Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Lukrecjowy ogród

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 10:06 #158982

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Przerobiłam też tę bardzo uporządkowaną rabatę, o której tyle pisałam, że za bardzo regularna i symetryczna...Z tyłu zostały tuje i tylko jedna pęcherznica, którą ciachnę po kwitnieniu. A poza tym rośnie tu od lewej magnolia Yellow bird, klon Orange dream, klon Emerald lace i klon Green, no i jeszcze żeby też zimą było zielono posadziłam choiny kanadyjskie i najmniejsze kosodrzewiny... W realu naprawdę dużo lepiej to wygląda. Mam nadzieję, że nie posadziłam tego za gęsto, docelowo chcę żeby te rośliny się przenikały.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, jugo, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, a.nia

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 10:14 #158984

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Przepraszam, że tak muszę szatkować ten wpis... co zrobić, technika się dziś biesi :heart


I jeszcze jedno miejsce przerobione. Całość ma powierzchnię 11 x 11 metrów, przyklejona do wschodniej ściany domku, z dwóch stron osłonięte płotem (i tym betoniakiem i siatką z rozpiętą matą bambusową). Wcześniej była to rabata "trawiasta" i medytacyjna łączka mojego męża, który od niepamiętnych czasów fascynuje się wschodem. To taki mały ukłon w jego stronę, bo trochę mi jednak w tym wszystkim pomagał. Jestem trochę sceptycznie nastawiona do takich egzotycznych elementów w naszych rodzimych ogrodach dlatego też jeśli już ma być ten orient, to niech będzie taki nieprzeładowany i bardziej symboliczny.

Tak było - pełnia sezonu w 2 ujęciach:







:witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, jugo, zanetatacz, Franusiowa, Danusia


--=reklama=--

 

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 10:17 #158986

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
A tak jest teraz:







Okropnie mi szwankuje to pisanie, ech... :glupek
Fajnej niedzieli!
Ostatnio zmieniany: 2019/04/28 10:19 przez Lukrecja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, andrzej, th, edulkot, Semper, Iwona1311, nowababka, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 10:37 #158987

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3693
  • Otrzymane podziękowania: 11801
Nie Ty jedna masz problem z wrzucaniem zdjęć - pisała już o tym i Margo i Zuzanna ... i Efka :(
Podziwiam ogrom pracy recourse i wzorowy porządek jaki pokazujesz. Wiem ile to musiało kosztować wysiłku. Efekt piękny, ale mnie się u Ciebie podobało i przed przeróbkami wink-3
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 11:17 #158990

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7499
  • Otrzymane podziękowania: 16453
Uff, już się przestraszyłam, że wyrzuciłaś Nelu te trawy, a Ty dodałaś nowe rośliny rotfl .
Wygląda pięknie :bravo :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 11:51 #158997

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31919
Lukrecjo zdziwko jesteś stachanowcem :lol:
Podziwiam Twoją werwę do pracy... no, chcialabym tak, ale... chyba za leniwam :oops:

Nowe miejsca, jak cały Twój ogród, są idealnie skomponowane... może tylko brak mi jednak tej połaci trawy w "medytatorni" ;)

Problem wklejania zdjęć opisałam w wątku: co jeszcze słabo działa, ale jestem tam tylko jedną osobą opisującą ten wkurzający szkopuł.
Ostatnio zmieniany: 2019/04/28 11:51 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 12:09 #159001

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4287
  • Otrzymane podziękowania: 15116
Lukrecjo pięknie Ci to wszystko wyszło,niech no tylko trawy urosną a będzie ful wypas.
Ty to naprawdę nie musisz nic przerabiać i tak jest bajkowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 12:34 #159004

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4244
  • Otrzymane podziękowania: 16432
Wcale a wcale nie dziwię się, ze nie miałaś kiedy zaglądać do swojego wątku. Kawał dobrej roboty odwaliłaś... Pięknie wszystko wygląda zdziwko
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 15:04 #159027

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Cóż mogę jeszcze dodać. Tylko powtórzę, to co wcześniej napisano, jest pięknie. :bravo Zdolna z Ciebie mróweczka. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/28 19:25 #159107

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Lukrecjo super wyglądają te obrzeża a rabatki to już będę nudna ale jak zwykle piękne :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/04/30 12:29 #159409

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
O świecie ,co za widoki zdziwko Nelciu czarodziejko jedna :przytulam Zawsze się cofam i oglądam kilka razy foteczki z Twojego ogrodu .Jak się czujesz ? czy Twoje dolegliwości minęły ? mam nadzieję ,że zdrowa jesteś ,jak lajkonik :tup Ja też ciągle zasuwam w ogrodzie ,ale mój to już wygląda trochę parkowo i romantycznie .I trochę bałaganiarsko ,zgodnie z moim charakterem :diabelek Pozdrawiam szanowną paniusię :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 06:31 #160817

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ewciu Nowinko do zdrowotności mi daleko, ale na szczęście ustąpiły okropne bóle stawów. Badania muszę powtórzyć, ale teraz nie mam czasu.
Oj... wiele bym dała by mój ogród (w gruncie rzeczy jeszcze za młody) przypominał bardziej park. Do tego chcę dążyć, ale drzewka czy krzewy potrzebują czasu żeby urosnąć w siłę :jupi Uczą mnie cierpliwości i to jak.

