Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nie będę zakładał wątku

Nie będę zakładał wątku 2020/05/04 07:41 #199519

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 500
  • Otrzymane podziękowania: 1379
Kolekcja bruner imponująca a języczka o ciemnych liścia cudeńko,nie widziałam takiej muszę rozejrzeć się bo lubię rośliny o kolorowych liściach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/10 12:16 #200281

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Dzisiaj noc była ciepła- 12 st C.Słońce przebija przez chmury, a Ja czekam na deszcz.
Moje zaległości w odpowiedzi na Wasze posty sięgają kilku m-cy.Wypadałoby odpowiedzieć.
PolciuWizyta u Ciebie była w planie.Była, ale się zbyła.Mam jeszcze trochę miejsca i chętnie bym trochę tych ciemierników przygarnął.
Co się odwlecze to nie uciecze.
Rozalko Floksów trochę wypatrzyłem- jakieś kilkanaście.głównie maluszków z serii Flame.Właśnie wysłałem zamówienie.
Iwonko Widziałem ten stolik.Fajny.Jeśli zajrzyj to mam prośbę-Wróć z wątkiem.
Gieniu Cieszę się, ze lilak się przyjął.On wytwarza mało odrostów i ciężko o sadzonki.W tym roku wygląda pięknie.Nawet chyba załapał się na fotkę.
Zdjęcia wiosennych kwiatów co roku w zasadzie takie same.
Ewciu seriko Ta gęś na rojnikowisku to kaczka.Dawno, dawno temu kiedy byliśmy w Kołobrzegu Młode sprawiły Mi taki "prezent".Rojników w zeszłym roku przywiozłem całą skrzynkę na Złot.W tym roku też miałem zabrać, bo strasznie sie rozrosły.Brunner mam kilka, ale siewki tylko z jednej.Za to całe mnóstwo.Właśnie wczoraj stworzyłem z nich rabatkę.
Gosiu Floksy w sumie wyglądają dobrze.W tym roku nie planuje żadnych rewolucji.Uzupełniam tylko kolekcję maluchów z serii "Flame".No moze cos tam jeszcze wpadnie do koszyka.
Miłeczko Fajne te wspomnienia z Kudowy.Szlaki sie wyludniły, bo była zakaz wstepu do Parku Narodowego.Teraz juz można, ale chyba tłumów nie ma.
Beato Czyżbys się jąkałą polewkamax Koło nie bieskiej dżdżownicy jest plantacja ciemiernika cuchnącego.
Kornelciu Cieszę sie, że zaglądasz.Rojników u Mnie dostatek i chętnie sie z nimi dzielę.
Majeczko No Ja wiem czy jest co ogladać?To takie deja vu.Co roku to samo o tej samej porze roku.Czasem coś ubędzie, czasem coś przybędzie.
Pikutku Danusia zapewne ma wszystkie odmiany.Kila lat temu kupiłem 5 prymulek.Miały być jednoroczne.Dwa chyba tym nie wiedziały , bo rosna do dzisiaj.
Danusiu Dziękuje za uznanie.Ciemierników mam całą plantację i niestety , ale muszę się nimi podzielić :lol: To ta fotka, o której pisze Beata.
Verciu Ta języczka to Cafenoir(chyba)
Elu Bardzo sie cieszę, że zaglądasz i utworzyłaś wątek
Nelciu ziemia -powiadasz.To, że łądnie wygląda to chyba jej jedyna zaleta. :mur
Inko Ja wiem czy tak pięknie gwizdac Właśnie zaraz wykorzystam znajomosc instrukcji hu_rra
Gosiu Języczek o kolorowych liściach jest kilka odmian- Cafenoir, Rocket,Osiris Fantaise,Marie Brit Crawford i inne.
Gdybym kogoś pominął to niech krzyczy.

