Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/18 21:32 #97860

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Polus ja tylko czytam i podziwiam Cię ale to już wiesz :bravo :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/18 21:58 #97862

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Andrzej, inwentaryzacje nigdy nie sa przyjemne, więc lepiej na bieżąco prowadzić katalogi... Łatwo powiedzieć, nie? rotfl Dobrze, ze gros host kupuje u Fransena i Jana a oni do każdej przesyłki wkładają fakturę. Robiąc też przy okazji zakupy dla innych forumowiczów, zmuszona byłam prowadzić spisy z podziałem co dla kogo kupiłam. teraz, to bezcenna pomoc w mojej pracy.

Olu, z całego serca dziękuję. recourse Mam nadzieję, ze wiosna 2018 okaże się łaskawsza dla twoich roslin, niż tegoroczna i ...będzie co dzielić. :przytulam

Danusiu, o kolekcji myślałam już dawno, ale dopiero teraz dojrzałam do tej decyzji. Wiedziałam, ze to kupa papierkowej pracy, niewdzięcznej i nudnej. Nastawiłam się jednak psychicznie i jestem pełna zapału. pracuje więc, póki on nie wygasł. rotfl

---

W poprzednim wpisie napisałam, iż bombarduje ogrody botaniczne pytaniami...Jedno z zapytań wysłałam do dyrektora Weihenstephaner Gärten, podlegającego szkole wyższej - coś na kształt naszego wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, który podlega Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Napisałam, iż 3 lata temu, kupiłam w Berlinie Polystichum setiferum 'Weihenstephan' a miły sprzedawca w bawarskich, skórzanych spodenkach powiedział tylko tyle, że to odmiana wyselekcjonowana właśnie w tym ogrodzie. Zapytałam więc , kto ją wyselekcjonował i kiedy. Dziś dostałam informację-odpowiedź od pana dyrektora B. Hertle krecigl

Szanowna Pani ,

Chciałbym pomóc, ale nie mam żadnych informacji na temat tej paproci. Być może to Hermann Müssel, były szef techniczny ogrodu, odkrył tę paproć w zacienionej części ogrodu Trial w Weihenstephan, który nazywamy "Haselquartier" (część z wieloma leszczynami). Ale to tylko teoria - nie mogę już zapytać Hermanna Müssela. Zmarł kilka lat temu.
Przepraszam - ale nie mogę pomóc.

Z poważaniem
Bernd Hertle

Sama podejrzewałam, iż mógł to być własnie Mussel, bo istnieje także hosta o tej samej nazwie 'Weihenstephan' i jej selekcjonerem jest właśnie on. Rejestracji dokonał wespół z Klose'm, znanym niemieckim introduktorem, 'autorem' wielu solidnych, ale mało różniących się miedzy sobą tardian. Dodam, ze w HostaLibrary jest informacja o tej hoście : Hermann Müssel 1970/Heinz Klose 1977 . Dziwi mnie jednak....czy w takich ogrodach nie prowadzi sie ewidencji roślin, szczególnie nowych intro ????

Jak tu żyć, Panie Pułkowniku, no jak????


Wspomnieniowo, z 2015 roku, bo teraz w tych fotach siedzę :nie_wiem









:czarownica
Ostatnio zmieniany: 2017/12/18 22:02 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, Pani Bestia, Danusia


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/19 08:33 #97875

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
A widzisz! Ty labelkujesz, a ja marzę, żeby wreszcie się tego pozbyć, byłam na dobrej drodze, ale przy takiej ilości dalii się nie da. Hosty też mam opisane przynajmniej w większości. Paprocie też. No i kilka bylin, bo jak dostałam z labelka, to wbiłam.
W Twoim wypadku to niezbędne i życzę Ci owocnej pracy, bo będzie tego sporo!
No i nie masz pojęcia, jak się cieszę, że uczysz nas solidności w naszych ogrodowych poczynaniach. Tak, tak... zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/19 12:15 #97896

