Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sheffield Winter Garden

Sheffield Winter Garden 2017/07/14 22:40 #76290

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10510
Ogród zimowy w Sheffield jest największym zimowym ogrodem w Europie .
Znajduje się tam ponad 2500 roślin z całego świata .
Obiekt umiejscowiony jest w centrum miasta i stanowi ostoję spokoju .
---

Wstęp bezpłatny.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - sobota: 8am to 8pm
niedziela: 8am to 6pm
Nieczynne w Boże Narodzenie

Adres:
90 Surrey St
Sheffield City Centre
Sheffield
S1 2LH

---

Przez ogromną szklarnię można sobie po prostu przejść......., można usiąść i odpocząć od wielkomiejskiego gwaru .

A ja podziwiałam rosnące tam paprocie ....

Wejście i wyjście











A w środku ?



















Zostałabym tu na dłużej ale autokar nie chciał czekać !!!
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2020/01/25 21:51 przez Poll. Powód: dopisek informacyjny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta

Sheffield Winter Garden 2020/02/01 22:34 #188233

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66087
Ja się do tego obiektu wybieram jutro. Mam nadzieję, że pogoda dopisze tzn nie będzie zbyt ciemno.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Sheffield Winter Garden 2020/02/02 11:52 #188293

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10510
U nas świeci słońce , ale bardzo silnie wieje ....jestem ciekawa zdjęć z zimowej pory .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sheffield Winter Garden 2020/02/03 21:11 #188537

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66087
Na początku chciałabym napisać, iż Sheffield jest dużym, jak na angielskie warunki, miastem. Chodzi mi przede wszystkim o liczbę ludnośći... Jest to miasto znane z ogromu fabryk przemysłu stalowego/metalurgicznego. Słynne są na cały świat blachy z Sheffield, oraz sztućce, które wyrabia się tu od czasów wiktoriańskich a może i wcześniej??? Sheffield i okolice można porównać do polskiego Wałbrzycha, czy miast Górnego Śląska - uprzemysłowione, zurbanizowane miejsce, gdzie ciągną tysiące ludzi, bo wiadomo, że tu dość łatwo o pracę.
Shefield jest też miastem uniwersyteckim, co powoduje napływ młodzieży nie tylko z terenu Wielkiej Brytanii, ale także odległych zakątków świata. Jest to niezbyt ładne miasto, gęsto zabudowane, pełne tłumów na ulicach. Znalezienie w centrum cichego, ustronnego miejsca, gdzie można przysiaść dla odpoczynku jest prawdziwym wyzwaniem.










Budowa Sheffield Winter Garden miała zapewnić zainteresowanym spokojne, wyciszające ustronie w środku mrowiska.... Na poły się udało, choć realia, szczególnie koszty utrzymania tej szklarni, zmusiły projektantów do takiego potraktowania przestrzeni, by pełniły różne funkcje: barów, restauracji, czy sklepów, do których prowadzą wejścia bezpośrednio z Winter Garden. Powoduje to ciagły przepływ ludzi, którzy traktują go, jako skrót do innych miejsc. Nie da rady wyciszyć się, schować w kątku, by nacieszyć się roślinami.

Na tablicy informacyjnej przeczytałam, iż w Winter Garden rosnie 2,5 tysiaca rośli a wewnątrz utrzymywana jest temperatura nie niższa, niż +4C. Oznacza to, iż nie jest to szklarnia, gdzie mogą rosnąć rośliny stricte tropikalne a miejsce, gdzie dają radę przezimować gatunki nieco delikatniejsze.

'Rabaty' podzielone są tematycznie na te, gdzie np rosną rosliny pustynne, czy rośliny a Azjii. Urozmaicono je nieco...komercyjnie...dla podkreslenia pochodzenia roslin - ustawiono sztuczną pandę przy bambusach, słonia, boa(???).... jest to niewatpliwie atrakcja dla dzieci, które z przyjemnością robią sobie fotki z tymi zwierzakami.

Kilka fotek z lutowej odsłony w Sheffield Winter Garden - niesety, dzień był pochmurny, deszczowy, więc i fotki ciemne















Niezbyt udana prezentacja zielonych ścian





Ostatnio zmieniany: 2020/02/04 00:13 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, wojtek
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.170 s.