Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Park of Villa Reale di Marlia - Lucca - Włochy (Toscania)

Park of Villa Reale di Marlia - Lucca - Włochy (Toscania) 2017/08/14 20:18 #80556

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Villa Reale, wybudowana w XVII wieku przez rodzinę Orsettich. Bracia Orsetti kupili w 1651 roku posiadłość w Marlii i stworzyli tu wspaniały park oraz wybudowali tak zwany Pałacyk z Zegarem, przepiękną dwupiętrową budowlę z loggią i zegarem właśnie. W XIX wieku Villa Reale przeszła w ręce siostry Napoleona, Elizy Baciocchi, która rządziła całą Lukką, później jej losy układały się różnie. W 1923 podupadłą rezydencję kupili i odrestaurowali hrabiowie Pecci-Blunt, w rękach których Villa Reale pozostaje do dziś. Najciekawsze w ogrodach Reale są teatr stworzony z równo przyciętych krzewów oraz teatr wodny z mieniącymi się w słońcu kaskadami. (opis zaczerpnięty z tej strony).

Na mnie zrobił najwieksze wrażenie. Niewątpliwie przepiękny, z rozmachem, krajobrazami i widokami. Zachwycona byłam od początku do końca mimo, że burza straszyła nas kilka razy i parasole trochę przeszkadzały w odbiorze.





















Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Zielona Ania, Franusiowa

Park of Villa Reale di Marlia - Lucca - Włochy (Toscania) 2017/08/14 20:34 #80561

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833














Z przestrzennego krajobrazowego parku wchodzimy do otoczonych żywopłotami włoskich ogrodowych wnętrz
















cdn
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, Zielona Ania, sierika, nelu-pelu, Franusiowa, a.nia


--=reklama=--

 

Park of Villa Reale di Marlia - Lucca - Włochy (Toscania) 2017/08/14 22:10 #80591

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833





Cudownie pachnące drzewka pomarańczowe




























Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Zielona Ania, sierika, Franusiowa, a.nia
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.170 s.