Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/10/11 12:29 #179303

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Miłeczko, za wcześnie na wspomnienia :silly: Ty nam pięknie foć kolorową jesień! teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/10/11 12:57 #179305

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
2smiech 2smiech 2smiech To są wspomnienia sprzed paru dni (mróz poniedziałkowy nieco jednak poszargał ogród), nowe zdjęcia będą w sobotę, może później :fotka
Wrzucam, bo potem zapomnę 2smiech


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/10/11 20:35 #179341

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Miłeczko to zdjęcie z hortensjami prześliczne :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/12 22:34 #179451

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Dziś sporo narobiłam w ogrodzie i w końcu wysiadł mi kręgosłup. Leżę plackiem i łykam prochy. Jutro muszę być na chodzie.
Zaczęłam wykopywać dalie. Na pierwszy rzut poszły skrzynki i donice. karpy pięknie przyrosły. Opłukane suszą się w skrzynkach. Potem już nie będę się tak certolić. Wrzucę do kartonu i już.
Sprzątnęłam też szklarnię, skosiłam połowę trawnika i likwidowaliśmy derenia białego, bo zasłaniał mi warzywnik i miałam tam za mało światła.

Dostałam od Poli reprymendę i już się poprawiam i podaję nieco jesieni z ogrodu:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, chester633, Semper, Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/10/12 22:56 #179459

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10019
  • Otrzymane podziękowania: 22980
Oj Miłko :przytulam trzeba dbać o to co się ma w miarę dobre i nie przeholowywać teacher

To karpy dalii płuczesz :ohmy: żeby wypłukać całą ziemię :ohmy: nigdy tak nie robiłam, może warto spróbować think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/12 22:56 #179460

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Moje nie przyrosły karpy w tym sezonie, wręcz przeciwnie, tak okrojonych jeszcze nie miałam krecigl zastanawiam się czy po zimie coś będzie z tych paluszków :bezsil think:
Plukasz je z ziemi? ja nie :na_ucho a powinnam ? :nie_wiem czasem wstawiam/ te co są w donicach/ do garażu i tyle.

O widzę, że Majka też dziwi się 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/10/12 22:57 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/12 23:11 #179463

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Eeee! Tylko te z doniczek wypłukałam, bo miałam czas i tak trochę trudno mi było otrzepać je z ziemi. Z reguły nie płuczę, tylko otrzepuję, jak wykopuję te z gruntu, to już zazwyczaj nie mam czasu i siły na taka zabawę wink-3

Ewka! jeszcze nie wiem, jak będa wyglądały moje z gruntu. Może się okaże, że też niteczki :nie_wiem

Majka! Nie jestem pewna, czy zaniemogłam z powodu prac w ogrodzie, czy z powodu siedzenia w pracy przed kompem :mur Bo w sumie bolało mnie cały tydzień.


Ostatnio zmieniany: 2019/10/12 23:14 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/10/14 11:17 #179629

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Wczoraj podyndałam w hamaku, a moje prace ogrodnicze ograniczyły się do wykopania kilku roślin i posadzenia je do doniczek. Obiecałam co nieco bliźnim i to akurat mogłam zrobić. Cały dzień wypoczywałam i nawet obiadu porządnego wyborczego nie zrobiłam tylko skleciłam naprędce pomidorówkę. Tartę miałam z soboty więc nie musiałam niczego słodkiego piec.

Dzisiejsze zdjęcie Verce dedykuję, a już ona chyba wiedzieć dlaczego! 2smiech



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/10/14 20:32 #179703

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 506
  • Otrzymane podziękowania: 2219
Berberysowe korale uwielbiam i ja! : :bravo Pstrykam im fotki ilekroć znajdę się w ich pobliżu ! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/15 15:13 #179798

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Tak Maryniu! One są piękne i fotogeniczne! Kadry pchają się pod oczy!

