Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze

Szepietowo - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2018/04/21 23:21 #113564

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 593
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Ja dopiero wróciłem do domu :lol:
Towar jak zwykle.... różaneczniki, szczepione iglaki, jednorocznych pełno, lilie we wszystkich kolorach tęczy.... wiatraczki dla dzieci, kręciołki blaszane, grille, piwo, fatałaszki, kosmetyki,itp.
Ja kupiłem jałowca pospolitego 'Horstmann' i trawę - ze zdjęcia Muhlenbergia capilaris a z nazwy Miłka (Eragrostis spectabilis) - zobaczymy co za g......o wyrośnie.
Wymiana była lepsza, choć niektórym lanie się należy porządne.....
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Ostatnio zmieniany: 2018/04/21 23:24 przez Leszek.G.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ankha

Szepietowo - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2018/04/22 11:20 #113577

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 593
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Pamiątkowe zdjęcie




Oczywiście trzeba było obejrzeć Kokorycze w towarzystwie Zawilców



Co nie którzy Jagodowce wśród Ziarnopłonu znaleźli :)



Iwona oczywiście zajrzała pod spód i odkryła że to .... Kokoryczka, ale i tak rozglądała się za Jagodowcami :P



Ot, i tyle.
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Krzysia, muchazezlotym, Elżbieta, mondfa


--=reklama=--

 

Szepietowo - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2018/04/29 13:57 #114887

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7335
Byłam dziś w Lasbudzie i jestem rozczarowana, wystawców niewielu, schodziły głównie owocowe, iglaki i rh, co mnie bardzo dziwi, bo ceny serii królewskiej ok. 49,00 , innych niewiele poniżej, a asortyment, wielkość i producent taki jak marketach, gdzie taniej, a ludzie kupowali.
Z azalii wypatrzyłam 'Chanel' za 39,00 i pewnie bym kupiła, gdyby nie jej fatalna kondycja, za 19,00 może bym zaryzykowała.

Syna zaintrygowała cena dużego rh w donicy (1800,00 PLN ), wyglądał imponująco, nie pytałam o odmianę, bo poza ceną innych info przy nim nie było. Po powrocie do domu obaj planowali jakby tak moje wsadzić do dużych donic, podhodować z 10 lat i zarobić 2smiech .

Tradycyjnie już sklep Lasbudu wystawił mnóstwo róż, traw, pnączy, krzewów i drzewek oraz kwitnących jednorocznych, a zwłaszcza bylin, ale z ich cenami to ktoś mocno przesadził.

Kupiłam kilka drobiazgów na skalniak i pakę niebieskich granulek, wiadomo na kogo :patel .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2018/05/20 13:00 #118427

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7335
Trochę spóźniona informacja, ale może przyda się za jakiś czas, bo impreza zrobiła się cykliczna hu_rra .

Rok temu w maju odbyła się pierwsza edycja Jarmarku ' Kresowy Ogród' - byłam, widziałam, zrobiłam małe zakupy, ale poza hostami prezentowanymi przez szkółkę Bea nic mnie nie zachwyciło. O tegorocznym jarmarku dowiedziałam się w ostatniej chwili, była to już III edycja ( II miała miejsce we wrześniu 2017roku), zdążyłam dotrzeć, obejrzeć, zrobić zakupy i przyznaję, że tym razem było więcej ciekawych roślin i ogrodowych dodatków.

Pozostaje mieć nadzieję, że inicjatywa będzie się rozwijać, bo na białostockim rynku mamy małe możliwości zakupu ciekawych roślin.
Ostatnio zmieniany: 2018/05/20 13:05 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2018/08/25 08:11 #129303

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7335
IV białostocki jarmark ogrodniczy "Kresowy Ogród"
8-9 września 2018
Białystok, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego czyli przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki

więcej informacji tutaj.


