Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2018/06/15 09:22 #122129

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Skończyły się dni trochę chłodniejsze.Od dzisiaj znowu upał.Prace w ogrodzie postępują.Rośliny dostały pić i znów chce się żyć. clap
Tylko sie pisać nie chce.Tak więc szybko odpiszę i lecę.
Beatko Pani Semperowa już jest zadowolona.Kupiliśmy specjalna ziemie do róż i Mozart już od wtorku wdycha świeże górskie powietrze. flower
Danusiu Ja róż nie mam za wiele.Są w różnym stadium rozwoju.Jedne kwitną, inne przekwitają.RU jak zwykle szaleje.Tak trochę muszę się nimi bardziej zaopiekować.
One rosną na jednej rabatce z pluskwicą i piwonią drzewiastą.Te dwie się strasznie rozrosły.Tak więc szykuje im przeprowadzkę.Różom znaczy się. teacher
Ewciu Jak więc widzisz Mozart jest idealną różą dla takiego leniwego ogrodnika jak Ja.Pucinniego widziałem w ofercie Tomanka skąd kupiłem Mozarta.W lipcu będziemy na Ślasku i pewnie tam zajrzymy.Jak tylko Franz się rozrośnie to masz kawałek zapewniony.Te wojsłąwickie z BR floksy sa najlepsze.Kwitną najszybciej.Z tych sadzonek Z magdy jestem średnio zadowolony.Jakieś takie mikre, a już kwitną.
Polu Z tymi piwoniami w Wojsłąwicach to było tak samo jak z rodkami.Nikt ich chyba wcześniej nie powiadomił, że jest ich święto i one przekwitły wczesniej, polewkamax
Wyjazdu nie żałuję, piknie było.Ja mógłbym tam zamieszkać, albo chociaż namiot rozbić :grabie
Jeżeli tak bardzo chcesz Mi przetrzepać poopsko , to kiedyś je tobie podrzucę. polewkamax
Budowanie Powiatowej powoli posuwa się naprzód.Jedne dochodzą, inne wypadają.Jeszcze sie muszę trochę podszkolić w tym temacie.Zwłaszcza jeżeli chodzi o nawożenie.
Zuziu Dobrze masz z tym chłopem.Nie wiem czy ta fotka jest czytelna.Na niej jest chaber i to różowy.
Cieszę sie z tych Waszych opinii o Mozarcie.Myślę,że jakiś kompozytor wyląduje jeszcze w Semperówce.
Pan prowadzący "Rok w ogrodzie" produkował się tej niedzieli w Wojsławicach :na_ucho

Zrobiłem parę fotek.
Na początek Moja ulubiona RU i druga też ulubiona








Dzwoneczki

triangularis oxalis wink-3

w czerwcu jeszcze własnych jabłek nie miałem

taka własna twórczość





Ten płotek stworzyliśmy wczoraj.To początek nowej rabaty.Co wy na to?
Liliowce zaczynają


Mm też jedną hortensję



Tym razem legendy nie będzie 2pisze
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 09:24 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Margo2, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/06/15 09:57 #122133

  • Łodyga
  • Łodyga Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 298
  • Otrzymane podziękowania: 721
Jurku Twoja RU kwitnie na bogato zdziwko . Wpadła mi też w oko kamienna ścieżka pomiędzy roślinami. Aż się prosi o spacer.
pozdrawiam Krystyna :)
ONZ czyli Ogród Na Zielono
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2018/06/15 10:06 #122135

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31825
Semperku, kocham wszelkie płotki wiklinowe i drewniane i z gałęzi i z drewna, więc Twoje płotki są jak najbardziej w moim guście i podobają mi się okrutnie :kocham
A Rosarium Utersen jest zachwycająca. Pamiętam, że w ubiegłym roku, kwitła równie cudownie :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/06/15 21:27 #122174

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20913
Jureczku ja mam Uetersens Rosenprinzessin pnącą czy to może być to samo czy całkiem co inne??
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/06/28 19:36 #123542

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25893
  • Otrzymane podziękowania: 67781
Jureczku, zyjesz Ty? Widziałam, ze podróżowałes po Czechach, zwiedzaleś i ani mru, mru? :patel
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/06 09:04 #124346

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Umawiamy się tak.Teraz wrzucę trochę fotek, a w weekend coś skrobnę :grabie


























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, inag1, beatrix+

Nie będę zakładał wątku 2018/07/06 13:00 #124363

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5273
Jesuuuu! Ile niebieskości u niego... zazdroszczę, buuuuuuuu!

