Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/15 22:42 #249147

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 165
  • Otrzymane podziękowania: 668
O matko! Ten języcznik, wolałabym nie zobaczyć ;) Zwariować idzie tyle jest pięknych roślin! No, ale wszystkiego mieć nie można, no chyba, że ma się taki ogrod jak Ty :D
Kolekcja wiadomo, słów brakuje by wyrazić podziw, ale ta cała reszta, tysiące innych wypełniaczy, brawo. Hannę będę musiała poszukać, Pawełek zbiera rośliny tak pięknie nazwane <3 Hortensja na sztamie pięknie wybarwiona, która to ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/23 22:17 #249746

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4704
  • Otrzymane podziękowania: 8603
Już nie mogę doczekać się tego zlotu.
Mam nadzieje, że zdążę się zapisać :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, jugo


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/29 22:21 #250163

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26173
  • Otrzymane podziękowania: 69313
SantaRispetto napisał:
Hortensja na sztamie pięknie wybarwiona, która to ?

Marzuś, szczerze pisząc, nawet nie wiem 2smiech Kupiłam ją, jako Hydrangea paniculata i tylko taki napis ma na etykiecie. W to miejsce pasowała mi tylko roślina na sztamie, więc wzięłam tę, bo mi się spodobała. Musze ją wrzucić w identyfikacje hortensji i myślę, ze zostanie rozpoznana, bo ma dość charakterystyczne te kwiaty- duże, zwarte i pięknie wybarwione.

Margotku, wizyta w radziulowym ogrodzie i możność zakupu różnych rarytasków :mniam , to to, co lubimy najbardziej. :mniam Mam nadzieję, ze Asi uda się znaleźć jakiś fajny ośrodek, gdzie będzie można posiedzieć przy ognisku, bez spięcia. :P

---

Ostatnio dni już takie krótkie... Spinamy się więc z ostatnimi pracami ogrodowymi i porządkowymi. Ja robię dwie rabaty- przed domkiem i pod tulipanowcem, bliżej alei wjazdowej. Pierwsza jest narażona przez cały dzień na pełne słońce, wiec z oporami, ale jednak, zdecydowałam się na nasadzenia traw i słońcolubnych bylin. Wysadzę tam też miniaturową magnolię, oczar i derenia, które kupiłam na ostatnim zlocie. Niech ten cień szybko rośnie. Szczerze pisząc, nie mam dobrej koncepcji na tę rabatę a tym bardziej materiałów do jej budowy, więc jakoś nie mam tez serca do tych prac. :mlotek
Rabata pod tulipanowcem jest niejako przedłużeniem paprociowiska pod murem i choć także sporo będzie tam słońca, trafią tam też hosty i języczniki.

A tymczasem w Jędrzejówce...
Pięknie prezentują się fuksje magellańskie, np 'Bernisser Hardy'



... czy 'Whiteknight's Pearl'



Nie napiszę niczego odkrywczego, że o tej porze roku zachwycają przede wszystkim paprotniki



Trzmieliny oskrzydlone aż rwą oczy kolorem



Niektóre hosty wyglądają zupełnie przyzwoicie, ale z dnia na dzień kurczą się i żółkną coraz bardziej. To ostatni moment na dzielenie i przesadzanie.



Upssss.... Dokupiłam 20 szt zawciągowców na rabatę przed domem wink-3 Co ja poradzę- kocham te rośliny! :kocham



Pigwy, które posadziłam rok temu trzeba będzie niedługo zebrać i przeleżakować :lol:



Widoczne stają się ciemierniki a ja już nie mogę doczekać się sezonu ich kwitnienia :tup



Odwiedzają mnie dzieciaki sąsiadów- już sobie przyswoiły, że poruszać można się tylko po ścieżkach



Piękne koraliki winnika zmiennego



Ciekawa hakonechloa, której sadzonki dostaliśmy na zlocie od Gosi i Jurka (jugo)



:czarownica
Ostatnio zmieniany: 2021/09/29 22:26 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, Semper, nowababka, jugo, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Isia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/30 09:09 #250171

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16528
Dzieciaki mają u Ciebie jak w zaczarowanym ogrodzie :kocham .
Mi udało się w zeszły weekend upolować w Namysłowie nerecznicę Wallicha, a przy okazji jeszcze Shiny Holly oraz paprotnika japońskiego 2smiech .
Ale są piękne :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/30 09:17 #250172

