Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2020/09/19 14:26 #213147

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
To mam dziś wolne! hu_rra Ola tyle zdjęć powstawiała, że ja nie muszę :diabelek Czyli mogę spokojnie iść do ogrodu i kontynuować sadzenie! gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Olusia, zanetatacz

Ogród takisobie 2020/09/19 16:46 #213153

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Miłko , ja chciałabym zobaczyć jakieś swoje ujęcie .....
Napisz też jakie przetwory były w tych wieeeeelu słoikach .
Jak zwie się też ta jednoroczna roślinka , której nasionka rozdawałaś ?
Jest z nią na zdjęciu Majeczka .

Zachwycające róże w ogródku Asi2



Relacja z pobytu na działce 288 w moim wątku .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2020/09/19 17:41 #213155

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Cały czas sadzę, a końca nie widać! A miałyście mi posadzić wszystko! 2smiech
Pozbyłam się już prawie tych nieszczęsnych nagietków. Pewnie pojawią się znów wiosną, ale je spacyfikuję. A w ich miejsce poszły trawki. Dziękuję Jolu, Majeczko ! Posadziłam też pustynniki od Very. Na razie tylko trzy, bo posadziłam w miejscu gdzie jest piach więc musiałam wzbogacić glebę. Trochę to trwało (tam przed domem Verka, gdzie sugerowałaś). Posadziłam paprocie od Halszki i Moni! Wyglądają cudnie! Baaardzo dziękuję! :buziak
Posadziłam też zimowity od Kluseczki - co za widok! No i hostę Cathedral Windows - Jolka od Ciebie! Pozostały mi hosty od Majeczki, jarzmianki i bodziszki od Joli, hibiskusy od Olci, kilka pustynników, trawa Red Baron i nachyłki od Ani.
Wszystkie dalie (od Ani i Nelci) są w donicach, wystawione jeszcze na słonko, w towarzystwie moich dalii (niech se pogadają).
A ja dziś się żywię resztkami od wczoraj. Zapomniałam Wam zaoferować floksy spod płota takie piękne fioletowe, bo wylatują jesienią. Najwyżej włożę do donic i poczekają na nowego właściciela.
Zimą niestety nie będę mogła produkować betonowych liści, bo ... nie ma liści host! Szkoda, że nie powiedziałam Wam, żeby każdy przywiózł woreczek betonu, już byłyby gotowe! Z Love Pat wychodzą fajne!

Ola w Kiekrzu:










Ostatnio zmieniany: 2020/09/22 08:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot, Olusia, VERA, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2020/09/19 18:27 #213162

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
A ja myślałam , że Ty w Poznaniu mieszkasz ! krecigl



O tym zapomniałaś !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA

Ogród takisobie 2020/09/19 19:10 #213170

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
O niczym nie zapomniałam, ale do ogrodu musiałam jeszcze hycnąć i kolejny chleb do pieca wstawić.

To Klip Dagga Leonotis nepetifolia.

Tak! Adres jak najbardziej poznański, ale to nadal Kiekrz. W latach 80-tych ktoś wpadł na pomysł, żeby część Kiekrza wraz z jeziorem dołączyć do Poznania. Teraz administracyjnie to Osiedle Kiekrz w odróżnieniu od wsi Kiekrz.
A w słoikach były: dżem agrestowy (nie wiem, czy ktoś próbował?), konfitura z derenia, konfitura z pigwy, konfitury z brzoskwiń Jolki i pasta paprykowa Jolki.
A tu sloiczki zasłonięte kompotem...


Zdjęć zrobiłam niewiele, ale to, gdzie Nela z Halszką wykopują moje paprotki - bezcenne:

Ostatnio zmieniany: 2020/09/19 19:10 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/09/19 19:16 #213173

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
No też widziałam jak z takim narzędziem biegały .......

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, halszka, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2020/09/19 19:20 #213174

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9833
  • Otrzymane podziękowania: 21308
Ileż pozytywnej energii bije z Twoich Miłko i Olusi zdjęć hu_rra clap hu_rra z przyjemnością oglądałam i zazdrościłam spotkania a Vercia ciągle zmienia fryzurę ,że nie mogę jej poznać 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2020/09/19 19:20 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród takisobie 2020/09/19 19:30 #213177

  • kluska
  • kluska Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 113
  • Otrzymane podziękowania: 227
I ja dorzucę słówko! Było fantastycznie!!! naprawdę ciężko było skończyć spotkanie zwłaszcza, że małżonek pierwszy rozpalił magiczne ognisko i zaczęły się opowieści o fraktalach i wózkach dziecięcych :fotka . Gospodyni raczyła nas cydrem (tylko do degustacji!) ale dostałyśmy na wynos :buziak Jolka dzięki za rośliny! mam nadzieję, że Miłka w ferworze sadzenia pamiętała które moje polewkamax
Cudne te spotkania Miłeczko! dziękujemy!!!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, Olusia, VERA, Elżbieta

Ogród takisobie 2020/09/19 19:57 #213180

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Tobie kluseczko dziękujemy za przepyszne wypieki :buziak
Spróbowałam tylko ciasto migdałowe z sosem toffi ? Pyszne , jak sięgnęłam po dokładkę to już na drugi wypiek zabrakło miejsca .

