Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Funkia (Hosta) Hanjas Hanging Tree

Funkia (Hosta) Hanjas Hanging Tree 2023/05/06 18:15 #293633

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26201
  • Otrzymane podziękowania: 69577

Hanjas Hanging Tree

Hosta z siewu, brak informacji o rodzicach, hodowca Jan Hurup Hansen (Dania) / hosta nie zarejestrowana

Rozmiar: M wysokość 35-40cm
Liście: wąskie, ostro zakończone o zielonym kolorzei jaśniejszym spodzie, pofalowane brzegiem, miękko zwieszające się w dół
Kwiaty: jasno lawendowe

Uwagi:
- hosta świetnie nadająca się do uprawy w donicach, lub na sporym podwyższeniu
- odmiana dla miłośników host o wąskich, ostro zakończonych liściach





.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/19 17:19 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Funkia (Hosta) Hanjas Hanging Tree 2024/04/19 17:34 #318416

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26201
  • Otrzymane podziękowania: 69577
Mam spore opory, jeśli chodzi o odmiany uzyskane z siewu, gdyż- prawdę pisząc- każdą siewkę można by zarejestrować, bo są w większości niepowtarzalne. Oczywiście doceniam taki wybór hosty matki i ojca, by dał określone cechy uzyskanym hostom, jednak wysypanie się w ostatnich latach host, ba, całych serii uzyskanych z siewu budzi mieszane uczucia.
W taki sposób została uzyskana także hosta Hanjas Hanging Tree, którą podejrzewać można by o posiadanie genów Hosta kikuti, jednak póki Hansen nie potwierdzi tych podejrzeń, możemy sobie tylko gdybać.
Moje Hanjas Hanging Tree, dwa egzemplarze, to już dorosłe rośliny (jedna z podziału matecznej, kupionej kilka lat temu u Hansena). Obecnie rosną na zasobnym stanowisku z dostępem do popołudniowego słońca. Ładnie wyglądałyby w wysokiej donicy, ale mam skłonności do mordowania wszystkiego, co nie rośnie w gruncie.


fot. 16.04.2024r.










fot. 19.04.2024r.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/20 21:26 przez th. Powód: Dodanie miniaturki do bazy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Shalina, DorotaZ, SantaRispetto, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.160 s.