Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2018/03/17 07:23 #108804

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68777
Ja tego roku tylko raz widzialam pszczoły i to dlatego, ze oblatywaly .... słoik z miodem, którym słodzē herbatē na działce. :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/17 18:43 #108892

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Oj jak mi brakuje takich słonecznych widoków :)
Piękne, energetyczne zdjęcia.

A wiesz, że ja tak samo jak Ness pomyślałam o Górze Św. Anny na Opolszczyźnie. I nawet się dziwiłam, że nie znam takiej legendy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2018/03/17 19:54 #108910

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Cudna ta Twoja wiosna. U mnie śnieg i wiatrzysko, że nawet psu się nie chce wyjść na siku. zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/21 16:23 #109423

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Kochamy cię Alleluja,! Kochamy cię!

Do grona ulubieńców Twej osóbki , a przede wszystkim firmy Doral dołącza Teściopedia, Alleluja!! ;)

O, dzizas...Jurasss....to było boskie!!

Pyszne śledzie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/21 17:13 #109428

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31915
Jurku, ale masz pracowite pszczółki :owady
U mnie nie widziałam jeszcze ani jednej, a to chyba z tego względu, że wszystko jeszcze śpi i tylko jeden ciemiernik się rozwinął. A za dwa dni i tak śnieg go całego zasypał.
Chyba też muszę się za rannikami rozglądnąć, bo tulipany u mnie zjadają nornice, krokusy coraz mniejsze, przebiśniegów brak... a to są śliczne słoneczka :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/21 21:03 #109472

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Jurek, wiosna przyszła i czekam na jakąś legendę wiosenną...... :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/03/22 19:14 #109558

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć :) Zażółciło się od kwiatków w Twoim ogrodzie :kocham przyjemny to widok :jupi
U mnie cisza roślinna i deficyt wszystkiego .Na pociechę powiedz mi jakie floksy sobie kupiłeś i gdzie ,bo już chodzą legendy o Twoich zakupach clap Pozdrawiam ciepło :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/22 20:21 #109611

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Za górami, za lasami, w przepięknej okolicy mieszka książę Floks, który bardzo lubi rosliny i pracuje w swoim ogródeczku. Książę miał różne rośliny, jednak czegos brakowało mu do pełnego szczęscia think:
Myślał, szukał, drapał się po głowie az pewnego dnia eureka, brakuje mi floksów hu_rra ale nie takich zwykłych bo te juz zgromadził :nie Pędził i pędził po szkółkach, szkółeczkach aż trafił :tup Są, jakie cudne, ile ich jest, nie wiele myśląc zaczął zamawiać, sprowadzać, będę miał takie ,o których nikt nie wie, ktorych nikt do tej pory nie widział......ech, z zazdrości oszaleją zwyc Znów podrapał sie po głowie, a może by tak....?
Stworzę kolekcję narodową, a co.....a może zacząć od powiatowej think: jak pomyślał, tak zrobił.....tak powstała legenda o zakupach Jurka :) a teraz czekamy, na rośliny, na :fotka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, inag1, Semper, beatrix+, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2018/03/22 20:36 #109619

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Księciunio się zagrabił w ogrodzie ...no śnieg grabił...;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/23 11:00 #109676

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5686
sierika napisał:
Za górami, za lasami, w przepięknej okolicy mieszka książę Floks, który bardzo lubi rosliny i pracuje w swoim ogródeczku. Książę miał różne rośliny, jednak czegos brakowało mu do pełnego szczęscia think:
Myślał, szukał, drapał się po głowie az pewnego dnia eureka, brakuje mi floksów hu_rra ale nie takich zwykłych bo te juz zgromadził :nie Pędził i pędził po szkółkach, szkółeczkach aż trafił :tup Są, jakie cudne, ile ich jest, nie wiele myśląc zaczął zamawiać, sprowadzać, będę miał takie ,o których nikt nie wie, ktorych nikt do tej pory nie widział......ech, z zazdrości oszaleją zwyc Znów podrapał sie po głowie, a może by tak....?
Stworzę kolekcję narodową, a co.....a może zacząć od powiatowej think: jak pomyślał, tak zrobił.....tak powstała legenda o zakupach Jurka :) a teraz czekamy, na rośliny, na :fotka