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA

Ogród takisobie 2020/09/19 20:06 #213181

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Kluseczko! Mam nadzieję, ze czegoś nie pomyliłam, ale pamiętaj! Twoje są w niebieskiej skrzynce i stoją przy bzie. tak specjalnie, żebyśmy o trawce nie zapomniały. Opowieści o fraktalach były przednie! 037

No własnie! Chciałam napisać Żanetko, że to spotkanie dodało mi energii, zmotywowało. Jak spotyka się ludzi o podobnych pasjach zawsze jest o czym rozmawiać, wpada się na fajne pomysły, wymienia doświadczenia i spotyka się kolejnych wariatów tej samej materii. A jak jest fajnie, kiedy ktoś mówi, że coś fajnego masz w ogrodzie, albo ładnego... A jak już zaczynają ludzie robić zdjęcia! Miałam stresa, czy mój bajzelek się spodoba odwiedzającym. think:
A Verka, choć w nowej fryzurze, jak zawsze elegancka!









To między innym posadziłam dziś:








A "przepis" na betonowe jest TU.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/19 20:17 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, halszka, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/09/19 20:47 #213189

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 805
  • Otrzymane podziękowania: 3416
Jak miło zobaczyć znajome buzie! Szkoda, że teraz ma do Was tak daleko. Miłka, że dalie piękne, to nie muszę Ci mówić. Wiatraczki najpiękniejsze. My robiliśmy poidełka z liści łopianu, ale z kleju do siatki (chyba), te Twoje hostowe są super. Moich chłopaków do śledzi w śmietanie przekonałam, do gziku niestety nie. Bardzo proszę o przepis na chlebek. Zostawiam moją niezawodną malutką dalię, może ją znasz?
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA

Ogród takisobie 2020/09/19 20:57 #213192

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26085
  • Otrzymane podziękowania: 68600
Super spotkanie, nawet Majeczkę widzę! Szkoda, że mnie nie było z Wami. Ściskam i pozdrawiam. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia, VERA

Ogród takisobie 2020/09/19 21:08 #213194

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Miłko , dobrze , że wszystko posadziłaś po spotkaniu a nie przed bo byśmy nie pozwoliły łopatce stać podpartej o drzewo . :hejka
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, nelu-pelu

Ogród takisobie 2020/09/20 17:56 #213237

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14651
Miłko :przytulam miałaś naprawdę dobry pomysł z tym spotkaniem daliowym..! clap clap
Dziękuję Ci za wszystko.. piękny wykład o daliach, cudnie spędzony czas z miłymi zielonozakręconymi,
piękną gościnę, wreszcie za niezapomniany smak pyrów z gzikiem :mniam :mniam , które pierwszy
raz degustowałam.. a i pamiątkę w postaci Twoich akwarelek.. :buziak
Już wiem, że jeśli za rok rzucisz hasło spotkanie daliowe to jestem chętna na 100%..!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, VERA

Ogród takisobie 2020/09/20 20:33 #213262

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Nelu! Wykład nie był piękny! jak zebrani zgodnie stwierdzili - nie przygotowałam się! 2smiech Ale cudne było spotkanie! hu_rra
Spotkania daliowe będą, jak tylko pogoda i dalie dopiszą. W zeszłym roku nie było, bo nie było dalii. Tzn były, ale kiepskie.
Już teraz zapraszam, a będzie fajnie, bo zdobyłam kilka fajnych odmian ;-) A i zamówiłam kolejne.

Olu! Ty akurat niczego nie wykopałaś B) Chyba, bo nie przypominam sobie think: Pozostawiłam przy altanie kupę doniczek, myślałam, że zabraknie, a tu zaledwie kilka zostało zużytych. Chyba dziewczyny się przestraszyły... 2smiech

Polu! Masz teraz sporo spraw na głowie, nawet nie śmiałam Cię molestować! B) Ale wybaczone Ci będzie, zwłaszcza, że może wiosną jak na Wyspach będziesz, pomęczę Cię trochę o zakupy szczególne... wink-3 Co by kolejne spotkanie obfitsze jeszcze było! :diabelek

Kasiu! Nie sądzę, żeby Twoja dalia była odmianowa, ale jeśli tak pięknie kwitnie i jest niezawodna, to super! Nazwij ją "Kasik" i niech tak zostanie. zwyc
Ja wiem, ze gdybyś była w pobliżu, to byś przyjechała!