Danusiu, Ina, Aniu dziekuję za Wasze słowa, to najlepsza dawka motywacji i potwierdzenie, że to co robię ma sens :buziak

Gosiu nie mogę się doczekać kiedy zaszumią i zaszeleszczą trawy. Niby w głowie mam obraz jak to może wyglądać, ale mam wrażenie, że efekt może zaskoczyć. Przeróbka tego miejsca była związana z fatalna jakością trawy w tym miejscu. Zawsze wypalona, z łysymi plackami. Nic fajnego. A mąż się ucieszył, że ma kawałek "swojego ogrodu" :jupi

Ewciu - Efkaraj ta werwa to raczej reakcja na rzeczywistość z którą się boksuję i stres. Koleżanka idzie na siłownię żeby się pozbyć nadmiernej agresji, a ja biorę łopatę. Jedni medytują na łączce, inni z łopatą rotfl

Edytko a gdzież bym śmiała wyrzucać trawy! W końcu nic nie zastąpi ich lekkości. Choć przyznam że bez żalu pożegnałam się ze Spartyną, której nie umiałam okiełznać. Rozłaziła się wszędzie, choć ograniczałam i donicą, potem pasem linoleum wkopanym do ziemi, przelazła przez wszystko. W jej miejscu teraz rośnie judaszowiec.

Nowababka dziękuję, że Ci się podoba :przytulam Zawsze powtarzam, że to co mam ja, praktycznie każdy może mieć, tylko trzeba mieć trochę samodyscypliny i trzymać się swojej wizji, a potem pomału krok po kroku tworzymy dalej. Zresztą, przecież wszyscy na Forum robią normy jak Pstrowski hu_rra

No to trochę fotek, u mnie bylin jeszcze mało, ale za to krzewy czarują niezwykle intensywną wiosenną barwą. Lubię to!






Ostatnio zmieniany: 2019/05/08 06:32 przez Lukrecja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, zuzanna2418, nowababka, Danusia, a.nia

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 06:41 #160818

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
To jeszcze fotki (edytowanie posta niewiele dało) :nie





Ostatnio zmieniany: 2019/05/08 06:44 przez Lukrecja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, Danusia, wojtek, a.nia

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 06:45 #160819

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ostatnio zmieniany: 2019/05/08 06:46 przez Lukrecja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, nowababka, Danusia, a.nia

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 06:58 #160820

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
No to jeszcze landszafcik z dzisiejszego poranka. Przymroziło, skalnice zwiesiły łebki, ale im chyba nic nie będzie. Gorzej wyglądają posadzone przed domem, jeszcze przed świętami magnolie. Nie dość że straciły kwiaty, to jeszcze wymroziło im listki. Mam nadzieję, że odbiją, bo byłoby ich bardzo szkoda.



Miłego dnia!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, nowababka, wojtek, a.nia

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 10:33 #160860

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44116
Gdybyś nie napisała, ze przymroziło, to nawet bym szronu nie zauważyła. Stolik aż woła o poranna kawę i rogalika! :slonko U mnie nad ranem było 5 w plusie więc spoko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 10:44 #160861

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21390
Piękna wiosna i zmiana jak zawsze udana-masz talent :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/05/08 21:28 #160909

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Lukrecjo u mnie też tak dzisiaj rano było ale szkód na razie nie zauważyłam .Pięknie kolorowo w Twoim ogrodzie mimo że bylin nie widać to krzewy robia fantastyczną robotę :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/05/10 21:47 #161262

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3906
  • Otrzymane podziękowania: 13645
Śliczne ujęcia, co ja bredzę, to ogród jest piękny w całej okazałości a część japońska wyszła znakomicie. recourse recourse
O każdej porze roku jest u Ciebie pięknie. Wiosną jest tyle kolorów , nasadziłaś krzewy o różnych kolorach liści i kwiatów .
One i iglaki powodują ,że ogród jest tajemniczy a kręte ścieżki potęgują ta tajemniczość.
Podziwiam ile pracy włożyliście nad rzeczką i częścią japońską, zwyc nie wspomnę o całym ogrodzie vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lukrecjowy ogród 2019/05/13 22:19 #161636

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10020
  • Otrzymane podziękowania: 22987
Lukrecjo miło było mi Cię poznać osobiście :buziak
A Twój ogród jak zawsze mnie zachwyca clap clap clap i podziwiam Cię za ogrom prac clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.196 s.