Wierzba roztoczyła swój ochronny parasol


Devon Green.Mogłaby tak wyglądać cały sezon


Trochę kolorków

Irysy sie przymierzaja do kwitnienia

Raz na ludowo.Chociaż zastanawiam sie czy znowu w życiu Mi nie wyszło 2smiech

Producenci zapachów








Ostatni Mohikanin-no prawie

Zakątek brunnerowy

Królowa w blokach startowych

Pluskwicę zawsze pokazuję jak kwitnie.Tym razem wiosenny portrecik

Od zakrystii


Moje drzewo

Pierwszy kwiatek na rodku

Dzieło Renaty
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, beatrix+, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Nie będę zakładał wątku 2020/05/10 20:56 #200347

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20870
Jureczku powiem Ci że ten kącik pod wierzbą z korzeniami super :bravo królowa zapowiada się przepięknie więc nic tylko czekać :tup bzy zachwycają wielkością i na pewno zapachem :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/10 22:25 #200364

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
Podziwiam Tę Twoją królową
U mnie ani jednego kwiatka
Czy miała za sucho?
Dzieło Renatki super
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/12 18:56 #200620

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
W niedzielę znudziło nam się siedzenie w domu i postanowiliśmy zobaczyć co ciekawego w okolicy.Wsiedliśmy do auta i udaliśmy się w kierunku Karłowa.Okazało się, ze nie tylko my wpadliśmy na taki pomysł. Parkingi w Parku Narodowym były pełne, a na drodze ruch był spory.Za Karłowem skręciliśmy w kierunku Pasterki małej wioseczki u podnóża
Szczelińca.Trasa wspaniała- co prawda wąska ni kręta, a po drodze takie cuda.


Tutaj widać fragment Szczelińca od drugiej strony


Tak tutaj wygląda las


Zieleń o tej porze ma fajny odcień

W samej Pasterce rozbawił mnie taki obrazek




Tam za zakrętem koniec wsi i Polski



Jeszcze w drodze powrotnej rzut oka na Szczeliniec
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, beatrix+, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2020/05/12 19:12 #200623

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9790
  • Otrzymane podziękowania: 21104
Jurek -pochwal się jakie floksy zamówiłeś i gdzie .....ogród majowy najpiękniejszy jak dla mnie ,wszystko żyje i pachnie -o ile jest normalna pogoda , u mnie wczoraj było szaleństwo pogodowe ,dzisiaj w miarę stabilnie,ale ogólnie pogoda nie rozpieszcza tej wiosny :bezsil
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/13 20:28 #200766

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
DanusiuWierzba spełnia ważną funkcję jako ozdoba i dawca cienia.Pod nią rosna hosty, prymule, języczki , konwalie, a nawet jakieś paprocie.Królowa już zaczyna szalec.Bzy muszą być w ogrodzie ze względu na zapach.Poza tym to ulubione rośliny Renaty.
Gosiu Ta piwonia ma już kilkanaście.Na początku traktowałem ją jak inne piwonie i przycinałem przy samej ziemi.Potem byłem zaskoczony,że nie kwitnie. Na szczęście ktoś Mnie uświadomił.Skończyło sie przycinanie, zaczęło szaleństwo.Za pochwałe dziękuje w imieniu Renaty.
ŻanetkoWłaśnie wczoraj poszło pierwsze zamówienie 13 floksów- głownie maluszków z serii Flame- oraz 2 brunnery.Szólka -Barcikowscy.W nocy u Mnie było 2 na minusie.Rano rośliny wyglądały nie najlepiej.Na szczęście pokazał sie doktor Słoneczko i wszystko wróciło do normy.

Dzisiaj na fotkach głównie bzy - bo to ich czas






Królowa po deszczu




Pęcherznica ma ładny kolorek

Hosta "Pin UP" od Poli


Taką śnieżycę Renata przytargała z ogrodniczego

Ostatnio zmieniany: 2020/05/15 07:21 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, takasobie, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nie będę zakładał wątku 2020/05/13 21:37 #200788

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25879
  • Otrzymane podziękowania: 67681
Jureczku, kiedy patrzyłam na wcześniejsze prognozy pogody, serce mi stawało. Dobrze, e skończyło się na niewielkich mrozach i sporej ilości wilgoci (śnieg hu_rra )!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/13 21:45 #200790

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Śnieżyca dorodna, szepnij na ucho cenę :na_ucho bo u mnie 20 zł wołali za 1/3 z tego.
Ostatnio zmieniany: 2020/05/13 21:47 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/14 08:39 #200823