Ewciu polewkamax polewkamax Starsi panowie w Moim wieku mają problem z nietrzymaniem moczu.Mnie to właśnie groziło przed chwilą z powodu napadu smiechu.
Na szczęscie majty suche.ja właśnie uczciłem początek wiosny wrzuceniem 2 ton koksu i nie mam siły , ani weny do pisania, a jeszcze do roboty trzeba będzie iść.
Jutro odpiszę na Wasze posty,Jakaś legenda też sie znajdzie czdziura
Beatko ŚNIEGU NIET :burza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/03/23 19:20 #109758

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 20994
Nooooo powiem Ci Książę floks-cudnie wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/03/25 09:55 #109917

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5686
Jak powstało Moje miasto już wiecie.Teraz coś o Polanicy Zdr.
Nadchodziła noc. Z pobliskiego trzęsawiska, o którym opowiadano najrozmaitsze, często przerażające opowieści dochodziło beczenie owieczki, która ze strachu aż się tam zapędziła. Pasterz nie mógł jej tam zostawić, na niechybną śmierć. I mimo zmęczenia, rozebrawszy się, z bojaźnią w sercu, wszedł na trzęsawisko, brnąc coraz dalej i zapadając się coraz głębiej. Z każdym krokiem czuł jak opadają zeń siły lecz widok tonącego zwierzęcia, proszącego beczeniem o pomoc dodawał mu odwagi i otuchy. Dobrnął wreszcie. Wziął owieczkę na ramiona, tym samym stał się cięższy więc musiał zdobyć się na jeszcze większy wysiłek żeby dobrnąć do skraju trzęsawiska. Z ulgą postawił owieczkę na ziemi, sam zaś bardzo zmęczony i utytłany w błocie napił się tylko wody z pobliskiego źródła i nie mając już siły na umycie się, powlókł się do szałasu gdzie jak nieżywy powalił się na pryczę. Spał bardzo długo, a kiedy obudził się i spostrzegł, że jest bardzo brudny, przypomniał sobie zdarzenie z poprzedniego dnia i bał się nawet podnieść i wstawać myśląc, że będą go boleć bardziej niż zwykle ręce i nogi, że będzie musiał odchorować ten wysiłek. Kiedy jednak poruszył się na posłaniu, a następnie podniósł się z niedowierzaniem zauważył, że nie tylko nic go nie boli ale czuje się lekki i rześki jak za dawnych młodzieńczych lat i jeszcze przez długi, długi czas nie odczuwał dokuczających mu bólów.
W tym właśnie miejscu po wielu latach powstało uzdrowisko, w którym wykorzystywano lecznicze błoto, a smakowite uzdrawiające wody używane są nie tylko do leczenia ale również jako szeroko znane wody stołowe.

_________________
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, Efkaraj, inag1, beatrix+, sierika, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2018/03/26 21:11 #110113

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68777
Jureczku, zajrzyj do watku zjazdowego, bo Ola ma problemy. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/03/27 10:08 #110178

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44094
Jureczku! Stanowczo się domagam o wrzut do rannikowego wątku Twoich zdjęć ! Wszystko, co ładnie u nas kwitnie jest warte wrzucania do wątków tematycznych!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/04/05 00:35 #111017

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Zdrówka i słodyczy z okazji urodzin Betinka Jurkowi życzy!
Kopę lat!

Tfu! Co ja gadam!
100 lat!! :przytulam vishenka :buziak szampan
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2018/04/07 23:24 #111387

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Urodziny? sto lat zdrowia dla tej kolekcji flower czy piwonia.pl daje znaki życia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/04/08 11:23 #111407

