Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 15:24 #3387

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10017
  • Otrzymane podziękowania: 22980
Piękna ta paprota, taka inna niż większość jakie znam :woohoo:
Czekam na zdjęcia z Alei olbrzymów bo takie mnie kręcą polewkamax
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 19:49 #3449

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6384
  • Otrzymane podziękowania: 25146
Poll napisał:
. Nowe stanowisko połozone jest blizej mojego miejsca dowodzenia, bede mogla ją więc bardziej dopieszczać.

Miejsce dowodzenia to u koleżanki ten czerwony leżak ? zarowk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/09 21:11 #3468

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Pollu to dobrze że będzie taki wykaz bo ja totalna ignorantka jeżeli chodzi o paprocie a niesamowicie mi sie podobają , mam suchy, bardzo suchy cien , i chęć by coś tam zrobić , być może własnie paprocie dadzą tam radę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/10 21:49 #3693

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Nareszcie znów mogę oglądać mój ulubiony ogród. Najpierw zaraziłaś mnie hostami a teraz coraz częściej przyglądam się paprotom. Cienia mam pod dostatkiem i widzę,że jakieś dzikie, zwyczajne same wyłażą więc chyba byłoby im dobrze u mnie.
Będę stałym gościem choć nie zawsze ślad zostawię.
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/12 01:22 #3831

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68891
Kochani, nie będzie zdjęć z Jędrzejówki, bo Pola wraz z dziesiątkami innych ogrodniczych zapaleńców baleuje na zlocie w miejscowości Firlej niedaleko Lublina. Przyjechałam tutaj wczoraj późno, już w zasadzie w nocy, ale zastałam wesołe towarzystwo przy grillu.Rozmowy toczyły sie do 2 w nocy a rano trzeba było wstać, bo czekała nas spora doza wrażeń... Wybieraliśmy się do kilku szkółek , którymi lubelszczyzna słynie. :heart Ja oczywiście mam wypakowany cały bagażnik i tylnie siedzenia auta różanecznikami, azalkami, oraz kilkoma bylinami i trawami. zwyc




Wieczorem rozpoczęła się biesiada, która jeszcze trawa... Dochodzą do mnie dźwięki muzyki... Jutro ostatnie rozmowy i czas na pożegnania. Może za rok znów się spotkamy? zarowk

Kilka luźnych zdjęć - bez myśli przewodniej i wspólnego mianownika - ze szkółek i ogrodów, które zwiedzaliśmy...



















Nie obeszło się oczywiście bez kapliczkowych łowów :kibic

Ostatnio zmieniany: 2016/06/12 01:25 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Roma, Amarant, trzynastka, th, dodad, aguniada, Jo37, hanya, piku ten użytkownik otrzymał 13 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/12 21:26 #3911

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24823
No nie, w przyszłym roku mus do Was dołączyć!!!!!
Spotkanie, pogaduchy no i szkółking - to coś dla mnie :zdrowko
Pozdrawiam cieplutko i deszczu na te nowe nasadzenia życzę flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/14 18:45 #4372

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
z nasadzeniami to u Poll będzie na razie krucho,rośliny wraz z właścicielką szwędają się po naszej kochanej Ojczyźnie, od 2 godzin wyczekujemy niecierpliwie przyjazdu wyżej wymienionej na Jaśkową polanę :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/14 20:31 #4404

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć Poluś .Stęskniłam się za Twoimi paprotkami .Okrutnie podoba mi się ten paprotnik .Gdzie kupiłaś swojego ?
Mam w planie usiąść z kartką i spisać sobie wszystkie najpiękniejsze .Zacienionych zakątków trochę mam w sam raz dla paproci :zielony .
Cieplutko pozdrawiam i bardzo sobie szkoduję ,że nie ma Cię z nami mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/14 23:49 #4484

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68891
Vero, to byl pierwszy zlot, na którym byłam , więc cieżko mi oceniać, ale dla mnie te chwile były wspaniałe. :heart Oczywiście nakupowałam tego i owego w lubelskich, świetnie zaopatrzonych szkółkach. Głownie oczywiście różaneczniki i azalie, które zastąpią te, które wyschły mi ubieglego lata. Mam nadzieję,ze następny zlot będzie w jeszcze innej części Polski i jeszcze więcej miłośników ogrodów będzie mogło przyjechać. :) Niecierpliwie bedę czekać na to spotkanie. clap

Nowinko clap ciesze się,że jesteś znów u mnie w wątku. clap Ostatnio mało pisze,bo najpierw zlot, teraz podróże po znajomych ogrodnikach w róznych częściach Polski... rad_sl Za kilka dni będę w domu i wszystko wróci na dawne tory. :) Nie wiem, o który paprotnik Ci chodzi, czy o 'Jade'???? :)

