Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/23 12:53 #158403

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Kamelie już w doniczce- w jednej dwie i w drugiej trzy. Są pięknie ukorzenione- ale czy zakwitną to niewiadoma- z tego co czytam to kapryśne. Ja sie z nimi rozczulać nie będe - lato na ogrodzie- zima w piwnicy i od stycznia do mieszkania pod balkonowe okno. Są piękne i ze swoich błyszczących liści- a co będzie czas pokaże. :woohoo:

Z prawej to dwie zeszłorocznie kupione, mniejsze to tegoroczne.





Jak pięknie ptaszki śpiewają a słonko przebija się co chwilę przez delikatnie zachmurzone niebo. Na ogród patrzę z okien / dopiero po południu zejdę do ogrodu/ cudnie kwitną żonkile i tulipany. Po południu pójdę poustawiać donice z różami- angielki osobno , francuzki osobno i inne też grupami. Ładnie porastają w liście- część pójdzie do dużych donic- przy okazji sprawdzę jak się w tych donicach ukorzeniły.W dużych donicach- będą mobilne- trzeba będzie z nimi latać tam gdzie zrobią się "dziury" w kwitnieniu na rabatach. Nie przyznałam się- ale dostałam maila- Floribunda szykuje do mnie paczkę- skusiłam się na wielkie promocje. - Roald Dahl, Stephanie Baronin zu Guttenberg i Concerto... wink-3 / No nie wytrzymałam... 2smiech /
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/23 13:12 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/24 22:23 #158628

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Juleczko -jesteś niesamowita ,lecę obejrzeć Twoje nowe nabytki...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/25 09:34 #158663

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Przyszła wczoraj paczka z Floribundy. Jako,że cały dzień spędziłam na ogrodzie a wieczorem już o 21 padłam- nie napisałam nic... Więc zabieram się do pokazania wczorajszych ślicznotek

Po wyjęciu z worka sadzonek okazało się,że było ich cztery- a zamawiałam 3- czyli 4 gratis hu_rra

Razem...





COCERTO


ROALD DAHL


STEPHANIE BARONIN ZU GUTTENBERG



gratis -HEAVENLY PINK


Heavenly mam - ale bardzo mi sie podoba, więc nie narzekam na gratis ;)...





Poszłam rano do Biedronki po serek- i wróciłam z kilkoma powojnikami w kartonikach, sadzonka wisterii w kartoniku i dwiema miniaturowymi rózyczkami. Fotki potem, bo "towar" zostawiłam na ogródku a nie miałam aparatu przy sobie. Pójde to przesadzać w większe doniczki to od razu cyknę foty... :fotka
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/25 09:38 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/25 19:10 #158700

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Sadzonki wybrane z wielu kartoników- nie wszystkie w Biedronce były ładne...

Powojniki...











Wisteria- swoja droga ciekawe kiedy to zakwitnie- pewnie za kilka lat wink-3





Dwie miniaturowe róże...







Tak ładnie te powojniki są ukorzenione :woohoo:





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/25 19:14 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia, Khamil

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/25 21:32 #158715

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Poszłam pod wieczór na ogród sprawdzić jak się mają po gorącym dniu wsadzone wczoraj i dzisiaj rośliny- i zobaczyłam pierwsze pąki na róży :woohoo: . Jeszcze nie kwitła, etykitkę diabeł ogonem nakrył- i nie wiem na razie komu sie tak spieszy... wink-3 Radość jest- bo to znak,że już...już... hu_rra


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/25 21:51 #158721

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
U mnie też świetna pogoda i każdy nowy kwiatek cieszy a wczoraj przez Twoje zakupy o mało nie popełniłam zamówienia polewkamax ,ale w końcu stwierdziłam ,że na razie mam dosyć sadzenia.....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/25 21:59 #158726