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Miłeczko, w sumie, labelki są potrzebne tylko w ogrodach, gdzie zalezy nam, by kolekcja była podpisana i oczywista, prawda? Tez ich nie znoszę w ogrodzie. :patel jesli już, to niewielkie, moco wbite w ziemię i niewidoczne, gdy rośliny się rozwiną. Na starych hostowiskach nie mam ani jednej- tam mam odmiany, które uprawiam od 2006-07 roku i wszystkie znam, jak własną kieszeń. Obserwowałam je latami, ciesząc się nimi, bo jak pamiętasz, początki lat 2000-cznych były trudne, jesli chodziło o zakup host. Praktycznie, jedynym źródłem było All, potem Sadzawka.pl, Zielone Progi. Z tych szkółek mam hosty kupowane w 2008-09 roku. Wtedy tez zaczęłam kupować po kilka za granicą - od Fransena i belgijskiej szkółki, która miała wielką ilość starych, sprawdzonych odmian, których nie było na rynku.
W 2009, sama nauczyłam się kupować za granicą, więc otworzył się przede mną Fransen i Jan - kupowałam już w sporych ilościach u sprawdzonych źródeł. Dla mnie, jak kiedyś wspominałam, hosta niemal nie istnieje przez 2 pierwsze lata życia : sadzę ją, podlewam itp, ale rośnie sobie gdzieś pod innymi hostami. Gdy podrośnie i nabierze cech, daję jej wielką labelkę, by sie jej 'uczyć' w locie, na zasadzie: rzut okiem na dobrze widoczna nazwę i na hostę. Bez schylania sie, zaglądania i sprawdzania za każdym razem na co patrzę. :lol:

Wielkim problemem dla mnie są hosty kupione w 2010 i zimą 2011.Miałam je podpisane, ale na łące był pożar, który przeniósł się i na skraj mojego hostowiska. Do dziś mam labelki z ...upaloną nazwą. Części tych host nie poznałam i do dziś nie mogę ich zidentyfikować, mimo posiadanego spisu. Są to zazwyczaj mało popularne odmiany, których nie ma w obrocie i nie mogę ich porównać z dobrymi, współczesnymi fotami np Oxheart. Te, które są bardziej charakterystyczne, udało mi się zidentyfikować, ale część ciągle pozostaje NN. Mamy np z Romkiem (rm) jedną hostę kupioną u polskiego sprzedawcy pod inna nazwą, hostę kupioną 10 lat temu i mimo wertowania HostaLibrary, oboje nie jesteśmy w stanie powiedzieć co to za hosta.

Wiele razy zabierałam się za inwentaryzacje host, zamierzałam te NN przenieść w osobne miejsce, bym mogła je skutecznie obserwować. Zawsze jednak było coś ważniejszego krecigl W sumie więc ciesze się, ze się zabrałam za tę robotę, bo sprawa NN host , ciągle nie dawała mi spokoju.

Ciąg dalszy....średnie hostowiska w 2015 roku :kocham





Młode Sławojkowo w 2015 roku ... a miało być tak pięknie :placz


:witaj
Ostatnio zmieniany: 2017/12/19 12:33 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, VERA, Pani Bestia, zanetatacz, basik, Danusia

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/19 18:55 #97909

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Hej Poll! Tak właśnie myślałam, że drugie Twe imię to Tytan... chyba zresztą już Ci to mówiłam... :lol: te szeroko zakrojone plany i przebudowy i rozbudowy i inwenteryzacji... i ukoronowanie w postaci własnej Narodowej Kolekcji... domyślałam się, że nie bez przyczyny poszerzasz te korytarze okołopaprociowe... zwyc jakie to trzeba mieć w sobie pokłady energii... i ta kosmiczna energia ani na chwilę Cię nie opuszcza... z-a-z-d-r-o-s-z-c-z-ę... tym bardziej, że ja właśnie się sypię gwizdac

Relacja sławojkowa przednia... uchichrałam się na maksa 2smiech

Wspomnieniowo też bardzo apetyczne... co to za rodeczki?