----

Dziś opuściłam gościnny dom Ewy i Krzysia, gdzie czułam się dopieszczana, jak księżniczka. vishenka Zwiedziłam okolice, fociłam piękne mazowieckie kapliczki...Odpoczywałam. :) Dziś wieczorem dotarłam do pieknie połozonego w lesie domu Romy. Tyle razy planowałyśmy to spotkanie .W tym roku obiecałam Romci, Ze jeśli dotrze na zjazd, osobiście odwiozę ją do domu i spędzę w nim kilka dni. :) Romcia nie dotarła jednak na zjazd, ale ja zaparłam się i ruszyłam spod Warszawy w stronę Bydgoszczy. Dotarłam tu wieczorem, wyładowaliśmy z Jaskiem rośliny, które Romcia podlała a jutro zabierzemy się jakieś kosmetyczne prace ogrodowe. Piszę 'kosmetyczne', bo ogródek Romki jest wycacany, ze miło spojrzeć. rotfl

Tymczasem kilka zdjeć z pięknego, dojrzałego ogrodu Ewy i Krzysia , ogrodu , w którym liczą sie detale, nie tylko rośliny


















Do Romci nie jechałam autostradą, zbaczałam w boczne drogi, które kilometrami ciągnęły się wioskami i miasteczkami a w nich....Dziesiątki kapliczek i krzyży . Przystawałam, robiłam zdjęcia i właśnie teraz opróżniłam karty....Czas chyba na zielonozakręcony watek dla miłośników kapliczek zwyc

Ostatnio zmieniany: 2016/06/15 01:19 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Roma, Amarant, hanya, piku, danutal, Krzysia, edulkot, VERA ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/15 01:16 #4496

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5951
Dobrze pokazane :woohoo: Ogród jak żywy :heart

Olszynka będzie czy po naszych wykopkach strach ją pokazywać? 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2016/06/15 01:16 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/15 15:52 #4616

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Kapliczki uwielbiam oglądać, mało ich na u nas ale się zdarzają , wątek czemu nie :) Ogród Romy jak zawsze sliczny, widziany Twoimi oczyma , z innej perspektywy ale wciąż tak samo cudny :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/15 16:44 #4627

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31917
Celinko, Poll pokazała ogród Ewy i Krzysia :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/15 17:51 #4646

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Z przyjemnością połknęłam wszystko ,co napisałaś i pokazałaś clap Polciu ,paprotnik absolutnie cudny ,który wpadł mi w oba oczy ,
to Herrenhausen .Mam nadzieję ,że dobrze napisałam bo ciężko wymówić :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/15 17:58 #4649

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Przycupnęłam sobie cichutko u Ciebie - jestem po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. A cichutko dlatego, że się nie znam na hostach, mało tego bacznie się im przyglądam czy to na zdjęciach czy w ogrodach u innych na żywo żeby móc je polubić :silly: A za to paprocie taaak, i tak krążę w poszukiwaniu odmian na słoneczne miejsca- bo tylko takie mam. Liczę na jakąś pomoc w tym zakresie :heart, bo się nie znam i narobię pewnie głupot. Las to jest to - 76 arów - marzenie :woohoo:
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/16 02:19 #4824

  • badusia
  • badusia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 105
  • Otrzymane podziękowania: 317
Polu :buziak
Chciałam się zameldować i ja! Przybiegłam się przywitać ! :)
Serdecznie pozdrawiam, Mila.
Pozdrawiam, Mila.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/16 21:18 #4961

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Witaj Polu, wpadam juz na początku by wsiaknąć w Twój wątek i piękne opowieści...co prawda u mnie host i paproci brak, patelnia słoneczna ale to żadna przeszkoda w odwiedzinach, mam rację? Wątek kapliczkowy jak najbardziej... :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/17 11:12 #5079

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68891
Witajcie kochani! clap

Siberciu, w Olszynce jest tyle roślin,ze małe wykopki wcale jej nie zaszkodziły. Obchodziłyśmy ją z Ewcią kilkakrotnie i nawet śladu nie ma po ingerencji ewciowego szpadla. rotfl

Celinko, kapliczki a zwłaszcza te nepomuckie, to moja druga pasja , choć taka bardziej jesienno-zimowa :lol: Załozyłam u nas watek im poświęcony i liczę,ze pojawią się w nim kapliczki z każdej strony Polski. Jak słusznie zauwazyła Ewa, na wspomnieniowych fotkach uwieczniony był ogród Ewy. Na fotki z Jaśkowej przyjdzie jeszcze czas. :P

Nowinko, tak! Herrenhausen , to nie tylko jeden z najładniejszych paprotników, ale do tego silny i ładnie się rozrastający. :heart W kwietniu byłam - jak może pamiętasz - na wycieczce w Holandii. Po drodze zwiedzaliśmy Ogrody Królewskie i OB w Hanowerze.Dlaczego 'Królewskie'? Kongres Wiedeński powołał do życia Królestwo Hanoweru, w którym (upraszczając zawiłości historyczne), władza miała należeć tylko do mężczyzn , stąd 'Herrenhausen ' - podkreślenie w nazwie siedziby władców i do tego mężczyzn. Paprotnik , o którym piszemy został odnaleziony właśnie w ogrodzie w Hanowerze i na jego cześć został nazwany.

