Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/03 22:07 #102978

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Juleczko -witaj
Ta, róża w kartoniku DESDEMONA jest śliczna nawet jak by, to nie była ona .
Ja jakoś nie mam ręki, do róż w kartoniku chyba mnie nie lubią i przestałam je kupować .
A jutro wpadnę do biedronki i zobaczę czy u nas już, są jakieś rośliny.
Na pewno nie kupie piwonii ,bo nie mam już gdzie sadzić wolę jednak róże. polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/03 22:40 #102984

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Byłam u nas w Biedronce- nic ciekawego nie było...
Siedzę w necie i szukam nadal ciekawych nasion, Naszło mnie na siewy - chciałam dodać koloru między różami. Co prawda na kwitnienie czasem trzeba z nasion czekać do przyszłego roku, ale trudno -wole kasę dać na róże niż na sadzonki innych roslin. Z siewu będzie więcej,,,
U nas wiosną na rynku można kupić piękne sadzonki roślin i wiem,że i tak się na coś skuszę, ale na pewno nie na tyle co być może będzie z siewu. Nieraz z tym siewem jest różnie, ale zauważyłam, że jak się trzymać terminów na opakowaniu to jednak wschody lepsze. I lepiej mieć nasiona od kogoś z ogrodu niz ze sklepu, bo wtedy jest prawie 100procent wschodów, Ale nie wszystko dostępne u kogoś więc trzeba się podeprzeć sklepowymi nasionami. Na razie wysiałam kilka nasion kobei fioletowej... I musiałam wysadzić 3 cebulki lilii z przechowywanych w piwnicy, bo ruszyły. reszta śpi...Będę miała na święta kwiaty lilii w domu. :) Już tak raz miałam...
Trochę nasion kupiłam u stokrotki na Allegro, u Hanibalehter też na Allegro i jeszcze od jednego gościa na Fb. Część już przyszła... Także się namyślam na kilka kann ze świata kwiatów...

Na fotce- śliczna okrywowa GARTNERFREUDE. Młódeczka, ale już zachwyciła. :woohoo:

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2018/02/03 22:42 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, inag1, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/07 16:28 #103538

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
:) Pogoda dzisiaj względna chociaż chłodno- wybrałam się więc znowu na rekonesans... Pojechałam znowu do B1 - ciekawa byłam czy dołożono co z roślin na regały. Owszem, sporo nasion kwiatów, warzyw, cebul i różnej drobnicy w kapersach, Dobrałam sobie 2 piwonie, 3 opakowania trytomy, i dwa opakowania mieczyków,
Po nieudanej próbie kilka lat temu sadzenia mieczyków w dużych donicach / dostały chlorozy/- skusiłam się znowu na mieczyki. Takie piękne odmiany na opakowaniu :woohoo: no to jak znowu nie spróbować... 2smiech

Moje zakupy dzisiejsze z B1



]





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/08 19:53 #103719

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5875
Tak, tak, mieczyki tylko w gruncie - zbyt wielu eksperymentatorom szlag trafił większą lub mniejszą kolekcję bulwek krecigl (z piszącą to na czele) 2smiech

Juleczko, przeczytałam cały wąteczek :buziak Jesteś stworzona do pisania na forum - masz wielką pasję, piękną kolekcję, wiedzę opartą na lekturze netu i popartą praktyką, a co najważniejsze - dzielisz się swoimi opiniami i zachęcasz do róż dobrze zrobionymi zdjęciami w różnych fazach rozwoju krzewu. i wszystkie róże są podpisane!!! clap
Ja jestem pod wrazeniem!
Jestem zauroczona Twoimi królewnami :kocham U mnie z różnych powodów róże słabo rosną i szybko tracę do nich serce, ale po lekturze Twego wątku mam ochotę na podjęcie kolejnych prób (czytaj zakupów) rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/08 21:21 #103740