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16403
Cudnie wygląda taki rojnikowy dywanik :mniam.
Zapach lilaków nie ma sobie równych :kocham. Ostatnio kupiłam 2 odmiany Meyera, ale to nie to samo :nie.
A Szczelińca zazdroszczę.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/14 08:57 #200825

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43911
Pomnik kotom też mnie rozbawił. Jak widzę czasami na ulicach takie śmiechostki na murach, myślę sobie, że to ktoś pomysłowy i dowcipny stworzył, a "Dobry żart tynfa wart!"
Biały pojedynczy lilak to dla mnie cudowności. Mam po babci w ogrodzie pełnego, cudnie pachnącego, ale już mi się opatrzył. Z zaciekawieniem obejrzałam Twoje rojniki, ale jak widziałeś, już sobie poradziłam i nabyłam drogą kupna po taniości.
Płotek Ci wyszedł, ale chyba gęściejszy powinien być. Uświadomiłeś mi , że dawno żadnego nie uplotłam, a może dlatego, że robię to , jak derenie tnę, a w tym roku nie cięłam.
No i tulipana raczyłeś - dziękuję! B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/24 20:34 #201894

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10518
Jurek , o to rojnik , który mam od Ciebie ze zjazdu w ŚW. Katarzynie
Czy masz dla niego imię

Zdjęcie w dniu przywozu do domu czerwiec 2019



Zdjęcie już na moim skalniaku w marcu



i w maju



Piękną śnieżycę Renata przytargała ....ja jakoś nie mogę się ich dochować .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/24 22:22 #201934

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22937
Piękną mieliście wycieczkę, na Szczelińcu byłam jak była piękna, młoda i mieściłam się w szczeliny, teraz pewnie nie dałabym rady tam wejść gwizdac
W ogrodzie kolorowo, pod wierzbą śliczny zakątek, a dzieło Renaty wyszło świetnie, gratulacje dla Niej :bravo :bravo :bravo
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/25 21:25 #202067

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
W zeszłym tygodniu napisałem posta, wrzuciłem fotki, a zaraz potem awaria i zniknęło kilka dni z Naszego forumowego życiorysu.
Dlatego zdjęcia będą te same już lekko z lamusa/Teraz wszystko tak szybko rośnie, że ciężko nadążyć.Dużo napadało i już nie bardzo jest
gdzie gromadzić deszczówkę, Szkoda tylko, ze jest tak zimno.Ja plewie, nawożę, przesadzam , sieję i działam.Miałem problem z azalią pontyjską
kupioną w zeszłym roku.Jakos tak sie bardzo wolno zbierała.Zastosowałem kurację "Magiczna siłą" i teraz ma łądne liscie.Nie wiem czy zdąży zakwitnąć.
Polciu Ten maj jest wyjątkowo zimny.Jeszcze teraz siedzę w domu w swetrze.Dobrze chociaż, że jest mokry.Dni teraz długie .Posiedziało by sie wieczorem
na ogrodzie, a tu ciągnie po nogach.
Ewciu Renata mówi, że 11 zeta.
Edytko Dywanik się zrobił aż za gęsty.Miałem je zabrac na Zlot.LIlaki niestety już przekwitają.Meyera też kupiłem w zeszłym roku.Właśnie zmieniłem mu miejscówke, bo cos słabo rósł.Na Szczelińcu byłem parę razy. Teraz go oglądam z dołu, bo za dużo schodów.Czekam aż założą windę polewkamax
Miłko Kiedyś na tym obelisku była tablica ku czci.W ramach dekomunizacji została zdjęta.U Mnie ten niby żółty lilak ma dużo odrostów, wiec jakby co.Ja się bardzoi cieszę widząc rojniki w Waszych wątkach.To pewnie zasługa klimatu, ale chyba też dołożyłem do tego swoje 5 groszy.Nad płotkiem muszę jeszcze trochę popracować.On jest zrobiony z winobluszczu, a to dosyć kiepski materiał.
Olciu Ja już dawno pogubiłem sie z nazwami rojników.Nazwę tego jednak chyba znam .To moze być "Exorna".Widzę, ze dobrze jemu u Ciebie.
Majko Na Szczelińcu jeszcze nikt nie utknął.Zawsze sie znalazł ktoś kto chętnie pomoże i przepchnie. polewkamax W imieniu Renaty dziękuję.
Irysek


