Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia)

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2020/11/05 20:21 #217323

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68117
Basiu, najpiękniejsze firanki, jakie tylko mógł zafundować nam świat! :buziak

Liście winobluszczy już opadają, ale te, które zostały maja nieziemskie barwy :slonko








fot.05.11.2020r.
.
Ostatnio zmieniany: 2020/11/05 21:05 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, wojtek

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2021/01/21 18:08 #223702

  • porridge
  • porridge Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
Witam, mój pierwszy post na forum :witaj
mam pytanie do tych którzy mają winobluszcz nad jakimś utwardzonym terenem: jak bardzo uciążliwe są jego owoce gdy w końcu spadną?

Zastanawiamy się z żoną nad pokryciem winobluszczem pergoli nad tarasem, i ciekawi nas czy z tych jagód zrobi się plamiąca breja :unsure: czy może one usychają i wystarczy je pozamiatać?

W tym pierwszym przypadku może ktoś poleci coś szybko rosnącego a nie brudzącego? recourse

pozdrawiam,
Marcin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2021/01/21 18:16 #223705

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31839
Myślę, ze jak jest wilgotna pogoda, to opadają zanim się zasuszą. Ale trzeba jeszcze pamiętać o tym, że owoce jedzone przez ptaki, potem są wydalane w postaci właśnie fioletowej ciapki. I to już jest ciężko zmyć.

Z pnączy szybko rośnie Rdetówka Auberta, ale to mocne pnącze i trzeba nad nim panować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): porridge

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2021/01/21 18:33 #223710

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68117
Efkaraj napisał:
... owoce jedzone przez ptaki, potem są wydalane w postaci właśnie fioletowej ciapki. I to już jest ciężko zmyć.
.

To prawda, fioletowe guano ciężej zmyć, ale generalnie, nie odczuwam tego, jako dużej niedogodności. Jest też sporo sprzątania po liściach, jak to jesienią. :lol:

Napisz nam, od jakiej strony położony jest taras?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): porridge

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2021/01/21 18:57 #223719

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16433
  • Otrzymane podziękowania: 55453
Winobluszcz od jakichś 6 lat obrasta u mnie domek letniskowy. W owocach gustują kosy i szpaki. W samym centrum gęstwiny pnącza mam usytuowany stół, przy którym biesiadujemy. Nigdy nie miałam problemów z owocami, ani też z odchodami ich pojadaczy :P
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): porridge

Winobluszcz pięciolistkowy (Parthenocissus quinquefolia) 2021/01/21 22:03 #223757

  • porridge
  • porridge Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
Dziękuję za szybkie odpowiedzi!

Taras jest od północnej strony garażu (który ma dach dwuspadowy). Ale wierzch pergoli ma być na takim poziomie że raczej nie będzie zacieniony w lecie.

pozdrawiam,
Marcin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.167 s.