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
2smiech A żebyś ty wiedziała jak ja mam dosyć sadzenia! Donic od groma stoi z tyłu domu- już mnie samą ta ilość drażni... wink-3 Mus się za poprawianie i poszerzanie 3 rabat w jedna wielką- i tam trochę roślin w maju upchnę. Zdjęłam już obrzeża z tych rabat- sporo wewnątrz było ślimaków- oczywiście zostały od razu zlikwidowane... Nawet przywiozłam dodatkowe wory ziemi z Biedronki, bo tej nawiezionej z wykopu na deszczówkę już też nie ma- zużyłam do donic... Jeszcze kilka roślin wymaga przesadzenia- do większych donic... Część dzisiaj - te z piwnicy- przesadziłam, ale jeszcze trochę w wielkich donicach trzeba wytargać... Może mąż pomoże... wink-3 Jutro policzę ile tych doniczek stoi... wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/25 22:00 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 14:21 #158764

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Juleczko po wczorajszym zarzekaniu się kupiłam dzisiaj w Obi różę Tom Tom bo była w wyprzedaży ,jedną azalkę japońską a w biedrze męczennicę :diabelek -takie jest słowo ogrodnika polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 18:14 #158771

  • aptenia
  • aptenia Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 24
  • Otrzymane podziękowania: 10
Piekne sadzonki Juleczko dostalas, ja mam maly zal do szkolki, bo Roald Dahl kupilam bez promocji , a dostalam bardzo licha dwupedową sadzonke, do tej pory bylo ok, ale tą sadzonka mocno zawiodlam sie na szkolce
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 20:58 #158808

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Aptenio - Może dostałam ładną i jeszcze gratisa- bo ja tam kupiłam już ponad 200 róż... ;)

Żaneto - policzyłam doniczki- na ogrodzie jest 240 - od takich małych , w których mam zrobione sadzonki żurawek- do wielkich donic z różami, liliami, daliami i wieloma roslinami. Nie licze balkonu- siewek i takiej innej drobnicy jest ponad 40 doniczek... wink-3 2smiech No dałam czadu... :mur Nalatałam sie dzisiaj z konewka- bo węża do zbiornika mąż dopiero późnym popołudniem podłączył. Część roślin pójdzie w grunt a niektóre zostaną w donicach.
Zaczęłam grzebanie w wyrównywaniu rabat- no syzyfowa praca- twardo, sucho- zdarłam tylko trochę darni- na inną rabatę załozyłam część obrzeża- reszta uzupełni nowe-stare rabaty połączone w 1. Zdenerwowałam się , bo po wywaleniu z pudła w jednym kartonie /na 3/ nie było tych szpilek mocujących do ziemi. Dobrze ,że miałam trochę z poprzednich rabat- bo zakładałam po 2 a nie po 3 szpilki do segmentu...

Troche dzisiejszych fotek- tulipany...































Na koniec rabata w dzień- i wieczorem po skończeniu układania obrzeża. wink-3 / To puste pole za tulipanami - to cała moja uprawa warzywna sie na tym mieści ;) / Sianie tradycyjnie- 1 maja.





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/26 20:59 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 21:35 #158816

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20962
Juleczko tulipany piękne ale tą ilością doniczek to mnie rozłożyłaś na łopatki zdziwko
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 22:14 #158822

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Juleczko -no powiem Ci,że jesteś doniczkową królową zdziwko zdziwko zdziwko ,ja mam z 60 to głownie fuksje ,begonie i trochę różności i powiem ,że to jest o połowę za dużo.....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/26 22:14 #158823

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Danusiu - dlatego jest tyle, bo ja wszystko co kupię sadzę najpierw w doniczki. Gdy solidnie się rozrośnie to dopiero do gruntu.. Naprawdę jest różnica sadzone od razu a podpędzone w donicy... ;)

Wykopana jesienią i zostawiona w donicy na kompoście hosta- dzisiaj dosadziłam jej tojeść- i będzie mobilna donica do postawienia ku ozdobie wink-3





Przykładowe fotki sadzonek - z kartoników z Auchana- róża angielska i Carreoufura pnąca niebieska







W doniczce zimował czosnek karatawski. Wsadziłam tylko w jeszcze jedna doniczke i nakryłam liśćmi...




