Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/14 22:36 #128410

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Miłka, dobrze, że na odległość gadamy o daliach bo za tę niewiarę oberwałabym :patel dostałam ją w prezencie, zatwierdzam Twoją identyfikację :)
Miseczka ma pojemność 3 wiader przynajmniej 2smiech cięzka jak diabli a gdzie widzisz gipsówkę gwizdac think: pomiędzy kosmosami stoi/ w doniczce/ krwiściag.

Mira, nie pochodziłaś zbyt długo bo Aldona nas goniła :diabelek dzięki za dobre słowo :przytulam mam nadzieję na częstsze spotkania.

Gosia, nie matrw się, jak przepadna wiosną to dam Ci nasionka, troszke zebrałam na wszelki wypadek. Kosmos tez lubię, siewki wyrastają po całym ogrodzie, te wysokie a tu niski posiałam ale u mnie sporo deszczu ostatnie 5 tygodni więc wszystko wyrasta wysoko.

Przemogłam lenistwo i mam kilka fotek, po 14-tej zagrzmiało, polało a teraz pada spokojnie, gdyby nie pomidory byłabym mocno zadowolona bo podlane wszystko. Nigdy róże nie wyrosły mi tak wysoko, nigdy nie kwitły tak obficie po raz drugi, nigdy tez nie wyrósł mi hibiskus o wielkich kwiatach zarosniety z każdej strony, wiosna zapomniałam do wysadzić w lepsze miejsce, pomyślałam, że kolejny sezon dla niego stracony, tymczasem wczoraj niemal wlazł mi w oko na wysokości powyżej metra zdziwko deszcze robia cuda na mioch piachach clap
Odkryłam nowe cudowne zestawienie roślin, nikandra i patagonka :kocham przypadek, próba ratowania rabatki :na_ucho




















Ostatnio zmieniany: 2018/08/14 22:41 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, inag1, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/21 21:21 #128996

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8275
To ja na wszeki wypadek poproszę o zachowanie dla mnie tych nasionek
Moje ostatnie wysłałam Wojtkowi.
Na razie widzę parę siewek, ale szału nie ma
Dlaczego ratowanie rabatki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/21 22:38 #129014

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
:nie_wiem

Ewuniu, czy są jeszcze jakieś roślinki ozdobne, których Ty nie posiadasz ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/24 10:33 #129224

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Gosia, wyślę nasiona nie martw się :buziak rabatka czosnkowa/wciąż w budowie/ wymagała jakiegoś wypełniacza, nawet nie liczyłam, że nikandra się przyjmie/samosiejki, znalezione przy plewieniu/ ale deszcze u mnie częste to i rosliny korzystaja rosną, kwitną, wczoraj myślałam co napisałaś,że maloteraz kolorów, u mnie niesłychanie barwnie :kocham

Vera, znacznie mniej roślin,niż u Ciebie, no i rarytasów jak Twoje nie mam :) ale Ty jesteś na innym stopniu wtajemniczenia :buziak

U mnie przetwórstwo na całego, jabłka, śliwki, pomidory, papryki, masochizm kuchenny :patel
W dodatku padł komputer i piszę z cudzego krecigl nie wiem kiedy i czy naprawi się :nie_wiem a kupno nowego....... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/24 11:39 #129229

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
E! Gdzieżbym patelnią Cię śmiała zdzielić!!!
Miałam ją i wygląda dokładnie tak samo. Gdyby była większa, to juz nie byłabym tak pewna, bo te potwory to raczej znają Mirka z Dagusią. think:
Malwy fajne masz, ciekawe! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/30 20:26 #129964

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Miłka, malwy bardzo fajne, kwitną dłuuuugo i nie mają rdzy, warto mieć w ogrodzie.

