Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jędrzejówka - 76 arów radości...

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/26 07:13 #7299

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Dzięki Polu za szersze ujęcia ( zawrót głowy od ilości ). W myślach nazywam Jędrzejówkę baśniowym światem i tak już zostanie.
Dobrze, że przed tym światem mamy gdzie uciec, w sumie on jest cudowny tylko ludzie już mniej.
Dlaczego do lipca? - czekam na inne rośliny i będę sadzić hurtem :lol:
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/26 07:51 #7304

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Poll, serdeczne dzięki za piękne inspiracje!
Namierzyłam już źródła zakupu i będę działać... pokażę co mi wyszło :)

Dlaczego czekasz? Bo Ci się teraz nie chce i czekasz na nową energię! ;)

Jędrzejówka prezentuje się bosko...
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Ostatnio zmieniany: 2016/06/26 07:52 przez aguniada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/28 11:57 #7974

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Witaj Polu
Nadal wspominam nasz wypad do Kozłówki 2smiech
Byłyśmy z Izą bardzo zaskoczone tym przystankiem 2smiech
Ale było bardzo sympatycznie
Bardzo spodobał mi się paprotnik , który pokazywałaś
Czy on wytrzyma mniejszą ilość wody?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 01:27 #8432

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Tomaszu...nie! Złe odpowiedzi hu_rra

Wiesiaczku ... tez nie. :buziak

Edytko to i owszem, ale nie jest głównym powodem...Więc nie. :buziak

Nutko...czekam na inne rośliny, to prawda, ale jednak nie. :buziak

Aguś...nie. :buziak Mam nadzieję,że rabata powstanie i będziesz zadowolona. :buziak

Margo, paprotniki nie muszą mieć tyle wilgoci w glebie, co wietlice i nerecznice, ale coś tam trzeba jednak chlupnąć. ;) Achhh, piękna Kozłówka i miłe wspomnienia. rad_sl Tak bardzo chciałabym, abyśmy się częściej spotykali. rad_sl Nie tak po wariacku, biegiem , ale spokojnie , np przy ognisku .Bez ogłuszającego saksofonu człowieka orkiestry, grającego hit o zielonych oczach, w tle. :mur

---

Kochani, tak bardzo się cieszę,że nas ciągle przybywa,ze pojawiają się osoby, dzięki którym znów czujemy się jak dawniej... Jakby nic nie zaszło. :heart Lubię zaglądać do naszej zielonozakręconej kawiarenki, gdzie sympatycznie papla się o wszystkim i o niczym... Znów czuję tą niespieszną atmosferę forum , którą tak ceniliśmy i lubiliśmy wszyscy . :heart :heart :heart Znów spokojniej śpię i wróciłam do słuchania nocą audiobooków .... przygód Pana Samochodzika 2smiech , który niezmiennie od 45 lat jest moim idolem i wzorem faceta. :heart

Do ogrodu - ze względu na gorące dni, jeżdżę popołudniami. Przede wszystkim włączam 3 tryskacze, ale tez pielę na trawiastym boisku. Od czasu, gdy je polewam , rzucił sie chwast niemożebny, mimo, iż część nasadzeń chroniona jest czarną włokniną. Nie lubię jej w ogrodzie :blink: , jak wszystkiego, co sztuczne, więc chyba w przyszłym roku będzie wiosną zdjęta. Tymczasem chroni jednak młode rośliny przed utonięciem w chwastach. 09 VII wyjeżdżam na Wyspy, chciałabym choć troszkę przygotować ogród do mojej nieobecności. flower
Po powrocie zaplanowałam tez mały rajd wakacyjny - cel jeszcze nie obrany, ale kusi mnie polskie południe - od Lublina w dół, choć i ukochane Podlasie nęci. :heart

Tymczasem w ogrodzie ...

Pod niebo wystrzeliły białe sadżce ...Co dziwne, rosną na suchym miejscu, w trójkacie tworzonym przez brzozy ! Czesto jest tam tak sucho,ze nawet szpadla nie mogę wbić :woohoo:



Jesienia, gdy budowałam rabatę trawiasta, postanowiłam wykorzystać na niej rózne przetaczniki. Wśród zakupionych był przetacznik długolistny 'First Glory' (Veronica longifolia). Gdy zakwitł, zdębiałam! Tak mocnego, sporo większego gabarytowo przetacznika jeszcze nie widziałam! Do tego ten nasycony, ciemny kolor! :heart