A domek dla owadów przepiękny... :kocham brawa dla Twórców :bravo

Co do labelek... to ja tak się do nich przyzwyczaiłam, że nie widząc ich w innych ogrodach, jestem niepomiernie zadziwiona... :silly: natomiast nie widząc ich w ogrodach pokazowych czy botanicznych mocno rozczarowana a bywa i wkurzona... patrz warszawski OB i niepodpisane żadne (!) azalie poza pontyjską, którą to akurat rozpozna każdy po zapachu :angry:

Co do małych host... to jeśli reflektujesz na myszony, to daj tylko znać... trochę ich rozdzielałam ostatnimi czasy, mogę się podzielić :zdrowko
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/12/19 18:57 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/19 21:10 #97926

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Moniś, nie jestem tytanem :oops: po prostu, gdy sobie obiorę jakiś cel, to nie ma to, czy tamto. Realizuję go i nie zważam na trudności. :nie_wiem Jakieś przeszkody zawsze są, rzecz wiadoma, ale rzadko zniechęcam sie z ich powodu, nie rzucam raz rozpoczętej sprawy, bo mi nie wychodzi, czy jest z tym dużo kłopotu. Próbuję - jak nie z tej strony, to z innej ...i czasem się udaje. Wiele razy pisałam, ze mam sporo czasu, bo wszyscy moi są w UK, nie oglądam TV, raczej nie szlajam sie po pubach, czy imprezach. Nie potrzebuję tego a jednocześnie mogę swój wolny czas wykorzystać na to, co dla mnie ważne. :) Zawsze sobie mówię: spróbuję...a co mi tam, najwyżej.... Zawsze szukam dobrych stron w tym, co robię. teacher

Wszystkie rodki, które obficie kwitły w 2015 roku, dodawałam do bazy, do Foto, albo Tobie prywatnie. Ta wiosna 2015 roku była wspaniała, jakby chciała mi wynagrodzić wypadek, który mnie unieruchomił na jakiś czas. Lato było gorące i suche, ale maj , jego końcówka, były cudne. :kocham Z 2015 roku mam chyba najpiękniejsze zdjecia - nie mogłam nic robić, więc chodziłam powolutku po Jedrzejówce i fociłam ... fociłam... Przysiadałam, odpoczywałam i znów brałam aparat do rąk. Godzinami siedziałąm przy oczkach wodnych i utrwalałam wszystkie te drobinki, które korzystały z dobroci wody. Z wielkim rozrzewnieniem wspominam ten okres.

Niedawno wróciłam z pracy - u mnie zimno, snieg i lodowisko. Zmarzłam niemiłosiernie a w domu też piec niewłączony. :blink: Dopiero teraz zaczyna się nagrzewać, więc zaraz siadam do innego, pracowego lapka, aby odwalić mój drugi etat. :blink: Potem położę się do wanny z braciszkiem Cadfaelem i mam nadzieję, ze nie zasnę, bo Cadfael zazna kąpieli a papier tego nie lubi. :silly:

Nadal wspominamy 2015 rok - Silk Road'- hosta, którą mam od 4 lat i nic a nic nie przyrasta :glupek



Hosty w Alei Olbrzymów



Pisałam o wielkich labelkach, z których uczę sie host...oto jedna z nich :silly:



Hosta Raving Beauty, która kupiłam w 2014 roku...teraz, to już nie hostka a dorosła roślina :lol: Wtedy jednak, w myśl mojej metody, rosła wciśnięta pomiedzy inne, większe hosty :)


:witaj
Ostatnio zmieniany: 2017/12/19 21:14 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, Pani Bestia, Danusia

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/20 16:41 #97979

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Poll napisał:
l Z utęsknieniem czekam na emeryturę (jeszcze troszke zostało :glupek ), gdy nie będe musiała siedzieć w papierach. hu_rra


Na Twoim miejscu nie tęskniłabym tak bardzo za emeryturą. EMERYTURA TO CIĘŻKA HARÓWA teacher znam to z autopsji polewkamax


Polusiu powodzenia w tak ogromnym przedsięwzięciu :buziak :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/20 22:07 #98033

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Podziwiam Cię za taką żmudną robotę :woohoo: i wiem co mówię bo uzupełnianie tabelek jest bardzo pracochłonne a i nudne jak już wypełnia się kolejną rubryczkę wink-3
Skoro nie masz lepszej rozrywki to i taka nudna dłubanina też może być rozrywką 2smiech
A emerytura może być rzeczywiście wielką harówką 037
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/23 13:04 #98232

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Kochani, nie jestem w stanie chwilowo odpowiedziec na Wasze wpisy, ale mam nadzieje, ze bol reki ustapi w ciagu kilku dni i znow bede mogla korzystac z lapka.