Przepisy na wszystkie moje chleby są już tu na forum:
Chleb pszenny na zakwasie
Chleb żytni na zakwasie
Chleb pszenny na drożdżach
Nie wiem, czy masz doświadczenie w pieczeniu chlebów, ale proponuję najpierw pszenny na drożdżach. Pyszny i zawsze się udaje.

Dziś kolejny dzień sadzenia. Kilka miejsc dzięki temu się zmieniło. Już nic nie będzie tak jak dawniej! rotfl

I kilka migawek jeszcze ze spotkania:

Majka fotografuje rojniki w puszkach...


Nela przekonuję Anusię, ze niepotrzebnie przyjechały, bo kurczaka pieczonego nie będzie...


Jolka zastanawia się, czy oby tych trawek nie zmarnuję


Anka tłumaczy Verce, że kurczaka jednak nie będzie i serem się nie najedzą...


Gzik i śledzie - białe szaleństwo!


Widać, ze chleb po poznańsku podzielone na małe kawałeczki...


Jola się jednak rozmyśliła, nie da mi tych trawek. Kluska to przynajmniej nie zmarnuje...


Majka też zastanawia się, czy można mi zostawić winnika... (..."mogłam jej przywieźć winniczka"...)


Jennny! Co to za biały fafoł?


..." Ty Majka posadź to przed Biedronką, tam będzie mu lepiej"...
Ostatnio zmieniany: 2020/09/20 22:16 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Efkaraj, edulkot, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/09/20 20:41 #213265

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
I kilka migawek z dziś. Ogród daliowy wygląda coraz lepiej. szkoda, że już pierwsze dni października mogą zakończyć ten spektakl.

Akita


Poodle Skirt - dzięki Asiu, że mnie utwierdziłaś w przekonaniu


Siewka urocza (coś w stylu Twojej niezawodnej Kasik!)


AC Cougar


Vancouver


Elma Elizabeth


Honka (zakwitła w sobotę :mur )


Bantling (maleństwo wielkości złotówki)


Kageboushi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/09/20 21:02 #213269

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Dziękuję za wszystkie relacje :buziak :buziak , to prawie jakbym była z Wami :woohoo: . Takie spotkania są zawsze budujące i motywujące a tego mi jakoś ostatnio brak :unsure: . Cieszę się że dalie dopisały a pogoda również, może następnym razem uda mi się być z Wami :) . Pozdrawiam Wszystkich byłych serdecznie :witaj
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia, VERA, nelu-pelu, Franusiowa

Ogród takisobie 2020/09/20 21:24 #213275

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3901
  • Otrzymane podziękowania: 13601
Ja, też bardzo dziękuję za relację .Pogoda dopisała a dalie po prostu miodziko -przepiękne :kocham
Chyba musze zdobyć, niektóre gatunki ..są bajeczne .
Miłko pięknie przygotowałaś całe spotkanie -wielkie recourse recourse miło było zobaczyć dziewczyny /chociaż nie wszystkie kojarzę/
a najdziwniejsze ,że na jednym zdjęciu nie poznałam Very 2smiech
Wcześniej zrobiłyście z Kluską wspaniałą wystawę a teraz spotkanie w sympatycznej atmosferze na
której głównym tematem ,były Twoje dalie . :bravo :bravo brak mi słów :przytulam
Miłeczko :buziak :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA

Ogród takisobie 2020/09/20 22:49 #213295

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 16395
Piękna pogoda, , dalie w rozkwicie, towarzystwo dopisało...wprawdzie kurczaka nie było rotfl , ale wygląda na to, że spotkanie Wam się udało. Miło widzieć wasze uśmięchnięte pychole. :buziak
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/09/21 07:57 #213300

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Miłko, lepiej późno niż wcale... i ja dziękuję za wspaniale spędzony czas - Tobie za organizację, a Dziewczynom za towarzystwo :buziak . No i za odwiedziny i Waszą łaskawość/wspaniałomyślność w ocenie mojego skromnego ogródka :) .
Tyle chciałam napisać po spotkaniu, ale weny brak... W sobotę zmarł nagle kolega z działek (chłopak w moim wieku, może nawet młodszy...)... dwie godziny był reanimowany, niestety nie udało się... jakoś do tej pory nie potrafię się pozbierać, zwłaszcza, że wszyscy (sąsiedzi działkowi) byliśmy w "akcję" zaangażowani... No cóż, życie...
Ostatnio zmieniany: 2020/09/21 07:58 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Olusia, VERA, Elżbieta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.216 s.