Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2018/02/15 18:58 #104728

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Qurczaki kurujcie się - zdrówka życzę :buziak :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2018/02/20 21:35 #105380

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Zbiory bardzo fajne, ja bym sie nie przejmowała tak, że cos tam uszkodzone, w końcu to starocie, po przejściach, dlatego takie cenne :) no i rzeżba :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/21 19:46 #174203

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Jak tam postępują prace rzeźbiarskie i jak budowlane? Co nowego w Waszym ogrodzie, pochwalcie się choć troszkę :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Katarzyna

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 16:45 #174492

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Wisiu, prace rzeźbiarskie czekają na długie, jesienne wieczory, za to co do budowlanych, to przerzuciliśmy się na większy gabaryt B)
Troszkę od ponad miesiąca ta część ogrodu jest naszym oczkiem w głowie, każdą wolną chwilę poświęcamy na pracę tutaj, kilka ton przerzuconych kamieni za nami, już bliżej niż dalej do końca zwyc












Ostatnio zmieniany: 2019/08/24 16:46 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zuzanna2418, chester633, zanetatacz

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 16:48 #174493

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, inag1, zuzanna2418, chester633, beatazg, Semper, zanetatacz, nelu-pelu

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 19:24 #174498

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1468
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Kaśka, nie po raz pierwszy zbieram szczękę z podłogi widząc Wasze dzieło. Ile to ton kamienia zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 20:02 #174504

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Paweł, nie przesadzaj z tym dziełem, ja Cię bardzo proszę.. B)
Trudno mi do końca powiedzieć, ile dokładnie zużyliśmy kamieni, ponieważ "kupka" została zakupiona od sąsiada, a nie na składzie.
Jakieś odniesienie jednak mam, bo tonę drobnych kamieni nabyliśmy w punkcie ich dystrybucji, obstawiam, że łącznie ze skalniakiem poszło jakieś 8 ton.. :oops:
Żeby nie było, wczoraj przywieźliśmy kolejne kamulce B) - bardzo atrakcyjną ofertę wyczaiłam na OLXie, żal było nie skorzystać B) , tym bardziej, że w planach jest jeszcze jeden "skalniak", a nawet dwa.. B)
Kupka ze zdjęcia ofertowego, nie wydawał się jakaś duża, więc lekko się zdziwiłam, kiedy pojechaliśmy na miejsce, będzie tego kilka ton B) , więc jeszcze kilka kursów żeby je przywieźć nas czeka, ponieważ przyczepka ma tylko 600kg udźwigu gwizdac
Co ważne, kamienie po części pochodzą z rozebranej kaskady przyoczkowej, piękne, "plaskate" głazy, wymarzone po prostu, kaskady nie mieliśmy w planach, ale w związku z zaistniałą sytuacją.. B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zanetatacz

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 20:11 #174505

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
oczko i skalniaki to ogromne dzieło :bravo ,ale moje serce skradła żabka na liściu zapewne łopianu :kocham
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2019/08/24 20:11 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 20:25 #174507

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Żanetko , ten liść dostaliśmy w gratisie przy okazji zamawiania innych "rdzawek", sam w sobie mnie specjalnie nie urzekał, i tak kombinowałam, co z nim zrobić think:
Dość szybko przyszedł mi do głowy pomysł, żeby liść w żabkę "uzbroić", tylko nijak odpowiedniej znaleźć nie mogłam. Trafił się idealny egzemplarz w Daglezji w Rykach, z tym, że betonowy, ale nic to, potraktowałam farbą z efektem rdzy, a voila! :D

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, beatazg, zanetatacz

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 21:06 #174518

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Kasiu -jesteś niesamowita ,genialny pomysł i nigdy bym się nie domyśliła ,ze ona nie rdzawa :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/24 21:39 #174524

  • MarzenaSantaFe
  • MarzenaSantaFe Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 269
  • Otrzymane podziękowania: 997
Ja to się odzywać nie będę bom leniwa ogrodniczka i w życiu bym już tyłu ton nie przewalila :grabie
Szczęście, że powoli wysadzam moją doniczkolandię polewkamax

A Was oboje za pracowitość podziwiam nieustannie :) Brawo Wy!
Posadz tam tak sobie pomyślałam, buczka płaczącego, o ile już tego nie zrobiłaś :P
Ostatnio zmieniany: 2019/08/24 21:39 przez MarzenaSantaFe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 05:55 #174558

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Żanetko, dziękuję, vishenka , czasem trzeba kombinować, żeby osiągnąć pożądany efekt zwyc
Marzęka, tuż po ukończeniu prac przy oczku i terenu wokół, też twierdziłam, że nigdy więcej, a już ściągam kolejne kamienie.. B) polewkamax
Płaczącego buczka nad oczkiem nie będzie, bo są w innych miejscach, będzie Wiąz górski "Pendula", a pod nim ławeczka :)
Zdjęcia nie do końca oddają rzeczywistość, skalniak jakiś taki plaskaty wychodzi B) , a piaszczystej łachy /docelowo będzie w tym miejscu żwir/ z przeznaczeniem na ławeczkę, która jest między oczkiem, a skalniakiem, wcale nie widać :dry:
Ławeczkę może dziś uda się złożyć z zakupionych elementów /jakoś nie mogłam znaleźć odpowiadającego mi "gotowca"/, gorzej z wiązem, co tu dużo mówić, dałam ciała :mur Piękny egzemplarz zauważyłam w zaprzyjaźnionej szkółce przy okazji ostatniej wizyty, dałam sobie czas na zastanowienie, czy to aby na pewno jest to, czego chcę. Kiedy dnia następnego zadzwoniłam do kolegi pracującego w w/w, żeby mi wiąz odstawił, już drzewka nie było :placz
Na zdjęciu z lotu ptaka ;) , trochę lepiej wszystko widać..
Ławeczka będzie w miejscu, w którym stoi krzesełko Drobia /ja i moje cztery litery nie mamy odwagi na nim siadać polewkamax /, służące w tej chwili do obserwacji rybek w trakcie karmienia :)
Uważny obserwator zauważy nawet wykopany dół dla wiązu, tylko wiązu brak.. :silly:
Przy okazji widać, jaką fantastyczną ziemię mamy w ogrodzie- klasa 6 B) Dla porównania wokół miskanta na pierwszym planie widać, jak wyglądać powinna gleba, dlatego u nas sadzenie każdej rośliny, to kopanie wielkiego dołu i wymiana podłoża na takie, w którym rośliny mają szansę żyć :)