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 819
  • Otrzymane podziękowania: 3481
Polu tak się wieczorem naoglądałam Twojego wątku, że w nocy śniło mi się że jestem w Twoim ogrodzie :glupek . Pomyślałam tak samo jak Edyta,że dla dzieciaków to czarodziejski ogród, ale chyba i dla nas też. Zawciągowca nie znałam, rzeczywiście, piękna roślina.Pozdrowienia posyłam flower
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Ostatnio zmieniany: 2021/09/30 09:21 przez kasik 69.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/09/30 09:34 #250173

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3731
  • Otrzymane podziękowania: 11950
Polu, co to znaczy
Pigwy, które posadziłam rok temu trzeba będzie niedługo zebrać i przeleżakować :lol:
?
Bo ja własnie zebrałam koszyk owoców pigwy, leżały pod drzewem i są bardzo twarde i zielone. Nie mam pojęcia co z nimi robić :nie_wiem
Pierwszy raz mam ich tyle
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 18:36 #250388

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26173
  • Otrzymane podziękowania: 69313
Edytko, dzieciaki trochę za bardzo szaleją :P i czasem muszę je stawiać do pionu. :lol: Na początku bałam się, bo mam przecież kilka głębokich oczek wodnych a oni przychodzą sami, bez rodziców. Rozmawiałam z sąsiadami, że nie mogę biegać za dziećmi, bo mam swoją robotę, ale jakoś bez większego rezultatu. Czasem nawet nie wiem, ze dzieci przyszły, bo brama jest otworzona a ja, pracuję w oddalonej od niej części ogrodu. :nie_wiem
Mam nadzieję, ze paprocie, które dostałaś są tymi, za które zapłaciłaś. :silly: Chwal się więc, będziemy podziwiać.

Kasiu, teraz jest już troszkę za późno, ale serdecznie Was zapraszam np w czerwcu przyszłego roku. :przytulam Chryzantemy od Ciebie pięknie kwitną na tymczasowych miejscówkach- musze je przesadzić. Chyba im nie zaszkodzę, gdy zrobię to teraz? think:

Marysiu, pigwa chyba zrzuciła owoce? think: Czy u Ciebie nie było zbyt sucho? One potrafią bardzo długo wisieć na drzewach i zazwyczaj zbiera się je po pierwszych mrozach. Swoje przetrzymaj w chłodnym, suchym miejscu a potem możesz zrobić konfiturki, albo nalewkę. Więcej zastosowań nie znam. :lol:

---

Nie mam już za wiele pracy przy roślinach a szczerze pisząc pielić mi się już za bardzo nie chce :lol: , więcej posiaduję na ławkach i grzeję się w promieniach słoneczka. Planuję, co mogę zrobić zimą, gdy już odpocznę po pracowitym sezonie a wieczorami uzupełniam spis host, ciemierników i pozostałych paproci. Do tej pory zinwentaryzowałam ich ok. 800, więc jeszcze sporo pracy przede mną. Martwi mnie, że w ogrodzie jest bardzo sucho, dziś podlewałam rabaty paprociowe. Na pierwszy rzut okiem było widać, że brakuje im wody a do wtorku ma być bardzo ciepło, nawet 24C.

Jesień, cudowna jesień! Kocham tę porę roku z każdego powodu- krótszych dni i przytulnych wieczorów, przyjemnego dla pracy chłodku, pięknych kolorów w ogrodzie.... Długo można wymieniać, chyba lepiej podziwiać . :slonko

Miskanty 'Africa' dostały cudownych kolorów...



... a 'Memory' malowniczo majta się na wietrze



Teraz aleja wjazdowa i trawowisko mają swoje 5 minut- szał ciał, kolorów i kształtów w ciągłym ruchu...







Spacerek ścieżką wzdłuż stoków paprociowych...



Uwielbiam trzmieliny oskrzydlone! Sadzę je w różnych częściach ogrodu, ale zawsze na słonecznych miejscach



Woodwardie ciągle rozwijają miedziane frondy i oby jak najdłużej!



Po moim niebie latał, ale kto?



W domku trwają prace nad meblami kuchennymi i szafami



Fragmenty rabat paprociowych w pełnym, jesiennym słońcu











:czarownica
Ostatnio zmieniany: 2021/10/03 19:06 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka, Elżbieta, jugo ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 19:04 #250394

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16528
Pięknie i w ogrodzie i w domu :kocham .
Ten ptak faktycznie interesujący. Ciekawe co Miłka na to think: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 19:14 #250395

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16774
  • Otrzymane podziękowania: 57395
Polu ten ptak to czapla. U mnie również ostatnio się pojawiają :)
Jesień ma swoje uroki, a w Twoim ogrodzie jest szczególnie widowiskowa :kocham
Trzmielina oskrzydlona już cudna :mniam moja dopiero łapie kolory.
Widzę, że jeszcze chwilka, a będziecie się wprowadzać :tup
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 19:19 #250396