Dobra nutko (Aniu)
, postaramy się zrobić z Tomaszem zestawienie paproci, które nadają się na słoneczne miejsca, bo faktycznie, sa i takowe. zarowk Duża działka, niemal 80 arów, to z jednej strony wielka radocha, ze mogę poszaleć z nasadzeniami, z drugiej nieustanna orka i brak czasu na korzystanie z dobrodziejstw ogrodu. Tydzień czasu mnie nie było i gdy przeszłam sie po Jedrzejówce ... 2smiech ....grzęzłam w chwastach zarastających nawet ścieżki. 2smiech Ale nic to, gdy tylko przestanie padać, zabiorę się za pielenie w miejscach, gdzie rosną młode rośliny, bo starsze sobie poradzą. vishenka

Badusiu, Sieriko...ale się cieszę,że Was widzę. clap Przybywa nas, przybywa znajomych nicków .... i świeżo poznanych na zlocie w Firleju twarzy. :buziak marzyłoby mi się, aby naszą tradycją stały się takie spotkania 2 x w roku, bo gdy osobiście pozna się osobę znaną do tej pory tylko pod nickiem, inaczej jakoś patrzy się na jej wpisy. :) Póki co, witam i zapraszam do pogawędek ogrodowych. vishenka

----

W nocy dotarłam do mojej przyczepy w Jędrzejówce...nie miałam juz siły jechać dalej, do domu...Oczyska się kleiły a w takim stanie nietrudno walnąć jakiegoś byka i wylądować w rowie. :mlotek Opatrzona dobrym słowem na drogę ( o konfiturach truskawkowych nie wspomnę clap ), szczęśliwie pokonałam w upale długą drogę zza Bydgoszczy, zatrzymując się wiele razy, aby focić kapliczki i zwiedzić najprawdziwszy , ale polski akwedukt w Fojutowie. Posiedziałam (trochę za długo mur ) nad Brdą i dopiero w późnych godzinach popołudniowych obrałam kurs na moją działkę. Teraz, za oknami przyczepy siapi deszcz, co mnie bardzo, bardzo cieszy i ...daje czas na napisanie kilku słów.

Teraz kilka zdjęć z ostatniego etapu mojej podróży - od Jaśkowej Polany po Jedrzejówkę

W przedostatni dzień poszliśmy z Jaskiem na pastwisko po konie... Jaśko zastrzegł,ze zero fot, ale tak mi sam właził w obiektyw,ze ciężko znaleźć ujęcie bez niego rotfl



Bez niej - podobno - nie ma miłości :P ...więc nie zajeżdżałam 2smiech



Piękna i czysta, jak łza Brda. Zasiedziałam się nad nią ciut za długo mur










Jedno z najciekawszych miejsc, jakie odwiedzilam w drodze powrotnej - Mała Komorza. Kolumna z Nepomukiem, upamietaniająca poległych w potyczce ze Szwedami ( wiecej napisze w wątku kapliczkowym) :)




P.S. Deszcz przestał siąpic, moz jeszcze dziś cos grzebne w ogrodzie??? :heart
Ostatnio zmieniany: 2016/06/17 11:27 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daniela, Amarant, aguniada, hanya, piku, halszka, danutal, edulkot, VERA ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/17 13:34 #5153

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Cieszę się,że dotarłaś szczęśliwie do celu hu_rra Jak widzę skorzystałaś z naszych propozycji turystycznych i nie psioczysz,że wpuściliśmy Cię w maliny :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/17 21:43 #5316

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
No tak, mnie zawsze coś się pomyli mur normalnie zawsze coś się pokiełbasi rotfl SKS 2smiech
Piękna okolica na fotkach uwieczniona :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/17 21:49 #5320

  • danutal
  • danutal Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 614
  • Otrzymane podziękowania: 1978
Polu, w Fojutowie od czterech lat corocznie spędzam kilka dni, to tylko 60 km ode mnie.
Gdy wnuki są u mnie, to też tam jedziemy, żeby wyszalały się na placu zabaw . rad_sl
Pozdrawiam. Danuta
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.