Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2020/06/29 09:38 #206503

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dzięki Wiesiu! Same w kadr się pchały, ubaw mieliśmy nieziemski. Wyszliśmy z samochodu, a one nam pozowały.

Asiu! No uderz w stół... 2smiech
Pani od kosza i wiadra chciała mi jeszcze dać śliczną budę dla psa drewnianą, kryta papą. Niestety nie mam psa i odmówiłam, ale i tak się ucieszyła, że coś biorę. Efekt jest taki, że te przedmioty nie są już anonimowe. Czeka mnie jeszcze odnowienie ryczki i potraktowanie ocynków kercherem.

Pogoda mnie wykończy (tak, wiem, ze wszystkim doskwiera). Wczoraj nie szło się poruszać, na szczęście popadało w nocy. W związku z tym co jest, łeb mi pęka już drugi dzień.

Na dziś ( z terenu pokażę kilka kolejnych wieczorem):






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/06/29 15:09 #206535

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
No dobrze ! Podpiszę listę obecności, bo zaglądam regularnie ale ile można pisać, że np. robisz piękne zdjęcia, przecież to wiesz wink-3
a zając w makach rozkoszny. :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2020/06/29 22:30 #206600

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ojej Inuś! Gdzież bym śmiała listę obecności czytać i wywoływać do tablicy! 2smiech Tak mi się wymskło, a już wszystkie tłumacza, że to, że tamto! Kochane moje! Wiem, że czytacie, oglądacie zdjęcia i jestem szczęśliwa! hu_rra Mam nadzieję Inuś, że zobaczymy się w tym roku na daliowym spotkaniu! Już teraz zapraszam!

Obiecałam ciąg dalszy z wyprawy:











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, inag1, chester633, Semper ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/07/01 09:49 #206720

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
I wieści z ogrodu.
Róże powoli przekwitają, zwłaszcza te historyczne: Louise Odier, Variegata di Bologna, Mr John Laing. Resztę przycinam, bo jest potencjał. Są pąki , a pędy maja dość wigoru.
Powoli ruszyły jeżówki. Nie przypuszczałam, że przeżyją, bo poprzednie, które sadziłam kilka lat temu, coś cienko przędą. Rozkwitają kolejne byliny i jednoroczne. Zlatują się owady i motyle. Oby deszcze im nie przeszkodziły!






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, inag1, chester633, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/07/02 13:17 #206842

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Wczoraj [przeszła przez Poznań potęzna burza. Lało strasznie, a zaczęło się nawet gradem, choć padał tylko chwilkę. Przeciekł mi dach, nie wiem w którym miejscu. Cos nie teges, bo niby jak miał przeciec??? :nie_wiem Az boję się wejść do ogrodu czdziura

I jeszcze!

Takie mieczyki mam w donicach. Od dwóch sezonów sadzę w donicach z przeznaczeniem na kwiat cięty, bo na rabatach się przewracają.

Sieboldiana Elegans

Sum&Substance nieciekawa w tym roku. Mniejsza, bardziej nieśmiała.

Hoosier Dome też niezbyt duża, ale i tak lepsza niż w zeszłym sezonie. O niebo!

Dalia Purpinka (Purp (le) Inca) Zaczęła. Wczoraj wieczorem była jeszcze ładniejsza, ale nie zrobiłam jej zdjęcia.

Inca (bardziej czerwona)

NN pojedyncza - ładna jest, choć psiurek prawdopodobnie.