Wiosenny zakup- hortensja dębolistna




Sadzonki dzwonka Sarastro


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/26 22:23 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, inag1, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/28 20:26 #159139

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Mocno polało w nocy- i cały dziń nadal pada- raz słabiej, raz ulewa... Po poprzednim deszczu moje róże mocno ruszyły- po tym będą jeszcze gęściejsze... Zbiorniki pełne- ziemia zmiękła- będę mogła za kilka dni dalej parać się powiększeniem rabat. Ciężko było,bo było sucho- teraz powinno szybko pójść... Róże na czas teraźniejszy- fotki z wczoraj i dziś...























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/28 20:27 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, zanetatacz, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/28 20:52 #159155

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20962
Juleczko ślicznie :bravo poszłam za Twoim przykładem i Rosario którą dostałam gratis wsadziłam na razie do donicy póki ustalę jej stałe miejsce :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/29 15:33 #159250

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Byłam dzisiaj w OBI, bo czytałam na Fb,że jakieś przeceny roslin... Niestety- nic ciekawego nie było- sporo jeszcze wiosennego towaru - wszystko zlane deszczem, połamane- żal patrzeć...No może tylko klematisy były względne- po 9,90 i 22,90... Jakoś mnie nie zachęcił żaden do kupna. Skusiłam się na różę francuską- AGNES SCHILLIGER- stała z boku bez ceny- i pan mi wycenił na 13,90 . To wzięłam. ;) To teraz mam 3 Agnes Schilliger- ale się ciesze buwielbiam jej kwiaty.





Już przesadzona do większej doniczki. Ma ładne korzenie...








A deszcz nadal pada... :)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2019/04/29 15:36 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/30 18:16 #159439

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Nadal pada... Wszystko w co dało się nazbierać wody- napełnione wink-3
Rośliny mocno podlane- wszystko w oczach rośnie. Szkoda tylko tulipanów, bo te mocno pełne, o wielkich kwiatach smętnie zwieszają główki opite wodą- kilka nawet się wyłamało...

Robota stanęła z poszerzaniem rabat. Zaznaczone sznurkami gdzie będzie obrzeże- trzy rabaty połączę w jeną wielką a skopane miejsca gdzie były przejścia obsadzę różami i innymi roślinam- ale to teraz trzeba czekać- wpierw- bo za sucho, a teraz bo- za mokro... think:





...i z drugiej strony...





Bardzo szybko "wyskoczyły kitki na złotokapie- ze dwa dni temu były ledwo widoczne- deszcze je przyspieszył...




Moim orlikom spieszno kwitnąć





Także zaczyna fotergilla




Ogródek mocno zazieleniony... hu_rra


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, zanetatacz, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/04/30 20:49 #159470

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Juleczko-deszczu zazdroszczę ,u mnie susza nadal a róża super
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2019/05/03 20:33 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/05/02 22:17 #159833

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Mimo moich dolegliwości prace na ogrodzie posuwają się pomału... Skopana przez męża rabata warzywna- tak łaziłam po niej ,zabierając ziemię do donic,że zadeptałam... By można siać należało znowu skopać... wink-3





Zabrałam się za przycięcie magnolii...Jakaś taka trafiła się co mocno przyrasta- a mnie nie trzeba wielkiego drzewa, więc corocznie zaraz po kwitnieniu mocno tnę... Odrośnie szybko- nie ma obawy. :)




I ogródkowo...























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, chester633, Maggie, Amelka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2019/05/03 09:54 #159872

  • Amelka
  • Amelka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 2
Juleczko mam taka sama magnolie jak Ty i nie moge sobie z nia za bardzo poradzic, w ubieglym roku cielam po przekwitnieciu, nastepnie jesienia, a i latem te galazki, ktore mi nie pasowaly, w tym roku zakwitla tysiacami pieknych kwiatow, nadal kwitnie, gdyz jest posadzona z polnocnej strony domu. Niebawem czeka ja radykalne ciecie, gdyz mocno zacienia ogrodek....Juz sie zastanawialam, czy jej nie wykopac, ze wzgledu na ogromna ilosc lisci na jesieni, ktore musze wybierac z grzadki, wygrabic sie nie da ze wzgledu na inne posadzone tam rosliny, ale na razie zostawie. gdyz jest to jedyna magnolia na mojej ulicy.... flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.206 s.