Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2019/01/23 13:37 #146282

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć forumowy romantyku flower Przeczytałam u Żaneci ,że ciekawią Cię moje zamówione floksy ,a że Twoją ciekawość rozumiem doskonale ,więc już Ci piszę :lol: Są to ;Magic Blue , Babje Leto ,Cool Water ,oraz Bambini Candy Crush .A Ty wypatrzyłeś jakieś ?
Pozdrawiam cieplutko :slonko
Ostatnio zmieniany: 2019/01/23 13:39 przez Nowinka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/01/27 21:21 #146915

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ja też dziękuję Jerzy za przepiękne opowieści. Ja nic jeszcze nie zamówiłam,ale studiuje jaśminowce . Mam już z 6 odmian ,wiem że krótko kwitną,ale jest to zapach mojego dzieciństwa
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2019/02/03 13:51 #147781

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Na czym to myśmy stanęli?
Na Skansenie.O qrde! To już prawie pół roku temu :patel
Po drodze na szczęście były jeszcze dwie legendy, które jak widzę maja największa moc przyciągania :diabelek
W dodatku nie odpisałem na Wasze posty co niniejszym uczynię.
Aga Skansen jest akurat takim miejscem w Kudowie, które trzeba koniecznie odwiedzić.Cieszę się, ze Tobie się podobało .Ja tam zaglądam dosyć często, bo dużo sie tam dzieje.Mój wątek też zacząłem wydarzeniem w tym miejscu.
Verciu Chlebka tam na codzień nie uświadczysz.W piecu rozpala się tyko przy jakichś imprezach.Na chlebek polecam Szlak Ginacych Zawodów.To kolejne ciekawe miejsce w Kudowie.
Poluś Pstrążna to naprawdę jedno z piękniejszych miejsc w okolicy.Pięknie położona, z bardzo ciekawą historią.Pani Semperowa dziękuje za pozdrowienia.
Dorotko Ja się bardzo cieszę, że zaglądasz do Mnie.Jesteś jedną z niewielu osób z dawnego Forum, z którą utzrymuję kontakt . zaglądasz tam jeszcze?Pytasz Mnie o koncepcje.Ja tam nigdy nie miewam takowych.Po prostu sadzę byle gdzie, byle jak, do byle jakiej ziemi, a potem zgrzytam zębami, ze brak efektu gwizdac
Ewciu Jaki wędrowniczek?Chyba raczej łazik.Ja po prostu korzystam z tego ,ze mieszkam w tej okolicy.
Ewciu Krakowska.Ja tez mieszkam w starym domu z poczatków poprzedniego stulecia.Tyle tylko, ze to stary poniemiecki, murowany, dwukondygnacyjny budynek.Myszy też czasami bywają.
Maggie Do spotkania niestety nie doszło,Musimy się kiedyś spotkać najlepiej u Elżbiety.
Ewa F Nawet nie wiesz jak się cieszę, że Ciebie poznałem.Ja raczej jestem z tych mruków i trudno Mi nawiązywać kontakty. Z tobą się czułem jakbysmy sie znali kupę lat
Ewciu Rozalko Ja już nie mogę doczekać sie wiosny, żeby sprawdzić co tam nowego wyrośnie, a w zasadzie co ocalało.Zima na szczęście jest dosyć mokra.Było duzo deszczu i śniegu.Dzisiaj tez pada .Jesienią dosadziłem dosyć sporo cebulowych.Powiększyłem rabatkę cebulową.Starałem się wzbogacić glebę.Wysypałem kilkanascie kilo granulowanego obornika.Dziekuję za info dot. nowych floksów.Widzę , ze koleżanka zaglądała do Albamaru.Ja też tam zagladałem i mam spory apetyt nie tylko na floksy.Tak zaglądam po szkólkach i widzę, że w tym roku jest duży wybór floksów.Jest sporo nowych, ciekawych odmian.Nawet w e.clematis mają floksy.Będąc w temacie płomyków widzę, że ogrodnikom wyczerpały pomysły na nowe kolory w temacie floksów tych wysokich i zaczynają tworzyć niskie odmiany.Ty zamówiłaś floksa z serii Bambini, Ja w zeszłym roku kupiłem troche maluchów z serii Early.W jednej ze szkółek widzę sporo piękności z serii Famous.Ja już popełniłem pierwsze zamówienie i zeby było smiesznie nie ma w nim żadnego floksa.Zobaczyłem w necie tanią piwonie drzewiastą Canary Brillant i zachwyciłem się.Do tego dwie inne piwonie, kilka lilii i tu uwaga :diabelek Miłka czytasz to - dwie dalie.
Beato,Nelu, Żanetko.Elu.Miłko Dziękuję, że zaglądacie recourse

Fotka tylko jedna taka poświąteczna



Legenda będzie, ale krótka.
Za to okolica znajoma.To miejsce to okolica Naszego Zlotu sprzed póltorej roku.