Dla porównania zrobiłam fotki kwiatostanów 'First Glory' i gatunku. jaka różnica w barwie i grubości kwiatowej 'kolby' :woohoo:



Rozpoczął się czas intensywnego kwitnienia host. Gdy kwiaty zaczynają więdnąć, powinnam je ostatni raz zasilić gnojowką z chwastów, bo robię to tylko do 15 VII.Potem mają czas, aby przygotować sie do zimy



Kwitną krwiściągi (Sanguisorba). Nazwa jest adekwatna do właściwości , w dawnej medycynie ludowej, były używane do tamowania krwotoków



Mój ubiegłoroczny nabytek - hosta Big Kahuna. jedna z najpotężniejszych kolorowych host, jakie istnieją :heart Przyglądałam się ostatnio jej liściom : fakt, papuga, ale jakie ładne nacieki kolorów ma na liściach :heart



Jeffersonia diphylla , nieduża, wczesnowiosenna bylinka, wysypuje już swoje nasionka z przemyślnie zbudowanych nasienników. :woohoo: Są to jakby... dzbanuszki z wyraźnie oddzielająca się pokrywką, która otwiera się, gdy nasiona są dojrzałe. Natura mnie ciągle zadziwia! Tak wygląda roślina ze zbrązowiałymi już nasiennikami...



... i jeden z nasienników, którego pokryweczka już się podniosła .Z ziemi pozbierałam nasionka , było ich tylko 7.



Ostatnio powstał watek o Jeffersonii diphylla, zapraszam tutaj. :)

Romcia cały czas nawołuje,że potrzebuje fotek do bazy chwastów i roslin wskaźnikowych w dziale ekologicznego ogrodu...Co robic? Zamiast pielić, chodzę po łakach i focę 2smiech




Bluszcz kolchidzki, który w ubiegłym roku, jako mała sadzoneczka został posadzony przy oczku wodnym .W tym roku zaczął intensywnie rosnąć i chyba niedługo osiagnie rozmiary rośliny matecznej



Na koniec kwiat głowaczka olbrzymiego (Cephalaria gigantea), który jest gromadnie odwiedzany przez owady. Znów będą dziesiatki siewek krecigl



vishenka
Ostatnio zmieniany: 2016/06/30 01:30 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Amarant, th, hanya, piku, halszka, danutal, edulkot, Olusia, VERA ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 08:59 #8457

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Ależ ten przetacznik długolistny 'First Glory' cudny :woohoo: , wpadłam w taki zachwyt że będę się uśmiechać szeroko i kłaniać nisko o zebranie zeń nasion flower recourse . A na focenie chwastów wybieram się w niedzielę :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 09:13 #8460

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1468
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Poll napisał:
powinnam je ostatni raz zasilić gnojowką z chwastów, bo robię to tylko do 15 VII.Potem mają czas, aby przygotować sie do zimy
Wczoraj nawoziłem rośliny i z pewnym przygnębieniem zauważyłem, że to już ostatni raz w tym roku :unsure: Odkąd mam ogród nie lubię zimy! Cały rok niech będzie tak, jak teraz! :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 09:13 #8461

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Dzień dobry Polusia :buziak byłam przekonana, że już Cię uścisnęłam na powitanie, a teraz przeleciałam wątek i, jak się okazało, na zamiarze zakończyłam :oops: Wstydzę się okropnie, mam nadzieję, że mi darujesz. Jędrzejówka, jak to Jędrzejówka: cudowna, bardzo się cieszę, że mogę ją oglądać, bo już się bałam, że będzie to niemożliwe. Bardzo jestem ciekawa, jak się czują przybysze zza oceanu, zwłaszcza Dorotka B.
Niezwykle podniosłaś mnie na duchu info o póżnym starcie Dryopteris Sieboldii, myślałam, że moją coś trafiło, choć egzemplarze z in vitro są ledwo widoczne, to jednak ta paprota trwała w uśpieniu bez końca. Na szczęście jest, malutkie toto, ale żyje. Moje koncepcje nasadzeń wyglądają świetnie w wyobrażni, ale rzeczywistość koryguje je bezlitośnie. Chciałabym mieć hosty sadzone w sporej odległości od siebie, wyeksponowane wśród paprot, płożaków i kilku innych moich leśnych terminatorów, ale mało miejsca na takie eksperymenta. Jak sadzę gęściej, to potem wydziwiam i taki mój los. Zazdroszczę Ci miejsca, ale i u Ciebie było pewnie kiedyś dużo lużniej 2smiech
Zachwyciły mnie przetacznik długolistny 'First Glory' i powojnik prosty /białe kwiateczki/: czy one trzymają pion i się nie pokładają przy byle okazji?
Znowu gorąco, nie żyję w takiej temperaturze, podlewanie i podlewanie. Mam sporo przesadzania i wysadzania, ale jak cokolwiek robić? Nie tylko ja padnę, ale i rośliny tego nie przeżyją.
Buziaki Polusia, dziękuję za wspólne podróżowanie, rozmowy, cierpliwość, opowieści i mnóstwo wiedzy, którą od Ciebie 'drapnęłam' :buziak
Ostatnio zmieniany: 2016/06/30 09:15 przez hanya.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 16:31 #8618