Nasturcja moja różowa!
Ostatnio zmieniany: 2020/07/02 13:19 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/07/02 13:46 #206844

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16366
Fajne światełko na mieczykach :bravo
Nasturcje chce wysiać któryś rok i jakoś zawsze mi ucieknie, fajne kwiatki bo nadają się do sałatek.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/07/02 22:40 #206882

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Dudek przepięknie Ci zapozował Miłko :woohoo: , a burzy współczuję bo ja już zaczynam się przyzwyczajać :silly:
A różowej nasturcji jeszcze nigdy nie widziałam :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Asia2

Ogród takisobie 2020/07/02 23:13 #206888

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22956
a.nia napisał:
Nasturcje chce wysiać któryś rok i jakoś zawsze mi ucieknie, fajne kwiatki bo nadają się do sałatek.
Mogę się pod tym podpisać obiema rękami :mur w tym roku zwalam na zarazę bo niby nigdzie nie wychodziłam vishenka
Ciekawe co z tym dachem, może przy kominie i podciekło w inne miejsce? Nam jednego roku już na nowym nawiało takiego ulewnego deszczu do komina i pół piwnicy pływało w sadzach krecigl
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/07/02 23:16 #206889

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Piękne mieczyki i takie równe :) u mnie nie chcą kwitnąć razem i są małą ozdobą rabaty. Ciekawe dlaczego w donicy im lepiej think:
Widzę, że sezon daliowy się rozkręca hu_rra
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/07/03 08:54 #206898

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Gabriel! Jak sadziłam do gruntu, to zazwyczaj płycej, bo nie szło wykopać 20cm dołka. No i z reguły na głębokości ok 15-20 cm już ziemia u mnie nie jest taka zasobna. One do tych donic dostają żywego świeżego kompostu, na dno kładę tak 3-5cm podłoża, układam cebulki i zasypuję. Bardzo szybko rosną i kwitną. Teraz te donice zamierzam postawić w miejsca pomiędzy kwiatami, krzewami, daliami, żeby sobie rosły, kwitły i pięknie wyglądały. Już trzeci sezon to robię i to chyba dobry sposób - polecam! Potem i tak ścinam do wazonów, bardzo je lubię w domu.

Majeczko! Wczoraj oglądaliśmy okno wokół. Niby nic się nie dzieje. W nocy sporo padało też, ale nie przedostała się ani kropla. Podejrzewam, że kołnierz od okna się w tej nawałnicy podwinął jak zamykaliśmy okna. Musimy poczyścić to miejsce z mchu i fafołów, może to było przyczyną.
Nasturcje wysiewam co roku to tych malutkich wielodoniczek, nasiona kupuję ostatnio w necie. Wsadzam jedno ziarenko do każdej z doniczek, a potem mam las nasturcji. To dobry sposób. Nasturcje szybko kiełkują i rosną, a potem jak się wyłuska z doniczki roślinę, jest taka zgrabna do posadzenia gdziekolwiek. Niestety nie mam w tym roku Fenixów. Myślałam, że się rozsieją same, a tu doooopa!

Wiesiu! Dudek mi nie pozował, ale miałam szczęście. Weszłam ścieżką do parku (narodowego), szłam wzdłuż kanału i usłyszałam dudki z daleka. Stała spora wierzba samotnie, obok druga sucha zwalona. Wody w kanale było mało. Co dziwne, w jednym miejscu można było przejść przez niego suchą stopą, choć nie był taki malutki, z 12m miał. No i przy tej wierzbie, po drugiej stronie kanału latała cała rodzina dudków (patrz na tym pierwszym zdjęciu). Podeszłam cichutko, posuwiście, bezszelestnie. Dudki oczywiście po kolei czmychały w pole za wierzba, tylko jedna strachliwa marudera (pewnie największa gapa) została i chwilę robiłam jej zdjęcia ("chwila" przy foceniu ptaków to jakieś 5 sekund :P ). Możliwe też, ze to starczy członek rodzinki specjalnie został, by mnie odciągnąć od pozostałych, ale tego się nie dowiem ;-)
Rózowa nasturcję kupiłam on line. Ciekawa jest, ale chyba jestem tradycjonalistką think:

Aniu! Ja podjadam kwiatki nasturcji w sezonie i czasami jak ktoś do mnie przyjedzie - zachęcam do spróbowania. Wszyscy się dziwią, ze ma taki fajny smak, coś pomiędzy rzodkiewką a rukolą.
Bardzo się cieszę z tych mieczyków! Część to moje zeszłoroczne, poza tym 2 paczki z biedry i jeszcze zamówiłam po taniości na wyprzedaży, ale one jeszcze nie są takie duże. Też mi się podobają w tym miejscu, abo pada na nie ciepłe światło po południu, ale niebawem pójdą "w krzaki", bo tam mają misję do spełnienia.

