Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/12 18:12 #312173

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/12 18:17 #312174

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Kupiłam to co poniżej- przejrzałam całe kartoniki by wybrać to co kupiłam... Jedne rośliny ładniejsze, inne słabsze- ale przynajmniej wybrałam a nie zakup losowy. ;) Za te kilka kapersów zapłaciłam coś 70 zł- uważam, że dużo. Ale tak już tęskniłam do świeżych zakupów.. ;) :) Jutro będę wysadzać to zrobię fotki wielkości tych roślinek...











"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/14 10:26 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/13 11:13 #312199

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Wstawiam jeszcze jedną fotkę- bo przeglądałam wczorajszy wpis i widzę , że przy jarzmiankach ucięło mi ceny. To cały regał do powtórki ;) bo innej fotki z jarzmiankami nie mam. może - kogoś zainteresują ceny też ;)


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/13 18:43 #312212

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Wysadziłam wczorajsze kapersy- oprócz liatr, bo nie ruszyły jeszcze. Sadzoneczki nieduże były w tych kapersach- ale skoro ja wybrałam najlepsze- i nieduże- to wyobraźcie sobie co było w innych kapersach... Wysadziłam, podpędzę i będzie ok. :)

liatra biała nie taka zła ;) /



liatra różowa nie taka zła ;) /



jeżówka pallida



floks czerwony



floks róźowy



piwonia Shirley Temple

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/13 22:55 #312256

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4900
  • Otrzymane podziękowania: 9249
Musze się wybrać, bo mam chęc na tę jeżówke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/15 13:39 #312352

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
- Zajrzałam do Biedronki bo wyczytałam , że pojawiły sie ciemierniki...U nas nie było.
- Kaufland- kwiaty doniczkowe w związku z walentynkami- ogrodowych nie było...
- W bi1 nic nowego...
- Zajrzałam do Liroy Merlin- masa kwiatów doniczkowych w róznej kondycji- ale oprócz niewielu nasion - nic...

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam miłego dnia... ;) :) :witaj
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, chester633, Elżbieta, zanetatacz, janka.p, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/15 17:29 #312369

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
:witaj Hejka! Małe sprostowanie... . Byliśmy w kilku sklepach - także w Liroy Merlin: . Chciałam wam coś pokazać ... / i zmęczona zapomniałam / . Teraz zajrzałam do telefonu i mam kilka fotek. Nic konkretnego ale w Liroyu zobaczyłam duże opakowania z irysami cebulowymi. Wiem , że niektórzy lubią te kwiaty - to było spore opakowanie nawet ładnych cebulek. / były tez mieczyki, niebieskie irysy i marne bulwy liatr... / Bardzo mi się spodobały te metalowe ptaki- niestety drogie. :) wink-3














"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/15 17:31 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, janka.p, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/19 16:24 #312702

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Dzisiaj mnie zaniosło do OBI i sąsiadującego z nim Lidla... W obi tylko jeden mały regalik z kapersami lilii. Tu też był fajny metalowy ptak :)








"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, wojtek, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/19 16:29 #312703

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Dzielę ten reportaż ;) bo mi pierwszy wpis wcięło- z racji że znowu pada zrywa internet... :deszcz

Teraz fottki z Lidla...

Sporo kartonów z kapersami- wszystko zbełtane, więc nie układałam, bo stale ktos dochodził i grzebał... Warto sie wybrac, bo wiele bulw czy lili ładnych a i asortyment ciekawy. Nie wszystko mam na fotkach- ale było wiele odmian dalii- niektóre ładne karpki, lilii, neriny sporo odmian mieczyków itp


























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/19 17:34 #312705

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Jeszcze raz wklejam to co kupiłam w Lidlu- znowu zerwało internet i post poszedł w kosmos krecigl

liatry - dużo i duże :)






Inkarvilla - różne były bulwy w kapesach- ja wiadomo- wybrałam :)





Śniedek






Oraz takie cebule ;lilii orientalnych



Zastanawiam się czy nie iść do innego Lidla i jeszcze pogrzebać- może coś sie wynajdzie ;) wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, takasobie, chester633, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/19 18:12 #312708

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3074
  • Otrzymane podziękowania: 6252
A byłam dziś w mieście :glupek Lilie to bym wzięła :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/20 13:56 #312767

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Przyszła domówiona 3 dni temu paczka ze ŚWIATA KWIATÓW. Oferowany termin dostawy skrócono mocno i zamiast w marcu przyszło już. wink-3 Nawet wolę- bo podpędzę. Nie jest źle- chociaż z tymi ciętymi karpami tawułek / takie grube , zdrewniałe / spotkałam się już w Auchanie w tych workach po 3 tawułki. Czy coś wyrośnie z tego zobaczymy- po południu wysadzę w doniczki. :)






domówiłam jeszcze czerwone begonie zwisające ;) - marzy mi się wielka donica ze zwisaącymi begoniami ;) Tym razem te bulwy jeszcze wieksze... ;)








