Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Polecane (i nie) miejsca na zakupy

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 16:26 #12613

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Otrzymane podziękowania: 643
Jestem świeżo po dostawie z nowego dla mnie miejsca i aż mnie kręci by podzielić się z Wami emocjami hu_rra
Jako, że mieszkam trochę z dala od cywilizacji to sporo zakupów robię przez internet. Jak nigdy, ostatnio zaczęłam kupować także rośliny, z pewną dozą nieśmiałości ;-) bo wiem co kurierzy potrafią robić z paczkami (a poza tym lubię sobie pogrzebać w doniczkach i znaleźć te rośliny, które do mnie "mówią"). W ostatnim tygodniu zrobiłam zamówienie w 3 szkółkach. O jednej bardzo chcę Wam napisać bo to dla mnie bardzo przyjemne odkrycie. To szkółka Barcikowscy w Pakości k.Inowrocławia (ktoś z Was ma do nich blisko?) xxxxxxxxxxxxxxxx
Zamówiłam ponad 10 host, 1 paproć i 1 trawę. Ceny - bardzo dobre. Po złożeniu zamówienia okazało się, że trawy i jednej z host nie ma, ale bardzo miła pani zaproponowała zamianę, na która przystałam. Dziś przyszła paczka. W życiu nie widziałam TAK PROFESJONALNIE zapakowanych roślin! zdziwko Rośliny zapakowane w dwie drewniane skrzyneczki, w każdej taka ilość roślin by się nie gniotły, każda doniczka starannie opakowana folią, więc ziemia nie rozsypana, w każdej doniczce bambusowy kijek dystansowy, aby uniemożliwić roślinom latanie po skrzynce i zabezpieczyć przed łamaniem liści (bardzo skutecznie!). Każda roślina starannie opisana. I dwie gratisowe turzyce. Szok zdziwko Tak bardzo byłam pod wrażeniem tej przesyłki, że aż zadzwoniłam do nich z podziękowaniem. Nie znałam ich wcześniej, ale bardzo się cieszę, że ich znalazłam :heart

Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Ostatnio zmieniany: 2016/11/22 18:20 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, halszka, danutal, VERA, jola

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 17:46 #12622

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Dla kontrastu opisze zakupy w drugiej szkółce, bo też przed chwilą przyjechała paczka. To miejsce to xxxxxxxxxxxx Siedlakowic k.Wrocławia.
Zdjęcia nie zrobiłam, ale nie było czym się zachwycać - rośliny zapakowane standardowo w kartonie, owinięte folią, ale niezbyt starannie w efekcie ziemia rozsypana, rośliny sfatygowane.

Żadna nie ma opisu, jestem wprawdzie w stanie zidentyfikować każdą, oprócz 3 żurawek, z których każda ma prawie identyczny kolor liści - tu będzie trochę zachodu (ale wolałabym ten czas poświęcić na coś innego).Ogromnym rozczarowaniem jest wielkość jednej z paproci, oto Wietlica japońska 'Burgundy Lace’ (to ta po prawej, dla porównania postawiłam obok jedna z moich najmniejszych paproci, też niedawny nabytek, żeby nie było, że mam ją 5 lat - Cheilanthes lanosa)

Muszę uwierzyć, że te dwa listeczki to jest to:

Nie jestem naiwniakiem i nie oczekuję za 8 zł materiału, który powala na kolana, ale może bez przesady? :angry:

Kontakt ze szkółką beznadziejny, zadałam jedno pytanie w formularzu do zamówienia, pozostało bez odpowiedzi, na pytanie zadane poprzez stronę (proste i krótkie o dostępność jednej odmiany, z "dzień dobry" na początku i "do widzenia" na końcu) dostałam odpowiedź "nie ma" (ani "dzień dobry" ani "pocałuj mnie w d..") - cóż trafił pan na mój czuły punkt, bardzo zwracam uwagę na kontakt z klientem. Dwie próby kontaktu telefonicznego - zero kontaktu :angry: :angry: :angry:

Reasumując - moje pierwsze i ostatnie zakupy w tym miejscu.
Joanna
Ostatnio zmieniany: 2016/11/22 18:19 przez Gosia1704.
Za tę wiadomość podziękował(a): jola, chester633