Po ulewie nie ma strat. No prawie! Pierwsze minuty burzy były z gradem i mam kilka uszkodzeń na liściach host. Ale dosłownie kilka. Woda wsiąkła, tylko tam, gdzie z rzygaczy leciała, to mam wyrwy w glebie. Czeka mnie obcinanie róż, bo szmaty się zrobiły. Na szczęście parzydło było spacyfikowane poprzez związanie. Tak by leżało na całej szerokości.
W ogrodzie posiedzę pewnie przez weekend, bo tak planuję. Zarósł mi warzywnik rukolą, muszę tam z maczetą wejść 2smiech .

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/07/03 21:14 #206951

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Chyba czas na kilka fotek z wyjazdu czerwcowego. Jakoś nie miałam czasu ich wcześniej obrobić i wybrać.

Pójdźka o świcie. Tylko wtedy można ją sfotografować. Wieczorem za ciemno.

Dudki o poranku dość aktywne. Tu widac jak grzecznie siedza, ale wierzcie mi - to były chwile emocji!



Maczki na rowie

Gąsiorków było bardzo dużo - taki dyżur turystyczny miały!

Potrzeszcz. Śpiewał bardzo głośno i charakterystycznie!

Ostatnio zmieniany: 2020/07/04 21:40 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, zanetatacz

Ogród takisobie 2020/07/03 21:17 #206953

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
I kolejna część dnia:

Młody dzięciol duży


Rodzice trznadla z pełnymi dziobami darły się w poszukiwaniu dziatwy


Łabędzie w kanale

Gęgawy

Czajka

Lisek

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/07/03 21:22 #206955

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Och jak ja lubię dudki :kocham , a ten na drugim zdjęciu za pójdźką prezentuje się niezwykle dostojnie :slonko . A młody lisek wyraźnie zainteresowany fotografem :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2020/07/03 21:23 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/07/03 22:06 #206973

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2838
  • Otrzymane podziękowania: 12229
Piękne te foty zwierząt. Natura jest najbardziej fotogeniczna, nie ma tu wyuczonych póz.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/07/04 20:54 #207020

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Miłko wszystko obejrzałam i wszystko pochwalam :mniam Powiedz mi dlaczego Twoja nasturcja ma taki kolor ? czy to taki gatunek ,czy to jakiś wybryk natury .Ciekawa jestem ,bo ja prawie co roku sieję nasturcje ,bo ja bardzo lubię .Miałam już żółtą ,i kremową i jeszcze jakąś ,ale takiej różowej ,to nie widziałam . :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/07/05 09:18 #207067

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Miłeczko :buziak - uderz w stół... 2smiech należę do tej grupy co zaglądają anonimowo, zazwyczaj w drodze do pracy/ z pracy lub w króciutkiej przerwie, na telefonie bez logowania, a kiedy już usiądę do laptopa to się dziwię, że mi kilka stron wyświetla, które przecież przeczytałam i co najważniejsze obejrzałam cudne zdjęcia :glupek .
Ciągle w niedoczasie jestem i żal mi, że tyle ciekawych wpisów przegapiam, nie tylko u Ciebie.

Fajne gadżety przygarnęłaś, podziwiam tych, co potrafią znajdować takie rzeczy vishenka .