Ostatnio zmieniany: 2019/08/25 06:00 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, chester633, beatazg, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Katarzyna

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 11:20 #174563

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Kasiu za dwa trzy sezony jak roślinność urośnie bedzie mega busz... flower Biedny Qurczak ,tyle ton budulca biedaczek przeżucił recourse podziwiam Was za wytrwałość :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 11:25 #174564

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Kasiu podziwiam Was -jesteście niesamowici recourse niezwykle zdolni i pracowici.
A to jak dogadujecie się jakie rośliny dobrać, -podziwiałam z ukrycia na pierwszym zlocie przy wyborze przez Was paproci :buziak :buziak
Żałuję ,że nie odwiedziłam Was kiedy byłam zaproszona :mniam :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 13:24 #174571

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Szczęka mi opadła zdziwko . Niby już widziałam fotki, ale nie da się ukryć - Wasze oczko (czy też raczej oko) robi wrażenie :woohoo: . Widzę, że fauna też już się pojawiła - wypatrzyłam czaplę i żabę ;).
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 14:14 #174577

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Pawełku, chodzi o to, że busz mamy dokładnie wszędzie :silly: , na tej okołooczkowej rabacie pilnowałam się jak nie wiem co, żeby nie naćkać. Poza trawami są tam głównie qrduplowate iglaczki, których przyrost roczny nie przekracza 5-7cm, więc mam nadzieję, że nawet po upływie kilku lat, nie zleje się to w jedną, zieloną masę.. B)
Nie wiem czy zauważyłeś na zdjęciach, ale znalazło się tutaj również miejsce dla Zebrinus'a od Ciebie :kocham
Nie będę się tutaj licytować, przez czyje ręce przeszło więcej kamulców, moje, czy Qrczaka.. B)
Majeczko, pięknie dziękujemy za słowa uznania vishenka
Zaproszenie jest ciągle aktualne, daj znać, jak będziesz w stolicy, do nas już tylko rzut nomen omen kamieniem B)
Dziś mimo upału, też udało się troszkę podziałać :) Wymyśliłam sobie, że między kamieniami wału okalającego oczko, fajnie będą wyglądały rojniki, słuszna koncepcja? :)









Edytko, palcem pokazywać nie będę, czyje skalniaki stanowiły dla mnie inspirację :)
Co do fauny, to mamy również taką zupełnie żywą ;)



Siewki rozplenic które od Ciebie dostaliśmy, też znalazły się na przyoczkowej rabacie, niebawem pokażę jak się pięknie wkomponowały w całość, jeszcze raz dziękujemy vishenka
Ostatnio zmieniany: 2019/08/25 14:17 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 14:25 #174578

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Ładne te zielone żaby. U Gosi widziałam takie same. A u mnie tylko szare i brązowe :dry: . Bardzo ładny jest ten pierwszy rojniczek - taki pomarańczowy :woohoo: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 15:55 #174584

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
To prawda, żabki są bardzo sweetaśne :kocham
Biorąc pod uwagę różnice w wyglądzie, wnoszę, że jest to parka :)
Żeby była jasność, u nas też nie występuje żaden z gatunków żab zielonych, te widoczne na załączonych obrazkach dostaliśmy :)
Pojechaliśmy po roślinki do fajnej szkółki pod Wołomin, gdzie pracuje nasz kolega. Na terenie szkółki jest staw, tam żabek były setki, naprawdę cudnie wyglądały wylegując się na liściach i kamieniach. Karol zauważył nasz zachwyt nad w/w, za tydzień kiedy przyjechał z wizytą, wręczył mi pudełeczko z żabkami! :kocham
Pytam: jak Ty je złapałeś??
Odpowiedź brzmiała: nie pytaj, grunt, że nos mam cały.. B) rotfl
Już ja sobie wyobrażam, jak się chłopak nagimnastykował, szybkie i zwinne są niesamowicie, żeby je sfotografować, trzeba się niemalże czołgać przy oczku :silly:





Co do rojnika, to zakupiony w "naszej" szkółce, w Choszczówce, oczywiście jako mix odmian :unsure:
Ostatnio zmieniany: 2019/08/26 04:43 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, beatazg, Semper, zanetatacz, basik

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 20:30 #174597

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
A powiem Ci Kasiu, że też zastanawiałam się czy nie podprowadzić kilku sztuk u Małgosi :diabelek . Pamiętam jednak, że kilka żab zakończyło ostatniej zimy żywot w naszym oczku i boję się sprowadzać sobie kolejnych na własne sumienie gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przysypani Tęczą Kwiatów czyli ogród Kryzysowej i Qry 2019/08/25 22:25 #174625

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ale się u Was zadziało !!!Jaki rozmach ! Wychodzi mi,ze jestem strasznie leniwa,nie wspominając mojego M. Będzie fajnie jak trochę zarośnie. Jakie nasadzenia planujecie ?
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.