Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/02 22:07 #1049

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Polutku, wielkie dzięki za WSZYSTKO :kiss: :kiss:
Jędrzejówka cudna, ale cienia zazdroszczę. U mnie na nowym patelnia :(
Pozdrawiam cieplutko Vera
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 09:49 #1603

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5581
Jak to dobrze być znowu na bieżąco z Jędrzejówką hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 11:22 #1613

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 980
  • Otrzymane podziękowania: 2235
I ja się melduję w hostowych ostępach. tak sobie będę trwać w rozkroku ;) , teraz Wy mnie a ja Was nie mogę opuścić, bo to przez Was (Ciebie Poll, Muchezezłotym, Siberkę i inne dziewczyny) wynalazłam kawałek dodatkowej cienistej rabaty, zaczęłam robić rewolucję i zdzierać darń.
Na O dziewczyna proponuje wspólne zakupy, już wstępnie kilka host sobie wybrałam, rozpoczęta identyfikacja moich NNek na poprzednim forum. Nie możecie mnie tak zostawić jak sierotę pohostową :(
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 13:10 #1629

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Wpadłam się przywitać i bardzo się cieszę ,że jest miejsce gdzie można oglądać Twój ogród i korzystać z Twoich wiadomości .Witaj Polciu clap clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 15:46 #1658

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Przyszłam i ja Pollu, bo... a zresztą... bo tak :)
Hosty to tylko jedne z roślin, które uwielbiam. A z host zdecydowanie olbrzymy są moimi faworytami. Będę zaglądać i podziwiać :)Polu, jak przeczytałam Twój opis w pierwszym poście, o padnięciu na leżak i gapieniu się w oczko wodne, to mi się przyplątało powiedzonko takie jedno, w sam raz Padłaś, powstań. Popraw koronę i zasuwaj dalej

Dobrze, że znów jesteś clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 18:03 #1672

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Witam tylu znakomitych gości flower i dziękuję Wam za miłe słowa powitania w nowym domu. vishenka

Nie odzywałam się przez kilka dni , bo nie mam internetu. :evil: Wczoraj wieczorem wpadłam na pomysł, by jak w czasie pobytu w szpitalu, udostępniać sobie internet z telefonu komórkowego. clap Zadziałało i jestem znów w sieci. clap

---

Po burzach, które nie przyniosły zbyt wiele deszczu, znow nadeszła fala męczących upałów. Wracając z pracy, zajechałam do Jędrzejówki , aby coś jeszcze grzebnąć, ale zmeczenie i upał zrobiły swoje. Nakarmiłam tylko rybki w oczkach i podlałam kilka świeżo posadzonych drzewek i krzewów.Nie chce, by ogród był dla mnie taką mordęgą, jak w ubiegłe lato. :oops:

Musze tu odnotować wazną dla mnie rzecz - w tygodniu przyszła paczka z USA z takim wesołym napisem na wierzchu...



a w niej 2 porządnie zapakowane hosty....ale jakie! rad_sl



Jedną z nich jest oryginalna, amerykańska wersja hosty Sir Richard , matki innej , znanej wam już hosty The King. Druga zaś...na drugą polowałam kilka długich lat. To matka matek, piękna hosta Dorothy Benedict ! clap Jej geny odnajdujemy w tak cudownych introdukcjach, jak Seducer, Silk Kimono, Roseann Walter, czy Cindirella. Ciężka do zdobycia, dość droga, stanowi dla hostaloversa zwieńczenie kolekcji, symboliczną wisienke na torcie.
Sadzonka nie z in vitro a odciachana nozem, porządna, choć z 1 porządnym kłem i jednym malutkim, który chyba nie przezył długiej, bo ponad 2 tygodniowej drogi



Przyznam,ze w tym roku nie nasyciłam się różanecznikami, choć jeszcze nie wszystkie kwitly. Burze na przemian z palącym słońcem i upałami podziałały i kwiaty szybko zbrązowiały i opadły. Zdążyłam troszkę pofocić, aby mieć co wstawiać do baz, ale czuję pewien niedosyt. Teraz własnie rozpoczyna kwitnienie sztandarowy Rh Wojsławic Von Oheimb Woislowitz



Także kalmie, które posadziłam w ramach eksperymentu , zaczynają rozwijać swoje kwiaty (Kalmia latifolia Minuet)



Na paprocianym stoku przestaje być szaro. Rozwijają swoje frondy kolejne paprocie / Dryopteris erythrosora Brilance'



Sum and Substance na wysepce oczka ciągle rośnie. Lita cieniówka 75%, to jednak nieco za dużo pukpuk Muszę w niej kilka większych dziur, aby moja olbrzymka miała wiecej słońca .