W Jawornicy, nieopodal Kudowy - Zdroju, dawno temu w jednym roku urodziło się kilku chłopców. Chłopcy podczas wspólnych zabaw zaprzyjaźnili się bardzo. Przebywali stale razem, co powodowało, że ich więzy, które się wytworzyły, stawały się coraz silniejsze. Kiedy stali się mężczyznami i założyli swoje rodziny, mieli dla siebie mniej czasu. Obowiązki domowe i rodzinne zaprzątały ich przez cały tydzień, ale w niedzielę mogli się spotykać. W trakcie spotkań grali w karty. Żeby jednak nikt w tych spotkaniach im nie przeszkadzał, nie grali w domach, tylko ukryci w krzakach na przełęczy górskiej łączącej Jawornicę z sąsiednią miejscowością Kocioł. Przez wiele lat, ludzie którzy podążali na mszę niedzielną, widzieli mężczyzn grających w karty. Przyjaciele spotykali się na grę w karty przez całe swoje życie. Teraz nadal, w niedzielę, można spotkać ich duchy grające w karty. Ludzie to miejsce nazwali Spielberg (Wzgórze Gry).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, VERA, Ness, beatrix+, sierika, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2019/02/03 15:19 #147805

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66656
Masz szczęscie, żeś się odezwał, bo czasem się niepokoiłam. Wiem, że internety Ci ukradli jakis czas temu krecigl Jak tu żyć Semperku, no jak...? :lol:
Ja - na fali ubiegłorocznych przykrych doznań upalnego lata - codziennie palę dziękczynne świeczki, by sytuacja się nie powtórzyła. 2smiech Myślisz już o wiośnie, czy wypoczywasz od ogrodu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/05 07:02 #148124

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Nic tak nie cieszy prowincjonalnego forumowicza jak wpis szefowej w jego wypocinach.
Chyba będę musiał Polciu pomyśleć o tych dziękczynnych świeczkach.
Co dp Twojego pytania to Ja aktualnie odpoczywam od ogrodu, myśląc o wiośnie :slonko


Ostatnio zmieniany: 2019/02/05 07:03 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, VERA, beatrix+, sierika, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Lukrecja ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2019/02/05 10:36 #148142

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Jureczku ja na razie też wracam do starych fotek i szykuję zmiany na razie w głowie rotfl zamówienia już dwa poczyniłam-hortensje i małe zamówienie do Albamaru też poszło co prawa bez floksów ale pierwiosnki i bodziszki między innymi wink-3 a w sekrecie Ci powiem że domawiaj floksów bo Żanetka będzie Ci deptać po piętach za chwilę wink-3 wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz

Nie będę zakładał wątku 2019/02/05 18:32 #148216

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Jurku, co do koncepcji, to ja tak cały ogród zrobiłam i jeszcze kilka innych. Ot wsadzam tu gdzie widzę, że będzie dobrze wink-3 A, że czasem trzeba przesadzić? No taki nasz wybór, że wolimy grzebać się w ziemi niż brylować na salonach vishenka
Opowieści jak zawsze wzruszające. Dziękuję :przytulam
Stare Forum... czasem zaglądnę, ale tylko zaglądnę..
Cieszę się, że utrzymujemy kontakt. Tylko wirtualnie, ale takie przyjaźnie trwają bardzo, bardzo długo :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, Lukrecja

Nie będę zakładał wątku 2019/02/05 18:41 #148218

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66656
Semper napisał:
Nic tak nie cieszy prowincjonalnego forumowicza jak wpis szefowej w jego wypocinach.

Jurek, jak Cię zaraz opatelniuję, to Ci tą 'szefową' wybije z głowy. :patel
Na szefa, to trzeba mieć wiele zalet, których mi brak - niestety krecigl Ja tu raczej za sprzątaczkę i pomywaczkę robię 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/02/05 18:41 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2019/02/05 22:41 #148297

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Poll napisał:
Na szefa, to trzeba mieć wiele zalet, których mi brak - niestety krecigl Ja tu raczej za sprzątaczkę i pomywaczkę robię 2smiech


Polu, po tym stwierdzeniu "na piśmie" - to Tobie jak nic należy się :patel
Jurku, przepraszam, że tak u Ciebie Poli dołożyłam, ale nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności po głupotach które tu wypisuje.
Swoją drogą, niech już ta wiosna przychodzi, bo i mi odbija :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper

Nie będę zakładał wątku 2019/02/07 19:18 #148503

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Pojechałem kiedyś z Moją LP do centrum Mojej metropolii.
Żona powiedzała, że wstąpi tylko na 5 minut do drogerii.
Nie przepadam za takim miejscami, więc pozostałem na zewnątrz.
Po kwadransie zacząłem się nudzić i postanowiłem obejrzeć okolicę poprzez Moją komórkę.

