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Miła Siberio - dziękuję za te serdeczne słowa- chcę tylko dodać,że ktoś kto sadzi róże chce od razu cudnych kwitnień a to tak nie działa, niestety. Róża potrzebuje czasu- gdy już się straci do niej cierpliwość / " bo ile można czekać" / i ma się zamiar usunąć- zakwita cudownymi kwiatami i pięknie się rozrasta... Mówi się,że trzeba róży 3 lata by rozpostarła skrzydła i zabłysła... Zgadzam sie z tym w zupełności. Mnie nauczyło doświadczenie- cierpliwie czekać, dbać cały czas, a róża odwdzięczy się po pewnym czasie. Nie wiem czy to pomaga, ale ja do swoich krzaczków gadam,,,nawiedzam o różnych porach dnia- a bardzo lubię je oglądac wczesnym porankiem, gdy jeszcze rosa na płatkach... Chemii ciężkiej nie stosuję, bo uważam,że raczej zaszkodzi niż pomoże. / Uważam,że nie strzela się z armaty do małego stworzenia.../

Od lewej- Alchymist, w głębi Ghislaine de Feligonde, dołem Madam Louis Leveque, a po prawo w głębi Ballerina...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2018/02/08 21:28 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/08 21:32 #103745

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5875
W normalnych warunkach - zgadzam się z Tobą :-) Z każdym rokiem krzew powinien być coraz mocniejszy.
Gorzej, jeśli masowo przytrafią się niespodzianki. LO podżarł mi w korzeniach nornik, tzw. Doktorka straciłam, bo nie zidentyfikowałam długiego pędu jako odbijającej podkładki i Doktorek obumarł, kilkuletnia piękna Iceberg po którejś zimie nie ożyła, w Bonice nie mogę wyeliminować perzu, bo odrasta w tempie kosmicznym, Moonlight Kordesa regularnie wyłamuje się przy podstawie krzewu, Comte de Chambord po deszczu wygląda jak... nie wiem co 2smiech , itd.
Przy setce lub kilku takie straty są może niezauważalne, ale przy małej ilości - zniechęcają :placz

Podoba mi się, że Twoje róże przenikają się :kocham
Ostatnio zmieniany: 2018/02/08 21:35 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/08 21:43 #103751

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25079
Juleczko, podziwiam zarówno Twoje róże jak i innych ogrodników zakochanych w tych królewnach. Ja próbowałam i zniechęcałam się już razy kilka ale przez lata ogrodowania nauczyłam się już cierpliwości, więc jeżeli o to właśnie chodzi to podejmę tę próbę raz jeszcze :lol: . Co prawda sadzę dzikusy i wysiewam głównie rugosy ale pora chyba wprowadzić i inne królewny :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/08 21:50 #103756

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Mnie też się podoba to przenikanie- poniekąd musi być, bo małżonek jak lew broni trawnika, a ja mam zapędy stale na nowe róże- i z musu rosną blisko, by jak najwięcej zmieścić... A tyle jeszcze bym chciała mieć... :)


Od lewej - Aspirin Rose ,Red Leonardo da Vinci i górą fragment Princess Anne
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/10 14:17 #104017

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
:) zajrzałam dzisiaj do Castoramy czy jest już coś ciekawego ogrodniczego...i wróciłam z pięknym storczykiem :woohoo: Sporo różnych było , w przystępnej cenie- wybór był trudny... :bezsil ./ W dzialeogrodniczym- nic ciekawego nie było.../



"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/10 16:28 #104033

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21224
fajny zakup -kwiat niespotykany zdziwko
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/10 18:09 #104039

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Mam już podobnego...



A także inne...















"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2018/02/10 18:12 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/10 23:02 #104065

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21224
zdziwko , zdziwko zdziwko -trochę ich masz Juleczko ,najbardziej podoba mi się ten na 3 fotce
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/11 20:57 #104182

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Zazdraszczam tych storczyków
Nie mam do nich ręki.
Przepiekne zdjęcie z Alchymistem i Feligonde.
W czerwcu Twój ogród musi wyglądać rewelacyjnie
Mój m. tez broni trawnika. Też muszę sadzić pięterowo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/12 07:53 #104208