Sarumy henriego (Saruma henryi) ładnie zregenerowały się po obmarznięciach i wciąż pokazują nowe kwiaty

Ostatnio zmieniany: 2016/06/04 18:04 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Roma, Amarant, Gabriel, danutal, Krzysia, edulkot, labedzia33, VERA, chester633 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 18:28 #1675

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Dwa tygodnie wędrówki bez jedzenia i picia, to i tak mocna jest, że przeżyła :)
Kalmia cudownej urody.
Rh u mnie najpierw długo miały pąki, potem ślicznie rozkwitły i od razu zaczęło lać. No, efekt wiadomy. Już po rh.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 18:57 #1680

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5703
  • Otrzymane podziękowania: 15070
Wpadam, by powiedzieć szybkie: Cześć! bo wcześniej nie zdążyłam... :P jak to dobrze móc się znów zanurzyć w cieniach Jędrzejówki :)
Poza tym... to już właściwie się cieszę, że stało się, jak się stało i mamy swoich Zakręconych !!! dance

Gratuluję wisienek na torcie... pewnie je pięknie wyeksponujesz :)

Ja też się nie nasyciłam rodkami... a azalek to prawie na oczy nie widziałam... niestety szczyt ich kwitnienia zbiegł się ze szczytem okołokomunijnego zamieszania w mej rodzinie... gwizdac a jeszcze i to dodatkowo przez tydzień odchorowywałam... :S nie złożyłam więc stosownych wizyt w Powsinie, jak miałam to w planie... zrealizowałam jedynie wizyty w początkach maja i obecnie... popedałowałam do Powsina w środę i uznałam, że mało... :silly: w czwartek popedałowałam więc ponownie... i jeszcze w piątek zajrzałam do Ulińskich w Konstancinie... czego to się nie robi w szczytnym celu... ;) a przy okazji i dla swojej przyjemności :)

Spadam na plac zabaw, bo dzieci ciągną... a potem do pracy na niwie rodkowej dance
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/04 19:05 #1682

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Teraz jak już posadzisz wisienki na torcie to siądziesz i będziesz podziwiać jak pięknie rosną czego Ci życzę :) widać mocne rośliny jak przeżyły 2 tygodnie :) będe z niecierpliwością czekała na foto relacje jak rosną :)
życzę z serducha zeby to lato było dla Ciebie odpręzeniem w ogrodzie nie pracą :kiss:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/06 10:55 #2253

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Wspaniały urodzinowy prezent :woohoo: , a jak urodziny to życzę zawsze radosnego ogrodowania, beż przemrożeń i przypaleń oraz wody i słońca w należytych proporcjach flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/06 11:38 #2267

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
To teraz czekamy na liście nowej Dorotki, bo korzenie to tak średnio dekoracyjne są :evil: choć są niewątpliwie podstawą teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/06 14:12 #2323

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24463
Siberia napisał:
To teraz czekamy na liście nowej Dorotki, bo korzenie to tak średnio dekoracyjne są :evil: choć są niewątpliwie podstawą teacher

Pola buduje napięcie,za miesiąc wstawi fotkę z łodygami ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): labedzia33

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/07 20:16 #2749

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Ewo, Dorothy Benedict przezyła i mam nadzieję,ze się będzie miała dobrze. :heart Jak pisałam, listki zgniły w podróży , ale dałam jej najlepszą miejscówkę i zimie z dodatkiem kompostu, więc jestem dobrzej myśli. :) U mnie dokwitają już ostatnie rododendrony a po kwiatach azalii nie ma już śladu. :(

Moniu, bido nasza :buziak Samotnie walczysz na tym naszym zielonozakręconym odcinku rodkowym i robisz naprawdę świetną pracę! Często widze, jak po nocy piszesz...Kiedy Ty spisz dziewczyno???? :woohoo:

Pikutku, ten napis na paczce , to taka zmyłka gwizdać urodziny - o których starsze panie nie powinny mowić - mam dopiero w VIII. :diabelek

