną córkę. Co tam jedną, wszystkie! :lol:
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 08:44 #114123

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14590
  • Otrzymane podziękowania: 44071
Uwielbiam startujący pióropusznik! Taj świeżutki, jak z bajki!

Ja właśnie pokręconą i brzydką jukkę wycięłam, ale żal mi jej strasznie więc dam jej szansę. Jak nie puści w tym roku odrostów, pójdzie na kompost, a ja bede miała miejsce na coś fajnego, ale drzewka nie mogę posadzić, bo to słoneczna daliowa rabata!
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 09:32 #114134

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Hohoho widzę że tu cała Twoja rodzinka ma talent! :kocham Avatar bardzo pasujący, piękny obraz do pięknej duszy, bo ktoś kto tak kocha rośliny nie może mieć brzydkiej duszy.
Masz rację z tym reorganizowaniem ogrodu, sił nam nie przybywa, a mam wrażenie, że albo ta robota się mnoży, albo doba stała się za krótka. Ja też nie umiem jeszcze wyjść z porządków wiosennych, a już mlecze jak potwory wyrastają i to gdzie? Np. w środku jakiejś kępy wrzosa albo trawy... Sił już nie mam, a przecież to dopiero początek.
U mnie też sucho, taki deszcz co to kot napłakał.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 18:06 #114211

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Nelciu ścieżki teraz lepiej widać ,bo rośliny siedzą jeszcze na rabatach ,ale potem to się trochę zmienia :lol: U mnie nadal sucho ,chmury paradują jedna za drugą i nic z nich nie pada :podlewam :podlewam


Danuśka ,te brateczki to i ja podziwiam .Kilka razy w ciągu dnia się zatrzymuje przed nimi i nadziwić się nie mogę ich kolorom ,są niesamowite :hejka


Nessko ten awatarek ,to i mnie się spodobał .Nawet pasuje do naszego kwiatowego forum . Dzięki Ci za pochwałę moich cór :przytulam


Miłko pióropusznik faktycznie śliczny jest ,ale dziad się rozłazi i ciągle muszę go trochę ograniczać :nie_wiem Słonecznej rabaty nie warto zacieniać ,bo przecież większość roślin właśnie tego potrzebują najbardziej .A juka jest ładna nawet jak nie kwitnie .Moje rosną w cieniu ,trzymam je ze względu na liście :)


Nelciu mlecze to wyjątkowe france .U mnie też lubią wrastać w inne rośliny .Diabli mnie biorą ,bo w niektórych wypadkach nie można się do nich dostać .Ja z robotą też się nie wyrabiam ,ale już chyba zaczynam się przyzwyczajać ,że to robota bez końca wink-3
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 20:11 #114230

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Ewus zapomniałam pochwalić oczywiście przezdolnych na pewno po mamusi dzieci bo avatarek cuuuudny :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 22:40 #114327

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
Avatarek już wszyscy chwalili recourse .
A ja poproszę tego powojniczka do wąteczku :) .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/25 22:58 #114331

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10014
  • Otrzymane podziękowania: 22970
Wszyscy chwalą to pochwalę i ja, piękny obraz i zdolne córki clap clap clap
Deszcz był u nas ale dwa dni temu, nadal mokro więc nie podlewam tylko przesadzam 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/26 09:20 #114357

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 4683
Ewuś, bardzo ładny awatarek! Zdolne masz córki, gratuluję! vishenka vishenka vishenka :kocham
A ogród wiosenny przepiękny!
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/26 11:36 #114379

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Danusiu ,Edytko ,Majeczko i Swietuś ponieważ w zasadzie posty są głównie w temacie awatarka ,więc serdeczne dzięki w imieniu mojej córci .Edytko powojnikowi zrobię fotkę ładniejszą i dopiero wstawię :przytulam :przytulam :przytulam vishenka













Ostatnio zmieniany: 2018/04/26 11:36 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, Krzysia, edulkot, inag1, Ness, beatrix+, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/26 13:38 #114389

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 11764
:kocham Cudne zdjęcia! A to ostatnie co kwitniena biało, to?
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/26 20:13 #114464

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Ewcia fotki śliczne szczególnie ta z sasankami :bravo bo bratki już chwaliłam rotfl a no i bergenia z tym gościem co z własnym domkiem chodzi wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/26 21:34 #114509

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9836
  • Otrzymane podziękowania: 21316
Ewciu -ach te Twoje cudne fotki ...a już niedługo najpiękniejszy czas w ogrodzie ,oj będzie się działo ..rodki powoli się szykują na spektakl..
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/27 09:13 #114560

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Maryniu dziękuję .To białe na ostatniej fotce ,to wisienka ozdobna Firlly Frock :slonko


Danuśka ,u mnie tych co z domkiem chodzą ,to już jest zatrzęsienie .Poważnie się zastanawiam ,co z tym zrobić .Jak jeszcze dojdą te gołe paskudy ,to zeżrą mi wszystkie funkie .Nie wiem już ,co wymyślić :nie


Żanetko ,na te rodki to czekam z utęsknieniem .Zrobiłam przegląd i stwierdzam ,że jest nieźle .Tylko dwie azalie zastrajkują w tym roku ,bo pączków nie ma .W ubiegłym były oblepione ,może dlatego think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/04/27 11:06 #114580

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2046
  • Otrzymane podziękowania: 6198
Ewa, ja też się martwię ślimakami, bo w zeszłym roku bardzo dały moim hostom w kość. Zaczęłam używać już łapek na ślimaki - takich pudełeczek do których wlewasz piwo i kilka kropel wabika, ale samo piwo też je zwabia np. w zakopanym słoiku. Poza tym znalazłam takie ekologiczne granulki na ślimaki (zawierają fosforan żelaza) firmy Compo nabyłam i zamierzam stosować, bo też chemii jako takiej nie używam w ogóle. W zeszłym roku miałam jeszcze o podobnym składzie innej firmy i były znacznie gorsze, bo szybko pleśniały. Szukałam też trochę w necie, jak sobie radzić i znalazłam kilka ciekawych filmików. W tym:
facet używa drożdży zamiast piwa, muszę też wypróbować.
Wisienka na kiju urodziwa!
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.424 s.