Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem)

Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem) 2018/04/07 22:03 #111376

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 13307
Oluś, przyjechałam, ale taka jestem padnięta, ze nawet roślin nie rozpakowałam, ani torby podróżnej. Wyruszyłam z domu wczoraj o 16 i 20 minut temu podjechałam pod niego.
Relacja będzie a teraz kilka luźnych fotek.

Zapowiedzi imprez na ten rok

.
Ostatnio zmieniany: 2018/04/07 22:43 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Fabiola, takasobie, Olusia

Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem) 2018/04/10 21:18 #111745

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 13307
Dla mnie, tegoroczne targi ogrodnicze w Berlinie były bardzo udane. Co prawda, jeśli chodzi o planowane zakupy, to niemal niewypał -nie przywieziono mi zamówionych host a nasz ulubiony sprzedawca paproci nie miał niemal żadnych nowości - ale znalazły się inne rośliny, które warto było kupić. :lol:
Jak to wiosną - królowały oczywiście rośliny skalne, klematisy i rośliny cebulowe. Jak zawsze, wielką popularnością cieszyło się stoisko Petersa z okropnie drogimi przylaszczkami, oraz stoiska z rozsadami warzyw i ziół. Z godnych odnotowania, było stoisko szkółki Hachmann z rododendronami, stoisko dobrze nam znanego pana Radziula z rarytasami i wiele sporo stoisk z przepięknymi piwoniami (dobrze, ze mnie to zbieractwo omineło 2smiech ). Licznie były reprezentowane stoiska z różami, irysami wszelakiej maści i ogólnie bylinami. Z tymi ostatnimi był o tyle problem, ze często doniczki były pustawe i trzeba było wierzyć na słowo, ze coś tam pod ziemią się kluje :lol:

Można było podziwiać też niezłe gadżety ogrodowe, szczególnie na stoiskach vintage

Bardzo ciekawe stoisko firmy, zajmującej się wyrobem skrzyń do hodowli dżdżownic. Można było zasięgnąć rad, wziąc informator a nawet podpatrzyć, jak zbudować taką skrzynię

Na jednym ze stoisk zobaczyłam fartuch gospodarski...bardzo me gusta! Cena 21 e skutecznie mnie odstraszyła :lol:

Co roku jestem zachwycona stoiskiem z kaktusami i sukulentami. Nie omieszkałam zakupić kilka sztuk

Wielką popularnością cieszyło się stoisko z roślinami owadożernymi

Jak wspomniałam, nie brakło polskich sprzedawców: była p. Lucyna Wolniewiecz, pan Radziul, oraz Aneta Surowińska (Ogrody Traw) z ekipą towarzyszącą. Biżuterię ogrodową Rdzą malowane' , reprezentował Łukasz Markowski a 'zardzewiałe' frondy paproci można było oglądać na stoisku Ogrody Traw i ... dzwigane przez kupujących

Cdn
Ostatnio zmieniany: 2018/04/10 21:22 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, rispetto, th, Fabiola, takasobie, Olusia, mieciak49, Pani Bestia, zanetatacz, wojtek

--=reklama=--

Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem) 2018/04/10 22:00 #111756

• Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Interesuje mnie c.d. i już szykuję się na wrzesień !

Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem) 2018/04/12 23:03 #112093

• mieciak49
  • mieciak49 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 210
Ja byłam bardzo zadowolona z Berlina,głównie paprociowo,szału nie było ale dla mnie akurat :) Towarzystwo bardzo miłe,pogoda póżniej też dopisała,bo rano było b.zimno.

Ostatnio zmieniany: 2018/04/13 10:49 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia

Targi ogrodnicze w Berlinie (Ogród Botaniczny Dahlem) 2018/04/12 23:09 #112095

• mieciak49
  • mieciak49 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 210
Podobały mi się wyroby wikliniarskie polskiej produkcji

A to moje zakupy

Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Fabiola, takasobie, Pani Bestia, SylwiaS, basik
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.171 s.