Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wszystko od nowa

Wszystko od nowa 2021/07/12 21:10 #244293

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Otrzymane podziękowania: 1935
Tak. Kamil Kamil jego nie trzeba upominać do dwóch czynności. Skoszenia trawy oraz nawożenia jej i wyczyszczenia akwarium wraz z przycinka roślin i podmiana wody. rotfl
O reszcie nie raz trzeba przypomnieć.
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2021/07/12 21:10 przez GosiaM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wszystko od nowa 2021/07/13 00:25 #244343

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Kawaleczek ogrodu ze szpetnym kominem od tunelu. :mur

"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Ostatnio zmieniany: 2021/08/05 19:07 przez Efkaraj.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, VERA, Semper, nowababka, Ingrid, wojtek, a.nia, ewakatarzyna

--=reklama=--

Wszystko od nowa 2021/07/13 00:33 #244344

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś

Moja siewka

Severnaya Vual

Nie wiem, co to za owad. Jednak jest brzydki i ciekawy.

KONIEC

Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, takasobie, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, wojtek, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2021/07/13 11:05 #244372

• Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 14300
GosiaM napisał: Małgoś, dłonie małe...widać do pracy nie zwyczajne...no, ale jak się ma Kamila na podorędziu... gwizdac
Przyznam się, że jestem zaskoczony widokiem Twoich rabat....wyglądają na wieloletnie. ..przypominają mi angielskie,bylinowe...bardzo udane, gratuluję :bravo
Ostatnio zmieniany: 2021/07/13 11:06 przez Tomek Mr.

Wszystko od nowa 2021/07/13 15:50 #244380

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Tomaszu, dziękuję Ci bardzo za opinię. :buziak Muszę przyznać szczerze, że w tej chwili ogród teraz najbardziej mi się podoba. A feria kolorów sprawia, że czuję się jak w wiejskim ogrodzie. gwizdac
Co do dłoni, tak małe. Ale, że do pracy nie zwyczajne to bym nie powiedziała. Właśnie jutro koleżanka ma przyjść zrobić mi kolorek. A ja się zastanawiam jak z tymi paluszkami dojść do ładu. :nie_wiem

Wszystko od nowa 2021/07/13 20:23 #244406

• VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 14316
Gosiu, gdybym nie widziała Twojego ogrodu w realu nie miała bym skali porównawczej.
Busz cudowny Pani masz w ogrodzie :bravo :bravo :bravo Po prostu fantastycznie !!!!!

Chociaż, już w ubiegłym roku było pięknie.................................... :na_ucho
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Wszystko od nowa 2021/08/04 22:46 #246201

• Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4962
Ale masz pięknie.
Musze koniecznie popracować nad swoim ogrodem
Trzymam kciuki :buziak zwyc

Wszystko od nowa 2021/08/05 13:16 #246224

• kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1698
Gosiu wiesz, a u mnie floksy coś średnio sobie radzą. No cóż, nie można mieć wszystkiego.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.

Wszystko od nowa 2021/08/05 19:04 #246251

• Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Moderator
  • Kazdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Otrzymane podziękowania: 18108
Gosiu, wróciłam się o 13 stron, bo mi się wydawało, że chyba coś pomyliłam i to nie ten ogród...

No żeszty, jednak ten :bravo recourse zdziwko

Jestem pod wrażeniem niesamowitym

.
Ostatnio zmieniany: 2021/08/05 19:07 przez Efkaraj.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/05 22:50 #246274

• nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8676
Gosiu pomyślałam dokładnie to co Ewa napisała..! :lol:

Za rok to już pewnie duże drzewa będą u Ciebie rosły.. gwizdac
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam

