Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/04 13:42 #181616

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Ewa jak Ci zimuje ta karłowa brzoskwinia? Gdzies na jakiejś stronie przeczytałam, że młode trzeba okręcać włókniną. A ja właśnie nabyłam okazyjnie dwie takie odmiany, zielona i czerwoną, szczepione na jednym pniu. No i nie chciałabym stracić od razu pierwszej zimy ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/04 17:18 #181622

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko ,po mrożonkach nie ma śladu .Pogoda bardzo ładna i słońce świeci .Aż się wierzyć nie chce ,że tak przymroziło .No i ma tak być jeszcze trochę .Ogród ,to już teraz tylko do spacerów .Muszę zgrabić liście ze ścieżek na rabaty ,a wiosną dopiero odbędzie się wielkie sprzątanie :tup


Miłko ,ten domek jest bardzo wysoko ,specjalnie aby zniechęcić koty .W mniejszym karmiku ,to kocur często przebywa i łapie drzemki think: Muszę zerkać ,co jakiś czas ,żeby go przegonić w razie czego .Na szczęście karmik mam przed oknami i widzę co tam się wyprawia wink-3 A do tego wysokiego domku faktycznie trzeba zajrzeć .Wsadzę męża na drabinę i niech sprawdzi :na_ucho


Martula ,brzoskwinia spokojnie daje radę .Okręcam jej koronkę razem z miejscem szczepienia .Mam ja trzeci sezon ,a w tym roku ,to miała tyle owoców ,że się nie mogłam nadziwić .Nawet były zjadliwe ,choć nie takie smaczne ,jak normalne brzoskwinie .Nawet teraz mróz jej nie ruszył i nadal ma piękne liście .Wtedy ,kiedy okrywasz inne rośliny ,to i brzoskwinkę zawiń .A wczesną wiosną obowiązkowy oprysk miedzianem .W tym sezonie dam jej podwójna agrowłókninę ,bo wyczytałam ,że ma być zima trzydziestolecia z tęgimi mrozami .Ano zobaczymy ,w tym naszym klimacie ,to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać :nie_wiem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, a.nia


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/04 18:19 #181633

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Nie okrywam żadnych roślin :lol: . Ale w tym roku dostałam klona palmowego, kupiłam ambrowca i tą brzoskwinię, a Ty mnie straszysz zimą trzydziestolecia krecigl . Kiedy ja właśnie podjęłam decyzję, że w tym roku nie robię kopców różom :diabelek
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/04 20:48 #181641

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Ewciu, w ubiegłym roku miała być zima stulecia i nic z tego nie wyszło, więc myślę, że z zimy będa nici... żeby tylko nie było suszy.
W Twoim ogrodzie piękna jeszcze jesień, zmrożone roślinki mają swój urok, ale ja na ich widok mam ochotę zaszyć się z książką pod kołdrę i wyjśc dopiero wiosną...
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/04 23:32 #181656

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16366
Ewuś jak u Ciebie ma być zima trzydziestolecia to co będzie w Beskidach think: nie strasz proszę Cię... trochę mrozu nie zaszkodzi, ale bez przesady :P
Pracusiu wszystko masz ogarnięte... a ja jeszcze daleko w lesie. :mur
Morożonki zjawiskowe...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/05 08:09 #181665

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dobry pomysł! Takie prace się deleguje osobom bardziej kompetentnym. Ja też swoje czyściłam tylko raz w życiu, a teraz robi to albo maż, albo syn.
Moje budki również są dość wysoko, bez drabiny ani rusz!
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/05 08:37 #181667

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Przyszłam napaść oczy :zielony te Twoje czerwone dodatki są bardzo urokliwe i osobiście je lubię! Fajnie, że busz na chwilę zmienia oblicze i odkrywa to, co zazwyczaj zakryte (zarośnięte).
Ewuś, zimą 30-lecia nawet nie strasz, choć też o tym słyszałam w radio. Myślałam, że okryję tylko troszkę judaszowca i nowe klony palmowe... wracam po ciemku, kiedy to zrobić?
Przyjmuję wersję Ewci, że straszą i straszą, ale żadnej takiej ostrej zimy nie będzie.