Wesolych i spokojnych swiąt. :przytulam
Ostatnio zmieniany: 2017/12/23 13:05 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Olusia, VERA, basik, issa

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/23 14:06 #98235

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Polluś :przytulam trzymaj się zdrowo, regeneruj chorą rękę i spokojnie świętuj wśród rodziny :buziak
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/23 17:29 #98240

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Poll, życzę Ci ... bezbolesnych Świąt!
Wracaj zdrowa.
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/23 17:44 #98242

  • issa
  • issa Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 25
Spokojnych Świąt, Polu i szczęśliwiego Nowego Roku. Banalne życzenia i niech się spełnią.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/25 21:45 #98356

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Ja również przyłączam się do życzeń.
Przede wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt, żebyś nareszcie odpoczęła
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/26 21:19 #98392

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Kochane: Margo, Isso, Nelu, Majeczko...dziękuję za życzenia, reka faktycznie w coraz to lepszym stanie.... Mogę juz pisac na klawiaturze, ubieram sie sama i w sumie wszystko byłoby, jak dawniej, tylko jeszcze nie mogę jej unosić wysoko nad głowę. mam nadzieję, ze i ta niedogodnośc szybko ustąpi.

Verciu, Majeczko , jesli emerytura, to ciężka harówa, to chyba dobrze? think: Nie ma niczego gorszego niż 'zasłuzony odpoczynek' przy TV 2smiech Nam, ogrodnikom, zawsze bedzie za mało czasu na wszystko flower Mam nadzieję, że szklarenka powstanie do wiosny, bo tu, w Anglii mam sporo roslin, które w naszych warunkach klimatycznych, wskazane byłoby uprawiać właśnie pod ochronnym daszkiem, w nieco wyższej temperaturze.
Wczoraj, gdy moje reka miała się już zupełnie nieźle a w TV leciał film familijny, wzięłam lapka na kolana i dokończyłam wpisywanie w tabelki moich paproci z rodzaju Dryopteris. Musze tam nanieśc kilka poprawek, ale, generalnie, sprawę mam zakończoną. Spis host - póki co - porzuciłam na pozycji 238, czyli literce C. Ciarki mnie biorą, gdy mam wrócić do tej pracy. :silly:

Święta minęły spokojnie i rodzinnie-przyjacielsko. Z gośćmi i w gościach, ale w gronie rodzinnym....W zgiełku i z mała dawką ciszy. :lol:
Pewni nasi przyjaciele maja hyzia na punkcie ozdób światecznych...bez wzgledu, jakie to są święta. Całe sciany w domu, na domu...Cały ogród i przedogródek zastawione są różnej masci światecznymi gadżetami. jest to chyba najbardziej rozswietlony, upstrzony i najlepiej widoczny w całym mieście. gwizdac No cóż, o gustach się nie dyskutuj- im się ma podobać, nam nie musi. :nie_wiem :kawa :czarownica :slonko




Od jutra czas wrócić do rzeczywistosci :witaj
Ostatnio zmieniany: 2017/12/26 21:22 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA, zanetatacz, basik, issa

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/26 21:39 #98396

  • andrzej
  • andrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 519
  • Otrzymane podziękowania: 1149
Święta szybko minęły i trzeba wracać do rzeczywistości . Zastanawiam się z czego zrobione są te gwiazdki, mogłyby robić za ciekawe osłonki na doniczki.
Czytam, że ręka wraca do sprawności, w wolnej chwili zajrzyj na pw.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/27 08:18 #98405