Dziś kolejny piękny dzień, a ja w pracy i w dodatku nie nadaję się do wymachiwania widłami. Odpocznę, przeczekam i wezmę się do roboty! :grabie
Tymczasem (na wyraźne polecenie Szefowej - mam nadzieję, że się zamelduje po bezpiecznym lądowaniu) kolejne jesienne fotki:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, halszka, edulkot, VERA, zuzanna2418, Dagusia, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/10/15 18:05 #179815

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6211
Miłka, niesamowicie potrafisz czarować obiektywem . Cudne fotki winobluszczowych kuleczek :kocham . Takie... nostalgiczne...
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2019/10/15 18:06 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/16 14:53 #179926

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ja zamiast leżakowania biegam :fotka :spacerek po okolicy a o 20 jestem nieżywa i leżę w łóżku,ale te dwa dni były bajkowe na plener,ciepło jak w lecie a kolorowa jesień nie może się znudzić,dzisiaj posegregowałam karpy dali,kilka zasypałam wiórami bo mizerne think: pewno wypadną po zimie.5 zasypałam w dużej donicy ziemia i niech leżakują nie będę podlewać,donice zostawię w ciemnej piwnicy.
Ostatnio zmieniany: 2019/10/16 14:54 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/17 10:03 #180025

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Dagusiu! Sama wiesz, że zimy bywają różne i różnie dalie się przechowują. Ja swoje karpy jeszcze trzymam w gruncie, bo liczę,z e przez tydzień, dwa karpy podrosną w wilgotnej glebie. Te ze skrzyń i donic przyrosły pięknie! Ty nie możesz sobie pozwolić na ten komfort, bo u Ciebie inny klimat i mogłyby Ci nagle zamarznąć w gruncie. Ja tez od dwóch sezonów trzymam w wiórach, ale chyba to ostatni sezon, kiedy będę miała wióry, bo coś Maciej nowego drewna do kominka nie kupuje think: 2 lata temu kupił tyle i nie porżniętego, że wiórów miałam kilka worów.
Ja lubię się czuć taka "nieżywa". zamierzam też spróbować nowych tras na nordic walking, bo te, co mam mi się znudziły. Chyba wypróbuje nową, dłuższą w sobotę.

Halszka! Dziekuję w imieniu winobluszczu! :buziak :buziak I mojego obiektywu! 2smiech Winobluszcz potrafi wkurzyć, ale ten widok jest bezcenny, dopóki oczywiście kosy się nie dobiorą do kulek! wink-3

Wczoraj byłam na grzybach i potem cały dzień próbowałam obrobić to, co zebraliśmy. Okazy ładne zdrowiutkie, spore, choć takich małych i średnich było też dość. Zrobiłam kilka słoików w occie.
Przez chwile było nawet ładnie, ale potem spadł deszcz i do ogrodu tylko wskoczyłam, żeby uwiecznić ewenementy daliowe:

Vulcan - pierwszy kwiat (a tak tą dalię lubię! :mur )

Sarah Raven - pokochałam ją od pierwszego wejrzenia! I chyba mi się odwdzięcza

Golden Scepter - złośnica - czasami krzak na 1,5 m a w tym roku ledwie wylazła z ziemi i to chyba jej pierwszy i ostatni kwiat!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Dagusia, sierika, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/10/17 21:42 #180087

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
To ją pierwszą zżarły norniki krecigl ale coś tam się udało uratować :na_ucho chyba think:
Ja to zrobię zamówienie u Ciebie, na przyszły sezon, mozna?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/17 22:20 #180103

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24823
Miłko, nie wiem co napisać coby się nie powtarzać think:
:fotka = :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/18 10:23 #180127

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Dziekuję Verka! Robienie zdjęć to dla mnie frajda! Wiesz, że to lubię, a jak się komuś podobają - to już odlot! :buziak

I musimy Ewka jakąś strategię obrać! Bo dalie muszą być i basta! Już u Ciebie napisałam, że można by posadzić na wiosnę do donic do kompostu, a donice najzwyczajniej wkopać w ziemie, tam, gdzie pasują. Bo szkoda stracić kolejne, a u Ciebie naprawdę fajnie się wkomponowują. I może to zaradzić na nasze wątpliwości dotyczące mozaiki dalii. think:
Rozumiem, ze te dwie małe karpy to Children of Bishop? A te dwie na dnie takie ładne karpy? :ohmy:

Mentalnie przygotowuję się do kolejnych wykopków. Trochę czasu brak, ale planuję wykopać jutro 20-40 sztuk, reszta później. :P Jak wszyscy narzekają, ze karpy słabo przyrosły, to ja postanowiłam je jeszcze nieco przeciągnąć... gwizdac

Na dziś:
Rdestu kawałek

Jeszcze hamaczki wiszą przy pogodzie - cudnie jest podyndać po robocie!

