Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/01 22:50 #275889

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Danusia napisał:
Danusiu jaka to odmiana?

Nowe w mojej kolekcji:
jeżówka 'Cherry Fluff', która ma dorastać do ok. 40-55 cm







'Delicious Ice'


fot.01.09.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/09/03 21:32 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nowababka, Danusia, babciakrysia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/04 21:47 #276070

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20968
Poluś niestety nn :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll


--=reklama=--

 

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/05 22:38 #276139

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2840
  • Otrzymane podziękowania: 12244
Jeżówka Green Jewel, tegoroczny nabytek. Mnie się bardzo podoba, ma subtelny kolorek.



Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, nowababka, zanetatacz, basik, Danusia, babciakrysia, ewacz, Shalina, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/10 20:00 #276409

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Jeżówka 'Verdana'- miałam obawy, czy to ta odmiana, ale kwiaty zieleniały i wygląda wspaniale!


fot.10.09.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/09/12 23:38 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia, ewacz, Shalina, dultom

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/11 10:07 #276461

  • Anika
  • Anika Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 62
  • Otrzymane podziękowania: 375
Pow Wow Wild Berry zwarta, dobrze zimująca i bardzo obficie kwitnąca flower



Delicious Nougat nie rozrosła się zbytnio od zeszłego sezonu





i nowa na rabatce Sensation Mango



Ania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, basik, Danusia, babciakrysia, ewacz, wojtek, Shalina, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/12 07:47 #276522

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3359
  • Otrzymane podziękowania: 10525
Polu , ta zwykła jeżówka w zależności gdzie rośnie , wysokość ma różną . Jak rośnie między wysokimi roślinami wyrasta na wyższą , jak między niższymi to do pół metra tylko . . Ta ma około 80 cm . Rozsiewa się tak jak rudbekia :) .
Dzisiejsze zdjęcia po dwóch dniach deszczu .







Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/09/12 07:55 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Efkaraj, Danusia, babciakrysia, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/12 22:28 #276571

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Beatko, fajnie wygląda w tych rustykalnych nasadzeniach. :)

Kolejna niska, nie pokładająca się odmiana jeżówki- 'Ginger' z serii 'Prima'. Osiąga około 40 cm wysokości i tworzy kępy o szerokości podobnych rozmiarów.




fot.12.09.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Danusia, babciakrysia, Shalina, dultom, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/15 00:05 #276716

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Także nówka w moim ogrodzie, jeżówka 'Sensation Pink'. Jej wysokość , to około 40-45 cm, a jaskrawe kwiaty- ciemnoróżowe, czy też karminowe, osadzone są na sztywnych łodygach. Tak więc są spełnione wszystkie warunki, by ta odmiana nie pokładała się.
Dodam jeszcze, że dostałam trzy miesiące temu niezbyt wielką sadzonkę, a dziś podzieliłam ją i zrobiłam z niej... trzy. :lol:


fot.12.09.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Danusia, babciakrysia, Shalina, dultom, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/15 08:10 #276725

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3359
  • Otrzymane podziękowania: 10525
Też jakąś kupiłam pod koniec lipca , możliwe , że to ta sama odmiana . Zdjęcie słabe a kolor o wiele mocniejszy . Znalazłam nazwę :)
Jeżówka DELICIOUS CANDY



Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/09/15 18:01 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, babciakrysia, Shalina, dultom, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/17 20:08 #276859

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Dla tych, którzy lubią wyraźne, ciepłe i słoneczne barwy, polecam jeżówkę 'Secret Glow' o ciemnożółtym, niemal wpadającym w pomarańcz, kolorze. Nim środek kwiatu się uwypukli, ma żywy zielony kolor.
Pełne kwiaty, wzrost 45-60 cm i dość sztywne łodygi, to kolejne zalety tej odmiany.






fot.17.09.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, basik, Danusia, babciakrysia, Shalina, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/09/22 18:39 #277195

  • babciakrysia
  • babciakrysia Avatar
  • Online
  • Złoty forowicz
  • Posty: 166
  • Otrzymane podziękowania: 606
U nas w tym roku "brylują" jeżówki, raczej takie zwykłe, ale się rozkręcamy (pisząc w liczbie mnogiej mam na myśli syna i synową).













