Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wszystko od nowa

Wszystko od nowa 2020/02/26 15:38 #191054

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Otrzymane podziękowania: 2621
Jeszcze z jesieni zeszłego roku. Podczas przygotowań do wykopywania roślin.

zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Wszystko od nowa 2020/02/26 15:51 #191057

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Obecnie

zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2021/08/05 19:02 przez Efkaraj.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, VERA, chester633, Semper, Ave, Elżbieta, Danusia, Maggie

--=reklama=--

Wszystko od nowa 2020/02/26 15:53 #191058

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
A to takie tam zdjęcie księżyca zrobione w górach.

I ciemierniki Wujaszka

I nie ciemierniki ( zapominałam nazwy)

Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, VERA, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Wszystko od nowa 2020/02/26 15:55 #191059

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Otrzymane podziękowania: 20791
Masz wobec tego spore pole do popisu Gosiu :woohoo: , będę kibicować flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia

Wszystko od nowa 2020/02/26 16:02 #191061

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Dziękuję Wiesiu :buziak Już mi się ręce palą do roboty rotfl

Wszystko od nowa 2020/02/26 16:06 #191063

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Ja jeszcze mam ogrodowego niechcieja :unsure: , ale dziś powycinałam część starych liści ciemiernikom bo już zaczynają kwitnąć B)
Wiesia

Wszystko od nowa 2020/02/26 16:19 #191065

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Przez zimę trzymałam w nieogrzewanej cieplarni hortensje. Trzy. Od Edyty. Z funkia.pl i Uciekającą pannę młodą.
Od hmm dwóch tygodni rodzice grzeją, bo szykują się do sezonu kwiatowego. I moja hortensja Revolution oraz Uciekająca panna młoda wyglądają obecnie tak. Ale przecież nie wyniosę ich na zewnątrz.
REVOLUTION

UCIEKAJĄCA PANNA MŁODA

Ostatnio zmieniany: 2020/02/26 16:20 przez GosiaM.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, VERA, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2020/02/26 18:32 #191086

• Danusia
  • Danusia Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 17150
Gosiu piękne pole do działania będę podglądać postępy :) ja dzisiaj sobie dałam czadu w ogródku ale jak zaczęłam to nie umiałam zakończyć rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA

Wszystko od nowa 2020/02/26 19:53 #191099

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 51420
Też będę śledzić postępy i bardzo żałuję, że nie widziałam waszego ogrodu w byłej formie. Ciekawa jestem, czy 'idziesz w byliny', czy też chcesz nadać ogrodowi charakter parku, gdzie przeważają drzewa i krzewy. think:

Wszystko od nowa 2020/02/26 20:04 #191102

• zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 14803
Gosiu - i ja z przyjemnością będę oglądać Twoje poczynania hu_rra ,już jestem ciekawa co będziesz sadzić .....hortensje poczuły lato 2smiech ,szybko będą cieszyć oczy
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności

Wszystko od nowa 2020/02/27 14:43 #191181

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Dziewczyny! Plan jest. Zrobiła go Markita, ale nie miała ze mną lekko, bo ja marudzę chcę bardzo dużo i miało byc w ogrodzie mnóstwo moich kochanych floksów. Jednak będzie też coś innego niż same byliny. Nie przeczę, że gdzieś tam coś może zamienię albo dodam, bo mam masę chciejstw. Najwyżej ulokuję je w innych miejscach działki. Na razie czekam aż mój mąż zabierze się za obiecane długie drewniane donice na taras. Tylko hmm nie wiem co w nie sadzić. Ogród jest od strony północnej.
A teraz irysek który dziś zakwitł przed domem hu_rra
Painted lady

Ostatnio zmieniany: 2020/02/27 14:43 przez GosiaM.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Krzysia, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Wszystko od nowa 2020/02/27 14:48 #191182

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Zarys rabat. vishenka
Może ktoś ma na zbyciu rośliny bądź na sprzedaż? Będzie mi tego mnóstwo potrzeba. Niestety nie stać mnie na jednorazowe kupno w szkółkach. Część roślin mam. :)

Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Wszystko od nowa 2020/02/27 16:31 #191186

• VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 19271
Gosiu, liliowce i irysy Cię interesują ??? Chętnie się podzielę :)

Wszystko od nowa 2020/02/27 16:33 #191187

• Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Otrzymane podziękowania: 23109
Witaj Gosiu w swoim wąteczku :hejka
bardzo ciekawie się zapowiada i na pewno będę śledzić Wasze poczynania z zapartym tchem.

Gosiu, nie wiem jakie rośliny byś chciała. Ale jak przyjedziesz na zlot w czerwcu, zapraszam na wykopki. Część moich bylin jest do rozdzielenia, więc jak Ci się coś przyda, to możesz sobie wziąć. Tylko tak jak pisze, nie wiem, co chcesz :)

Czy jakaś fotka do spisu ogrodów będzie, czy musimy poczekać na efekty przeróbek?