No piękna ta powiatowa!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/06 20:26 #124392

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20913
Się nie umawiamy tylko zadecydowałeś za nas rotfl ale niech będzie rotfl floksy już śliczne a u mnie niektóre się decydują jeszcze czy pokazać kwiatki czy nie wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2018/07/06 20:26 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/07 09:03 #124433

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Zatem zgodnie z umową polewkamax dzisiaj coś skrobnę. 2pisze
Żyję Polu żyję.Nawet się miewam w miarę dobrze.U Mnie podróżowanie po Czechach to pojęcie takie trochę wyolbrzymione.Ot po prostu krótki wypadzik , parę km i już jest coś ciekawego.Kręcąc się po okolicy zwróciła Moją uwagę tablica z napisem Zamek Ratiborice.W sumie to było 3 tygodnie temu.Nawet relację o tym wrzuciłem do wątku, po czym szlak ją trafił..jMoje dziewczyny tej niedzieli zapragnęły wybrać się gdzieś w nieznane, to przypomniałem sobie o tym miejscu.Ratiborice to część miasteczka Ceske Skalice.Okolica ta jest związana z Bożena Niemcową- taka czeską Konopnicką.Tu spędziła swoją młodość i dzieciństwo.Okolica piękna.Okazały pałac i piękny park, w którym kwiatów nie było za dużo.Za to sporo drzew.Mnie najbardziej zainteresował kasztan jadalny.





























Następny węękend to wyjazd na Śląsk.Tam oczywiście Ogród Śląski i małe zakupy.

Postanowiłem też w końcu zajrzeć do Rosarium.



Karliczek dogonił Karolinkę polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2018/07/07 09:48 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, beatrix+, zanetatacz, Franusiowa

Nie będę zakładał wątku 2018/07/07 09:25 #124440

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Jak widzicie historia z fotkami się powtórzyła.Nie wiem dlaczego z tego pliku nie chcą wchodzić.
W ogrodzie nadszedł czas floksów.Jedne już przekwitły, inne kwitną, następne sie ociągaja.Sa też takie, które odmówiły wspólpracy i odeszły w niebyt.
Na suszę nie bede narzekał, bo wszyscy tak mamy.U Żurka kupiłem trochę chabazi.Tym razem żadnego floksa.Za to kupiłem pęcherznice,perukowca,języczke "Otello" i dwa pięciorniki.W Obi kupiłem różę"Rapsody in Blue", bo była przeceniona i dwa rozwary.
Łodygo kamienna ścieżka to najnowsze dzieło rąk Moich.W zasadzie nie jedna tylko trzy, ale krótkie.
Ewciu Mojej LP też się podobają.Zaczęłą znosić wszelkie gałężie z okolicy i tworzyć nastepne.W ten sposób powstaje zarys nowej rabaty.
Danusiu ta róża została wyselekcjonowana z RU i one niewiele się różnią.Z floksami jest tak jak opisałem powyżej.
Beatko Rzeczywiście sporo tego niebieskiego, ale ja lubię ten kolor.

W tym poście z przed dwóch tygodni wstawiłem chabra wielkogłówkowego.Teraz już przekwitł.




Ostatnio zmieniany: 2018/07/07 09:49 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Efkaraj, takasobie, VERA, inag1, beatrix+, zanetatacz, Franusiowa

Nie będę zakładał wątku 2018/07/09 22:24 #124716

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20913
Jureczku chaber w takiej masie wygląda ślicznie :bravo nowe floksy co dostałam od koleżanki pokażą kolorki hu_rra nie wszystkie ale bardzo się cieszę :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/09 22:53 #124734

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Jurek, jakie one niebieskie :woohoo: malowałeś czy co? ślicznie kwitnie powiatowa, kiedy otwarcie oficjalne przyjadę wstęgę przeciąć 2smiech no masz kwiatków zatrzęsienie, ja tez lubię niebieskie.
Wyprawy ciekawe bardzo, czemu mój M lubi siedziec w miejscu :angry: zamiast wędrować. Zawsze marzyły mi się okiennice w domu, tu dodaja uroku domodtwu :mniam ścieżki tez tworzysz, no musze pogonic M bo ma kilka dosłownie kamieni do ułożenia i ociąga się drugi rok :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/10 09:20 #124752

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14566
  • Otrzymane podziękowania: 43925
Tego chabra próbowałam kilka razy wysiać i nic z tego nie wyszło... :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/10 22:00 #124789

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25893
  • Otrzymane podziękowania: 67781
Jurek, podróż - czy kilka kilometrów, czy tysiące - to zawsze podróż. W Ratiboricach nigdy nie byłam, zapewne wiele jest miejsc jeszcze przez nas niepoznanych a wartych uwagi i na wyciągnięcie ręki.

Daj znać, kiedy to oficjalne otwarcie KP, też wpadnę z kawą. gwizdac Ile lat ma ten chaber, ze kępiszcze takie okazałe?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/11 14:04 #124887

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Kamienna ścieżka bliska moim klimatom więc nic dziwnego, że i Tobie przyklasnę :bravo :bravo :bravo
Kwiecie istotnie jak malowane :silly:
A ja właśnie lubię takie miejsca trochę zapomniane, bez tłumów ludzi.I co z tego, że kwiatków mało, drzewa też mają swój majestatyczny urok! :ohmy:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/19 10:47 #125663

