Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/01/12 20:19 #257806

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20858
Tak katar niech będzie katarem a życie niech płynie starymi torami.....zima w Twoich ujęciach zachwycająca :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/01/12 22:06 #257819

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1496
  • Otrzymane podziękowania: 4722
Żeby się przetestować, nie trzeba teraz mieć skierowania, wystarczy się zarejestrować przez internetowe konto pacjenta. Jeśli pracujesz zdalnie to nie ma wielkiego problemu, ale jeśli nie, to lepiej nie czekać, bo można komuś sprzedać wirusa.
Oczywiście też życzę, żeby to był ten zwykły, oswojony katar :buziak .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/01/13 10:16 #257828

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Dorotka! :buziak Wiem oczywiście o możliwościach wykonania testu. Na razie zarządziłam samoizolację, pracuję w domu, z nikim się nie stykam. Nawet jeśli to tylko katar - też jest zaraźliwy i nikomu go nie życzę. Wykonanie testu wiąże się z wyjściem z domu i tu następuje paradoks wink-3
Dziś czuję się o niebo lepiej, zajadam się lipowym miodem z okolicznej pasieki. Mam zapas owoców, imbiru, mleka i ugotowany przez męża obiad.

Dziękuję Żanetka! Już po tej zimie niewiele zostało. Nędzne resztki, kilka białych plam na trawniku. Ale jak przez chwilę było tak ładnie, to zrobiłam zdjęć na zapas.

Gosiu! Cieszę się. że mogę się na coś przydać wink-3 Ja zawsze wyszukuję, co tu by pofocić, muszę, bo się uduszę. Każdy promień słońca w ogrodzie nakłania mnie do wyciągnięcia aparatu. Dzięki za noworoczne życzenia! :buziak

Jak nadmieniłam, zdrowieję. Czuję się lepiej. Jeszcze kilka dni sobie odpuszczę, bo w dzisiejszych czasach tak trzeba. Syn karmi ptaki.

I jeszcze sprzed kilku dni:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, edulkot, VERA, nowababka, jugo, Danusia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/13 11:38 #257834

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 793
  • Otrzymane podziękowania: 3349
Miłko wygląda na to, że u Ciebie więcej śniegu niż u mnie. I ja też bardzo lubię Twoje ptasie fotografie. A wiesz, że miałam okazję podziwiać gęsi w Objezierzu? Dużo nie brakowało żebym się tam przeprowadziło. Ale ktoś tam do góry miał inny plan gwizdac . I mnie dopadło przeziębienie, na szczęście wynik testu to ,,wirus grypy,,. Uziemiona przeglądam ofertę p Stanisława, ale wybór bardzo trudny.
Pozdrowienia posyłam
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, zanetatacz, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/01/13 14:38 #257846

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Jak Ty wiesz Kasiu, czego mi trzeba! Niedługo kolejny sezon daliowy, nie mogę się już doczekać. Tylko żeby sezon był nieco łaskawszy. Ja już dostałam od Stanisława dalie tak spod lady. Cieszę się bardzo, ale zastanawiam się, gdzie ja to wszystko posadzę 2smiech Kluseczka część posadzi, ona ma więcej miejsca.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, halszka, edulkot, VERA, nowababka, jugo, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/13 15:12 #257847

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Te artystyczne zdjęcia to chyba nie z dzisiaj ... u mnie wszystko już się roztopiło .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/13 17:45 #257854

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko cudne fotki zdrowia zyczę mnie też coś zbiera więc siedzę w domu i sie kuruję chyba się za bardzo przewietrzyłam na niedzielnym spacerze.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/13 19:24 #257858

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Danusiu! Dziękuję! :buziak Koniecznie rosół! Jakoś wydaje się niezbędny w diecie przeziębionego człowieka :mniam

Olusiu! Na drugim zdjęciu ten rozczochrany czosnek którego mam od Ciebie. Występuje u mnie w charakterze chwasta, ale jak już zakwitnie, to ciekawy jest. mam go ponad 10 lat, czyli z czasów poprzedniego forum i naszych pierwszych spotkań jeszcze z Anią i Gosią z Rokietnicy.
Pisałam, że to historyczne, bo w domu siedzę i nie focę! gwizdac

Grubodziób

Zięba

Czarnogłówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, VERA, Ave, nowababka, jugo, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/14 18:15 #257890

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22872
Zima była u Ciebie całkiem fajna, u nas aż tyle nie było śniegu.
Na przeziębienie to rosół z chilii i kurkumą, właściwie to do każdej zupy wrzucał kawałek ostrej papryki i sypię kurkumę, takie żółtawe zupy są śliczne.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/01/15 10:14 #257903

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Zdjęcia może i historyczne, ale jak zawsze mistrzowskie :bravo :bravo :bravo
Zdrówka :buziak :przytulam trzymaj się ciepło !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/01/16 17:53 #258009

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1580
  • Otrzymane podziękowania: 4729
Też się izolowałam, ale szkoda urlopu, trzy dni zwolenia i weekend, żeby na ludzi nie kichać.
Miałam wcześniej do czynienia ze żłobkowymi dziećmi z "gilami" wink-3 , i chyba mnie poczęstowały :silly:
Dla własnej ciekawości zrobiłam test serologiczny, ponoć mało wairygodny, ale skoro ujemny to mi pasuje.
W moim karmniku same sikorki, nawet mazurków ostatnio nie widuję.
Fotek nawet nie próbuję robić swoim gratem-aparatem , bo gdzie im do tych Twoich, a zresztą - ostatnio albo wieje, albo dni ciemne.
Suche badyle pod śniegiem wyglądają pięknie :) , ale u nas nawet śniegu nie ma, tylko jakiś puder od dwóch dni leży na trawie.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/16 20:11 #258030