Wszystko od nowa 2020/02/27 22:00 #191253

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Verciu jak najbardziej mnie interesują. :buziak Wszak już troszkę się uzbierało, ale takiej ilości jaka jest w planie na pewno nie mam. Irys SDB -19
irys TB-26, liliowce -16 (może już tyle mam hmm question )
Efkaraj dziękuję bardzo. Jak cosik będzie dla mnie przydatne - biorę. :przytulam Plan zagospodarowania roślinny mam, ale jest tego sporo, ponieważ ja zachłanna :mlotek i jak pisałam Marta nie miała ze mną łatwo.
gwizdac
W ramach podziękowania mogę floksy wiechowate przywieźć każdemu,kto mnie poratuje. :)
W sporych ilościach potrzebuję również : host, bodziszków, brunnera, zawilce japońskie, runianki, rutewki, miodunki.
Jeśli ktoś ma zbędne miskanty to mogę się na coś wymienić albo dogadać. Mam na nie plana w innym miejscu :)

Doradźcie, co mogę posadzić na miejscu tej czereśni. Nie może cieniować tunelu po prawej, czyli ma być powolnego wzrostu bądź tak 2-3 docelowo. I nie za szerokie. Najlepiej gdyby było dekoracyjne z jakiegoś powodu.

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, VERA

Wszystko od nowa 2020/02/27 22:17 #191256

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Jeżeli chcesz Gosiu zawilce japońskie wysokie to mogę przywieźć kilka na zlot a miodunki to jakieś konkretne czy dowolne chcesz?
Wiesia

Wszystko od nowa 2020/02/27 22:49 #191260

• kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2466
Cześć Gosiu :witaj Pozwól, że dołączę do grona śledzących Twoje poczynania. Jakieś roślinki i u mnie się znajdą, chociaż dopiero co zaczęłam działać ogrodowo w nowym miejscu. Mam jakieś miodunki, pierwiosnki, będę rozmnażać żurawki-kiedyś mi się to udawało. Może trochę dalii jeżeli będziesz chciała, i o ile dobrze się przechowały. A może chcesz jakieś nasionka?
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.

Wszystko od nowa 2020/02/27 23:22 #191261

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Piku na zawilce chętnie się piszę. Miodunki chyba obojętnie jakie. :kocham
Kasiu ja jak sroka wszystko biorę, bo mam gdzie sadzić. ( Kawałek pola też jest) A co do nasion to ja uwielbiam siać i czekać co z tego będzie. Np. Mam już wysiane liliowce od Pani z facebooka i wysadzone w doniczki. (tegoroczne) oraz masę jeżowek i innych roślin. O floksach nie wspomnę. Zerknij na fejsie jeśli masz. Floksowy gaj - jest mój. Sporo floksów wysiewanych z nasion. Dwa lata temu wysiałam jakieś 2 tys a w zeszłym 6 tys. Oczywiście nie wzrosło tyle, ale coś mam i cieszę się jak gupia kiedy widzę jak kwitną kolorowo. Jutro wrzucę zdjecia tego, co właśnie wyrasta z siania. ( Od 2 tygodni nasiona są w cieplarni odgrzewanej) :jupi

Wszystko od nowa 2020/02/28 07:57 #191268

• chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2816
Gosia witaj :buziak ,runiankę ,bodziszki,miodunki mam u siebie ,najlepiej jak byście podjechali ....bodziszki trzeba podzielić - mam różowy i niebieski, adres znasz więc zapraszam.

Wszystko od nowa 2020/02/28 21:31 #191347

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Paweł dziękuję za zaproszenie :) Na pewno się wybierzemy. Umawialiśmy się już przecież w zeszłym roku :)

Przepraszam, że dopiero na wieczór się odzywam, ale najpierw przyjaciółka z dziećmi... później mąż dał za zadanie 30 kg lawy wulkanicznej wyplukać :glupek 2smiech A na koniec latałam :fotka robiłam zdjęcia księżycowi i mocno świecącemu "obiektowi" który jak wyczytałam okazał się być planetą Wenus.
Więc po kolei co wyrasta z nasion: jeżówki, floksy i inne cuda.

Już wysadzone tegoroczne siewki liliowców

Budzą się do życia moje kochane floksy

Rosną rodziców kwiaty na sezon 2020

A może komuś sałaty gwizdac

Od koleżanki Edyty własnoręcznie cięte przeze mnie patyczki ( pierwszy raz w życiu) zwyc puszczają listki

Hibiskus w oknie ma 3 pąki zdziwko

I wreszcie dzisiejszy rogalik

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Fiona, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.283 s.