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Ja już wróciłam do rzeczywistości. Spokojnie odpoczywam w pracy! hu_rra
Też się zastanawiam, czy zamiast pomidorów, nie trzymać w szklarni jakiś egzotycznych piękności. Pomidory i tak się nie udają, a ja zawsze zapominam, żeby wcześniej posadzić :mur
Zdrowia życzę Kochana! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/27 16:00 #98446

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Zdrówka życzę i ja oraz pozdrawiam poświątecznie vishenka
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/27 20:17 #98481

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Polus ja już ostro wróciłam do rzeczywistości bo okazało się że sąsiad ma teraz czas i przyszedł malować pokój córki rotfl czyli będę miała sprzątanie od nowa wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2017/12/28 19:57 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/28 16:47 #98567

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66655
Andrzej, te gwiazdki są z drobnych gałązek...chyba brzozowych i de facto sa to właściwie koszyczki, które można wypełnić gałązkami, czy roślinami. PW odebrane :P

Miłeczko, u mnie pomidory będą w skrzyni, wystarczy im. :lol: Gdy się nie udadzą, mozna kupic na ryneczku a egzotycznych piekności raczej się tam nie dostanie :lol:

Pikutku, z ręka już w porządku. To wielka ulga dla mnie, bo nie znosze być zależna od kogokolwiek. :przytulam

Danusiu, malowanie zimą? :woohoo: Nigdy nie malowałam o tej porze roku, zawsze latem, gdy jest ciepło i mniejsza wilgotność.

----

Święta, święta i po świętach... clap Teraz niektórzy szykują się do Sylwestra, ja spędze go oczywiście w rodzinnym gronie, z dziećmi i wnukami.
Wczoraj, urządziłyśmy sobie z Dagusią rajd do 2 centrów ogrodniczych. Daga szukała swieżo przecenionych artykułow swiątecznych, których teraz na półkach jest cała masa!







Półki szybko pustoszeją , bo przeceny są naprawdę atrakcyjne



Ja szukałam raczej roslin, które teraz sprzedawane są ze sporymi, bo 50-70% znizkami.Kupiłam kilka cyklamenów, których cena teraz wynosi 1 f.



4 odmianowe ciemierniki, to koszt 10 funtów, jesli pojedynczo, to 2,9f... Wzięłam 6 róznych, bo stwierdziłam, że i tak się opłaca. Za połowę ceny, czyli 5 funtów kupiłam tez spory krzaczek kiścienia 'Carinella' a za 10 f duży krzak rododendrona Wine and Rosess z pieknym, bordowym backiem liści. Ta odmiana odporna jest do zaledwie -15C, ale trafi do szklarenki, bo uwiódł mnie ten kolor liści.
Już w drugi dzień świąt błyskawicznie zmieniono wystrój sklepu - w wielkiej ilości pojawiły się artykuły wiosenne, m.in całe kilometry nasion różnych marek

















Pojawiły się też juz narcyzy, tulipanki i i irysy w diniczkach, oraz bulwy dalii i begonii





Oczywiscie podziwiam wszelkie żeliwne ozdoby ogrodowe - zawieszki, haczyki, termometry,,,














Dziś praca - mamy zamowienia na zaproszenia na uroczystośc chrztu, ale jutro...następne rajdy po sklepach i centrach ogrodniczych. Widziałam np odmianowe oczary, spore drzewka po 12 f.......Jak ja to jednak przewiozę? think:

:spacerek
Ostatnio zmieniany: 2017/12/28 16:50 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, edulkot, VERA, zanetatacz, basik

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2017/12/28 19:43 #98604

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
No nareszcie jakieś ludzkie wyposażenie sklepu :lol: Dość już mam tych bałwanków, reniferów, mikołajów.... Do mnie dziś przyszedł katalog nasion i nie tylko nasion od D.T. Brown. Nie zamawiałam a przysłali think: Anglia wciąż mnie zaskakuje... Może ktoś będzie jechał samochodem to ci przywiezie drzewko think:
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.