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4276
  • Otrzymane podziękowania: 16652
Ostatnia prosta przed Wami… kuchnia, łazienka… pomieszkujecie już? Czy czekacie aż wszystko będzie skończone?
Fajne fronty kuchenne…
A ogród … no cóż, bajkowo :kocham nie dziwię się, że sąsiedzkie dzieciaki lubią się u Ciebie bawić. Muszą się czuć jak w zaczarowanym ogrodzie.
koniecznie muszę trzmieliny w nowym posadzić, pięknie się przebarwiają.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 20:40 #250415

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13710
  • Otrzymane podziękowania: 32504
Polu, w domku będziesz miała urokliwie. Widać to po fragmentach, których fotki pokazujesz :kocham
Ogród prawdziwie czarodziejski... bujny i przytulny.

Czy tylko ja jedna nie zachwycę się dziećmi sąsiadów?... I nawet dziwię się, że nie zamykasz bramy na klucz. Jakoś mnie strasznie irytują obce dzieci, które wszędzie wchodzą bez pytania. Zresztą, jak się za często pytają o pozwolenie, to też mnie irytują...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia, DorotaZ

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 21:14 #250429

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44673
No to Miłka niepotrzebna! 2smiech Oczywiście czapla siwa! Miłka chyba weźmie Polcię na wycieczkę połączoną z obserwacja ptaków. Ale to później jak Polcia się ogarnie z domem.
Miskanty cudowne, aż tu słyszę jak szumią... :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 21:39 #250438

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1572
  • Otrzymane podziękowania: 5025
Ewo, nie ty jedna... wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/03 21:52 #250442

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21171
Poluś domek pięknieje a ogród zachwyca te kolory ,kształty i te falujące trawy :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/04 07:46 #250463

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3734
DorotaZ napisał:
Ewo, nie ty jedna... wink-3
To jest nas trzy... :P

Pollu, jak patrzę na Twoje fotki, to przypomina mi się nasza wizyta przed Zlotem... Do tej pory wspominamy Twój ogród :kocham . Napisałam to już w innym miejscu, ale powtórzę: może i on jest kolekcjonerski (niewątpliwie!), ale tak zakomponowany, że jest "miły dla oka". Ma niezwykły, zachwycający klimat :kocham . Przemówił do nas...
Muszę (musimy) Cię jeszcze odwiedzić, na dłuższy spacer...

Co do Zlotu, to trzeba ustalić pewne "piorytety", ale w tej sprawie wkrótce do Ciebie napiszę.
Ostatnio zmieniany: 2021/10/04 07:46 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Franusiowa, DorotaZ

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/04 07:55 #250464

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16528
To, że rozumiem fascynację dzieciaków, to nie znaczy, że pochwalam ich zachowanie. Mi też się zdarzyło, że dzieci sąsiadów chodziły same po moim ogródku i mnie to irytowało 037 .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Efkaraj

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/04 08:51 #250465

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10523
Poll napisał:

Margotku, wizyta w radziulowym ogrodzie i możność zakupu różnych rarytasków :mniam , to to, co lubimy najbardziej. :mniam Mam nadzieję, ze Asi uda się znaleźć jakiś fajny ośrodek, gdzie będzie można posiedzieć przy ognisku, bez spięcia. :P

---

:czarownica

www.pensjonat-lesniczowka.pl/kontakt/

Może to miejsce się nada na wrześniowy 2022 rok zlot ?
Miałam okazję tam kwaterować .... jedzonko na miejscu !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/05 20:08 #250572

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4314
  • Otrzymane podziękowania: 15282
Cóż można napisać,piękny klimatyczny ogród.Mnogość roślin i spokojnych kolorów.
Bardzo ,ale to bardzo mi się podoba,miejsce z duszą.
Mogłabym po nim spacerować godzinami.Mam nadzieję że masz chociaż chwilę, żeby pozachwycać się tym co stworzyłaś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/06 19:49 #250619

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26173
  • Otrzymane podziękowania: 69313
Edytko, , tak! Mimo nieciekawego wyglądu host, ogród wygląda pięknie. To dowodzi, że nie powinno się tworzyć jednoroslinnych :lol: ogrodów a takie, gdzie cały rok coś można podziwiać.