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5686
Takie małe natchnienie Mnie naszło.Pora więc coś napisać.Ostatnio chodzą za Mną dwie melodie.Pierwsza to"Wiosna-cieplejszy wieje wiatr".Zaczął się ulubiony miesiąc.Wszystko wokół się budzi do życia.Rośliny wychodzą prawie z godziny na godzinę , ptaków mnóstwo.Koty zaczęły przynosić kleszcze.Ja też ruszyłem tyłek i ku Mojemu zaskoczaeniu robota w
ogrodzie poszła jak z płatka.Powoli narzędzia wyciągam z piwnicy.W ruch poszły sekator, pazurki , a nawet szpadel.Ogród już prawie wyczyszczony z obeschniętych chabazi.Niektóre miejsca wygrabione. Postawiony mały foliaczek, a w nim posiane pierwsze nowalijki.Niestety widać pierwsze straty.Na razie uroniłem łezke nad posłonkami.
Nie ma już Mojej plantacji.Wymarzły do cna i nie wiem czy odbiją.Nie najlepiej wyglądaja prymulki.Wczoraj kupiłem i dosadziłem kilka nowych.Doszły też dwie róże i RH Calsap z Biedry.Oczywiście już posadzone.Jak wiecie wyciąłęm też śliwkę.Gałęzie wysprzątane i wywiezione.Mam więc nastepny kawałek do zagospodarowanie.Wcześniej położyłem tam kartony i stary dywan.Chwastów więc.Teraz przydałaby się przyczepa ziemi.W Moich dwóch ogrodniczych pojawiło się dużo rodków.Widziałem nawet jakiegoś Hachmana.Nie kupuję bo zbieram kasę na floksy.
Co do drugiej melodii.To taka swojska"Wesołe jest życie staruszka".To z powodu przekroczenia pewnego wieku.
Coś tam z grubsza odpowiem.
Betinko Może jeszcze nie Riwiera, ale .... .Mam wrażenie , że klimat sie tutaj zmienił radykalnie .Zimy beż śniegu i szybko rozpoczynająca sie wiosna.Kiedyś rośliny tutaj startowały z co najmniej dwutygodniowy opóżnieniem niż na nizinach.Teraz nie ma żadnej różnicy.Tylko jesień jakos tak wczesniej.
ŻanetkoWłąsnie wczoraj w Moim ogrodniczy zauważyłem kilka foksów.Kupiłem tylko "Pepermint Twist", bo reszte już mam.
DanusiuPrzyznam sie ,że byłem zaskoczony taka ilościa pszczół.Muszę im założyć chipy i zlokalizować właściciela.Nie zapłaci miodem polewkamax
VerciuZacząłem brać z nich przykład.Oczywiscie nie w kwestii zapylania 2smiech
Polu Podziwiam je z daleka .Jeszcze nie kupiłem adrenaliny.
AgnieszkoWiem o , której Górze myslisz.Nawet tam kiedyś byłem.
NelciuMoje koty też nie chciały wychodzić na siku.Teraz siedzą cały dzień na dworze i zaczęły swoją niszczycielską działalność. :woohoo:
Ewciu podkrakowska.U Mnie tej zimy śnieg spadł dwa razy i stopniał dosyć szybo.Nawet łopaty nie wyciągałem.Ranniki rzeczywiście rozjaśniają ogród.Wyłaziły spod śniegu.U Mnie ich nie przybywa.Tzn rozsiewają się, ale ich póżniej nie widać i jakoś tak ......
Ewciu Nie wiem czy znasz ten wątek zielonozakreceni.pl/forum/kawiarenka/4070-legendy-o-roslinach?start=40#98267
Widzę , że robisz Mi konkurencje.Brawo Ty. :bravo Z piwonią.pl na razie nie zaczynam .mam już przygotowana liste i zbieram kase.
RozalkoNa razie kupiłem jednego floksa, ale lista zakupów jest dosyć długa.
Miłko Moje ranniki takie sobie.Zdaję sie, ze juz sie teleportowały do odpowiedniego wątku

Parę fotek z Gór Stołowych.Te skałki to "Baszty"










Z ogrodu tylko jedno

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Nie będę zakładał wątku 2018/04/08 11:34 #111409

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Jurku, chorobcia, u mnie też w wiejskim poslonki wyglądają na nieżywe... Z wyjątkiem jednego, ktory jakoś za drzewem był schowany.
Natomiast floksy mają się świetnie. Jakby co :D
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/04/08 20:46 #111499

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No tak, na kolekcję trzeba zbierać 2smiech w końcu ile ich przybedzie? 100, więcej? czekam :tup
Baszty cudne, znajomy widok i miłe wspomnienia clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/04/08 21:18 #111525

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25208
Spóźnione ale najlepsze urodzinowe składam i ja vishenka
Dziękuję za baszty i czekam na kolejną legendę :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.187 s.