--=reklama=--

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 18:03 #12623

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
A wczoraj przyszła paczka z trzeciego miejsca, to xxxxxxxx ze Starego Łomu niedaleko Bolesławca.
Rośliny zapakowane w kartonik, każda starannie owinięta w folię bąbelkową,a miejsca pomiędzy wypełnione zwiniętymi gazetami, zatem ani nie rozsypana ziemia ani nie połamane rośliny, tyle tylko, że w upale, który był wczoraj rośliny owinięte całe folią były nieco podduszone, ale szybka chłodna kąpiel postawiła je łatwo na nogi. Każda starannie opisana, sadzonki bardzo dobrej jakości a w niskiej cenie! np. Aralia cordata Sun King za 9,99 zł

Dla porównania z paprocią z Mayli tu paproć Athyrium filix-femina Dre`s Dagger, ciekawe, że też za 8 zł :unsure:

Bardzo dobry kontakt ze szkółką, zadzwoniłam przed weekendem, telefon odbierany szybko (w Mayli ani razu :angry: ), ustaliłam co chciałam, na bieżąco informacje systemowe co dzieje się z zamówieniem.
Reasumując, miłe miejsce, dobra oferta, dobre ceny, materiał bardzo dobry w stosunku do niskiej ceny, chętnie tam wrócę :)

A tu poziomkówka indyjska z Byliny Farm już w nowej miejscówce :heart

Joanna
Ostatnio zmieniany: 2016/07/13 18:34 przez Roma. Powód: wymoderowano link reklamowy
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, jola

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 18:51 #12634

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Przepraszam za zamieszczenie linków, poprawię się na przyszłość :-) (żeby nie było wątpliwości, nie mam żadnych interesów w żadnej szkółce ani innym miejscu handlowym :-))
Joanna

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 19:36 #12643

• Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 2027
Joasiu, nic się nie stało :buziak
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 21:35 #12683

• Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3042
Baba z psami napisał:
Ogromnym rozczarowaniem jest wielkość jednej z paproci, oto Wietlica japońska 'Burgundy Lace’ (to ta po prawej, dla porównania postawiłam obok jedna z moich najmniejszych paproci, też niedawny nabytek, żeby nie było, że mam ją 5 lat - Cheilanthes lanosa)

Sprzedaż rośliny takiej wielkości to jakaś kpina :blink: Jak im nie wstyd pakować coś takiego?Nawet w gratisie nie przystoi... :nie_wolno

Joanno ,ten Cheilanthes nie przezimuje na zewnątrz.Jak chcesz ją przetrzymać to schowaj do chłodnego pomieszczenia.
WIZYTÓWKA OGRODU
Pozdrawiam Tomek

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 22:37 #12707

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Tomku dziękuję za podpowiedź, ale muszę Ci się przyznać, że wszystkie moje paprocie wjadą na zimę do domu, na szczęście mam dobre pomieszczenia do zimowania, za bardzo je lubię by ryzykować ich utratę :-) A co do nowego zakupu to też uważam, że żenada, mnie by było wstyd wysłać klientowi takie coś gdybym miała sklep/szkółkę. No cóż, szkółka nie tylko nie zyskała nowego klienta/maniaka/zakupocholika, ale także dostała w "gratisie" dobrą reklamę - już wszystkim moim koleżankom/maniaczkom/zakupocholiczkom odradziłam zakupy w niej (i będę to robić nadal).
Muszę "obfocić" moje paprocie i - jeśli pozwolisz - poproszę Cię o pomoc w identyfikacji, bo widzę, żeś fachowiec w tej dziedzinie jakich mało recourse a nie wszystkie mam oznaczone. Próbuję jeszcze samodzielnie, ale nie jestem wciąż pewna czy dobrze, chyba mam za młode rośliny i dlatego wyglądają nie do końca tak jak w książkach czy na zdjęciach.
Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 23:28 #12731

• jola
  • jola Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 593
Joasiu !!! Szkółkę Barcikowskich znam dość dobrze, mieszkam kilkadziesiąt km. od Pakości-więc :
Rozumie Twój zachwyt , bo szkółka jest przeogromna, ile tam jest setek odmian host , liliowców i innych bylin- szok :patel Jakie śliczne odmiany piwonii albo ostatnio jeżówek i żurawek......mmmmm.....
Nie wiem czy mogę dodać tutaj zdjęcie.Syn zrobił telefonem, niestety jakość raczej kiepska , ale.....
Jedynie ktoś to usunie.... w tle widać rozpoczynające kwitnienie liliowce...... a takich kwater i tyneli jest z kilkanaście .