Basiu, dzięki za rozpoznanie. :przytulam Chciałabym znać się na ptakach, ale po tych wszystkich roślinach, już zbyt wiele musiałabym pamiętać- to też kamyczek do ogródeczka Miłki :lol:

Aniu, pomieszkujemy tylko w dzień, bo brak stabilnego internetu wyklucza dłuższe pomieszkiwanie. Wieczorem zasiadam do moich spisów i muszę mieć dobry, szybki net. :nie_wiem

Ewciu, Doroto, Asiu, Edytko, w przyszłym miesiącu będziemy zakładać napęd do bramy i wtedy będziemy jązamykać podczas naszej obecności w ogrodzie. Chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, ale i własny spokój. Nie wiem, czy dobrze mieszkałoby mi się w miejscu, gdzie utopił się mały dzieciak! :placz Inna rzecz, że sąsiedzi powinni mieć ogrodzoną działkę, by maluchy nie plątały się po drodze ( nie wspomnę, że rzeka blisko. :angry: ).

Danusiu, teraz chyba w każdym ogrodzie (Twoim także), trawy i inne jesienne przeszkadzajki :lol: umilają nam te ciemne dni. :przytulam

Asiu, zapraszam serdecznie, brama jest stale otwarta dla naszych forumków. :przytulam Jeden zlot w Wielkopolsce już się odbył i to stosunkowo niedawno, wtedy odwiedzaliśmy m.in.Kórnik, więc teraz, jako centralny punkt zlotu widziałabym odwiedziny w radziulowym ogrodzie....Ale to oczywiście wybór zielonozakręconych- kto nie będzie chciał, nie musi tam zajeżdżać. :)

Olcia, fajne miejsce, ale czy nie za daleko od Poznania?

Gosiu, Jurku, ponawiam zaproszenie, zwłaszcza, że na zlot nie zdołałam zabrać wszystkich roślin, które miałam dla was zabrać. :oops: Np ten weekend byłby idealny!

---

To będzie trochę chwalipost 2smiech
Po tym, jak rozniosła się wieść o przyznaniu statusu Kolekcji Narodowej, odezwała się do mnie dziennikarka naszej powiatowej gazety 'Nowa'. Odwiedziła mnie niemal 2 tygodnie temu i spędziła w Jędrzejówce ok. 40 min.. Z nagranej rozmowy powstał artykuł pt. 'Świat w jednym ogrodzie'. Ze względu na porę roku, wykorzystano w nim zdjęcia moje ( zapewne część z nich rozpoznajecie :lol: ), oraz jedno p. Piotra Banaszczaka, z wizyty komisji . Artykuł ukazał się tydzień temu, ale dopiero wczoraj udało mi się kupić gazetę. :silly:







Prace przy rabacie koło domu są niemal ukończone- do nasadzeń wykorzystałam głownie te rośliny, które już rosną w moim ogrodzie: dzieliłam żurawki i astry kilku odmian, przeniosłam jedną rozrośniętą hostę, 2 azalie.... Dokupiłam tylko zawciagowce, trzy żółte tawuły japońskie, oraz dwie rozplenice 'Karley Rose'. Aby zimą nie było zbyt pusto, trafiły tam ciemierniki od Petersa, które wczoraj do mnie doszły.



Tym razem nieco się ograniczyłam :blink: i zamówiłam:
- Helleborus x hyb. (Winter Jewels) ' Apricot Blush '
- Helleborus x hyb. (Winter Jewels) ' Cotton Candy '
- Helleborus x hyb. (Winter Jewels) ' Jade Star '
- Helleborus x hyb. (Winter Jewels) ' Golden Lotus '
- Helleborus x hyb. (Winter Jewels) 'Jade Tiger'

Teraz zostało mi tylko ściółkowanie większych powierzchni kartonami a potem korą. hu_rra

Powoli obmyślam plan zabezpieczeń co cenniejszych paproci np Dryopteris crispifolia i Dryopteris hirtipes.





Ściągamy tez opadłe od wiatrów gałęzie- Jarek trzaska je w rozdrabniaczu i w ten sposób ścieżki wypełniają się zrąbkami



Ciemierniki coraz zuchwalej rozchylają kwiaty. Czyżby miałaby to być zapowiedź wczesnej zimy?



Obrazki (Arum) rozwinęły wyjątkowo wielkie liście... Kupiłam ich sporo w ubiegłym roku na wyprzedaży, podobnie, jak dziwadła.



Trochę jesiennego kolorku cieszy oczy, bo pogoda nas dziś nie rozpieszczała!


:czarownica
Ostatnio zmieniany: 2021/10/06 19:57 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, Asia2, zuzanna2418, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2021/10/06 20:06 #250621

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13710
  • Otrzymane podziękowania: 32504
Polu, wyobrażam sobie, że to wspaniałe uczucie, gdy więcej osób docenia Twój trud, który włożyłaś w stworzenie swojego cudownego ogrodu.
Gratuluje raz jeszcze i z wielka chęcią przeczytałabym cały artykuł :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.