Mrożonki prima sort. Lubię takie... lekko ocukrzone :zielony
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 11:58 #181760

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Martula ,ja podjęłam dokładnie taką samą decyzję dotyczącą nakrywania .W tym roku pierwszy raz nawet róże miały zimować bez kopców .ale jednak chyba się ugnę ,bo nie wiadomo co nas czeka .Pluła bym sobie w brodę jeśli naprawdę wyskoczyło by mrozisko .Nasze mazowieckie zimy bywają paskudne pod tym względem :na_ucho


Efciu ,niedługo będziemy mogły zaszyć się pod kocykiem z książką .Też mi się już tęskni do tego ,bo zima to dobry czas na odrabianie zaległości książkowych .Pogoda na razie dopisuje ,chociaż roboty ogrodowe u mnie już na finiszu .Pozostaje tylko zabezpieczanie roślin na zimę ,ale na to jeszcze za wcześnie :kawa


Aneczko ,wprawdzie jestem obrobiona ,ale też mnie to trochę zdrowia kosztowało .Nie ma nic darmo .Teraz chętnie bym się czymś jeszcze zajęła ,ale czym ? liści nie grabię ,bo potrzebne na rabatach i dla owadów ,bylin nie ścinam ,żeby ptaki miały co pojeść .Ogród to żywy organizm i zima też żyje swoim życiem .Więc z konieczności zostały mi tylko spacery i nieśmiertelne plany ,co do nowych roślin . zwyc


Miłko ,wysokie budki maja swoje zalety .Ja mam je również na drzewach .Na szczęście kot woli spać w karmiku ,a domki mają za małe otwory ,aby coś mógł zmalować :kot


Nelciu ,ja nie straszę wcale ,ale to właśnie usłyszałam :( Nie lubię takich mrozów ,bo ja zmarźlak jestem ,a po drugie rośliny też nie .Chociaż uważam ,że ostry mróz w małych ilościach jest bardzo potrzebny .Może by trochę kleszczy wymroził ,bo ja mam ich serdecznie dosyć .Latem nie było dnia ,żebym jakiegoś nie zaliczyła .Nie było źle jeśli tylko jednego think: wiem ,że i dla Ciebie temat nie obcy :przytulam

pewnie jedne z ostatnich jesiennych fotek...
















Ostatnio zmieniany: 2019/11/06 12:02 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Gabriel, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 12:34 #181763

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Ewo, a kiedy miałyby być te mrozy? W prognozie do świąt widzę najniżej -3 w ciągu dnia i -5 w nocy think: .
Parę lat temu Pola założyłam wątek pt. "Nadchodzi zima stulecia - zabezpieczanie roślin". Minęło od tamtej pory już trochę zimy a zimy stulecia nadal nie było gwizdac . O tym, że ma być zima stulecia słyszę każdego roku. Zawsze znajdzie się ktoś, kto tak przepowie gwizdac . Za którymś tam razem zapewne im się spełni ;). Nie wiadomo tylko za którym :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 12:37 #181764

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ewuś, aleś zrobiła klimat tymi fotami :kocham
Ja wiem, że nie straszysz. Też się trochę obawiam mrozów, zwłaszcza mrozu bez śniegu. O kleszczach nawet nie wspominamy. Mam już upatrzony wrotycz, który chcę posadzić u siebie, na rabatkach między różami! Podobno te dziadostwo odstrasza.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 14:56 #181770

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1540
  • Otrzymane podziękowania: 3920
dziewczyny, zimnej zimy nie będzie, w każdym razie nie w grudniu i styczniu.
next.gazeta.pl/next/7,172392,25382135,zimy-trzydziestolecia-nie-bedzie-temperatura-ujemna-bedzie.html#a=88&c=145&s=BoxBizLink
Nie wiem, czy można tu wstawiać takie linki, jeśli nie to przepraszam i proszę o wymoderowanie.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 17:21 #181774

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Janka często korzystam z Accu, ale coraz częściej się mijają z prawdą, nawet w czasie rzeczywistym, nie mówiąc o prognozach :unsure: . Choćby dziś przed południem, lało jak z cebra, a Accu, że pogoda i słońce gwizdac
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): janka.p

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/06 22:00 #181795

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Ewciu -fotki jak zwykle miodzio , i jak ładnie rabaty liśćmi okryte- ja mam ich za mało polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/07 08:44 #181822

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ale pięknie! Niesamowita atmosfera! Chyba w tym przypadku super wypadły iglaki te obwisające ( że tak się brzydko wyrażę).
A liście rdzawe wszędy! Cudowne! I tulipanowiec się załapał!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/07 15:31 #181850

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Edyciu podejrzewam ,że tęga zima zacznie się w styczniu i trochę pomrozi .Tyle ,że zimy u nas raczej krótkie jeśli chodzi o tęgie mrozy .Pewnie i teraz tak będzie i nie zdąży nam niczego zniszczyć .Mam kilka młodych roślin ,które raczej do wrażliwszych się zaliczają ,więc na wszelki wypadek jednak opatulę .Przepowiadanie pogody trochę mi się kojarzy z końcem świata ,który ma być co najmniej kilka razy w roku :diabelek


Nelciu ,z wrotyczem ,to i ja spróbuję ! ciekawe ,czy są nasionka w sprzedaży .Posiałabym w każdym zakątku ,może by się dziady trochę przestraszyły :mlotek Przez te wszystkie opadłe liście ,to w ogrodzie zrobiło się zacisznie i klimatycznie .Oby jak najdłużej :na_ucho


