Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Santolina (Santolina) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodach

Santolina (Santolina) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodach 2018/12/01 16:44 #139425

  • agita
  • agita Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 2
Santolina (Santolina), to rodzaj roślin z rodziny astrowatych, które na stanowiskach naturalnych występują na obszarach wokół Morza Śródziemnego.
Są roślinami, które lubią suche stanowiska, niemal półpustynne, dlatego świetnie nadaje się do ogrodów skalnych i żwirowych. Nie wszystkie gatunki mogą dobrze zimować w polskich ogrodach.

---

Witam. Czy moja roślinka to też santolina?



Ostatnio zmieniany: 2021/12/05 19:19 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Santolina (Santolina) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodach 2018/12/01 17:21 #139436

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25526
  • Otrzymane podziękowania: 66074
Agito, zdjęcia często przekłamują kolory, więc ciężko się wypowiedzieć na 100%, ale spróbuj w wyszukiwarkę wpisać Santolina virens. Porównaj i zdaj nam relację :)

W moim ogrodzie santoliny źle znosiły zimy - dłużej się po niej regenerowały, niż były ładne. Po kilku latach i niesławnej zimie 2011/12, wszystkie na amen uschły.
Ostatnio zmieniany: 2018/12/01 17:23 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Santolina (Santolina) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodach 2018/12/01 18:00 #139450

  • agita
  • agita Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 2
Właśnie po długim przeglądaniu gogle stwierdziłam, że moja roślinka to santolina. Wcześniej stawiałam, że może to jakaś odmiana hebe.
Oczywiście nie jestem tego pewna ale i zdjęcia i opis rośliny raczej potwierdzają, że to Santolina rosmarinifolia 'Lemon Fizz
U mnie przy mrozach jedynie do -10 stopni zimuje bardzo dobrze bez okrycia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.172 s.