Hiacyncik




Hosta "Jerzy"




Kompozycja bratkowa


klonik

Czosnki zaczynają


no i królowa

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2020/05/31 08:13 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Danusia, a.nia

Nie będę zakładał wątku 2020/05/25 21:33 #202070

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20870
Jureczku no powiem Ci że królowa jak nic zasługuje na swój tytuł ale Jerzy też niczego sobie wink-3 wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/28 09:12 #202326

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Danusiu Dziękuję.Mogła kwitnąć dłużej.Niestety własnie deszcz strąca ostatnie płatki.
W poprzednią niedzielę wybraliśmy się do kudowskiego Parku.Władze miasta pewnie myślały, żę nikt tam nie zagląda i tak trochę zaniedbały temat.Nadmiernie rozrósł się czosnek niedżwiedzi,którego wszędzie pełno.Cała okolica woniajet na cebulowo.


Pięknie kwitną kasztanowce


Rododendrony jeszcze w pąkach.Za to kwitnie i pachnie azalia pontyjska.

Są i kolorki

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, nelu-pelu, Danusia, a.nia

Nie będę zakładał wątku 2020/05/28 09:21 #202327

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2323
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Dzisiaj dla odmiany pada :burza
Z planów ogrodowych wyszły nici.Miałem w planie zrobić porządek w podcieniach.Niektóre roslinki trochę sie za bardzo rozrosły i pewnie wylądują na kompostowniku.
Wykorzystam ten czas na wrzucenie paru nudnych fotek z Semperówki.
Ten lilak kwitnie ostatni.Jest trochę dziwny, bo kwiaty rozwijają sie nierówno.Wg Betiny to Michel Buchner.Dodam jeszcze, że ma podwójne kwiaty


Podcienie wierzbowe


Kolorki ze skalniaka

Dereń Hessego

Dyptam zaczyna kwitnąć



Maczek bylinowy

Czosnki zaczynają

LEN

Prusznik nie zaszalał z kwieciem


Rzut oka na rojnikowisko




Podcienie jabłonkowe


Jakiś rodek ledwo żywy



Kolorowe listki




Orlikowo


Wajgela

Tradycyjnie zakończymy brunnerami

i to by było na tyle :kibic
Ostatnio zmieniany: 2020/05/28 09:35 przez Semper.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Danusia, Zawszewiosna, a.nia

Nie będę zakładał wątku 2020/05/28 10:08 #202332

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10005
  • Otrzymane podziękowania: 22937
Jurku pisząc o utknięciu na Szczelińcu miałam na myśli właśnie te schody, pewnie nie wdrapałabym się na niego, a jakby jakimś cudem mi się udało to w tych przejściach i zakamarkach brakłoby mi tchu, z tego co pamiętam to tam było bardzo duszno. Czyli albo by mnie przepychali albo by mnie ciągnęli dobrzy ludzie.
Królowa rzeczywiście jest piękna tylko szkoda że tak szybko przestaje królować.
Moja zeszłoroczna pontyjka też bardzo licha, miała jeden kwiatuszek, teraz wyszły listki i chyba ślimory ją jedzą, muszę je dokarmić a tu cały czas pada a im jest jak w raju.
Zdjęcia z Semperowa nigdy nie są ndne, dawaj co masz.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Nie będę zakładał wątku 2020/05/28 15:30 #202352

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2372
  • Otrzymane podziękowania: 7665
Jurku piękny ten ostatni lilak biały z domieszką jasnego fioletu chyba o pełniejszych kwiatach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie będę zakładał wątku 2020/05/28 20:44 #202397

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20870
Jureczku fajne te Twoje podcienie :) bez niesamowity :bravo co do pogody to na razie nie chcę sie wypowiadać bo u mnie już 5-ty dzień na przemian pada albo leje rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.