Janeczko miło że wpadłaś :buziak linki się przydają i chyba raczej nikomu one nie przeszkadzają :zdrowko


Martula ,nigdy nie wiadomo do końca ,co w trawie piszczy ,ale lepiej na zimne dmuchać niż wink-3 płakać po zmarzniętych roślinach teacher


Żaneciu ,drzewa Ci urosną ,to jeszcze będziesz miała tych liści w nadmiarze .Ja nasadziłam drzew ,a teraz mam park .Z wielu roślin muszę rezygnować ,bo już mają za ciemno .Ale za nic w świecie nie wycięłabym żadnego drzewa .Klimat się ociepla ,a w cieniu zawsze przyjemniej :nie_wiem


Miłeczko mnie się niesamowicie podobają płaczące drzewka .W czasach gdy ja zakładałam ogród ,to nie było takiego wyboru ,jak teraz .Czasem mi jeszcze w oko coś wpadnie ,ale niestety ,już miejsce się skończyło .Szalenie są fajne jałowce Horstman ,biją rekordy dziwności i straszenia swoim wyglądem .Mój wnusio ,jak był mały to za Chiny ludowe nie poszedł do ogrodu po zmierzchu ,mówiąc ,że tam baby jagi straszą polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Lukrecja, Danusia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/07 20:21 #181881

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Ewciu -ja ponad 20 lat miałam tylko cienisty ogród więc na tej nowszej słonecznej nie chcę drzew sadzić( przynajmniej na razie jest taka koncepcja 2smiech ) mam tylko kilka kalin,morwę i klona no i trzy bzy czarne w odmianach,powiem Ci ,że już ubolewam bo sąsiad zbudował dużą i wysoką altankę i ona mi kradnie :slonko polewkamax ,chociaż podlewać to tam trzeba krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/17 11:09 #182543

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Zaglądałem dzisiaj co robią Indianie gwizdac
Indianie zapytali szamana, jaka będzie w tym roku zima.
Szaman wykonał odpowiednie obrzędy i wyszło mu, że będzie mróz. Indianie nazbierali więc chrustu, ale zima była wyjątkowo lekka. Gdy w następnym roku szamana zapytano jaka będzie zima, poszedł do najbliższej stacji meteorologicznej. Tam powiedziano mu, że będzie sroga i długa. Kazał więc zdobyć jeszcze więcej chrustu, ale zima znowu była łagodna. Szaman zupełnie realnie stanął przed utratą autorytetu w plemieniu, więc w następnym roku znowu poszedł do stacji meteo, ale gdy ponownie powiedziano mu, że zima będzie ostra, zapytał meteorologów, skąd mają tę informację. Odpowiedzieli: "To pewne, Indianie już trzeci rok z rzędu zbierają chrust".
Tak powaznie .To trochę mrozu by sie przydało.
Chociażby po to aby wymrozić wszelakie dziadostwo clap
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, Nowinka, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2019/11/18 21:20 #182686

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Biedni przepowiadacze a wystarczy przyjrzeć się cebuli, moja ma lekka sukienkę więc zimy ostrej nie bedzie 2smiech juz nieraz sprawdziło się polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/01/01 21:28 #185426

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Ewciu -witaj poświątecznie ,Nowy roczek czas zacząć ,wiec można myśleć o nowym sezonie,jestem ciekawa czy coś nowego floksowego wypatrzyłaś i czy już odpoczęłaś i czy ogród masz podlany i ogólnie się stęskniłam to może jakieś" kotlety" byś podała-i Wszystkiego najlepszego ,zdrówka :buziak
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2020/01/03 20:07 #185592

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Jureczku nieźle mnie tym wpisem rozśmieszyłeś 2smiech faktycznie trochę mrozu jest potrzebne,ale mam nadzieję ,że nie na wiosnę think:


Ewciu ,jak do tej pory cebula ma rację .zimy nie ma ,a u mnie w ogrodzie kwitną fiołki oraz kilka róż .Poważnie myślę o pieleniu :grabie


Żanetko ,duszo moja dzięki za życzenia zdrowia ,czego i ja Tobie życzę :buziak floksów na razie nie widzę ,chociaż już się bacznie rozglądam .Jeśli znajdę ,to oczywiście powiem gdzie i jakie .Pierwsze zamówienie oczywiście już poszło .W sumie 7 rojników i jedna trawa ,oraz cyprysik . Mam teraz dwie miejscówki ,jako że wywaliłam dwa Koniki ,które z jednej strony były całkiem łyse i teraz mam miejscówki na dwa rodki .Czyż to nie cudowne zwyc
Co do fotek to zobaczę ,co ja tam mam w swoim tajnym archiwum ,bo w tym roku to w większości córki zdjęcia robiły :fotka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edulkot, inag1, Semper, Elżbieta, zanetatacz, a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.214 s.