Floks ALL IN ONE








Jeżówka GREEN TWISTER





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/20 14:17 #312769

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Ciąg dalszy mojej paczki- mus podzielić, bo zanim wkleję to mnie rozłącza internet- muszę to szybciej robić ;) Ogólnie- jestem z tej przesyłki zadowolona.. clap

Jeżówki YELLOW














Tawułka BRESSINGHAM BEAUTY








Tawułka BURGUNDY RED








Tawułka WEISSE GLORIA





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, Franusiowa, basik, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/21 18:31 #312862

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Tyle ciepłych dni ostatnio- co prawda w większości ponurych bo bez słonka oraz mokrych / prawie codziennie pada... / ... Dzisiaj słonko się pokazało więc wybrałam się na spacer a wracając zajrzałam na ogródek aby zobaczyć czy są jakieś zwiastuny nadchodzącej wiosny... ;) :) I co? I są... :woohoo: Te 2 fotki spod pobliskiego bloku- trawnik pod oknami ...







te z mojego ogrodu











Na pomarańczowym pigwowcu zaczynają się roztwierać listki i widać pączki kwiatowe- nawet kolor widać ;)







Jedna z róż zr.ównanych jesienią z ziemią- wypuszcza nowe łodygi- cudny widok :)




Na wielu gałązkch róż są nowe wypustki- trzeba będzie chyba z początkiem marca ciąć... think:


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Nowinka, zanetatacz, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/23 20:21 #313003

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Zajrzałam dzisiaj do innego Lidla- chciałam poszukać cos jeszcze w kapersach. Juz mocno przebrane- skusiłam sie na powtórne takie - liatry dam synowej - naprawdę ładne bulwki , a i inkarville i śniedki ładne i duże - też wzięłam.










Piękne camelie w Lidlu












Przyszły nasionka z Allegro- sporo już wysiane, ale skusiłam sie jeszcze na talkie- skusiłam się z nadzieja na jakieś ciekawe kolorki ;) :)



Druga przesyłka dzisiaj z nasionami - od koleżanki z grupy na Fb




Już wszystkie parapety pełne- a jak przyjdzie czas pikowania to nie wiem gdzie postawię. Mam nadzieję na lepszą pogodę i wystawianie na balkon- przynajmniej w dzień... wink-3
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/23 20:23 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, rhodoman, basik, ewakatarzyna

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/27 19:34 #313443

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Czekam niecierpliwie na rozkwit forsycji - musowo już ciąć róże - ruszają... Tej wiosny wyprostuję pieniek tej forsycji- ona wzrasta a ja przycinam corocznie dolne łodygi- tak podnoszę w górę. To miniatura,/





Rozkwitły przebiśniegi- nie wiem skąd są- ja nie kupowałam- z roku na rok ich więcej.




Ciemierniki po wycięciu części liści pokazują kwiaty...





















Jeszcze 2 mam z tyłu ogrodu- ale jest bardzo mokro , nie da sie chodzic po trawniku bez pozostawienia głębokich śladów...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 11:01 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz, ewakatarzyna, IK-W

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/27 22:07 #313490

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10172
  • Otrzymane podziękowania: 22847
Ja już swoje wczoraj przycięłam a było to cięcie kosmetyczne bo bardzo dobrze przezimowały.....nigdy tak szybko nie cięłam ,mam nadzieję ,że nie zaszkodziłam, tez mam tak mokro na ogrodzie krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IK-W

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/27 22:52 #313501

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Jeszcze podobno ma być zimno... Nie ruszę zanim rozkwitnie forsycja. :) Mam zamiar ciąć tej wiosny nisko, by znowu busz mi nie zrobił się na rabatach... ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, IK-W

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/29 18:11 #313676

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2136
  • Otrzymane podziękowania: 6860
Następna przesyłka o skróconym terminie- co akurat mi nie przeszkadza- na razie postawiłam rośliny zewnątrz- na balkonie. :)

Pigwowiec japoński PINK LADY




Pigwowiec okazały PINK STORM






Ten najwyższy krzew na fotce to Zylistek STRAWBERRY FIELD





Mam zamiar prowadzić te rośliny na drzewka- na razie jednak niech rosną w donicach - przesadzę w kwietniu do większych- i jesienią wybiorę co zostawić a co wyciąć ;)

Krzaczki kupione na Allegro - u twojesady


Czy ktoś potrafi mi rozpoznać czy te wypustki na drzewku derenia kousa to będą może kwiaty? think: Nigdy jeszcze nie kwitł to nie wiem...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2024/02/29 19:47 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2024/02/29 19:47 #313686

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 2657
Juleczko zdaje się, że to dereń, ale jadalny, a nie kousa...

Jak ja lubię, Twoje raporty ze sklepów, raz, że wiem czy warto odpalać wrotki (choć u Ciebie zawsze inny asortyment i jednak bogatszy), a dwa, że to znak, że wiosna na prawdę tuż tuż :)
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): rhodoman, Juleczka
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.245 s.