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Storczyki wbrew pozorom sa łatwe w uprawie... Tylko przelewam woda raz na 1=2 tygodnie... Zakup ich to tylko taki chwilowy kaprys gdy je widzę- stawiam na oknie i tylko przelewam pod kranem.... I od czasu do czasu kapka nawozu / nawet nie specjalny do storczyków tylko zwykły bardzo rozcieńczony. I sobie rosną. Dopiero raz im zmieniałam podłoże a niektóre sa od 7lat... .Pierwszy pokazany to ostatni zakup. A było w czym wybierać. jednak byłam z mężem na zakupach wiec tylko jeden mógł wylądować w koszyku. :mur Byliśmy samochodem to zewnętrzne zimno nie zaszkodziło przy powrocie, ale gdybym pojechała sama autobusem to pewnie to zimno by zaszkodziło. Do następnego pobytu tam muszę poczekać :)

Kilka czerwcowych fotek z ogródka. Ogólnych fotek mam mało z minionego roku, bo był rozgardiasz budowlany i unikałam fotek z tym widokiem. wink-3

Piwonia ITOH BARTZELLa i róża MARY ROSE


Maid marion


piwonia URSYN NIEMCEWICZ i druga MARY ROSE


Niektóre róże z wiosennego zakupu trzymam w doniczkach do zakwitnięcia, by sprawdzic zgodność odmianową. Potem je jesienia sadzę w upatrzone miejsca. Przykładowa róża...



Nie tylko róże u mnie rosna... wink-3



Alchimist


[bDrugi krzaczek Eden Rose, mlodziak][/b]


Od lewej Old port, Mariateresia,White Meilandina,Summer Fairytale /Korpinka


Leonardo da Vinci
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/12 09:23 #104221

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Masz naprawdę ciekawe okazy storczyków! Trzeba mieć do tego serce! clap

Piwonie z różami tworzą super kompozycję! Tylko trzeba wpaść na to, żeby tak zgrabnie posadzić think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/12 10:59 #104239

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Juleczko ależ masz śliczna kolekcję storczyków ja muszę dokupić :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/12 14:19 #104251

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dziś pojechałam do Auchana... Storczyków wysyp, ale dużo droższe niż w Castoramie, nie skusiłam się. Towar ogrodowy ten sam co był- dobrałam jeszcze kilka kapersów- fotki których niżej... :)














To co mi skiełkowało z poprzednich zakupów wsadziłam w ziemie i tak wygladaja dzisiaj- wyprostowane juz i zieleniejące... wink-3

piwonia PEACH AND CREAM



TRYTOMY
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2018/02/12 14:21 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/13 16:27 #104376

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dzisiaj pochmurno, +5 stopni...i sypie śnieg... czując się taka jakaś zniechęcona , dla poprawy nastroju / wiadomo co może pomóc wink-3 / - wybrałam się znowu do B1... Chociaz nowego towaru nie było, pobuszowałam znowu w tym co leży na regałach i w końcu w koszyku wylądowały takie kapersy...

powtórnie 3szt trytomy -tylko po 2,90 wink-3


powtórnie te dalie, bo te bulwki srednie, wiec będzie wiekszy razem krzaczek


dobrałam piwonie- Katerine Fonteyn


oraz piwonia Honey Gold


Grzebałam we wszystkich kartonikach by wybrać jak najładniejsze rosliny. Ze skrzynek luzem wzięłam bulwki białych i żółtych mieczyków. Wróciłam bardzo zadowolona i w dobrym nastroju. Do tego zaraz miałam autobus powrotny, więc nie czekałam na przystanku. I od razu radośniej.. . 2smiech
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/13 17:17 #104383

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Juleczko jesteś naprawdę "Zielonozakręcona" kupujesz masę roślin. flower
Widzę ,że od razu je sadzisz do donic i masz dobre efekty recourse
Ja chcę w tym roku zaprosić do siebie trytomy ale u nas jeszcze sadzonek nie widziałam.
Co, to za sklep "B1." o którym wspominasz ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2018/02/13 17:30 #104385

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21224
a ja właśnie chciałam napisać ,że Ty już działasz wiosennie a mi się jakoś nic nie chce ....zakupy ogrodowe też mi zawsze poprawiają humor ,ale w mojej Biedrze nic jeszcze nie ma...zakupy super
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.