Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/05/09 09:52 #265438

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Miłka wilgoć wilgocią, ale u mnie na bank myszowate szaleją bo nie tylko cebulowe giną ale wyciągam też inne rośliny bez korzeni i przydeptuję przeryte miejsca z korytarzami... masakra jakaś... :mur No cóż one tez musza coś jeść... tylko dlaczego moje cebule :P
Lilie, a szczególnie martagony i u mnie szaleją.. chyba będzie wyjątkowy rok dla nich...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/05/09 15:45 #265480

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6159
takasobie napisał:

Jeszcze nieco kwitnie. Jak tulipany przekwitną będzie mały "brzydki" przestój. Ale zaraz potem bedą mączki, róże a potem długo, długo dalie hu_rra

Pomiędzy tulipanami a różami u mnie kwitną czosnki i orliki. Zresztą zaczęły się (zwłaszcza te drugie) wysiewać i namnażać okrutnie, muszę je trochę przetrzebić, bo za chwilę opanują wszystko :diabelek
Ptaszyska w świetnych ujęciach, a podróżniczek wymiata, najwyraźniej pozuje do akwareli :silly: .
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2022/05/09 15:48 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/05/11 14:28 #265680

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Halszka! Oczywiście, że będzie akwarela z podróżniczkiem! I wiele innych wink-3 faktycznie sporo jeszcze cudnych kwiatów przed daliami zakwitnie i będzie pięknie! hu_rra

Ania! Musisz zaprosić sowę do swojego ogrodu. Koniecznie zainstaluj budkę dla puszczyka lub pójdźki. Może dadzą się zaprosić think: Wtedy skończy się czas myszowatych w ogrodzie, zapewniam!
Na martagony też czekam, zwłaszcza, że wiem o jednej odmianie, reszta to loteria.

Majeczko! Ja już się poddałam z przesadzaniem tulipanów. Te, które wypuściły tylko liście w tym roku, wykopię i wyrzucę i będę miała miejsce na kolejne. Najgorzej będzie u mnie pod jabłonią, gdzie tulipanów mnóstwo, a nic po nich nie rośnie. Bo specjalnie niczego tam nie sadzę (rośnie tam tylko róża od Was i mała magnolia, która ma zastąpić uschłą wisnię), potem spadają jabłka i mogą uszkodzić rośliny.

Wszystko pięknie się zieleni, powychodziły cudnie hosty i paprocie, tulipany już przekwitają. Rozsiało się mnóstwo maków, nie tylko tych pełnych. Jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać. Strasznie sucho. Modlę się o deszcz, bo chyba tylko to pomoże. Jeszcze nie podlewałam, ale jak w ciagu 2-3 dni nie będzie padać, będę musiała.

Na dziś




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/13 14:51 #265875

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Podlewałam już dziś. Deszczu nie widać, nie zapowiadają. Rośliny przed domem od południa mają patelnię. Rodki tam posadzone nie przeżyją kolejnych takich sezonów, a nie mam ich gdzie przesadzić. dziś usiłowałam je uporządkować (zarastają chmielem i makleją).

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/13 15:27 #265878

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
Tulipany dawniej co roku po uschnięciu liści się wykopywało i wsadzało się ponownie cebule we wrześniu. Kwitły wtedy co roku. Potem dopiero jakoś tak się porobiło, że zostają z roku na rok... Ale to i tak nie chroni przed myszowatymi w zimie.
Miłko widoczki roślinne cudowne.
Tylko raz pokusiłam się na przesadzenie rodka do słonka... już tego nie powtórzę z kolejnymi ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, DorotaZ

Ogród takisobie 2022/05/13 18:08 #265886

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no susza jest okropna - straciłam już jednego rododendrona :angry: :angry:
podlewam ale to nie to samo, co deszcz :deszcz chyba jutro polatam z wiadrami :mur :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, DorotaZ

Ogród takisobie 2022/05/13 18:36 #265891

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Ja już tez podlewam, bo deszczu ani kropli. Kroplówka chodzi, a ja patrzę na radary pogodowe.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, DorotaZ

Ogród takisobie 2022/05/14 10:50 #265948

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2834
  • Otrzymane podziękowania: 12188
Nie Miłko, nie kaktuszę. Nie mamy w domu żadnego kaktusa. I chyba już dość zauroczeń. A to azalie, a to paprocie i funkie, a to floksy, dalie itd, a sił coraz mniej. Czasami się zastanawiam, czy ogrodniczy bzik wychodzi nam na zdrowie, najczęściej wieczorem, kiedy jestem zmęczony. Na szczęście na koniec dochodzę do wniosku, że tylko bzik, obojętne na jakim punkcie, utrzymuje nas dłużej przy życiu.
Zdjęcia piękne, multum zdjęć. Te żurawie na polu - cudo!
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2022/05/15 08:10 przez dultom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2022/05/15 19:58 #266163

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68102
Bożykwiaty kwitną u Ciebie? Lubię je, ale w tym roku chyba żaden nie zakwitnie, bo kępki zaschły od gorąca i suszy. :angry:
Śmieszne te małe niemal czarne tulipanki na wysokich łodygach.