Jak trudno zebrać się by cos skrobnąc :mur cały dzień robota a wieczorem padam..... :bezsil zaczęłam juz demolkę rabat, żeby wsadzić zapasy doniczkowe zalegające tu i tam, i ówdzie też, cóż uzbierało sie a nie powinno już :glupek wkurza mnie trawnik, nie to, żebym była perfekcjonistką ale szczawik, z którym walzcę od lat zadusza całą zieleń, o kostrzewie nie wspomnę ale to inna kwestia już... think: więc opryskałam :oops:
w międzyczasie produkuję weki gwizdac słowem lato zbliża się do.......babiego 2smiech
Czy kupujecie juz tulipany? narcyzy? ja niestety tak :mlotek a przy okazji to co wpadnie w ręce, dzisiaj pozbyłam się donic to teraz będę walczyć z cebulami, w piwnicy też ich nie brakuje, zalegaja regały. Pstrykałam jakies fotki ale nie mam dzisiaj sił wstawiać........ krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 00:15 #129996

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
No to mi przypomniałaś czego nie zrobiłam przed wylotem. Nie popryskałam kilku gniazd powoju. :mur No to mu się upiekło.... Z tymi komputerami to plaga jakaś? Coś ostatnio ludzie narzekają że im komputery padają. Mój też już ledwo zipie.
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 01:47 #129998

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Miałam nie kupować cebul oprócz krokusów bo tych nigdy dość ................. ale popłynęłam w biedrze :mlotek :mlotek :mlotek zero konsekwencji :mlotek :mlotek i w efekcie bedą chyba nasadzenia piętrowe :omg :omg
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 08:11 #130003

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Wiesz, nigdy malw nie siałam, a pokazują mi się gdzieniegdzie w ogrodzie. Lubię jak są i przy pieleniu omijam siewki. Czuję troche niedosyt w ostatnich latach, bo mam 3-4 sztuki, a chciałabym więcej.
Jak zauważyli co poniektórzy, po południu tak jak Ty tez nie mam czasu i z reguły rzadko zaglądam z kompa na forum. Zaglądam z fona wieczorkiem przed spaniem.
A nakupiłam cebulek w Biedronce. Są kolejne ciekawe odmiany hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 20:35 #130060

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Jaguś, z powojem kiepska sprawa, ma tak głęboko korzenie, że nic ich nie ruszy, a komp mój wiekowy bardzo, chwilowo naprawiony tylko ile wytzryma think:

Mirka, teraz jest moda na lazanię cebulową 2smiech 2smiech 2smiech nawet na targach były takie cuda, sadź piętrowo a bedziesz mieć więcej radości no i na topie hu_rra a propos, co dają w B.. ciekawe cebule?

Miłka, te malwy kupiłam wiosną, karpy i posadziłam, nie żałuję bo ładne. ty też w B.? napiszcie jakie odmiany, może trzeba lecieć. :czarownica 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 20:46 #130065

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
O matuchno Ewa jak ja Ci z głowy ( czyli z niczego podam odmiany :mlotek ) ................ jestem w pracy , a cebuli w domu , jakies narcyzy coś na S zróżowym przykoronkiem ( jest i Salome ale tej nie wzięłam ), narcyzy Thaiti bo mi wygineły , jeszcze jakies dwie odmiany narcyzów w zestawie i zestaw tulipan i narcyz ale za Chiny nie pamiętam odmiany . Z tulipanów Candy Prince , Toronto , zestaw strzępiastych białe i bordo ( odmian nie pamietam ) , chyba dwa tulipany kameleony , których odmian nie pamiętam ............. za to pamiętam , ze są jeszcze z tulipanowych kameleonów Daydream i Mata Hari ale te akurat mam w ogródku . Jak dojade do chaty to wpisze ci dokładnie odmiany z kartoników :lol: :lol:
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 22:35 #130092

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Mirka, zostaniesz lazaniową królową :lol: koniecznie napisz co kupiłaś, robiłam Twoją pastę paprykową :mniam

Kondziu, oby cos wyrosło z tych nasion a dalia miała być ognista i jest, to najważniejsze. Acha, ten sierpik wyrósł pieknie i miał dużo "kwiatów" tylko dlaczego one łamały się? same głowki :nie_wiem u Was też tak?