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
A mnie jak zwykle zachwyca u Ciebie wszystko .I oczywiście zaraz mam chorobę chciejstwową .Czy ta cudna hosta Big Kahuna jest do dostania w Polsce ? Pewnie nie ,tak mi się coś zdaje .Polu ,dobrze ,że nie zaginęłaś gdzieś w przestrzeni internetowej .Można ciągle korzystać z Twoich wiadomości :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 21:42 #8713

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Też jestem zachwycona hostą Big Kahuna zdziwko wiekie zawsze mi się podobały a na dokładkę taka bardzo kolorowa.
Jeszcze nie nawoziłam, ciągle tylko sprzątam i wycinam, ale to już chyba końcówka i może wyrobię się w czasie :dry:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/06/30 22:11 #8721

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witaj Poleczko wiedz że zawsze Cię podziwiałam za Hosty i kapliczki za Tobą i Siberią tu przydreptałam,kurcze mnie ciągle goni czas.Hosta Big Kahuna pięknie się prezentuje,pozdrawiam Cię serdecznie i czekam kiedy odwiedzisz Zawoje :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/01 10:01 #8802

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Pola, rzeczywiście ten przetacznik ma cudowny kolor, na pewno zadowlołby Markitę, wielbicielką fioletów...czy to krajowy nabytek?
Nie wiedziałam, żę głowaczek taki chętny do samosiewu... zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/01 12:52 #8838

  • Anita
  • Anita Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 21
Kłaniam się ,coraz bardziej podobają mi się przetaczniki ,tylko nie wiem czy lubią gliniastą think: A u Ciebie piękne pozdrawiam Anita
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/03 12:39 #9420

  • jacaop71
  • jacaop71 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Pozdrawiam
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 34
Poluuu 76 arów zdziwko ...to mnie załamałaś.
Ja kupiłem działkę 7,5 ara i pomyślałem- ZASZALEJĘ... hahaha, z czym do ludzi :P
:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/07 23:00 #10561

  • Kasionek
  • Kasionek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 45
Poll i ja do Ciebie zawitałam.Wcześniej -tam-nie gościłam w Twoim ogrodzie,a tu zajrzałam i dech zaparło.Cudny jakby z leśnej bajki.Paprocie,hosty cudne.Zapewne odwiedzać Cie będę częściej wszak niecodzienne widoki w ogrodzie Twoim.Pozdrawiam serdecznie :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/08 23:48 #10909

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Witam szanowne obywatelstwo i o wybaczenie prosze...czas mnie pogania, za mało mi ta doba, która ma 24 godziny. Jutro po pracy wylatuje na Wyspy , więc musiałam odpowiednio przygotować ogród do mojej nieobecności. Do tego wszystkiego, zwaliła mi się wielka paka host od Fransena, które w tempie ekspresowym musiałam rozesłać do hostaloversów. :dry: na tym upłynęła mi kilka cennych godzin, więc biegiem robiłam na działce wszystko , co zaplanowałam. krecigl

Pikutku, słaba jestem w zbieraniu nasion. Nigdy nie wiem kiedy są gotowe do zbioru, ale bede pilnować....Postaram się :przytulam

Paweł, cos za krótki jest ten nasz sezon, prawda? maj powinien trwac przynajmniej 3 miesiące. rotfl

Hanulku, czytałam Twoje wpisy u innych, ale nie odzywałam się...Skoro nie, to przecież Cię za uszy nie przyciągnę. :) Clematis recta, bo o nim mowa, niestety, lubi się wyłożyć, zwłaszcza po większym deszczu. Ja stawiam wokół 4 słupeczki, obwodze je sznurkami i tak podtrzymuję tę burzę kwiatów. warto Hanulku, warto po stokroć. :przytulam Na temat pogody to nawet się nie wypowiadam - upały mnie paraliżują :mur , dobrze,że co kilka dni coś tam kapnie z nieba, bo gdyby było tak, jak w roku ubiegłym...
I ja Tobie dziękuję, było miło i...oby częściej.