Tomku, akurat kaktusy, to super sprawa. Bezobsługowe kompletnie, nawet moja 8-letnia wnuczka już zapadła na tę chorobę. 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Ogród takisobie 2022/05/15 20:32 #266174

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Polu! Bożykwiaty rosną chyba dość blisko linii królującej. Trafiło się im jak ślepej kurze ziarno 2smiech W ogóle chyba dostałam od początku dobra roślinę, nie zamieszaną w torf. Kupiłam u szkółkarza na kiermaszu, tam, gdzie dość sporo ludzi kupowało a po ich wypowiedziach stwierdziłam, ze kupują u niego regularnie.
Kaktusy to właśnie moja miłość z dzieciństwa i wspomnienie babci i taty. Mam nawet po babci książkę, z której do dziś korzystam. Znalazłam w nim bardzo starą labelkę z (!) woskowanego grubo papieru z nazwą " Ferrocactus stainesii v. pilosus a na odwrocie producent: inż ogr. Danuta Waszkiewicz i adres szkółki. To były czasy!

Tomku! Mi zauroczenia ogrodem nie przeszkadzają zupełnie zauroczeniu kaktusami. Nie mam na ich punkcie bzika, ale je bardzo lubię za ich różnorodność. I są doskonałym materiałem na kompletnego bzika, znam ludzi, którzy na niego zapadli. Dla mnie mają przede wszystkim funkcję estetyczną oraz zaspokajają moją tęsknotę za ciepłymi krajami.
Dziękuję, cieszę się, że ptasie i nie ptasie zdjęcia Ci się podobają. :buziak

Zuza! Trwa to nadal, czekam na deszcz, podlewając z węża i kroplówki. Dziś Maciej rodki podlewał, zlitował się.

Shirall! Tak, wiadra i konewki wielkie ocynkowane. Ostatnio stwierdziłam, że szkoda kręgosłupa, a można sobie kroki "wychodzić" i biorę taką 3-litrową konewkę, a nie 10-cio.

Ewka! Dwa razy zastosowałam to, o czym piszesz i ... wylazły wiosną tylko liściowy więc więcej tego nie powtórzę. Wolę dosadzać co jesień. Są odmiany, które nie zanikają i takie właśnie lubię. Rodki posadziłam i rosły w cieniu, ale sąsiadka wycięła trzy drzewa na podjazd do przyczepki, a ja naprawdę nie mam gdzie ich przesadzić.

Dziś podyndałam wreszcie na hamaku. Jak niedziela, to niedziela! Trochę dziś podlewaliśmy, bo już trzeba było. W zasadzie codziennie już puszczam kropelkowanie i gleba w cieniu jest dość wilgotna. Gorzej z miejscami na słońcu. Tam nie mam kropelkowego, a w dzień za duży upał.

na dziś:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/15 20:56 #266182

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
I u mnie susza okrutna i wczoraj już wyciągnęłam węża. Nawadniania nie robiłam bo uważałam że w glinie rośliny sobie dobrze radzą ale i glina potrafi wyschnąć :unsure: . Hostki masz śliczne i zdrowe a u mnie już mają wygryzki i chyba muszę się zaopatrzyć w granulki bo już cierpliwości mi brak a podpędzone dalie czekają w doniczkach B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/15 22:33 #266204

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Hosty piękne :kocham, nie widać, że susza, ale wiosna zawsze jest cudna, jakieś zapasy wilgoci po zimie zostają, a potem zaczyna się :slonko i :podlewam .

Kiedy przeczytałam Ewy wpis o corocznym wykopywaniu tulipanów to pomyślałam, że u mnie po przesadzeniu jakiekolwiek cebulowe marnieją, hiacynty, tulipany, lilie, a nawet przebiśniegi, ale czasami mus wink-3 . Czeka mnie przekopanie kawałka z krokusami, jakaś dziwna trawa poprzerastała niektóre rośliny i nie mam wyjścia jak je wyciągnąć, wydłubać i posadzić ponownie, a tam są też i krokusy, czekam aż im liście zaschną, pewnie trzeba będzie dokupić nowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/17 08:38 #266369

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Wiesiu! ja już się w granulki zaopatrzyłam, bo jedną dalię mi zaczęły ślimaki podżerać. Kupiłam od razu 1kg :mur Od jakiegoś czasu staram się sadzić hosty o grubych liściach, żeby ich nic nie żarło.
Podlewam już codziennie, nawet w biedrze kupiłam sobie nowego węża rozciągliwego, bo stare się popsuły.

