Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wszystko od nowa

Wszystko od nowa 2020/11/24 22:49 #219211

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Otrzymane podziękowania: 1518
Shirall, dziękuję bardzo. Trawy (te duże) mam w większości od Markity i Edyty. A pózniej to już poszło... :P
Nie ukrywam, że podglądam Twój wątek i wiem, że u Was też zagoszczą trawy a niektóre już są nasadzone. Jestem ciekawa rozwoju Twojej jak i mojej działki. Fajnie tak patrzeć jak coś się zmienia od małego :)
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wszystko od nowa 2020/11/25 07:41 #219225

• kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1244
Małgosiu piękne zdjęcia. Trawy pięknie wyglądają, dzięki ostatniemu spotkani mam i ja :) Też lubię kropelki a później szron na roślinach. U mnie kopytka podjadają poplon w warzywniku, ale nie udało mi się ich zobaczyć.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.

--=reklama=--

Wszystko od nowa 2021/02/23 12:46 #226896

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Witajcie kochani po dłuższej przerwie.
Oczywiście na forum bywam i podglądam wasze ogrody. :)
Wreszcie śnieg zaczyna u nas topnieć.U rodziców ruszyło sadzonkowe szaleństwo a i ja już cosik wysiałam. rotfl
Dziś pojawiła się mgła i to dość spora więc widoczność jest ograniczona. Ale zdjęcia za to wychodzą bardzo ładnie.
Pokażę Wam sarenki, które fotografowałam w sobotę. Dzisiejszą mgłę i postaram się wybrać jakieś w miarę udane zdjęcie dzisiejszych gili, które latają w moim lasku za ogrodem. Pozdrawiam Was gorąco.

"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, takasobie, Krzysia, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2021/02/23 12:51 #226898

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
A i takich foteczek chyba też nie pokazywałam

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, VERA, chester633, Semper, nowababka, Margo2 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2021/02/23 13:29 #226899

• takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 22833
Fotki cudne, przyrodniczo-klimatyczne! Ja zawsze chętnie takie oglądam! Gili zazdraszczam, dawno u mnie nie widziałam.

Wszystko od nowa 2021/02/23 13:34 #226900

• a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6781
GosiaM napisał:
Ale to cudne... :kocham jakby pozowały specjalnie dla Ciebie
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/04/03 01:30 przez th. Powód: Edycja cytatu
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Ave, Katarzyna2021

Wszystko od nowa 2021/02/23 14:40 #226911

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10382
Sarny z koziołkami też mi wchodzą na działkę. Ja spotkałam 2,ale sąsiad mówił, że naliczył u nas 5 sztuk :P .
Piękne gile, albo masz lepszy aparat, albo udało Ci się podejść bliżej niż ja zdołałam.

Wszystko od nowa 2021/02/23 18:22 #226926

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Milko,dziękuję. Coraz bardziej podoba mi się robienie takich zdjęć.
Aniu one na mnie patrzyły. Zawsze zwracają na mnie uwagę. Dziś już wylegiwały się na zielonym polu. Jutro postaram się je sfotografować o ile tam będą.
Edyta. Robiłam zdjęcie z tarasu na koniec rabaty. Także ten tego... Rozumiesz.

Ostatnio zmieniany: 2021/02/23 18:23 przez GosiaM.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, a.nia

Wszystko od nowa 2021/02/23 18:33 #226933

• VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13544
U mnie gile bywają w znikomych ilościach, za to sarnami mogę się podzielić 2smiech

Wszystko od nowa 2021/04/03 03:07 #230849

• th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 8305
Gosiu... świetne zdjęcia robisz... tylko dlaczego zaczęłaś je wklejasz takie maleńkie... stanowczo apeluję o większy rozmiar, bo chciałoby się bardziej poobcować z tymi kroplami i koziołkami :silly:

Przychodzę zapytać, jak się mają Twoje świeżo zakupione rodeczki i czy już kwitną? Jeśli tak, to czy mogę prosić o piękne sesyjki ... :fotka i umieszczenie w >> wątku o rodkowych nowinkach lub w tegorocznej >> galerii rodkowej... o 'Arctic Blue' nie mam żadnych info, więc albo to faktycznie nowa odmiana Rhododendron impeditium albo stara sprzedana pod nową nazwą... natomiast o 'Milky Way' pisałam w >> wątku o bagnie... pamiętaj, że jako odmiana bagna musi mieć stale wilgotne podłoże - nie może ono przeschnąć między podlewaniami - inaczej będzie kiepsko wyglądał

Czekam na wiosenną odsłonę Twojego ogródka :zdrowko

Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2021/04/03 03:23 przez th.