Fire&Ice

Moje siewki

jeszcze róże - chyba Jacques Cartier think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, inag1, Dagusia, nowababka, Elżbieta, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/10/18 21:52 #180190

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
One były podpisane wszystkie, chyba, że za mocno rzucali paczką gwizdac te wielkie dwie to makowe, malutka to budyniowa a chyba była jeszcze ciemnoróżowa bishopsa :)
Pisząc zamówienie miałam na mysli, żebyś przyjechała i popstrykała w ogrodzie 2smiech z daliami tak zrobię bo juz dawno to obmysliłam, zbieram wielkie donice, bedzie wystawać ze 2-3 cm nad zimią, może uda się, zawsze to utrudnienie.Przyznam się, że trochę obawiałam się o paczkę, bo wysyłał M, ja wypisałam w domu kwit ia ona na pocztę, i przy numerze domu pani urzędniczka pyta go, czy to 0 czy D, on popatrzył, nie wiem, niech pani wpisze co pani pasuje i pani wpisała 6D, przyjechał zły jak diabli, że piszę kulfony 2smiech i on nie bedzie sie domyslał :nie_wolno dobrze, że poczta wiejska to zadzwoniłam i pani poprawiła polewkamax polewkamax polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2019/10/18 22:02 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/10/20 10:17 #180282

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5686
Moje dalie(wszystkie 3) już w piwnicy.
Chyba na wiosnę zacznę rozglądać się za nowymi.
Po małym przemeblowaniu znalazło sie miejsce na nowe dalie no i oczywiście floksy.
Mam nadzieje, że na bukiet dla mamy dalii trochę się uchowało.
To chyba dzisiaj - więc Wszystkiego Najlepszego dla Mamy vishenka
Ostatnio zmieniany: 2019/10/20 10:18 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/10/20 16:57 #180307

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Jurek! Cieszę się, że planujesz powiększenie liczby dalii. ich zaletą jest to, ze co roku można aranżować inaczej. Zawsze się dobrze przy tym bawię...;-)
Dziękuję za życzenia w imieniu mamy. Bukiet dostała! Dobrze, że nie widzi zbyt dobrze i nie zauważy, że niektóre nie wyglądają zbyt reprezentatywnie. wink-3

Ewka! Ja je tylko przejrzałam, ale z powrotem włożyłam do kartona. Tylko maleństwa włożyłam do doniczek. Dziekuję Ci bardzo jeszcze raz!
Ja bardzo chętnie bym przyjechała i popstrykała w Twoim ogrodzie. jest piękny więc byłoby co robić. Sama masz też fajne zdjęcia! Na pewno zajrzę do Ciebie, jak będę w Twojej okolicy, ale ciężko mi się wybrać tak o! B)

Dziś wykopywałam kolejne dalie i już 2 rabaty mam zlikwidowane. Zostały jeszcze 4 poletka i kilka sztuk przed domem, ale to na samym końcu, bo tam jeszcze nie tknięte przymrozkiem.
Oberżnęłam do cna krzew różowca. Rozbisurmanił się strasznie i przysłaniał mi hortensje i róże Arthur Bell . Chce ktoś tego krzaka? Z odbiorem osobistym. Jest tak przycięty, że pięknie wiosna wypuści..

na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Semper, sierika, Danusia, a.nia, Maryna44

Ogród takisobie 2019/10/21 09:15 #180397

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Tak pięknie a ja zamiast w ogrodzie...

Pisałam u Very, że budleja do tej pory pięknie kwitnie i wabi owady. Nie są to co prawda stada motyli, ale trzmiele i pszczoły:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, zanetatacz, Danusia, a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.