Majko, jesli Big Kahuna okaże się faktycznie big, to będzie rwała oczy! Teraz, jako 2-latka , pokazuje swoją mocarność - liściory swietnej substancji, łodygi grubaśne... czekam, czekam niecierpliwie, co pokaże za rok, za 2 lata :heart

Nowinko clap , witaj. Big Kahune kupowałam rok temu, niestety, za granicą. :( Nie wiem, czy polscy dystrybutorzy zdecydują się na umieszczenie jej w swoich ofertach sprzedaży - jest ( nazwijmy rzecz po imieniu) drogaśna. :mur Nie miałabym chyba ochoty 'gdzies zaginąć w internecie ', uwielbiam ogrodnicze rozmowy, dzielenie się swoją pasja i czytanie/słuchanie o pasjach innych zieonozakreconych. Był moment załamania, krótka myśl, aby po złych doświadczeniach dać sobie spokój, ale pomysł stworzenia od podstaw nowego, pełnego pasjonatów i fachowców forum, szybko postawił mnie nogi. Teraz jestem znów pełna optymizmu i radochy,ze jestem wśród tych, którzy rozumieją mnie lepiej, niż inni. Fajnie,że mamy kawiarenkę, gdzie możemy sobie poplotkowac,że znów się bawimy. Super,że zebrało się tutaj wielu wspaniałych ludzi, z których większość osobiście poznałam i podziwiam za to co robią. Szacun kolezanki i koledzy recourse ...Wielki szacun za to , że jesteście, za nieneutralnośc Szwajcarii ;)

Daguś, super, że przydreptałaś. Tyle znajomych osób i znów ta fajna, lekka , ale niespieszna atmosfera. :heart Ciekawi ludzie z pasją, z doświadczeniem...a nawet jesli komuś z nas go brak , to może coś tam skorzystać od tych , którzy wiedzą więcej. Mój ojciec czesto zadawał mi pytanie , gdy byłam dzieckiem a potem dziewczyną :' Wolisz być najlepsza wśród słabych, czy najgorsza wśród orłów'??? rotfl Kiedy twierdziłam ,ze najlepsza wśród słabych, robił mi dłuuuuugi wykład , az zapamiętam, że nie idzie sie na łatwiznę, bo to oznacza cofanie się. ;) Do Zawoi zawitam, chocby dla kapliczek, ale kiedy???? krecigl Planowałam w tym roku, ale chyba znów nie wyjdzie. :mur

Sieriko, witaj ...Ale miło Cię widzieć u mnie w ogrodzie. clap Chciałam zajrzeć do Twojego, ale nie znalazłam. Chyba nie masz na ZZ, albo taka ze mnie gapa. :blink: Przetacznik, to oczywiście nabytek krajowy, kupiony jesienią, gdy rozpoczęłam budowe rabaty trawiasto-bylinowej na boisku do plażówki. Przyznam, że opis sprzedawcy i jego zdjecia jakoś szczególnie nie chwyciły mnie za serducho .Nie odebrałam go, jako wyjątkowego przetacznika, po prostu pasował kolorystycznie do moich planów. :nie_wiem Kupiłam wtedy kilka odmian przetaczników , w bieli, rózu , niebieskościach i fioletach, ale tylko on mnie zachwycił. Jesli jesienią nadal będzie w sprzedaży, z chęcią jeszcze dokupię, bo moje trawowisko okazuje się być studnią bez dna. :lol: Głowaczek, to temat rzeka rotfl , zwłaszcza, jeśli chodzi o samosiew. Myślę,że znajdę chwilkę w najbliższym czasie i skrobnę o nim watek ...jeśli Artamka mnie nie ubiegnie. rotfl W tym roku głowaczki mam dość słabe - przeniosłam je na pełne słońce , gdzie wyglądają o ...piekło gorzej( bo przecież nie niebo :P )

Anitko, przetaczniki wolą raczej lżejszą, przepuszczalną glebę .Co do gliny się nie wypowiem, bo u mnie ziemia licha, "piachy niebywałe", jak śpiewał kiedyś Woźniak. Tylko kozy i dziewanny brak. ;)