Z wystawek nie zbieram, u nas nie zauważyłam ciekawych rzeczy, ale też nie mam takiej potrzeby, strych nad warsztatem męża nadal jest pełen niezidentyfikowanych jeszcze przedmiotów wink-3 . Walizki tekturowe mam 3, dwie pod łóżkiem zapełnione nićmi i papierkami do robótek, a trzecia najmniejsza wypełniona nasionami stoi na szafce w spiżarni. Mam ochotę okleić ją etykietkami i zabezpieczyć lakierem, ale najpierw muszę gdzieś trochę dodatkowego czasu znaleźć. Mam też walizki wiklinowe i wiele innych staroci, tylko pomysłu na ich wykorzystanie brak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/07/05 17:20 #207115

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Krzysiu! Podałaś mi świetny pomysł, żeby w walizce umieścić nasiona i inne takie tam, ale muszę wyściółkę w niej zmienić. Teraz jest tam stary papier. Może powinnam wyłożyć ją ceratą? think: Jak masz takie skarby, nie musisz szukać ich u sąsiadów 2smiech Ja trochę mam, ale czuję niedosyt. Większość klamotów u mnie jest nadal w czynnej służbie, jak konewki, gary wszelakie. Ale część już nie może "pracować" i są na emeryturze pełniąc inne funkcje jak za życia (np kociołek jest oczkiem wodnym).

Ewka! To specjalna odmiana nasturcji 'Whirly Bird Cherry Rose', zamówiłam w necie, bo w sklepie nie było, a ja sieje co roku nasturcje różnorakie i poszukuję kolejnych. Jak znalazłam, zamówiłam i jest różowa. ;-)

Tomku! Masz rację! Natura nie pozuje! A piękna jest, trzeba trochę tylko się rozejrzeć. Gorzej, jak zwierzaki czmychają sprzed obiektywu! 2smiech A czmychają zawsze!

Wiesiu! Zwierzaki nas obserwują i z reguły nas widzą, no chyba, że w czatowni siedzę. Dziś jak dyndałam w hamaku próbowało mnie stamtąd wykurzyć stadko sikorek. Miały pretensję, że siedzę na ich hamaku! 2smiech

Dziś dzień dalszego pielenia, cięcia, skubania i dyndania w hamaku. Obiady w weekendy jemy w ogrodzie, cieszę się, że pogoda jest.

Przesadziłam kilka dalii z donic do gruntu. mam nadzieję, ze to docenią i ruszą z kopyta. Dziś już wiem, że odbędzie się druga edycja wystawy dalii i kwiatów lata. Musimy z Kluseczką rozpocząć powoli przygotowania.
W związku z tym muszę wytłumaczyć to daliom, żeby mi wstydu nie zrobiły i żeby kwitły obficiej, jak w zeszłym roku. No i ekspozycja musi być inna, ciekawsza, by widza zainteresować. Szkoda tylko, że będzie trzeba ludzi pilnować, żeby maseczki mieli i ilości zwiedzających.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, dultom

Ogród takisobie 2020/07/05 17:30 #207116

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
cd

Zaczyna kwitnąć 'Złota Miłka' odzyskałam ją do znajomej, której kiedyś wysłałam! hu_rra

Inca

Purpinka

zaczynaja moje ukochane rudbekie

Arthur Bell

Rudbekie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom

Ogród takisobie 2020/07/05 18:06 #207119

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Miłko :przytulam ciągle podziwiam u Ciebie ujęcia ptaków, są niesamowite recourse recourse recourse
nie wspomnę o zdjęciach kwiatowych recourse .
U mnie jedna dalia została na zimę bez okrywania i pięknie rośnie jest bardzo duża ale reszta jest atakowana przez ślimaki i wygląda strasznie .
Twoje wyglądają pięknie :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/07/05 21:22 #207135

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Miłko, już masz rudbekie kwitnące??? U mnie jeszcze nawet pączków nie widać...
Zdjęcia jak zawsze zachwycające :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.234 s.