Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lukrecjowy ogród

Lukrecjowy ogród 2018/03/03 17:42 #107069

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2935
  • Otrzymane podziękowania: 5612
Nelu, czy Ty dziś nie robiłaś w telewizji za gwiazdę??? think: Oczywiście za gwiazdę polskiego ogrodnictwa flower w swoim pięknym nawet zimą ogrodzie? clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 09:13 #107127

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5587
vod.tvp.pl/video/rok-w-ogrodzie,extra-03032018,36247086

Nelcia robiła za gwiazdę i była w tym świetna.
Czekamy na fotki P Markiem.
Mam nadzieje, ze nie bedziesz gwiazdorzyć.
Ostatnio zmieniany: 2018/03/04 09:15 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka


--=reklama=--

 

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 13:13 #107172

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Z wielką przyjemnością pospacerowałam po Twoim zimowym ogrodzie. Pięknie o nim opowiadasz i właściwie p. Marek nie był potrzebny w tym odcinku. wink-3 :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 15:23 #107206

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Kochani bardzo dziękuję za odwiedziny i tak miłe, dobre słowa! A wiecie, że przez myśl mi nawet przeszło, że przecież ktoś z naszego Forum może to oglądać. Boże, i co wtedy?! :woohoo:

Ino a jak można opowiadać o miejscu i pasji? Bez pasji? Myślę, że wszystkich nas tutaj łączy to samo, moglibyśmy o tym godzinami!

Kondziu zarówno rośliny jak i całe otoczenie, które żyje jest dla mnie bardzo ważne, dlatego unikam chemii jak diabeł święconej wody, dlatego wolę nornice straszyć żwirkiem, zamiast sypać karbit czy co tam sypią, a byliny mogę czyścić wiosną, zamiast na jesieni. To ja tu jestem gościem na świecie, który istniał na długo przede mną i po mnie też ma istnieć, dlatego randapu u mnie nie uświadczysz, trudno, będę kopać i wybierać chwasty z ziemi :woohoo: Trudno, że czasami patrzą na mnie jak na wariatkę. I co z tego rotfl
ps. a kiedy można będzie obejrzeć Twój ogród w Mai? Jakoś znaleźć nie mogę. :/

Jurku jakie tam gwiazdorzyć, od tego są inni :kibic Ja nie z takich!

Siberko jaka tam gwiazda, gwiazdą był mój ogród hu_rra

Pomimo mrozów i zimy całkiem sporo się u mnie działo, nie pisałam z prostej, acz banalnej przyczyny: mam zepsutego kompa, w pracy nie ma na to czasu, więc przeglądam forum tylko w telefonie, a pisać z tego ustrojstwa nie umiem. :mur

Dziś mam szkolny laptop pożyczony do pracy... no to piszę :woohoo: Oczywiście mam dylemat: kupić nowego kompa czy jednak złożyć zamówienia roślin, a tych się nazbierała cała masa! Chyba jednak najpierw kupię chabazie, a o technologii będę myśleć później :silly:

Jak wspomniałam - działo się dużo, powiedziałabym że wręcz dopadł mnie efekt śniegowej kuli. Moja koleżanka, poznana dawno temu w internecie (w tym samym czasie co Jurek - Semper) kiedy zaczynałam od pustyni. Teraz jest moją przyjaciółką w realu - to ona mnie zgłosiła do projektu "Busem przez polskie ogrody" - co to za projekt?
Wg mnie genialny:
Założeniem projektu jest promocja ogrodów, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak "żywcem" przeniesione z katalogów, są perfekcyjnie zrobione przez najlepszych fachowców, pochłonęły ogromne budżety i "ociekają złotem". To są ogrody ciekawe, fajnie się na nie patrzy. Jednak projekt celuje przede wszystkim w takie ogrody, w których widać pasję, ogrodniczą ciekawość, miłość do roślin, pomysłowość rozwiązań, pracę która została włożona oraz zaangażowanie w ich założenie i utrzymanie.

Nie dość, że znalazłam się na pierwszym miejscu tej listy, to jeszcze otrzymałam mnóstwo bardzo praktycznych i potrzebnych prezentów, które ufundowali partnerzy projektu - uwiecznieni na busiku!
O samej wizycie możecie przeczytać tu:

zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-ogrod-1-czesc-1/
zogrodemnaty.pl/busem-przez-polskie-ogrody-ogrod-1-czesc-2/

potem wszystko już z górki, zgłosiła się redakcja programu i nawet nie chciała słuchać o tym żeby przyjechali latem. Więc podczas kończących się ferii wpadła druga ekipa, tym razem z TV. Bardzo dziwne to doświadczenie, bo jakoś sama bym na to nie wpadła, widzę jeszcze mnóstwo niedoskonałości, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano. Trudno, niech nie będzie doskonały... wszak planów mam jeszcze całą głowę!
Myśli zamarzały i to drżenie głosu, które można było wziąć za tremę, było wynikiem zimna, które mnie zwyczajnie blokowało. :bezsil

Fotek z panem Jezierskim nie mam. Został tylko materiał filmowy:

vod.tvp.pl/video/rok-w-ogrodzie,extra-03032018,36247086

A tu kilka fotek z projektu "Busem przez polskie ogrody"
Z panem Tomaszem Szostakiem - autorem projektu



Główny prezent - gnejsowa szpilka, waży tylko 80 kg i ma ok metra wysokości!