Tyle tylko, że to już było dawno temu.Drogerii już nie ma.
Na jej miejscu znajduje się cukiernia, w której byłem z dziewczynami forumowymi na kawie ciastkach i lodach.
Ewciu Rozalko Chyba masz rację.Ja jednak jestem trochę romantykiem.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2019/02/07 19:22 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, VERA, inag1, Margo2, zanetatacz, ewacz

Nie będę zakładał wątku 2019/02/07 19:42 #148512

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Jurku jakie cudne te barierki czy jak to nazwać z nutkami :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/07 19:43 #148513

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Dobrze, że jesteś romantykiem, i że wreszcie coś piszesz, floksy Cię wyrwały z zimowego letargu 2smiech to zdradź gdzie jeszcze są, ja mam z e-clematis i Albamaru, gdzieś jeszcze częstują?
Odpisałam u siebie jakie juz kupiłam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/08 09:10 #148572

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
To dobrze, że myślisz o wiośnie i wspominasz wiosenne kwiaty! Liczę, że w tym roku wszystko u Ciebie pięknie zakwitnie i wystawisz coś do cebulowego konkursu "Miss Cebula"!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/11 22:15 #149051

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Jureczku :przytulam ale sie zakręciłeś "floksowo" podziwiam hu_rra
U mnie floksy raczej sie nie sprawdzają, za duża wilgotność a na rabatach ciasno i łapią plamistość.
Mam kilka ale bez przesady :tup tylko, stare odmiany z sentymentu do rodzinnego ogrodu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/21 10:47 #150341

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Moje zasoby legend są na wyczerpaniu.
Pozostaje twórczość własna.Taka grafomańska fraszka z głowy czyli z niczego :grabie

Tam gdzie miasto jest Kudowa
Rośnie Jurka Powiatowa
W niej się masa floksów mieni
Trochę błękitu, bieli i czerwieni
Tyle floksów w szkólkach jeszcze
U Mnie więcej już nie zmieszcze
Po co Semper te opory
Popatrz trawnik jeszcze spory

I to by było na tyle.
Cdn. Być może.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/21 10:48 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, MarzenaSantaFe, piku, Efkaraj, takasobie, VERA, dorkow0, beatrix+, sierika, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2019/02/21 12:27 #150355

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Jurek :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/21 12:30 #150356

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66656
Semper napisał:
Tyle floksów w szkólkach jeszcze
U Mnie więcej już nie zmieszcze
Po co Semper te opory
Popatrz trawnik jeszcze spory

Jureczku, Twoje myślenie idzie w bardzo dobrym kierunku :silly: a fraszka przednia. :bravo
Miałabym dla Ciebie propozycję... think:
Ostatnio zmieniany: 2019/02/21 12:33 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/21 18:43 #150426

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Jureczku - hu_rra clap hu_rra ,skoro legendy ci się kończą chętnie poczytam Twoją twórczość a floksów faktycznie co nie miara w każdym sklepie jakieś nowości
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2019/02/21 22:52 #150470

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Jednak to prawda, że Poczta
talenty marnuje,
Szefostwo nie wie, jak Jurek rymuje.
Chodzi po domu i kręci głową
Jak powiększyć Powiatową?
Patrzy Semper co się kręci
A to Krecik w grządce górę wierci.
Krzyczy Jurek, gdzie moja motyka?
Powiatową zrobię z pocztowego trawnika !
:diabelek

Buziole zdolniacho! :P
Ostatnio zmieniany: 2019/02/22 06:28 przez beatrix+.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, inag1, Semper, zanetatacz, ewacz

Nie będę zakładał wątku 2019/03/10 09:10 #152852

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Dzisiaj będzie historia prawdziwa.Jako,że niedługo mamy święta tematyka będzie religijna.Jest w Kudowie miejsce zwane Żródełkiem Maryji.W 1830 leśniczy Ignacy Siegel znalazł w lesie pod drzewem obrazek przedstawiający Matkę Boska Bolesną.Powiesił go na drzewie i przejęty tym odkryciem często odwiedzał to miejsce.Pewnego dnia ujrzał tryskające w tym miejscu żródełko.Kiedy 2 lata póżniej w pobliżu wybuchła epidemia cholery, ludzie przyszli błagać o ratunek.Ich modły zostały wysłuchane, zaraza ustąpiła.Coraz częściej dochodziło tu do przypadków cudownych uzdrowień.Drzewa w pobliżu zapełniły się obrazkami wieszanymi przez ludzi wdzięcznych Matce Boskiej.Wkrótce zbudowano tu drewnianą kapliczkę, a w 1887 roku murowaną, która istniej do dnia dzisiejszego.
Miejsce mało znane , położone na uboczu.Nie jestem specjalnie religijny, ale coś Mnie tu przyciąga, jakaś nieznana siła.Tu siadam na jakimś pniaku i chłonę tą ciszę, uspokajam się.Rzadko tu ktoś zagląda.Ludzie przyjeżdżają tu głównie po wodę.Zdjęcia z Mojego archiwum.Jakość taka sobie.







Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2019/03/10 09:18 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zielonajagoda, takasobie, VERA, dorkow0, beatrix+, nowababka, Margo2, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.