Siberko
, jak tylko pokażą się pierwsze listki DB, bede focić do upadłego...Zanudzę was jeszcze. :kibic

Tomciu, jak ty mnie świetnie znasz! Budowanie napięcia to moje specialite clap Zawsze trzymam się słów sławnego reżysera Alfreda Hitchcocka " na początku musi być trzęsienie ziemi a potem napięcie musi rosnąć" polewkamax

---

No i mamy czerwiec...Mój ukochany miesiąc! Dla mnie najpiękniejszy, najbardziej pachnący i zielony z wszystkich miesięcy w roku. :heart Co prawda zrobiło się już upalnie a upałów ja nienawidzę, ale spowolniłam tempo prac i spokojnie je znoszę. Za kilka dni wyjeżdżam do Firleja na zlot zwyc , więc nie rozpoczynam grubszej grzebaninki. W planach mam na najbliższy czas ponowne zagospodarowanie końca hostowiska, skąd musiałam wykopać wszystkie hosty, bo żeruje tam prawdopodobnie karczownik. :blink: Planuję podnieśc tam teren na bloczkach betonowych i przy okazji zrobić zasłonę pw mrozową z iglastych drzew i krzewów. To jednak po powrocie ...Teraz tylko troszke pielę , podlewam i...rozkoszuje się czerwcowym ogrodem.

Kilka aktualnych fotek z Jedrzejówki

W pełni kwitnienia jest bylinowy powojnik prosty ( Clematis recta ) . Po przesadzeniu na sloneczne stanowisko jest nieco niższy , bo mierzy ok. 1,5, ale za to burza kwiatów wynagradza niższy wzrost



Hosta Stargate o wazowym pokroju jest jedną z nielicznych streaked'ów, która dłuższy czas zachowuje cechy . Sporo innych, m.in. Sweet and Sour już wróciły do korzeni.O Stargate powstał już watek w naszej bazie: tutaj



Kwitną ostatnie kukliki m.in rosnący w półcieniu hostowiska kuklik chilijski (Geum chiloense) 'Lady Stratheden'. Kolorkiem ściąga wszystkie okoliczne owady



Widok na stare hostowisko, gdzie w centrum rośnie Blue Angel a wokół niej inne 'aniołki' ...Green Angel, Fallen Angel, Earth Angel i inne ...



Dokwita ciepły w kolorach różanecznik Balalaika. Bałam sie tego kolorku ale teraz widze,że niepotrzebnie! jest cudownie ciepły i pięknie rozjaśnia ciemniejszy fragment Sławojkowa. Już myśle, gdzie ulokowac następne egzemplarze 2smiech



Paprotnik (Polystichum setiferum) Herrenhausen czaruje koronkowymi, długaśnymi frondami :heart





Na Lalusiowej zrobiło się już ciut przyciasno zdziwko



Grzybobranie czas zacząć...


flower
Ostatnio zmieniany: 2016/06/08 16:11 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Roma, Daniela, Amarant, th, Gabriel, tabaaza, hanya, piku, danutal ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/07 23:05 #2852

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Cześć Polusia ! Ja tez od jesieni jestem szczęśliwą posiadaczką kilku Herrenhausen / z wiadomego żródła, niech tam nie wysycha/.Są przepiękne. Mimo dużych liści takie delikatne .To zobaczymy się niedługo ! :)
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/07 23:36 #2872

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Cudowna paproć , a raczej jak napisałaś paprotnik, jak misterna koronka :woohoo: wszystko co pokazałaś urzeka , nie mam paproci może czas zacząć sprowadzac? hmmm tylko gdzie sadzić mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/08 12:03 #3014

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Dużo się jeszcze muszę nauczyć o hostach. Nie wiedziałam, że streaked'y nie utrzymują swoich maźgów cały czas. Nawet nie wiem, czy one pomaziane tylko z wiosną, czy tylko przez jeden-dwa sezony :oops: Musze poczytać :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/08 23:24 #3260

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5933
Cześć Poll, dawno chciałam się u Ciebie ujawnić ale jakoś tak... no kiepski ze mnie forumowicz i pewnie będę częściej zaglądać cichaczem 2pisze i (jak dotychczas) podziwiać Twoje cudowne hostowo-paprociowe zakątki.
Buziaki :buziak
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 09:24 #3314