Krystyna
Ostatnio zmieniany: 2022/09/22 18:40 przez babciakrysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, basik, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, ewakatarzyna, Anika

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/10/13 23:12 #278662

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Krysiu i to jest dobra droga! :lol:
Po moim ogrodzie dwa dni z rzędu przeleciały się przymrozki, jak zawsze na początku października. Ścięły one niemal wszystkie kwiaty jeżówek, niemal, bo Pink Double Delight nadal kwitnie.


fot.13.10.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia, Shalina, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/11/04 18:39 #280085

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Przymrozki przeszły, znów zrobiło się ciepło, więc sporo jeżówek zawiązało nowe pąki
Yellow Pearl



Prima Ginger



Mini Bells


fot.02.11.2022r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, babciakrysia, ewacz, Shalina, janka.p, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/11/09 20:59 #280461

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16468
  • Otrzymane podziękowania: 55625
U mnie 'stare' jeżówki już przekwitły, ale sieweczki kwitną w najlepsze.

fot.09.11.2022


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Elżbieta, nelu-pelu, babciakrysia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2022/12/02 21:29 #281997

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16468
  • Otrzymane podziękowania: 55625
Przekwitłe kwiatostany również mają swój urok :)

fot.29.11.2022, o mroźnym poranku.



pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, babciakrysia, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2023/02/05 22:16 #286198

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16468
  • Otrzymane podziękowania: 55625
Jeżówka (Echinacea) Delicious Candy

fot. 17.07.2022, Wojsławice




pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, nelu-pelu, babciakrysia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/20 22:46 #299589

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Na słonecznych rabatach zaczynają królować jeżówki dodając wiele koloru i kapitalnych form, które ożywiają rabaty. U mnie nie wszystkie jeszcze kwitną, choć pierwsze rozwinęły kwiaty okolo10 lipca. Ładnie wyglądają w masie, z wieloma kwiatami, ale u mnie, to ubiegłoroczne nasadzenia, więc jeszcze muszę poczekać na efekty.







Jeżówka Glowing Dream







Red Skipper




fot. 12.07.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, basik, babciakrysia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/21 23:22 #299657

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Jeżówka 'Mini Belle' ma nasycony różowy kolor i niezbyt wielki wzrost, ale kapitalnie wygląda na rabatach. Dlatego też mam ją posadzoną w kilku miejscach po dwie, lub trzy sztuki











Jeżówka 'SunSeekers Pomegranate' daje bardzo mocny akcent kolorystyczny i świetnie wygląda z fioletowymi floksami






Z innej beczki- jeżówka Yellow Pearl...







...i 'Lemon Drop'...





... to odmiany żółtokwiaatowe, które świetnie komponują się z pomarańczowymi kwiatami innych jeżówek np Big Kahuna, czy Secret Glow i rudbekiami.
Wszystkie fotki z 21.07.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/07/21 23:26 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia, ewacz, Shalina, a.nia, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/24 22:33 #299823

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Odmiana, która ładnie się rozrasta i obficie kwitnie- jeżówka Papallo Semi Double White. U mnie w trakcie kwitnienia osiągnęła lekko ponad 40 cm.






fot. 22.07.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, babciakrysia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) - gatunki, odmiany oraz warunki uprawy w ogrodzie 2023/07/27 21:36 #300020

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26014
  • Otrzymane podziękowania: 68240
Fountain Orange Bicolour, to bardzo zmienna kolorystycznie jeżówka. Ciekawa, choć właśnie ze względu na tę zmienność nie mogę się zdecydować, czy mi się podoba, czy nie. :lol:
Kwiaty rozwijają się, jako żółte, potem stają się pomarańczowe, by w końcu przybrać ciężki do opisania kolor brudnego różu- dla mnie, najciekawszy. Osiąga wysokość 40-45 cm.









Jeżówka 'Strawberry and Cream' nie chce u mnie dorosnąć do 50 cm, które podawane są w opisach.




fot. 27.07.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/07/28 00:01 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, babciakrysia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.563 s.