No i jeszcze cała góra bardzo potrzebnych upominków:



Tomasz podpisuje swój podręcznik "Z ogrodem na Ty"


Specjalnie dla Was - trochę wiosny :witaj


Ostatnio zmieniany: 2018/03/05 20:32 przez th. Powód: Usunięcie nieaktywnego pliku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, markita, VERA, inag1, beatrix+, Iwona1311, nowababka ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 15:47 #107212

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Kornelio jakis czas temu weszłam na bloga "Z Ogrodem na Ty" własnie ze względu na akcję "Busem przez polskie ogrody".. I jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłam ogród, który przecież znam (charakterystyczny grill/piecyk). Najpierw sprawdziłam na ZZ, dopasowałam ogród do wątku i już byłam w domu :).
Ale jeszcze większym zaskoczeniem dla mnie było Twoje miejsce zamieszkania. Toż to rzut beretem ode mnie ;)
Z wielką przyjemnością przeczytałam u pana Tomka o Twoim ogrodzie, a resztę wiadomości i zdjęć uzupełniłam czytając Twojego bloga.
O tym, że masz piękny ogród niezależnie od pory roku to już wiesz, więc nie będę się powtarzać.

Wczoraj (jak tylko przeczytałam na forum info o tym) nie omieszkałam zobaczyć go ponownie w RwO. Zgodzę się z przedmówcami, że opowiadałaś z dużą wiedzą i pasją, tak że p. M rzeczywiście nie zupełnie był potrzebny ;)
A dzisiaj przy rodzinnej kawie moja ciocia (ogrodniczka od lat) mówi: "wczoraj był w tv ogród z Ryduł.....", na co ja: "Tak ogród Lukrecji - znam" :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lukrecja

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 16:02 #107216

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20839
Lukrecjo -jeszcze raz :bravo dla Ciebie -cudowne miejsce stworzyłaś,ale to pisałam już nie raz....lecę obejrzeć jak to wygląda w Tv 2smiech ,pozdrawiam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 16:07 #107217

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Aga no to wpraszam się na kawę u Cioci, oczywiście w Twoim towarzystwie, albo Wy do mnie - dobrych rad nigdy dość, a starsze ogrodniczki są bezcenne! Ich spojrzenie i wiedza! :zdrowko

Żanetko - dzięki, że jesteś! :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 16:26 #107223

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20839
obejrzałam -i mój zachwyt jeszcze wzrósł-cudownie hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatrix+

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 17:16 #107233

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16256
Ja też obejrzałam i już wiem o czym wszyscy mówią :lol: . Jesteś świetną prezenterką, widać rys nauczycielski i pasję w każdym słowie clap .
Gratuluję :bravo
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 18:11 #107249

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Lukrecjo :bravo :bravo :bravo
Pasja ogrodnicza widoczna jest w każdym Twoim słowie i geście.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 18:50 #107261

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Sympatyczne doswiadczenie :bravo piękny ogród powinien mieć szeroka widownię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 18:56 #107267

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Kornelo!! Ależ Ty musisz prowadzić VLOGA!!
Żadna trema, nic! Super!

Aaa....a pan Makuszyński to wujek? Bo imię...ten tego.. vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/04 19:02 #107270

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ja nie wiem co Ty tam jeszcze widzisz niedoskonałego ale nie będe sie z Tobą kłócić rotfl Ogród masz cudny o każdej porze roku i pięknie skomponowany ale to juz mówiłam wiele razy i od razu go poznałam wczoraj rano :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatrix+

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 18:33 #107410

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Że piękny masz ogród to już wiedziałam więc zasłużenie robił za gwiazdę, gratuluję Nelu serdecznie vishenka . Fajne prezenty a szpilka rewelacyjna :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 20:14 #107415

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Kornelio :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 20:21 #107417