Dzisiaj zaczęłam porządki w warzywniku, wyrwałam krzewy pomidorów, te bez owoców już oczywiście, papryki też juz zerwane, trzeba, żeby trochę dopieścić glebę pod przyszły sezon. Jeszcze po niedzieli zbiorę dynie, opukałam je dzisiaj niczym dzięcioł 2smiech odgłos, który wydają pozwala na zbiórke a grzęda do oczyszczenia i dopieszczenia.

Zgrałam teraz fotki ale barachło samo :oops:
wycięłam 2 płożące jałowce, chorowały więc czekaja na spalenie, powstała dziura, która trzeba jakoś zagospodarować think: sucho tam, buro..... gwizdac



pachnąca jeżówka, Big Kahuna a w długości kwitnienia nie ma sobie równych, dobry zakup



lidlowy eukomis, miał być bordowy, liście zielone a łodyga owszem burgundy, w dodatku powiększa swoją objętość bo wypuszcza małe rozety hu_rra grunt, że zakiwtł, to fotka sprzed kilku dni teraz ma juz dolne kwiatki w rozkwicie, doniczka zakup z klamociarni



bardzo lubię ten rozchodnik, do tej róży mam słabośc mimo, że chorowita



w życiu nie podejrzewałam sie o taki zakup 2smiech , waitraczek?




ognisty minimalizm, do pary dosadziłam Tomato Soup ale jeszcze nie uwiecznione, zaczynam robić głupstwa, kupuję i sadzę to czego unikałam do tej pory..... :woohoo:



starczy na dziś wywodów....... 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2018/09/01 20:20 przez Efkaraj. Powód: dodanie załącznika
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, edulkot, inag1, Semper, zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 22:50 #130095

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Ewo -mój eukomis też lidlowy i wypuszcza też nowe rozetki ,ale jeszcze nie rozkwitł.....ciekawe czy zdąży noce już zimne ,no to będzie nowa rabatka hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/08/31 23:00 #130096

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
sierika napisał:
Ewciu, a co to za puchaty krzaczek w tle? Piękny ten zakątek :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/01 19:44 #130159

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
No dotaarłam do cebulek. .

Tulipany : Candy Prince , Toronto , Salvo , Silverstream ,zestaw tulipanów strzępiastych Monilla + Smirnoff , zestaw tulipan Jimmy + narcyz Pink Charm .

Narcyzy :Thaiti, Skype , Sir Winston Churchill , Changing Colours , zestaw narcyzów Pipit + Tickled Pinkeen .

Będzie lasange
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/01 20:13 #130166

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Zaneto, nie wiem czy zdąży rozkwitnąc, być może cebule były różnej wielkości w sprzedaży i niektóre muszą dorosnąć :) może zbyt mało podlewałaś think: mój 3 dni stał w wodzie po obfitych opadach a ja zapomniałam, że osłonka nie ma odpływu :oops: juz po eukomisie stwierdziłam a tu wystartował z kopyta hu_rra

Wiesiu, nie poznajesz perukowca? smętnie zwisają mu te peruczki :)

Mirka, będzie jak nic polewkamax musze posprawdzać te odmiany bo nie znam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/01 21:44 #130182

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Na pewno rozrosnie się bo ma coraz więcej rozetek przy głównej :)
















Ostatnio zmieniany: 2019/01/15 16:24 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, inag1, chester633 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/02 13:08 #130210

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
No nie wpadłam na to że to perukowiec taki gęściutki :oops:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/02 21:02 #130260

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Ale fajnie! Późne lato jest łaskawe dla Twojego ogrodu!
Dalia fajna! Lubie takie, czy to Classic Swanlake? Przypomina mnie jeszcze jedną, ale nie wiem, jaka jest wysoka?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/02 23:19 #130278

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66657
Ewo, po Twoim ogrodzie wcale nie widać jesieni zdziwko U mnie, rośliny już bardzo, bardzo zmęczone i chyba - jak ja - marzą o zimie, by odpocząć. :) Jak w warzywniku? Plony zebrane?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.226 s.