Krzysiu! Rośliny jeszcze czerpią chyba z głębi, gdzie trochę wilgoci zostało po ostatnich deszczach. Ja nie wykopuję cebulowych. naprawdę mi się to zdarzyło kilka razy w życiu i nie będę tego robić. ma dość roboty z daliami! wink-3
A krokusów koniecznie dokup. ja co roku dokupuję ponad setkę i ciągle mi mało! Ale za to jak wiosenka wygląda! :slonko

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/17 10:04 #266379

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Ja dwa dni pobujałam się na bujaku z małymi przerwami i już mnie nosi.
Cieniste zakątki zawsze są urocze a już w takie upały zwłaszcza.
Obiecywali deszcz a tylko pochmurno, trzeba kroplówkę załączyć.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/05/17 10:57 #266384

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 802
  • Otrzymane podziękowania: 3389
Miłko piękna wiosna u Ciebie. Ja pobujałam się na huśtawce, co prawda w piątek, bo w sobotę i niedzielę pracowałam. Sowa na myszowate mówisz? Hmm, muszę ten pomysł Mirkowi podsunąć. No i taka ,,własna,, sowa, ekstra. Tylko muszę poczytać jaka budka, jak wysoko itp. co do tulipanów -jesienią posadziłam do donic, żeby potem wykopać i mieć miejsce dla dalii. No i niewypał. Niektóre tulipany jeszcze kwitną, a mam wrażenie, że jakieś słabe są w tych donicach. No i jak je w tych donicach nawieźć?
Deszczu Ci życzę.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/05/17 11:48 #266386

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Kasiu! I koniecznie poczytaj, jakie sowy w waszej okolicy były widziane. Płomykówka, pójdźka? Bo w zasadzie dla każdej sowy inna budka jest.
Do donic nie sadze tulipanów.Jakoś tak żal, że wolności im będzie brak, ale kiedyś chciałam taką świąteczną kompozycję przed dom zrobić. Może to jest wyjście i podpędzę je w szklarni.

Majeczko! U mnie nawet już przestali obiecywać. :( Deszczu nie ma, a by się przydał. Ja też nie poleżę długo na hamaku, ale choć na chwilę, żeby kręgosłup rozprostować. Kiedyś to nawet udało mi się pospać, ale teraz jakoś nie wychodzi.


Ostatnio zmieniany: 2022/05/17 11:49 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/17 16:50 #266424

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
Sowa na myszowate mówisz Miłko... u mnie wieczorami puszczyki pohukiwały od połowy kwietnia, trzy koty gonią naokoło domu, ale myszowatych jest nadal sporo. Choć pewnie gdyby nie puszczyki i koty, byłoby myszowatych dużo więcej. Równowaga musi być w przyrodzie :)
Ja budek im nie zakładałam, bo obawiam się o maleństwa z budek które mam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/17 20:26 #266449

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Miłeczko przepiękne te fotki hostowe moje dopiero teraz startują ale na żadnej fotce nie wychodzą tak pięknie rotfl rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/17 22:26 #266504

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Danusiu! Ile razy Ci mówiłam! Kuper niżej! 2smiech Ja bardzo lubię je focić, to wbrew pozorom nie łatwa sprawa wink-3

Ewka! Sowy polują najintensywniej w okolicy gniazda (swojego), stąd namawiam na budkę dla sów. Nie są zagrożeniem dla ptasiego drobiazgu, bo z reguły polują nocą, a myszowate właśnie nocą biegają. Ja pewnie będę taką budkę wieszać, ale szanse na sowę mam niewielkie, bo zbyt zwarta zabudowa wkoło, ale spróbuję. Tylko już nie w tym sezonie. Puszczyków w okolicy zazdraszczam. Ja raz u mnie tylko słyszałam.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/19 20:48 #266697

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
I z zapowiedzianych deszczy nici. Patrzę na prognozy i podlewam. Zapowiadają deszcze i burze na sobotę ale akurat w sobotę to poproszę o słońce, bo syn wyprawia urodziny w ogrodzie. Na szczęście w razie deszczu mogą imprezować w altanie, ale tam trzeba posprzątać wink-3
Dalie powoli wychodzą. Może będzie materiał ma wystawę. I w tym roku przygotowujemy się z Kluseczką do niej. Sieję, sadzę, żeby na 15 sierpnia było pięknie. powierzę to Opatrzności, bo w zeszłym roku to była porażka. Nie kwitło nic :mur

Na dziś









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, lucy09, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.214 s.