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Kochani! bardzo, ale naprawdę bardzo serdecznie dziękuję za tyle miłych słów. Mam świadomość, że istnieje całe mnóstwo przepięknych ogrodów, które o wiele bardziej zasługują na pokazanie. A jednak bardzo mnie cieszy ten fakt, że mogłam się podzielić z innymi tą swoją pasją, być może także inni, którzy sami tworzą "własne kawałki szczęścia" spojrzą na te swoje "dzieci" nieco łaskawszym okiem.
Powszechnie wiadomo, że ogrody się przecież tworzy całe życie. I tak trochę zazdroszczę tym, którzy objęli w posiadanie ogród tworzony czasami przez kilka pokoleń i mogą go już tylko dopieszczać. Zaczynać od zera, od ugoru to jednak jest wyzwanie. Zwłaszcza kiedy wszystko robimy sami, bez pomocy profesjonalnych firm. I choć mój ogród wymaga jeszcze wielu zakupów, wiele miejsc należy jeszcze dopracować, to myślę że radość z tej działalności jest chyba najważniejsza. I mam taką cichą nadzieję, że oglądający ten program właśnie w ten sposób będą postrzegali moje poczynania w tej dziedzinie :lol:

Wiesiu z całego serca dziękuję flower

Danusiu przecież wiadomo, że chyba każda z nas widzi tę szklankę do połowy pustą, bo nie ma ogrodów skończonych. Gdzieś usłyszałam, że jeśli ktoś uważa że ma już ogród skończony to na niego nie zasłużył. Cieszę się z tego, że udało mi się i tak bardzo wiele zrobić, zważywszy na niewielki budżet i to, że zrobiły to moje łapki :mniam

Beatko Kornel to niestety nie wujek, a szkoda, bo bliskie mi szaleństwa, nie tylko tej tytułowej panny hu_rra Nie podpuszczaj mnie kochana z tym Vlogiem, bo ostatnio u mnie jedno szaleństwo goni drugie... rotfl

Sieriko, Ewciu to było mega dziwne, acz istotnie bardzo sympatyczne doświadczenie, dziękuję :przytulam

Ewuś - Efkaraj bez tej pasji nie udałoby się nic. Przecież to chyba nasza największa siła napędowa. Dziękuję za dobre słowa :przytulam

Edytko wielkie dzięki za tyle miłych słów! Wiesz, właśnie sobie uświadomiłam, że ja przecież gadam całym ciałem hu_rra - do dzieci w szkole też teacher

Żanetko dzięki wielkie! Cieszę się, że Ci się spodobało :witaj

Verko serdecznie dziękuję! :przytulam

Przywołując wiosnę i ciepłe dni zostawiam Wam trochę słonka i kawusię :zdrowko
Ostatnio zmieniany: 2018/03/05 20:29 przez Lukrecja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Iwona1311, zanetatacz, Danusia

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 20:37 #107421

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6637
  • Otrzymane podziękowania: 14379
Twoim ogrodem zachwycałam się zawsze, a teraz już wiem kto za tym stoi!
Bardzo fajnie wypadłaś w tv clap clap
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 20:47 #107422

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
Kornelio :przytulam moje gratulacje :bravo Ogród i Ty wypadliście super . Oglądając nie skojarzyłem czyj on ci jest , a pierwsze co pomyślałem, ze za ciekawy coby pokazywać go o tej porze roku. Osobiście ekipę TV bym przegonił i przełożył na inny termin ;). Mimo zimy ogród się ładnie wybronił vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lukrecja

Lukrecjowy ogród 2018/03/05 21:24 #107430

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
No, Nelu! Bomba. I Ty i ogród oczywiście. clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2018/03/06 08:16 #107453

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Asia nooo od dłuższego czasu faktycznie wyglądam jak bomba hu_rra Kiedy zaczynałyśmy pisać w wątkach, to chyba było z 10 kg temu... :woohoo: Ale dzięki za dobre słowo, to ważne mieć wsparcie w życzliwych ludzi!

Nelu aż mi się cieplej na serduchu zrobiło po Twoich słowach! :kocham Muszę wpaść do Twojego wątku, bo dopiero teraz widzę że jest!

Tomku dziękuję bardzo za głos odnośnie ekipy... mam bardzo mieszane odczucia. Kamerzyści, dźwiękowiec faktycznie byli bardzo zainteresowani tym co robią. Natomiast reszta... odniosłam takie wrażenie, że są bo brakuje im materiału i nieważne co by kręcili, ważne by czas antenowy zapełnić. Być może wcale tak nie było, ale takie wrażenie odniosłam.
Muszę Ci się Tomaszu przyznać, że linkiem do odcinka Mai w ogrodzie w którym prezentujesz swoje "dzieci" katuję wszystkich, którzy tylko chcą obejrzeć. Moim marzeniem na tej słonecznej patelni było stworzenie choć zakątka z cieniem. Żeby cienioluby miały się dobrze, ale najważniejsze - żebym mogła wąchać paprocie. Dlatego ujął moje serce Twój ogród - i za Twoim przykładem wczoraj zrobiłam wreszcie konkretne zakupy paprociowe. Mam nadzieję, w razie potrzeby trochę wspomożesz wiedzą :kocham

No to troszkę cieniście :witaj



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, VERA, inag1, Iwona1311, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.187 s.