Wszystko od nowa 2021/04/06 18:26 #231163

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Monia,obiecuję poprawę w wielkości wrzucanych zdjęć. :fotka Ogród na razie jest bury. Stwierdziliśmy z Kamilem, że jednak brakuje w nim jakiegoś akcentu zimozielonego na rabatach. Mam pewien pomysł, co posadzimy, ale może ktoś podusnie mi lepszy? recourse

Co do rodków, to jeszcze nie kwitną i jeszcze nie wybrałam im miejsca docelowego. Czekam aż miną przymrozki. Jeden zaczyna pokazywać bielsze pąki.

Natomiast z takiego starego rodka, który kiedyś sadził Wiesław G wygrzebałam kilka sadzonek.

Ogrodowe ciemierniki i inne cwiotki

Kwitnie dereń i mam nadzieję, że mróz nie zmrozi jego kwiatów.

Kwitną bazie, które również mają kilkadziesiąt lat i sadził je Wiesław. :kocham

A tymczasem u rodziców rośnie już rzodkiewka i sałata.

I kwitną bratki

Jeszcze takie cosie z ogrodu.

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Krzysia, VERA, nowababka, Elzbieta, wojtek

Wszystko od nowa 2021/04/06 18:39 #231164

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś

Sójka, która potrafi udawać miauczenie kota. 2smiech Wiedzieliście o tym?

A teraz. Tadam. Dziękuję moim koleżankom Markicie, Wiesi, Neli i Edycie za patyczki hortensji. Część jest jeszcze od innych osób + moje osobiste. Jak się ukorzeni choć połowa to zapraszam do pomocy w sadzeniu, bo ja raczej nie będę mogła tego robić. wink-3

A tu rośnie balkonówka clap

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Krzysia, VERA, Ave, nowababka, Elzbieta, zanetatacz, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Wszystko od nowa 2021/04/06 21:00 #231201

• nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8231
Gosiu to już w zasadzie produkcja wielkotowarowa.. rotfl rotfl

Zauważyłam jak pięknie wygląda 'patyczek' z horki kosmatej.. nigdy nie przyszło mi do głowy aby spróbować
ją ukorzeniać bo to przecież takie 'suche' patyki... będę śledzić z zainteresowaniem... :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam

Wszystko od nowa 2021/04/06 21:12 #231204

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 38472
O matko, ile przy tym musi być roboty krecigl To te szklarnie, które widzieliśmy na zlocie?
Ostatnio zmieniany: 2021/04/06 21:16 przez Poll.

Wszystko od nowa 2021/04/06 21:12 #231205

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Nelu patyczki z hortensji kosmatej i dębolistnej dostałam od Wiesi- piku. Próbuję je ukorzenić tak, jak pozostałe. Zobaczymy czy się uda. Na pewno dam znać. :)

Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Wszystko od nowa 2021/04/06 22:51 #231221

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Pollu,tak to te szklarnie. Jest roboty cała masa. Bo już i tunel zapełniony roślinami. A do tego te przymrozki nie pomagają,bo rodzice muszą przepalać aby rośliny nie przemarzły. Wtedy całą praca i pieniądze włożone w to poszłyby na marne. I nie byłoby za co żyć. Także trzeba doglądać non stop roślin. Nawet w nocy jak są przymrozki tata musi w nocy wstawać i chodzić doglądać przybytku.

Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Wszystko od nowa 2021/04/06 23:02 #231224

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 38472
Nie jest to lekki chleb, bo wyprodukować, to pół biedy, ale potem to wszystko sprzedać... krecigl
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM

Wszystko od nowa 2021/04/12 00:06 #231935

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
Dzisiejsza wiosna u mnie. :slonko

Myślałam kilka razy o zrobieniu nalewki z fiołków. Ale hmm nie wiem czy chciałoby mi sie ich tyle niszczyć i zrywać. :mlotek I kiedy ja ją bym wypiła. gwizdac

Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Kalmia, VERA, Ave, Elzbieta, zanetatacz, wojtek, a.nia

Wszystko od nowa 2021/04/12 06:44 #231944

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10382
Teraz, to już szybko po alkohol nie sięgniesz ;).

Fajne te zielone kotki zwyc .
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Wszystko od nowa 2021/04/12 10:40 #231958

• GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
W takim razie muszę rozdać wino z gąsiora. Albo przyjedź ze swoim M. w goście to wypijecie troszkę z moim mężem.
A te bazie to jakieś dzikie za laskiem u mnie.

Ostatnio zmieniany: 2021/04/12 11:55 przez GosiaM.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.249 s.