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Elu! Dziękuję :buziak Ja pracuję zdalnie prawie cały czas. Izolacja to dla mnie nie wychodzenie po zakupy, na spacery, na spotkania, nie zapraszam ludzi do domu.
Pracuję normalnie, na cały etat. Na szczęście już po chorobie. Jakieś resztki choroby jeszcze są, ale już bez dolegliwości. Już dziś obiadek zrobiłam, bo racuchów mi się zachciało :mniam
Jakoś z tymi ptakami jest, że przylatują dziwnymi stadkami. U mnie dla odmiany same zięby. Inne też zlatują się, ale zięby zachowują się, jakby miały dyżur.

Verka! Dziękuję! :buziak Zawsze działasz na mnie motywująco! Czekam na odpowiednią aurę i polecę pofocić kolejne! Zdrówko powraca szybciutko, ale jeszcze się pilnuję B)

Majeczko! Było naprawdę cudnie, słonecznie, mroźnie, pięknie! Była radocha z focenia!
Zainspirowałam się i ugotowałam sobie rosół taki egzotyczny z sosem sojowym, czosnkiem, chilli, imbirem, grzybami shi-take i szczypiorem. Był taki ostry i aromatyczny, że postawił mnie na nogi.

Nadal się oszczędzam, ale strasznie mnie ciągnie do różnych spraw i domowych i ogrodowych. Choinkę w końcu wystawiłam, mam nadzieję, że jej nic nie będzie.

Ostatnio zmieniany: 2022/01/16 22:35 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, Olusia, VERA, Elsi, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/17 11:12 #258056

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
O, no to dobrze, że czujesz się lepiej! Choć ja trochę zazdroszczę tego siedzenia w domu. U nas pogoda paskudna, dziś to już w ogóle : śnieżyca, wiatr i grzmoty!
Suchelce zostawiam jesienią w ogrodzie, także dlatego żeby potem móc robić zdjęcia, ale przydałoby się kilka dni z lepszym światłem.
Ptaki u mnie w bardzo monotonnym zestawie: sikory, mazurki, synogarlice i dzięcioł.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/01/17 15:13 #258076

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Zuza! Nie zazdrość! Ja mam dość siedzenia w domu. Chciałabym, żeby było już normalnie! :mur
Dziś w przerwie między gradem a wichurą pojawił się spokój ze słońcem. odważyłam się na wyjście z domu, żeby nakarmić ptaki i zrobić kilka zdjęć.
Sikorki na mnie fukały z pretensjami!

Zauważyłam, że zaczęły wychodzić cyklameny:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, VERA, nowababka, Danusia, Maryna44, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/18 13:16 #258128

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
I pora na mojego zimowego ulubieńca - Shreka! 2smiech Chrobotek strzępiasty




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/19 08:36 #258192

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Czekam na ciemierniki, ale one tu chyba z tych późniejszych odmian. Mam takiego zwykłego, białego, ale coś poobcinało mu kwiatki, podejrzewam kosy.




Mam jeszcze kilka siewek od kuzynki. Nie wiem, co z tego wyrośnie:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, nowababka, jugo, zanetatacz, Danusia, Isia, a.nia, ewakatarzyna, Jakasiula

Ogród takisobie 2022/01/19 12:28 #258204

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16202
Miłka jak to co wyrośnie... niespodzianka :P
Można sie wściec jak czekasz cały rok na kwiaty, a potem znajdujesz je ciachnięte... żeby jeszcze zżarły... ale tylko zniszczą :mur U mnie rok w rok mam tak wiosną z hortensjami...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/20 11:04 #258254

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Na szczęście Aniu, jakoś nie darzę tego ciemiernika sympatią. Zawsze ma jakieś dziwne te kwiaty, podejrzewam, że robactwo w zalążku je podjada. Przesadzam go co jakiś czas, bo coś nie chce rosnąć. To jego ostatnia szansa wink-3

Dziś piękna pogoda, od razu chce się żyć. Jutro jedziemy na ptaki więc kolejna optymistyczna rzecz. Mieliśmy jechać już na Trzech Króli, ale nie wyszło.

Takie tam z ogródka jeszcze.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ, Jakasiula

Ogród takisobie 2022/01/20 12:54 #258261

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66667
Miłeczko, u mnie ciemierniki też zwolniły. Pogoda, jaka jest, każdy z nas widzi, jak te bidy mają się zebrać w sobie, skoro praktycznie cały czas mrozi? Chciałam wykopać sadzonki ciemierników, które obiecałam wysłać i nawet łopatki nie mogłam wbić w ziemię. :dry:
Ładna pogoda u Was? U mnie zawieja śnieżna, że nic nie widać. :omg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród takisobie 2022/01/20 15:33 #258282

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Masz rację Polu, ciemiernikami nacieszymy się później. Teraz cieszymy się z pąków. Ja też mając nadzieję na ciepłą zimę, zostawiłam kilka prac na styczeń/luty. Chyba się przeliczyłam.
Pogoda dziwna, bo wiatr gna chmury, od czasu do czasy pokazując słońce, chłodno, ale sypie bardzo skąpo. Chyba teraz jest w plusie, bo te strzępki małe śniegowe się roztopiły.

I kilka z karmnika:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.223 s.