Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Warzywa w naszych ogródkach.

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/08/04 22:07 #209687

• piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Otrzymane podziękowania: 16927
Cyklantery nie wysiałam w tym roku bo zgubiłam gdzieś nasiona :oops: :( , koper zjadły mi mszyce a wschodzącą fasolkę wydziobały ptaki :angry: , jedynie z cukinii i ogórków mam pociechę a pomidory już chorują :(
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/08/04 22:33 #209691

• Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 848
U mnie też koper zniszczyły mszyce. Bardzo ładnie rosną buraki i selery, nieźle fasola szparagowa. Natomiast ogórki w tym roku u mnie to porażka, w gruncie w ogóle nie chcą rosnąć. Najlepiej rosną cukinie - jeszcze takich ogromnych nie miałam, są królowymi warzywnika.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, nowababka

--=reklama=--

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/08/05 11:39 #209719

• zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2446
U mnie najwięcej szkody robią ślimaki, ale ja nie sypię granulek, ani nie pryskam chemią. Nawet do bakłażanów się dobrały paskudy. Podsypałam rośliny trocinami, ale po minionych dwóch dniach ulewy znowu muszę podsypać bo rozmyło. Rok generalnie nie jest dobry do uprawy warzyw, ale zawsze coś do skubnięcia jest, własne i zdrowe :)
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Zielona Ania, nowababka

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/09/16 10:27 #212886

• wandziaa
  • wandziaa Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 8
Słuchajcie, mam takie pytanie. Jak u Was wygląda hodowla w szklarniach, z jakich rozwiązań korzystacie bo widzę, że pojawiają się cały czas na zdjęciach? Ja do tej pory miałam taką prowizoryczną bardzo, tzn. taką niską którą przykrywałam ale zastanawiam się od przyszłego sezonu nad takim rozwiązaniem strona przekierowująca komercyjnie zmod. takasobie ? Dodatkowo z tego co oglądałam na stronie, jest możliwość zakupu poszczególnych elementów tak aby stworzyć szklarnię na dowolny wymiar, mi wydaje się to dosyć sensownym rozwiązaniem ale będę wdzięczna za wszelkie opinie.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/30 14:22 przez takasobie.

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/09/30 14:25 #214234

• takasobie
  • takasobie Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 20291
Ja Wasze dynie? Posadziłam 4 odmiany, 8 sadzonek wyszły tylko 2 odmiany i łącznie 4 dynie (dwie jeszcze małe na krzaku)

Czy coś teraz jesiennie wysiewacie? Roszponka, sałata, szpinak? Poplon?
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Zielona Ania

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/09/30 14:52 #214235

• Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
W tym roku u mnie ogród bez dyni. Wysiałam trochę rzodkiewki, niedługo będzie już do zbioru. Sałata i mizuna same się wysiały, więc już nie dosiewałam, roszponka choć była zostawiona do kwitnienia nie wysiała się. Mam jeszcze trochę groszku z samosiewu i można wykorzystać młode pędy. Natomiast koniecznie muszę jeszcze posiać szpinak, szybko wschodzi to jest szansa że jeszcze zdążę.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/09/30 19:27 #214252

• piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Otrzymane podziękowania: 16927
Dopiero teraz zaczęła mi dobrze owocować fasolka, zbieram jeszcze cukinie a dyni nie posiałam w tym roku. Ładnie przyrasta czarna rzodkiew więc na sianie poplonu na razie nie mam miejsca. Przygotuję jeszcze grządkę pod czosnek bo wkrótce będzie pora sadzenia :zielony . A jarmuż dopadły mi gąsienice ćmy bukszpanowej i miałam taki zbiór :angry:

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Warzywa w naszych ogródkach. 2020/10/02 23:08 #214429

• Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Wiesiu, na jarmużu, tak jak na kapuście, to będą bielinki. U mnie też jeszcze zbierałam te żarłoki z główek. Gąsienice są łudząco podobne do C. perspectalis, ale ona nie żeruje na kapustnych.
Przypomniałaś mi o czosnku! Mam kupiony do sadzenia - to będzie mój pierwszy czosnek ozimy. I jeszcze mam dokończyć przygotowanie miejsca pod chrzan, który czeka w donicy i pięknie się rozrósł przez lato.
Czas generowania strony: 0.214 s.