Wszystko od nowa 2021/08/06 12:13 #246297

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Kasiu, aż dziwne, że nie rosną u Ciebie floksy jak one praktycznie na każdej ziemi rosną.... hmmm
Gosiu Dziękuję i zapraszam do oglądania na żywo.
Ewo Nelu Ten ten. Ja po prostu wszelką miłość i uczucia przedkładam na ogrod. :kocham polewkamax Poza tym mam ADHD jak pisałam więc non stop działam. Aaa i tak mi się wciąż jedna główna rabata nie podoba. :mur
Nie wchodzę na mój wątek zbyt często ponieważ jest wiele innych pięknych, nie mam co się z nimi równać i co pokazywać. gwizdac
Melduję, że na rabacie nie ma już jabłoni. Rabata została poszerzona od tyłu i miskanty poszły na tyły. Zdjęć aktualnych po rewolucji nie robiłam jeszcze.
Za rok pewnie zobaczycie u mnie więcej liliowców ponieważ zafiksowałam się w nich i obecnie jestem na etapie pozyskiwania tych najładniejszych dla mnie.
A teraz troszkę zdjęć z lipca. Całuję dziewczyny i mam nadzieję - do zobaczenia we wrześniu. :buziak

Za tę wiadomość podziękował(a): th, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/06 12:22 #246299

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś

Moja siewka

Hortensja, którą dostałam w prezencie urodzinowym od Edytki :buziak
Dopio novola

Czarne chmury nad nami.... lalala

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Efkaraj, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Ingrid, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2021/08/06 19:19 #246315

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, nowababka, Ingrid, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/06 19:21 #246316

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Muszę przyznać, że miskant Memory od Edyty spełnił swoją funkcję i zrobił dobrą robotę. A mianowicie zasłonił psa budę. clap

Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, nowababka, Ingrid, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/06 19:27 #246317

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Dwa lata temu na jesiennym zjeździe zajadałam się u naszego Pawła Chestera owocami derenia. Pestki wysiałam i dzisiaj mam takie ładne sadzonki. Wybarwiają się całkiem ładnie więc przychodzi mi do głowy myśl - gdzie mogłabym choć jednego posadzić. question

Pamiętacie moje tegoroczne siewy zawilca jesiennego???
Te sadzonki, które posadziłam wcześniej już mają pąki kwiatowe. zdziwko

No i z Agaflora z zeszłego sezonu buk. Niestety nie miał nazwy. Może ktoś z Was wie jaka to może być odmiana?

Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Semper, Ingrid, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/06 19:37 #246318

• nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Otrzymane podziękowania: 7038
Gosiu, ja napiszę na temat siewki derenia ( to nie jest sprawdzona, pewna informacja) ale ponoć krzewy derenia jadalnego z siewu owocują dużo później niż te kupione w szkólkach :nie_wiem U mnie też rośnie od lat taka siewka i owocuje :) Poza tym pamiętaj, że po latach może to być całkiem spory krzew. I koniecznie posadź conajmniej dwa, bo one do owocowania potrzebują towarzystwa :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM

Wszystko od nowa 2021/08/06 19:43 #246319

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Marysiu, mi chyba bardziej zależy na tym kolorze liści. Ale jeśli będzie też owoc - nie pogardzę :)
Ok. Pomyślę gdzie i posadzę dwa. :buziak

Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Wszystko od nowa 2021/08/08 20:42 #246446

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś

Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, ewakatarzyna

Wszystko od nowa 2021/08/08 21:03 #246449

• takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 24225
Gratuluję udanych zasiewów zawilca. Ja nie mam do nich szczęścia. Kupowałam z 5 razy, dostałam też od bliźnich sadzonki. Zeszłoroczne nasadzenia i tegoroczne przeżyły ten upał i suszę, ale nie zakwitły. Może w przyszłym roku... think:
Piękna rabata z jeżówkami i w ogóle, i w szczególe.

Wszystko od nowa 2021/08/11 17:29 #246601

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Miłko moje zeszłoroczne z nasadzeń też widzę,że kiepsko się trzymają. Dziękuję bardzo mi miło czytać komplement. Kolekcje jeżowek staram się wciąż powiększać.
Tymczasem pozdrawiam Was z Pienin. Z pięknej i upalnej Szczawnicy. Dzisiaj w górach widziałam piękne kaliny o cudnych czerwonych owocach i pięknie przebarwiające się dziko rosnące derenie. Zdjęcia po powrocie.

Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, VERA, nowababka, kasik 69, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.315 s.