29-30 września 2018
XVIII Kiermasz Sadzonek Leśnych i Ozdobnych "Las Bliżej Nas"
„Lasbud” Sp. z o.o.
w Zaściankach k. Białegostoku przy ul. Szosa Baranowicka 39



6-7 października 2018
Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targi Leśne „Las i My”
w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
Ostatnio zmieniany: 2018/08/25 08:13 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Efkaraj, muchazezlotym

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/03/31 22:22 #155715

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7335
13-14 kwietnia 2019
Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie
w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie



18-19 maja 2019
V białostocki jarmark ogrodniczy "Kresowy Ogród"
Białystok, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego ( przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/01 06:46 #155738

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 593
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Kto się wybiera do Szepietowa?
Oprócz mnie i Mirki - bo to już chyba norma którą czas złamać gwizdac
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/01 20:56 #155841

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7335
Leszku, termin w tym roku bardzo nieodpowiedni :( w ogóle kwiecień jakiś krótki i ma tylko kilka sobót :diabelek, a u mnie każda na wagę złota wink-3 .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/02 09:12 #155891

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Jeżeli już gdzieś jechać to ja wybrałabym się raczej do Zielonych Progów tak mnie jesienne targi rozczarowały ,że ochoty nie mam ...................... ale nigdzie nie widziałam żadnej informacji o spotkaniach bylinowych w ZP a ja niestety muszę wiedzieć ze sporym wyprzedzeniem krecigl krecigl
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/04 06:46 #156147

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 593
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Ja chyba sobie odpuszczę bo tylko nerwy zepsuję sobie że nic ciekawego nie ma albo ceny dla biznesmenów.....
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Ostatnio zmieniany: 2019/04/04 06:47 przez Leszek.G.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/04 07:55 #156149

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
Moi drodzy, co to się tam z Wami dzieje?? :nie_wiem Przysypiacie snem zimowym jeszcze? Wykręty jakieś, że nie ten termin, cena ,asortyment :mlotek ...a może jakieś ciekawe niespodzianki będą.? :na_ucho
Miałem podobnie kilka lat temu z kieleckimi targami ogrodniczymi. Schodziły już na psy. Coraz mniejszy wybór roślin, coraz mniej wystawców. Oni sami zapowiadali że przestaną do nas przyjeżdżać bo słaby handel i kosmiczne opłaty za miejsce..
Ale o dziwo, po krótkim kryzysie wszystko wróciło do normy. i mimo że uważam się za wymagającego klienta, który nie ma miejsca na nowe rośliny :lol: ...wracam z pełnymi reklamówkami ;)
U Was jest ten plus, że możecie się przy okazji spotkać i spędzić czas na miłej pogawędce przy kawie :kawa
Tak, że proszę się nie opsyndalać ....bo my tu czekamy na relację + fotki :fotka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/04 08:43 #156153

  • Jagusia
  • Jagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • zielona w ogrodnictwie
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 278
Właśnie sprawdziłam mam 666km :diabelek
A tak poważnie to czytam i żałuje, że w mojej okolicy nic takiego się nie dzieje -jeździłabym na wszystkie eventy teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2019/04/04 11:22 #156168

  • Leszek.G
  • Leszek.G Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • podlasie, 5B
  • Posty: 593
  • Otrzymane podziękowania: 1023
Tomku, owszem, raz na 15 lat jak tam jeżdżę 2-3 razy w roku raz tylko trafiło mi się kupić coś fajnego w dobrej cenie - różanecznik President Roosvelt (wtedy zarobiłem też mandacik więc tanio mnie on nie wyniósł :mlotek )
Poza tym to samo przywożą na lokalny ryneczek w niższych cenach - np tydzień temu kwitnącą kalinę bondeńską kupiłem za całe 10zł - bez wyjazdów, szukania, chodzenia itp. Na szepietowskich targach nigdy jej nie widziałem.
Więcej tam teraz ogrodzeń, ubezpieczeń, perfum i innych pierdół niż roślin.

Jaguś, czasami lepiej pojechać dalej i coś nowego i ciekawego zobaczyć :silly:
"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować. " - Marylin vos Savanti
Ostatnio zmieniany: 2019/04/04 11:23 przez Leszek.G.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szepietowo, Białystok i okolice - wiosenne i jesienne targi ogrodnicze 2021/09/20 08:53 #249480

  • EdytaiJan
  • EdytaiJan Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 1
Targi Ogrodnicze “Jesień w sadzie i ogrodzie” 9-10 października 2021 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Rok temu było fajnie w tym roku również się wybieramy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.165 s.