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Dzisiaj kolejne miejsce w Czechach zwiedzone przeze Mnie .To taka nieduża wieś gminna - Kuks jakieś 30 km od Kudowy.
Na początku XVIII wieku odkryto tutaj bogate żródła wód mineralnych.Właściciel tych terenów wybudował ogromy ni to szpital ni sanatorium.Było to na ten czas bardzo popularne uzdrowisko.Miesciło sie w pierwszej europejskiej trójce.Wszystko to w pięknej okolicy nad rzeką Łabą.Niestety po kilkudziesięciu latach miała miejsce katastrofalna powódż, która zniszczyła powódz.Budynek ten miał potem różne przeznaczenie.Był tutaj min klasztor, a w czasie wojny obóz szkoleniowy Hitlerjugend.W sume obiekt znacznie podupadł.Kilka lat temu Czesi dzieki dotacjom z Unii odresteurowali obiekt i przywrócili dawny blask.W chwili obecnej mieści sie tutaj m.in Muzeum Farmacji.Nie ma tutaj parku.Za to jest coś w rodzaju ziołowego ogrodu czy raczej takiego pokazowego zielnika.Rośnie w nim wszystko co ludziska czerpali z Matki Natury dla podreperowania zdrowia począwszy od pokrzywy i mniszka(po czesku smetanka co Mnie bardzo rożśmieszyło.Moja córa miała robić fotki, ale niestety odkryła, ze jest tutaj duzo Pokemonów.
W związku z powyższym Fotki kiepskie bo Moje.
Tak wygląda tut.uliczka



W oddali wyłania sie budynek



Rzeżby symbolizują
ludzkie grzechy



Dziedziniec












Trochę zioła

















Mam tego więcej i chetnie Was pozanudzam, ale teraz muszę iść na szychtę.
Ostatnio zmieniany: 2018/07/19 18:37 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, beatrix+, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2018/07/19 10:49 #125664

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Fotki znowu nie weszły.
Wieczorem pomyśle co z tym zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/19 12:13 #125667

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14566
  • Otrzymane podziękowania: 43925
za duże trochę chyba...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/19 20:30 #125703

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20913
Piękne miejsce czekam na dalszy ciąg :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2018/07/20 08:33 #125768

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5631
Do Kuksu jeszcze wrócimy.Dzisiaj będzie część ogrodowa.Trochę popadało , bez żadnych szaleństw.Spokojny, monotonny deszczyk bez błyskawic, burz i trąb powietrznych.W ogrodzie zaczyna się czas zbiorów.Zebrałem trochę wiśni i papierówek.Zaczynają dojrzewać renklody.W warzywniku klęska urodzaju cukinii, ogórki coraz wieksze.Zapowiadają sie rekordowe zbiory.No i konsumuje pierwsze pomidorki.Rośliny też maja sie dobrze.Powoli opanowuje floksowy bałagan.One sa takie podobne i w dodatku ziemia wciągnęła nowe znaczniki.No bo jak facet ma odróznić np Nicky od Julugluta.Przeciez one sa takie same -czerwone.Czasami klnę na ta radosną twórczośc ogrodników.Liczba odmian na razie zidentyfikowanych przekroczyła 50 szt, a jeszcze nie wszystkie przekwitły.W dodatku jest jeszcze tyle chciejstw , a ogród nie z gumy.Się rozgadałem.Zobaczę co tam napisałyście.
Danusiu Chaber co roku większy i zajmuje coraz wiecej miejsca.Musze ewakuować kolejne rośliny rosliny rosnące obok.Ja w zeszłym roku na wiosnę kupiłem trochę floksów od Podstolca.One nie kwitły.Po niektórych zostały tylko znaczniki.W tym roku wylazły i zaczynaja kwitnąć.Pokaże je na fotkach .Do Kuksu jeszcze wrócimy.
Ewciu Z tym niebieskim to nie końca jest tak.Duża w tym zasługa sprzetu.Własnie rozkwita u Mnie jeden z Moich pierwszych floksów o drobniutkich kiatach kupiony jako fioletowy.Na fotce jest taki śliczny niebieściutki.Chyba trzeba będzie pomyśleć o jakimś porządnym sprzęcie.Oczywiście jako Matka Chrzestna Semperówki bedziesz mile widziana na otwarciu KP.. Tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi.
Miłko Ja chabra mam z sadzonki.Tylko było to już tak dawno, że nie pamietam co i jak.Zastanawiam się czy go podzielić.Chyba jednak nie, bo w tej masie tkwi cała jego uroda.
Polu Jak widzisz Mnie znowu gdzies poniosło.Tak sobie wymyśliliśmy z dziewczynami, że w te wakacje nie będzie jakiegoś dłuższego wyjazdu, a tylko takie krótkie wypady.Nstępna niedziela to prawdopodobnie Śnieżka.Oczywiście od czeskiej strony.O chabrze pisałem powyżej.Przy Powiatowej czeka Mnie jeszcze trochę pracy.Jakby co .......
Nelciu Cieszę się, że zaglądasz.Widziałem w Twoim wątku w jakim pieknym miejscu byłaś :bravo

Zczynają kwitnąć języczki


Hosty pod wierzbą






Maczki



Rzut oka na Powiatową


Trochę floksów












Hostowisko pod jabłonią





Takie tam widoczki ogólne


Debiut w Moim chwastowisku.Ta monarda biała schene coś tam przyjechała z Pomorza od Beatki Lelumki

Ostatnio zmieniany: 2018/07/20 08:52 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.230 s.