Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać!

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2017/09/15 12:32 #84413

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Śmiało możesz je rozdzielić :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agnieszka

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/24 19:17 #146447

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, zanetatacz, elakuznicom


--=reklama=--

 

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/24 19:18 #146448

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Myślę że pięknie się prezentują w donicach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/24 20:08 #146462

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, labedzia33, chester633, elakuznicom

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/24 21:26 #146480

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66656
Klaudio,chowasz je gdzieś na zimę, czy stoją w tym samym miejscu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/26 17:03 #146691

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Pollu na zimę chowam je do garażu mam takie osobne pomieszczenie i miejsce przeznaczone tylko na hosty .Duże donice układam na spodzie potem daje listwe i kolejne ustawiam na listwie ,przez to jest jeszcze sporo miejsca no troszkę się muszę nachodzić bo mam host w donicach aż 60 a będzie ich jeszcze coraz więcej .Mam znajomych którzy ustawiają donice blisko siebie wkoło przykładają płyty styropianowe przysypują liśćmi i też dobrze sobie radzą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/26 18:24 #146715

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66656
Zapytałam, bo miłośnicy host różnie je przechowują. Jeden -jak Ty- w garażu, inny wsadza donice do schowka pod zewnętrznymi schodami prowadzącymi do domu. Generalnie, chodzi bowiem o to, by kłącza nie cierpiały od wilgoci zbierającej się w donicach połączonej z zimnem. Samo zimno im nie szkodzi. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/26 22:19 #146761

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Pollu zapomniałam że ja również jeszcze chowam hosty pod zewnętrznymi schodami ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, elakuznicom

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/26 22:22 #146762

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Kupuję duże donice by hosty miały sporo miejsca by się mogły swobodnie rozrastać.
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 22:27 przez klaudia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2019/01/26 22:25 #146763

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Na spód donicy daje zawsze kramzyt :)Ziemię mieszam .U siebie w ogrodzie mam ziemie gliniastą .Myslę w tym roku pierwszy raz nawozicć Osmocote polecany nawóz przez pana Andrzeja M. Funkia.pl
Ostatnio zmieniany: 2019/01/26 22:36 przez klaudia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2020/04/28 08:26 #198613

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7334
Też jestem w trakcie przesadzania host, z donicy do donicy wink-3 . U mnie jednak w donicach mają się lepiej od tych bezpośrednio w glebie, choć to wymaga więcej pracy, bo częściej trzeba je przesadzać. Wczoraj wyciągnęłam 10 pojemników, wyciągnęłam to mało powiedziane, niektóre musiałam odciąć szpadlem od dołu, a potem wyszarpać, bo korzeń świerka, który wdarł się przed otwór od spodu był grubości mego palca. Te 10 pojemników to z większymi hostami, 10-15 litrowe. Wyjąć rośliny z pojemnika, tak aby nie uszkodzić kłów to też nie lada wyzwanie, ale się udało, choć po późnym obiedzie już nie dałam rady wrócić do ogrodu :bezsil .

Kiedyś chyba już wrzucałam zdjęcie wyjętej z donicy hosty Crumples, dziś Colossal. Hostę w to miejsce wsadziłam w pełni lata 2018, a więc niepełne 2 sezony.




Sierpień 2019


Po pierwszych doświadczeniach z donicami zakopanymi w gruncie, wydawało mi się, że nie zagrzebuję ich tak głęboko, aby rant donicy nie był widoczny, jednak z czasem niektóre osiadły, ściółka dodała parę centymetrów i do Regalek świerkowe korzenie dostały się górą :patel .
Ostatnio zmieniany: 2020/04/28 08:32 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, halszka, Efkaraj, labedzia33, elakuznicom, Katarzyna, Maggie

Uprawa host w donicach i pojemnikach - o czym warto i trzeba pamiętać! 2022/12/20 18:50 #283376

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16352
  • Otrzymane podziękowania: 54894
W Wojsławicach ciekawie wyglądały hosty uprawiane w pojemnikach. Ma to sens zwłaszcza przy odmianach niewielkich rozmiarów.

fot. 17.07.2022






pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, wojtek, Shalina
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.172 s.