Dodam że ze szkółką jestem związana tylko i wyłącznie poprzez zakupy które tam robię .
nt]
Załączniki:
Pozdrawiam : Jola .
Ostatnio zmieniany: 2016/07/13 23:35 przez jola.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, VERA, Baba z psami

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/13 23:40 #12737

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Zazdroszczę, że masz tak blisko, to moje wielkie odkrycie i jestem nimi oczarowana (a nie byłam na miejscu :-(). Dziś przez ponad godzinę wymieniałyśmy z koleżanką "ochy i achy" na ich temat, bo ona wczoraj paczkę dostała. Uwielbiam takie miejsca :kocham
Joanna
Za tę wiadomość podziękował(a): jola

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/14 00:00 #12748

• jola
  • jola Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Baba z psami napisał:
Zazdroszczę, że masz tak blisko, to moje wielkie odkrycie i jestem nimi oczarowana (a nie byłam na miejscu :-(). Dziś przez ponad godzinę wymieniałyśmy z koleżanką "ochy i achy" na ich temat, bo ona wczoraj paczkę dostała. Uwielbiam takie miejsca :kocham
Co do jakości roślin i pakowania ich , to ta szkółka posiada wspaniałą Panią- taką szefową( ale nie właścicielkę) , która po prostu tym żyje i zna wszystkie rośliny w szkółce i wie gdzie akurat się znajdują .A to nie lada wyczyn , ponieważ podejrzewam że są tam setki tysięcy roślin..Ona też zajmuje się klientami indywidualnymi- czyli m.in. mną . Jak będę tam następnym razem to powiem jej jak wszyscy są zadowoleni z paczek które ona pakuje i wysyła.Czyżby Kryzysowa i tobie hymny pochwalne o nich śpiewała ?
Ostatnio zmieniany: 2016/07/14 00:01 przez jola.

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/14 00:14 #12754

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Jolu ja do nich z czystego przypadku trafiłam! Ganiałam ostatnio po stronach internetowych z silną potrzebą nabycia drogą kupna kolejnej rośliny (bo mam stanowczo za mało ;-)) i tak z miejsca na miejsce trafiłam i do nich i choć wcześniej zrobiłam zakupy w dwóch opisanych także szkółkach to ciesze się, że się "złamałam" i jednak zakupy zrobiłam w tej szkółce, bo z zachwytu wyjść nie mogę zdziwko A ja chyba z tą panią, o które wspominasz rozmawiałam, bo zadzwoniła w sprawie tych dwóch braków i doradzała mi zamienniki (bardzo sensownie i naprawdę udanie), bardzo rzeczowa i miałam wrażenie, że zna rośliny jak własną kieszeń ;-) Jeśli możesz osobiście jej podziękować ode mnie to poproszę vishenka uważam, że dobrego słowa nigdy dosyć :-)
Joanna

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/18 21:01 #13944

• IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 332
A już miałam u u Mayli trawy kupować na all ....

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/18 21:56 #13959

• Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Iwona kupowała u nich przez allegro moja koleżanka i nie narzekała, może ja miałam niefart? W każdym razie ja drugi raz nie kupię :angry:
Joanna
Ostatnio zmieniany: 2016/07/18 21:57 przez Baba z psami. Powód: korekta tekstu

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/18 22:11 #13966

• rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Homo hortulus
  • Otrzymane podziękowania: 1934
Chciałbym również pochwalić szkółkę p. Barcikowskiego. Może jakichś superhiperrarytasów nie ma, ale sporo rzadkich odmian bylinowych i trawiastych na pewno się znajdzie.
Obsługa na miejscu bardzo pomocna. Jedna z pań chyba z godzinę ze mną łaziła szukając po szklarniach rozchodników, a że był marzec to naprawdę trzeba było oczy wytężać, żeby znaleźć konkretne odmiany. Właśnie wybieram się do niego kolejny raz po hosty :)
Za tę wiadomość podziękował(a): jola, Baba z psami