Jacku, nawet nie wiesz, ile pracy sobie zaoszczędziłeś, kupując działkę 10 x mniejsza od mojej. polewkamax

Kasionku , ależ miłe odwiedziny i słowa. :przytulam zapewne nieco na wyrost, ale i tak dziękuję. Buduję ten ogród krok za krokiem , aby był taki, jak sobie kiedyś wymarzyłam i z niemal wszystkiego jestem zadowolona, prócz ...tempa. :( Latka lecą , wszystko robię wolniej a tu jeszcze tyyyyle pracy ... zadrzewiania , sadzenia bylin i różnistych cebulek.. :lol: Kopania oczek, układania murków, wytyczania ścieżek ...Huk roboty! :mur

---

W tym tygodniu nawiedziła mój ogród Siberka , spędziłyśmy kilka godzin , pogadałyśmy...pojechałyśmy tez odwiedzić Mag, która mieszka kilka kilometrów ode mnie. Miłe sa takie spotkania :heart kiedy poznaje sie kogoś z forum w realu, inaczej patrzy sie na wpisy tej osoby na forum. Jakoś bardziej sie je rozumie, nie uważacie?

Machnęłyśmy sobie selfie telefonem ...a jakże



A ja uwieczniałam Siberkę w sztandarowych miejscach Jędrzejówki . ... na tym zdjęciu, na szczycie wąwozu paprociowego



Niestety, mój lapek jest już spakowany do bagazu podręcznego . Nie mam zdjęć , tylko te, które zawieruszyły się na sprzęcie pracowym :silly: Tak więc kilka ciemnych :woohoo: widoczków ogólnych z Jedrzejówki










:kibic
Ostatnio zmieniany: 2016/07/09 01:22 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Amarant, th, aguniada, Jo37, hanya, halszka, danutal, Krzysia, edulkot ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/09 14:40 #11066

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Polutku, miłego pobytu i szczęśliwego powrotu :buziak :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/09 14:58 #11070

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Jak nie, co nie :woohoo: Żadne uszy nie są potrzebne, tylko jestem zdechnięta i tyle. Ale się zbieram w sobie, robię zdjęcia i zamartwiam, że chyba nie ma czego pokazywać. To znaczy z mojego punktu widzenia wszystko jest cudne i do podziwiania :diabelek Pewnie się złamię i lada chwila wystartuję. Perspektywa kilku dni upału mnie dołuje, ale z drugiej strony zapowiada się siedzenie w domu ....
Bezpiecznej podróży, wspaniałego pobytu i wracaj!
Buziaki :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/09 20:02 #11211

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Poll napisał:

W tym tygodniu nawiedziła mój ogród Siberka

Ano byłam, byłam :czarownica Marzenia się spełniają :woohoo:

Gdyby ktoś był zainteresowany co w ogrodzie Poli zrobiło na mnie największe wrażenie, to spieszę dodać, że... Pola :heart

Choć dane było nam się spotkać na zlocie w Firleju, to okazuje się, ze ilość atrakcji, osób i wszelkich innych bodźców nie służyły bliższemu poznaniu.
Za to we wtorek nagadałyśmy się do syta hu_rra

Oczywiście ilości host, paproci i innych skarbów przyprawiły o zawrót głowy :lol: Z tego wszystkiego niczego nie wykopałam rotfl

Przemiłą niespodzianką było umówienie nas z Magiczną w jej cienistym ogrodzie :heart


Dziewczyny :heart :heart dzięki za niezapomniane chwile!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, Dagusia

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/10 11:12 #11429

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Przepięknie :heart , z przyjemnością oglądam w kółko, pozdrawiam i znowu sobie pooglądam :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jędrzejówka - 76 arów radości... 2016/07/11 15:22 #11864

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Polu, uwielbiam spotkania forumowe, ale zdecydowanie wole takie w mniejszym gronie
Tłum mnie przytłacza.
Inaczej zupełnie zachowuje się kiedy jest kilka osób.
W dodatku tak jak napisała Siberia, w tłumie człowiek nie zdąży się nagadać.
Każdy chce cos powiedzieć :)
Ale może i mnie uda się kiedyś zobaczyć Twój raj?
Ja zapraszam do siebie oczywiście, ale zdaję sobie sprawę, że mam zbyt skromny ogródek, żeby specjalnie do niego zaglądać
Jeśli paprotniki wymagają mniejszej ilośći wody niż inne paprocie, zatem zamieszkają u mnie.
Wode będą dostawały od czasu do czasu :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.