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Ewciu mam nadzieję,ze sie spotkamy :mlotek Źródło ciągle namawiam do zwiększenia skali 'produkcji 2smiech , więc jest szansa,że w ogrodach zielonozakreconych pojawi się wiele wspaniałych paprot. :heart

Celinko, paproty miedzy hostami, to najpiekniejszy widok dla shadeloversa. :P Jesli brak miejsca w cieniu, sadzimy te na słoneczne stanowiska. Niedługo powstanie zestawienie podłaczone do bazy, jakie paproty sadzimy w mokrym cieniu, jakie w suchym a jakie możemy wysadzić np na skalniaku. flower

Ewo druga :lol: proponuje założenie wątku o stabilności i trwałości host streaked i każdy mógłby się wypowiedzieć , jakie ma doświadczenia w tym temacie. Ja mam złe, więc pisze to, co sama zaobserwowałam. jeden- dwa sezony stabilności, to chyba przesada, ale wiekszość u mnie po 4-5 latach już wróciło do korzeni.O kłopocie ciagłego wykopywania i stabilizowania nie wspomnę.

Halszko, witam Cię serdecznie, bośmy po linii ogrodowej. :P Chyba nie masz swojego watku? Szkoda, z chęcią zaglądam do innych cienistych ogrodów. Z racji obowiazków nie miałam nigdy czasu, aby przegladac wszystkie ogrody, ale te z hostami i paprotami, zawsze. flower

---

Po 1 dniu radochy z internetu , znowu wczoraj mi zanikł. Mily pan na infolinii poinformowal,ze do 48 godz. zrobią :dry: Tak więc znów zostaje mi korzystanie z telefonu, jako routera, co mnie rujnuje. mur

Szybciutko więc....Upały, podlewanie, lekkie pielonka... Myślami jestem już na wyjeździe, tym bardziej,ze z Wysp przylatuje dziś córa z patronem mojego ogrodu, Jędrzejem. Dagus przywiezie mi nową, zakupioną przez internet hostę Pinnani Splash. Bardzo jestem jej ciekawa.

Hosty sa w okresie , ktory możemy nazwać max beauty :P a paprocie dopiero zaczynają pokazywać na co je stać. Widoczny z daleka Dryopteris erythrosora czaruje miedzianymi liśćmi



W miarę dojrzewania zmieniają się one w linonkowo-rude, aby potem przybrać kolor soczystej, niezbyt ciemnej zieleni



Późno, bo dopiero teraz startuje Dryopteris sieboldi - paproć o liściach niepodobnych do żadnej innej uprawianej w naszym klimacie



Wiele host zawiązało już paki kwiatowe...Są one tak rózne, jak rózne sa hosty. :heart Pąk hosty Dancing Queen



Jedna z nieduzych host ,która dosc niedawno pojawiła sie na rynku - ciemnozielona hosta Zorro, na bardzo grube listki . :woohoo: Ciekawoska dla miłosników 'czarnych' host.





Różanecznik Von Oheimb Woislowitz , którego nazwa została nadana na cześć właściciela majątku i założyciela Arboretum w Wojsławicach , Friedricha von Oheimba. Pieknie i obficie zakwitł, w dodatku o czasie, kiedy inne różnaczeniki już przekwitły :heart





Piękna hosta Ebb Tide po podziale w tym roku zmieniła miejscówkę. To ciężka do dostania hosta, do tego bardzo wolno rosnąca :blink: . Nowe stanowisko połozone jest blizej mojego miejsca dowodzenia, bede mogla ją więc bardziej dopieszczać.



Obok Ebba Tide, stłoczone, rosna siewki z naszego eksperymentu sprzed 4 lat. Kilka z nich zawiązało pąki kwiatowe, znak,że czas poszukać dla nich innego miejsca.

Ostatnio zmieniany: 2016/06/09 09:39 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, danutal, Krzysia, edulkot, VERA, Ness, Elżbieta

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 09:35 #3318

  • Madzia
  • Madzia Avatar
Polluś u Ciebie pięknie jak zwykle.
Hosta Ebb Tide śliczna... od dwóch lat poluje na nią, zresztą nie tylko ja i nic :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 13:19 #3370

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Zaznaczam swoją obecność,za wiele pisać nie będę bo nic nowego nie wymyślę,jedynie powiem,że zaglądam tutaj prawie codziennie,kocham spacery po Jędrzejówce :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.