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/07/18 23:12 #13985

• jola
  • jola Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
rispetto napisał:
Chciałbym również pochwalić szkółkę p. Barcikowskiego. Może jakichś superhiperrarytasów nie ma, ale sporo rzadkich odmian bylinowych i trawiastych na pewno się znajdzie.
Obsługa na miejscu bardzo pomocna. Jedna z pań chyba z godzinę ze mną łaziła szukając po szklarniach rozchodników, a że był marzec to naprawdę trzeba było oczy wytężać, żeby znaleźć konkretne odmiany. Właśnie wybieram się do niego kolejny raz po hosty :)

To bardzo dobry moment na wizytę w Pakości. Kiedy byłam tam w połowie czerwca wysadzane były młode hostki, teraz już otworzyły swoje listki , więc można rozpoznać odmianę. Poza tym liliowce kwitną i jeszcze ..................... flower

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/08/17 11:24 #20514

• Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 772
Na to wygląda , że jesień zbliża się wielkimi krokami :angry:
W mojej Biedronce już są cebulki premium ( woj . lubuskie) flower
Pozdrawiam Fabiola.

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/08/17 21:52 #20594

• Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3042
Miałem okazję odwiedzić szkółkę bylin 'Ogrody O Zielonych Progach' i przyznam się, że z takim wyborem traw i bylin jeszcze się nie spotkałem.Zabrałem ze sobą listę roślin poszukiwanych przez znajomych i dostałem wszystko!

Sam nie nastawiałem się na szczególne zakupy, ale jak tu nie kupić nowych odmian pennisetum o barwnych liściach, Athyrium 'Lady in Lace' czy Mukgeni-krzyżówki Mukdenii i Bergenii? :unsure:

Dobrze, że nie miałem zbyt wiele czasu i zwiedziłem tylko część szkółki ;) .
Rośliny zdrowe i zadbane i z tego co widzę nie trzymane w zabójczym torfie tylko w odpowiednio przygotowanych mieszankach.

Bardzo miła i fachowa obsługa.Mam nadzieje że właściciel Przemek Godlewski dołączy do naszego forum i pokaże ciekawostek z bogatej oferty.

WIZYTÓWKA OGRODU
Pozdrawiam Tomek
Ostatnio zmieniany: 2016/08/17 21:56 przez Tomek Mr.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, danutal, Krzysia, VERA, jola, chester633, Baba z psami, basik

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/08/17 21:57 #20597

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 11220
Tez na to liczę ...i na to,że nasi zielonozakreceni dostana fory przy zakupach w Zielonych Progach. :mniam Sama sobie ostrze zęby na sporo roślin od Przemka :czarownica

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/08/17 22:08 #20599

• Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1476
Mam szczęście mieszkać 10min samochodem od Zielonych Progów i bywam tam kilkukrotnie w ciągu sezonu..juz od 3 lat :woohoo:
W ostatnim czasie widzę, że szkółka się rozrasta i coraz więcej terenu jest szykowane pod nowe uprawy.
Właściciele, Przemek i Bianka, starają się wzbogacać asortyment- bywają często w Anglii i przywożą z tych wypraw coraz to nowe okazy.

Co prawda ja kupuję dość skromnie, raczej niedużo i pewniaki..ale miewałam okazje towarzyszyć Forumkom w zakupach i wiem, że zawsze były zadowolone z szerokiego wyboru odmian.
Warto przyjechać uzbrojonym w listę roślin, bo oczopląsu można dostać, chociaż liczyć się trzeba z tym, że nie wszystko może być dostępne. Czasem się zdarza, że cały zapas danej odmiany jest już niedostepny.

tu początek lipca i wizyta Markity na Mazowszu..

Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, danutal, Krzysia, VERA, jola, Baba z psami, zanetatacz, basik

Polecane (i nie) miejsca na zakupy 2016/08/17 22:27 #20602

• markita
  • markita Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3182
Chyba sierpnia 2smiech
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.249 s.